22 листопада - День Свободи в Україні!

 

22 листопада - День Свободи в Україні!

5 років Помаранчової революції - Свободу не спинити! Ми не бидло, ми не козли, ми України доньки і сини!Сьогодні відзначаємо 5-річчя Помаранчової революції - вітаю всіх, всіх, всіх, кому свобода є найвищою цінністю життя!
Я не знаю більшою події в своєму житті, якою я пишаюся!
І зневажаю всіх, хто скиглить про недолугість цього всеукраїнського Чину за Свободу.
Всі ті, хто плачеться, що Помаранчова революція нічого не дала, що не виконано якісь обіцянки, то на мою думку це просто злоба різних гомосоветікус, що звикли бути рабами і все отримувати від пана-хазяїна: "А держава має нам дати, нас забезпечити..."
Запам’ятайте раз і назавжди: держава має гарантувати свободу і справедливість закону - більше нічого! Все інше людина має досягати сама! Сама! Ніхто нікому нічого не зобов’язаний давати і подавати: ні сусід, ні начальник, ні держава.
Я ще першого дня написав і вийшов з гаслом "До свободи через перемогу Ющенка!" і задоволений, що так все сталось: є свобода в Україні і є держава! Все інше - то вторинні проблеми, через які проходять різні держави і по-різному.
І через 5 років я радий бачити, що святі ідеали Майдану: Україна і свобода! - утвердились в нашому суспільстві.
Пригадую, як ми до безтями репетували : "Ющенко!" та "Юля!" - і не шкодую. Ми вже тоді були цілком свідомі, що не обожнюємо їх і не очікуємо чогось надзвичайного, а щоб вони були просто порядними людьми на противагу злодію Кучмі і його корумпованій банді.
Ющенку дістався складний спадок, бо країна межувала на грані розколу на дві автономні частини, не кажучи про повністю корумпований держапарат і "прихватизований" політикум. Також найбільшим ворогом стала Ющенку його найближчий соратник Тимошенко, яка, ставши прем’єр-міністром 2005 р., тут же розпочала свою "президентську кампанію".
Як вже казав - не люблю ідеалізувати когось, так само і засуджувати, а більше намагаюсь оцінювати результати діяльності людей, а вони кажуть, що Україна єдина і вільна, незалежна демократична держава, - це відповідальність президента Ющенка, а економічні проблеми в Україні - це відповідальність прем’єр-міністра Тимошенко. Все. Нема що зайве говорити ще щось.
Те, що в Україні є справжня демократія говорить той факт, що ніхто зараз не може спрогнозувати вибори Президента Україні! Ніхто не знає результатів! Це і є справжня свобода, з чим вас і вітаю!
А якими будуть результати виборів - значить того ми і варті.

https://www.nashvybir.com.ua/showrss.asp

https://www.pravda.com.ua/news/2009/11/22/105746.htm

Богдан Гордасевич: моя передмова до статті і коментів нижче з інтернет-видання "Українська правда"

Останнім часом дуже полюбляю повторювати прислів’я "Хто стоїть на горі - гори не бачить" Те саме і про статтю: автор говорить правдиві речі, але не може охопити глобального змісту подій. Соціологія безпосередніх учасників Майдану - то обрахунок верхньої частини айзберга, а що було насправді показує навіть простий епізод з касирками - це був глобальний здвиг.
І ще на тему грошей і продажності: У США важливим показником обрання президента є сума його виборчого фонду, тобто чим більше людей хочуть кандидата в президенти - тим більше віддають своїх грошей. Але ж це зовсім не означає, що вони купують собі президента і ним керують! Цілком закономірно, що українська буржуазія багато грошей витратила на підтримку Майдану, але душі людей не можливо купити! За Януковичем стояли дуже великі гроші, але він програв, бо...
Значення Майдану і Помаранчової революції величезне як для України, так і для світу загалом.
А чому Україна застрягла з усіма процесами розвитку, то проаналізуйте коментарі і порівняйте скільки в них негативу і позитиву. Ось цей баласт нас і гальмує.

Поки ми живі, ніщо не вирішено остаточно
22.11.2009 12:10 ___ Ірина Бекешкіна, для УП

Версія для друку Додати коментар [ 153 ]

Ніколи не прощу журналістам, як вони зображали Майдан – майже завжди це був вид згори, як суцільний помаранчевий загал, тобто сприйняття Майдану відбувалося за парадигмою "Вождь – маса". Не прощу й собі, що не вела записів своїх вражень.

Тому зараз хотілося б згадати закарбовані у пам’яті картинки (бо ж не оприлюднена пам’ять зникає разом із носієм), які разом і дозволяють зрозуміти, чим була Помаранчева революція, яка вже увійшла в Історію, і не лише України.

Пізній вечір. Метро "Чернігівська". Біля кіоску стоять два хлопці, добре напідпитку, на вигляд – роботяги. Розмовляють.

"Если эти … не дадут мне и в следующий раз проголосовать, я обращусь в Кон-сти-ту-цион-ный Суд. Потому что они нарушают мои кон-сти-ту-цион-ные права".

Слід сказати, що слово "кон-сти-ту-цион-ные" вже давалося молодикові важко, але він наполегливо долав труднощі й далі вів мову про свої конституційні права.

Ну скажіть мені, де, коли, у якій країні молодики напідпитку теревенять не про дівчат, гроші, автомобілі, роботу, а про Конституційний суд?

От іще картинка. Площа Незалежності. В'їжджає шикарне дорогуще авто, на бортах фарбою крупними буквами: "ЧАЙ. КОФЕ". Виходить молодик, починає роздавати те саме "чай, кофе". Питаю: – "І що? Не шкода хазяїну машину?" – "Так я і є хазяїн. Нє, не шкода. Знаєте, в мене син росте. Виросте – спитає, що папка хорошого зробив у цьому житті? Тепер буде що сину розказати".

Я припускаю, що десь у інших країнах демонстрантам теж можуть привозити чай-каву, але мені важко уявити, щоб десь хтось так плюндрував власне авто.

А от іще. Універсам на Воскресенці. До касирші, дівчинки років 18-19, підскочила така ж юнка. "Ну що, - нетерпляче спитала касирiа, - що там суд?" - "Та поки що нічого, все ще думають". "Який суд?" - питаю. "Як який, - здивувалася дівчина. Верховний, звісно. Ми ж тут на касі сидимо, нічого не знаємо. А у дівчат у підсобці, де вони товар фасують, є телевізор, от вони час від часу виходять і нам докладають, що там і як".

Ну скажіть мені, де, коли, у якій країні дівчата у підсобці супермаркету дивляться не мильні серіали, а засідання Верховного Суду?

Я до чого веду? Люди, звичайні, пересічні люди відчули свою причетність до долі країни.

Наведу ще одну картинку, щоб показати, що Помаранчева революція стала подією світового масштабу.

Мої колеги під час тих подій були у Берліні. І розповідали, що у пивних барах, де є телевізор і де збираються, щоб за кухлем пива разом подивитися футбол, бокс та щось подібне, на екранах була одна картинка – наш Майдан. Там нічого не відбувалося, але німецькі бюргери як зачаровані дивилися на помаранчеву площу, на радісних людей.

На останок наведу ще одну картинку, з іншої, так би мовити, сторони. Цього хлопця, років 24-25, я зустріла на Інститутській вулиці. Він спитав мене, як пройти до Лаври. Я сказала, що найпростіше доїхати на автобусі, але навряд чи він зараз ходить. А можна пішки, але це хвилин 30-40. –"Ничего, пройдусь, времени у меня много" – відповів хлопець. – "Звідки Ви?" – спитала. – "Я? Я донецкий, вернее из Енакиево. Вот тут у вас говорят, что нас чуть ли не насильно в Киев пригнали. Неправда это. Ехали кто хотел. А я вот в Киеве никогда не был. В Крыму был, а в Киеве – никогда". – "Ну и как Вам у нас?" –"Ой, очень нравится. Город такой красивый, и люди замечательные, душевные". –"А за кого же Вы голосовали?" – спитала здивовано. – "За Януковича, конечно. У нас все за него голосовали. Он же наш, донецкий".

Помовчали. "Ну и что теперь делать?" – питаю. – "Как что? Ведь понятно, переголосовывать надо. Только чтобы все по-честному, по десять наблюдателей на каждый участок, чтобы никакого мухлежа". – "А если победит Ющенко?" – "Значит, будет Ющенко".

І далі він сказав таке, що я назавжди запам’ятаю: "Только теперь уже неважно, кто станет президентом" – "?" – "А Вы посмотрите, – він показав рукою на вируючий Майдан. – Теперь, кто бы ни стал президентом, они должны будут с народом считаться".

Можна сказати, що цей хлопець помилився, як помилилися у своїх сподіваннях мільйони людей, що стояли на Майдані у Києві і на численних майданах по усіх країні. Але чи справді Майдан у кінцевому підсумку не дав країні нічого, окрім розчарувань?

Зараз багато сперечаються про те, чи можна вважати події, що отримали назву "Помаранчева революція" справді революцією? От і в експертному опитуванні, проведеному Фондом "Демократичні ініціативи", більшість експертів зійшлися на тому, що це були "масові виступи протесту проти режиму фальсифікацій та режиму Кучми, але не революція".

Я з такою класифікацією категорично не згодна.

По-перше, за даними опитування, що було проведене Фондом "Демократичні ініціативи", у тих подіях брали участь понад 15% дорослого населення (за даними Інституту соціології – 18%), з них 13% - на "помаранчевих" майданах, більше 2% - на "біло-блакитних".

У абсолютному вимірі це десь п’ять з половиною мільйонів людей. Це такі "масові виступи" - чисельність більша, ніж усе населення деяких країн - коли кількість переходить у якість.

По-друге, ми чомусь узяли за аксіому марксистське розуміння революції, як докорінну зміну політичного устрою. Проте смисл поняття "революція" - у його протиставленні "еволюції" - як швидких, радикальних змін на противагу змінам поступовим. Це зрозуміло, якщо згадати "науково-технічну революцію" - який "устрій" вона змінювала?

Отже, щоб визначити, чи була Помаранчева революція справді революцією, треба відповісти на запитання - чи відбулися у суспільстві внаслідок тих полій справді швидкі радикальні зміни? І тут треба сказати, що у нас виявилася коротка пам’ять, і ми вже забули, що являла собою Україна напередодні Помаранчевої революції.

Загалом в Україні ніколи не було "чисто" авторитарного режиму. Вона відносилася до так званих "змішаних", "гібридних" режимів, напів-авторитарних, а, отже - напів-демократичних. Принаймні Україна класифікувалася як "електоральна демократія". У країні відбувалися справді змагальні вибори, на яких і у 1994, і у 1998, і у 2002 році перемагала опозиція - принаймні, за партійними списками.

В Україні було досить сильне громадянське суспільство, велика кількість НДО, на які інколи влада наїжджала, але серйозних репресій таки не було. Правда,ЗМІ таки душили, але все ж острівки свободи слова таки були, насамперед у пресі, та й 5 канал якось таки з’явився.

Але напередодні президентських виборів усе почало різко мінятися. Дуже добре суть режиму Кучми зобразила свого часу Юлія Мостова – у вигляді Сонячної системи, де у центрі "світило" - Кучма, а навколо нього на різних орбітах перебуває українська політична "еліта". І от настав час, коли "сонце" мало зникнути, а разом з ним могли піти у небуття, а враховуючи обіцянку "Бандитам – тюрми", іще далі.

І от уся ця "система" почала відчайдушно боротися за збереження Системи, а воно ніяк не виходило, бо до жовтня 2004 року, згідно з усіма опитуваннями, Віктор Ющенко істотно випереджав кандидата від влади. Тому влада робила усе, абсолютно безпардонно і нагло, аби зашкодити перемозі опозиційного кандидата.

У нас коротка пам’ять. Згадаймо ту абсолютно брутальну виборчу кампанію.

Влада робила усе, щоб не допустити перемоги Ющенка. Згадаймо, як влада перешкоджала виборчій кампанії Ющенка, як влада абсолютно безсоромно використовувала бюджетників, як телебачення на очах перетворювалося на геббелівське, як міліція "знаходила" якісь гранати у офісах "Пори", згадаймо комісію Мишури, яка мала "розібратися" з громадськими організаціями. Багато що можна згадати.

Мукачевські вибори знаменували радикальну зміну режиму в Україні, коли вона вже перестала бути електоральною демократією. На виборах у Мукачевому переміг з великим відривом (у 15%) кандидат від "Нашої України" - це засвідчив і екзит-пол, які провели три (!) провідні соціологічні служби, це засвідчив і паралельний підрахунок голосів. Але виборча комісія записала, що переміг кандидат від СДПУ(о). А потім виявилося, що ані протоколів, ані бюлетенів нема – вкрали…

Я була у Мукачевому, на власні очі бачила молодиків у чорних кожанках, які оточували усі виборчі дільниці, бачила побитих хлопців з "Пори". Це було страшно і нагадувало знайомі з фільмів кадри про Німеччину 30-х років (про Мукачеве я писала у статті "Мукачеве: Оруел-2004", для нагадування почитайте ще статтю Ар’єва у "Дзеркалі тижня" - "Розмови про Мукачеве").

Мукачеве було, власне, репетицією майбутніх президентських виборів – тестом на реакцію суспільства, реакцію міжнародної спільноти. Нічого, з’їли, не поперхнулися.

Далі влада діяла ще більш нагло і брутально, інколи здавалося, що людей просто провокують на протест - може, так воно й було, просто масштабів цього протесту автори сценарію не передбачили.

І коли у другому турі переміг Ющенко (а він таки переміг – це засвідчили усі екзит-поли, це показували усі опитування, які проводилися протягом кількох років після виборів, вже коли виборці встигли розчаруватися у Ющенку), а ЦВК, як і очікувалося, проголосила переможцем Януковича, люди вийшли на Майдан.

Зізнаюся – я не прихильник революцій. Але я вивела формулу: революції виникають там і тоді, де і коли не працюють механізми демократії.

В Україні зник останній механізм демократії, через який громадяни ще могли якось впливати на владу – вибори. Люди вийшли на Майдан, бо зрозуміли, скоріше, відчули, що якщо вони дозволять себе згвалтувати зараз, то цей режим - назавжди, що ніколи не буде ані чесних виборів, ані прав та свобод. Ті, хто вийшов першими, пішли на Майдан радще з відчаю, не надто сподіваючись на успіх, і готові на усе. А потім виявилося, що таких багато, і коли вони разом, тоді їх не здолати.

Що реально вдалося Майдану?

Вдалося зламати той авторитарний режим, який вже встановився напередодні президентських виборів, Україна знову стала електоральною демократією, про що свідчать вибори 2006 та 2007 років.

Україна зробила різкий ривок на шляху демократії, завоювавши політичні і громадянські свободи, ставши, перейшовши, за класифікацією "Freedom House", у розряд вільних країн. Це були різкі радикальні зміни, тому Помаранчева революція може по праву вважатися революцією.

Проте Україна так і не стала демократичною країною. Свого часу Адам Міхник дуже влучно написав: "Демократія не тотожна свободі: демократія – це свобода, "вписана" у верховенство закону. Свобода сама о собі – без обмежень, накладених законом і традицією, - це дорога до анархії та хаосу, де править закон сили".

Написано у 1997 році, але начебто спеціально про пост-помаранчеву Україну.

Суспільство зробило свою частину роботи – воно відвоювало свободу. Далі "вписувати" її у верховенство Закону мали політики, які прийшли до влади, тим більше що на Майдані було обіцяно: "Закон один для всіх". Замість цього нова влада стала займатися улюбленою справою – ділити і наново, знов і знов ділити владу.

Президент не став Царем, не став відтворювати Сонячну систему аля-Кучма, хоча мав безбережні повноваження принаймні до кінця року. Тому бал почали правити "бояри", які почали шматувати владу, маючи за головне завдання посадити усюди, на усі місця якомога більше "своїх" людей.

Опозиція в умовах свободи теж долучилася до цього змагання – хто відірве більший шматок влади, а, отже, й бізнесових преференцій.

Що в результаті? Зараз Україна є унікальний кентавр, де високий рівень свободи сполучається з високим рівнем корупції і беззаконня. "Унікальний", бо серед вільних країн немає жодної з високим рівнем корупції, а серед корумпованих країн разом з Україною (на 146 місці) - Зімбабве, Сьерра-Леоне, Кенія, Камерун, Еквадор, Росія, і поруч – жодної навіть напів-вільної країни, суціль автократії та диктатури.

Вийшло повністю, як і передбачав Міхник: за умов свободи без верховенства Закону у суспільстві панує анархія й хаос і править закон сили – себто, ті, хто має владу й гроші. Зрештою, це одні й ті ж.

Звісно, такий "кентавр" не життєздатний. Людям хочеться, зрештою, порядку. Але от питання – якого?

За режиму Кучми справді був порядок – чітко ієрархізоване суспільство, з суворим вертикальним підпорядкуванням.

Але коли кажуть, що тоді корупції було менше, мені смішно. Бо коли ж було "приватизоване" усе державне майно, причому розподілено при гробовій тиші, без будь-якого шуму? Інша річ, що корупція тоді була впорядкована, було зрозуміло, кому і скільки треба давати, а зараз державними посадами торгують без усякої системи.

То якого "порядку" ми хочемо?

Зараз Україна – це плюс свобода, мінус закон. Це – кентавр нежиттєздатний. Далі можливі два шляхи: додати до свободи закон і стати демократичної країною чи відняти у країни свободу і стати авторитарною державою.

Яким шляхом піде Україна?

Наміри принаймні двох найбільш впливових політичних сил очевидні – під гаслами "порядку" різко звузити сферу свободи. Чи буде краще житися людям у суспільстві, де вони вже не матимуть важелів впливати на владу – питання риторичне. Усі заможні країни – демократичні.

Що ж робити громадянам, особливо – тим активним, небайдужим, які п’ять років тому стояли на майданах різних кольорів?

Зрозуміло, що ці вибори не стануть вирішальними, усе головне відбуватиметься потім. У суспільства на цих виборах завдання мінімум і є завданням максимум – не дати відібрати у себе так важко завойовану свободу, аби мати механізми хоч якось впливати на владу.

А для цього знов загадати Майдан і навчитися з його помилок.

Головна помилка Майдану – це персоніфікація політики, уособлення своїх прагнень у якійсь постаті, поділ політиків на "наших" і "не наших". І коли "наші" перемогли, то й суспільство демобілізувалося і розслабилося. Люди виявилися готовими до благородного пориву, навіть до ризику, але не готові до повсякденної важкої роботи.

Друга помилка – це віра у слова та гасла. Чи питав хтось Ющенка, а що конкретно значить "Бандитам – тюрми", "Багаті поділяться з бідними"? Чи вимагав хтось у Ющенка реальної програми, реального плану реформування суспільства?

Отже, цього треба вимагати у нинішніх політиків. На будь-які солодкі обіцянки щось дати, дати більше, дати ще більше, треба ставити чіткі питання: а ЯК саме, ЯК конкретно ви це зробите, коли саме можна очікувати результату? "ЯК?" і "КОЛИ?" має стати центром виборчої кампанії.

Якщо кандидат обіцяє "зробити медицину доступною" - то який саме план реформування медицини?

Якщо кандидат обіцяє, що через 10 років нас буде 50 мільйонів – то як саме він це обіцяє зробити? Скільки мільйонів нас буде наступного року, через рік, через два роки?

Треба не піддаватися на маніпулятивні заклики голосувати за принципом "меншого зла" - за кандидата "Х", щоб не переміг кандидат "У" чи за кандидата "У", щоб не переміг кандидат "Х", бо тоді у нас у політиці завжди пануватиме зло.

Якщо політик не дає конкретного плану дій, такого, який піддається чіткому контролю – не голосувати за нього, і крапка. Якщо такого плану не має ніхто – то не голосувати ні за кого.

Тут мені зауважать – "Так все рівно збрешуть, пообіцяють і не виконають!" Тим більше, що зараз особливо модним стає гасло "не змінюють свою думку дурні", а дурнів нема, пообіцяв – потім "змінив свою думку". Як протидія брехні та нездійсненим обіцянках і існує механізм виборів.

Мені дуже подобається вислів американського політолога Кея, який казав, що "на виборах виборець виступає у ролі Бога покарання і нагороди". А щоб у виборця була така можливість нагороджувати і карати, треба вже зараз протидіяти "ідеям" політиків проводити геть усі вибори одночасно, раз на 5 років. Бо це означатиме повну безкарність і сваволю протягом 5 років.

Щоб суспільство мало можливість оновлення політичних сил, слід відчайдушно опиратися й спробам підвищення виборчого бар’єру,

А головне – не треба нам, громадянам, впадати у смуток (російське слово "уныние" мені видається більш точним), згадаймо, що у християнстві смуток є смертним гріхом, який нищить душу.

Якось, наприкінці 2003 року мені довелося писати статтю про стан демократії в Україні для одного академічного видання.

Стаття вийшла дуже сумна, і наостанок я, несподівано для себе, написала: "Поки ми живі, ніщо не вирішено остаточно". Це повністю випадало з академічного стилю викладу, і редактор замість цього написав: "Демократичний проект в Україні ще не закінчений", що зовсім суперечило тексту статті.

Кінець кінцем, виявилося, що ми обидва – і редактор, і я – виявилися праві. Через рік сталася Помаранчева революція і Майдан.

Тож будемо більше вірити у себе. У житті країни, як і людини, не все вдається відразу. Усе справді гідне досягається важкою роботою. І поки ми живі, ніщо не вирішено остаточно.

Ірина Бекешкіна


Коментарі:
Поки ми живі, ніщо не вирішено остаточно
IP: 193.46.66.---
23.11.09 11:13 ___Sergio_S
Вспоминаю один разговор, который имел место в начале 2005г.
Обычное рабочее совещание в компании, которой я работаю, на котором присутствовал один из собственников (не олигарх, но по крайней мере отстал не сильно и вхож в те круги). Вскользь прошлись по теме выборов/майдана/инаугурации. Кстати, наша контора (неофициально, конечно же) и палатки закупала для Майдана, и другие "нужды" финансировала, и работники ездили, при этом вполне лояльно относилась к небольшому количеству "инакомыслящих" сотр
IP: 212.111.207.---
23.11.09 11:13 ____Противник
23.11.09 10:50 ___Стрелок_в_Бок "С Тимошенко установим Диктатуру Закона "

С кем вы собираетесь это делать!? С человеком, плюющим на ЗАКОНЫ? ВОНА по сути правовой нигилист!
IP: 94.153.183.---
23.11.09 11:08 ___всехихнах
_09alеx Ну у тебя и прогон! Мещанский мятеж против городской культуры!Ржунимагу! Это,кто городская культура??? Хохлокацап Кучма не знающий ни русского,ни украинского? Быкующий знаток поэзии и географии проффесор? Кого,кого,из тех,против которых вышел народ,пусть даже в части и сельский ты отнесешь к городской культуре? Из какого ты города,уважаемый? Вот я из Харькова,и могу сказать,что у нас оранжевых поддерживала как раз интеллигенция,а селян и роботяг свозили в колонны,из которых смачно харкали на машины с оранжевой символикой. И,пожалуйста,оставь свои басни о Москве и Питере,как о локомотивах культуры,действительно лохам и недоумкам.
IP: 77.52.54.---
23.11.09 11:07 ___АНТИБАЛОГАН
melik_ что ты несешь идиот, я сам с Луганской области и стоял на Майдане, это Ющенко должен застрелиться после медали Кивалову, а не те, кто стоял на Майдане...... А такие как ты идиоты, ходят голосуют за Ефремовых и Близнюков (олигофренов), которые выкачивали бюджет сидя в областях, ни дорог ни труб, а такие как ты пускай и дальше ходят Ринатку в ж... целуют и ходят на стадион, вместо приличной больницы, в свою больницу, тебя дауна, они не пригласят.... я поражаюсь тупости таких экземпляров!
IP: 193.46.66.---
23.11.09 11:02 ___Sergio_S
___Пересічна_громадянка
Майбутнє тільки за чесними політиками

А вы видели когда-нибудь политика, который заявлял правду, что он нечестный?
Да и где их взять, честных-то? Большая политика - большие деньги. А где взять эти деньги? Правильно, у большого бизнеса. А большой бизнес, в свою очередь, потребует отдачи от вложенных денег. На этом и закончится честность.
IP: 93.73.178.---
23.11.09 10:59 ___Breeze
23.11.09 10:40 ___Hana - "Для цього і існують вибори, для цього ми владу і обираємо - щоби делегувати їм вирішення управлінських питань. Суспільство не має механізмів і не повинно контролювати кожне рішення влади"
Насправді суспільство має достатньо таких механізмів - опозиція, ЗМІ, Закон про звернення громадян, який зобов"язує давати відповіді тощо. Але з такими настроями (ми їх обрали й усе) влада у нас так і залишиться неконтрольованою.
IP: 93.73.178.---
23.11.09 10:54 ___Breeze
23.11.09 10:40 ___Hana - "Повсякденна робота громадян, що не займаються професійно політикою або громадською діяльністю - це їх навчання, основна робота, родина".
Можливо, я Вас здивую, але в демократичних країнах більшість людей входить до різних громадських організацій, приділяючи цьому певну частину свого часу і сил. Наприклад - учнівські ради та ради батьків у школах та вузах, громадські організації, які за щось чи проти чогось борються (екологічні, наприклад).
IP: 91.203.12.---
23.11.09 10:53 ___Нефилим
23.11.09 10:50 ___Стрелок_в_Бок
"Пепел Майдана стучит в нашем сердце!" - а в мозгах ничего не стучит, не?
Хотя зачем тут мозги...
IP: 79.171.124.---
23.11.09 10:50 ___Стрелок_в_Бок
Пепел Майдана стучит в нашем сердце! Тот, кто не раб впусти в свое сердце энергетику Майдана, прочь уныние! С Тимошенко установим Диктатуру Закона над олигархами и коррупционерами.
IP: 77.123.24.---
23.11.09 10:43 ___Пересічна_громадянка
23.11.09 01:36 ___Einz
Продовження:
Майбутнє тільки за чесними політиками. Дія духовних законів об’єктивна, тому влада це обов’язково усвідомить. Вигравати в будь-якій країні будуть ті, хто буде дотриматися духовних законів, інакше довге їх недотримання – небезпечне не тільки для народу тої чи іншої країни, але й для її влади. На мій погляд, саме тому не всі країни у світи розвинуті.
IP: 77.123.24.---
23.11.09 10:43 ___Пересічна_громадянка
23.11.09 01:36 ___Einz, Ви написали:
«Допустим, я и мой лепший друг захотим пойти в президенты. Мы купим все рейтинговые агентства… На виду у публики мы будем враждовать. Допустим, я буду говорить, что спасаю страну от страшной угрозы, которая исходит от уголовника и диктатора (но публика не знает, что на самом деле он мой друг). Кто бы из нас не победил - страна наша».
В цьому і криється корінь байдужості нашого народу до політики і політиків, бо люди давно це бачать.
IP: 195.42.126.---
23.11.09 10:42 ___melik
головна помилка майдану - сам майдан.
я з півдня україни. помаранчеві настрої тут ніколи не сприймалися всерйоз. я - не виняток. 5 років тому за апельсиновим переворотом спостерігав по телевізору.
я розумів людей, які хочуть змін. але не розумів, чому вони уявляють краще життя з іменами майданутих персонажів: псевдоотруєний ющенко, фальшива, як її коса, тимошенко...
зараз часто зустрічаю людей, що піддалися помаранчевій пропаганді. їм - СОРОМНО.
а лідерам майдану соромно?
IP: 194.44.50.---
23.11.09 10:40 ___Hana
Для цього і існують вибори, для цього ми владу і обираємо - щоби делегувати їм вирішення управлінських питань. Суспільство не має механізмів і не повинно контролювати кожне рішення влади.
А влада, по суті, є віддзеркаленням того, яким є наше суспільство, з урахуванням того, що в будь-якому суспільстві нагору пробиваються найбезпринципніші кар"єристи. І нічого кращого ми наразі не заслуговуємо.
IP: 193.238.195.---
23.11.09 10:39 ___09alex
Символ цветной революции - БАБКА ПАРАСКА-сельско-мещанский мятеж против городской культуры.Хамская агрессия против инакомыслящих-явный признак неинтеллигентности Майдана.Майдан как центр села -знаковый символ Киева,который так и не смог стать культурным локомотивом как Москва,Питер.Киев,разделенный на галичанский,донецкий,днепропетровский хуторы,не смог выработать критического отношения к либерализму,национализму.Вторичный по своей сути,он как другие толпыги,будет оправдывать свою глупость
IP: 194.44.50.---
23.11.09 10:35 ___Hana
"Люди виявилися готовими до благородного пориву, навіть до ризику, але не готові до повсякденної важкої роботи. "
Повсякденна робота громадян, що не займаються професійно політикою або громадською діяльністю - це їх навчання, основна робота, родина. В номальної людини, що відповідально працює і вчиться немає часу на політику і революційну боротьбу. Свої справи можно і треба відкласти ни деякий час, але постійно перебувати в такому режимі неможливо.
IP: 95.132.182.---
23.11.09 10:33 ___abessalom
Чесна стаття. Можна додати, що з боку електорату необхідно мати свого "диктатора" в вигляді якоїсь масової організації типу СОЛІДАРНОСТІ, яка б добилася від законодавців простих і всім зрозумілих законів про
1. ПРАВИЛА ВИСУНЕННЯ КАНДИДАТІВ (і в президенти і в депутати) де встановити необхідні умови - не підписи, не наявність грошей, а засвідчену людьми чесність і порядність, рівень освіти
і підтриманої народом програми.
2.ПРАВИЛА ВІДЗИВУ З ПОСАД (всіх вибраних) - дієвий спосіб позбутися шахраїв.
IP: 93.74.112.---
23.11.09 10:06 ___kuzy
Шановна, пані Бекешина! Населення України(саме населення, а не народ, -народа не існує в загальноприйнятому уявленні про це визначення) не може зробити жодних висновків у принципі. Його б'ють і катують менти, мажори давлятьть його своїми Лексусами....., щуряча банда усіх кольорів шмагає його, як хоче,а воно все терпить, і навіть не думає про те, що вила можна використовувати не лише для того, щоб прибирати лайно у хліву. Така держава і такий "народ" не мають прав на існування. Гондурас.
IP: 95.132.205.---
23.11.09 10:01 ___киевлянинъъ
уже всем давнл смешно и грустно читать статьи про майдан, умные в то время конечно хихикали и нажились на этом, а народец, как всегда, обманули
IP: 95.134.184.---
23.11.09 09:51 ___ARMAGEDON
На майдані був прояв демократії але наш дем президент не вжив всі можливі заходи для покращення життя громадян. Він не отцінив своїх соратників підвів свій електорат та зруйнував і розтоптав ідеї майдану.і
IP: 83.7.175.---
23.11.09 09:47 ___Рябчук
Блискуче, пані Ірино! Дякую!
IP: 188.163.32.---
23.11.09 09:47 ___vk_Харьков
Вот еще картинка из памяти: угол Прорезная Крещатик стоят туалеты, из них дерьмо отгребает ассенизаторская машина оранжевого цвета. На всю бочка транспарант: УКРАИНА ПЭРЭМОЖЭ.
Можно еще вспомнить ту вонь обгаженных подворотен и тп и тд. Мерзкое впечатление и мерзкие последствия.
Если все участники того ... не покаялись, нужно выбирать юлю. Такая страна не имеет права быть...
IP: 83.7.175.---
23.11.09 09:46 ___Рябчук
Текст коментаря набирайте тут
IP: 95.132.193.---
23.11.09 09:33 ___TPP
23.11.09 09:23 ___Sender
Бекешкіна: "як помилилися у своїх сподіваннях мільйони людей" - вот именно, о чём я ещё тогда говорил всем своим оранжевых знакомым - это не смена власти, это смена фамилий.

Так давайте поставим опять голубых, что бы ничего не поменялось.
IP: 93.127.78.---
23.11.09 09:32 ___Sender
Бекешкіна: "Головна помилка Майдану – це персоніфікація політики" - ну, наконец-то! Хоть до кого-то дошло!
IP: 93.127.78.---
23.11.09 09:26 ___Sender
Бекешкіна: "Згадаймо, як влада перешкоджала виборчій кампанії" - и далее идёт практически дословный список того, что делает нынешняя власть, что очередной раз доказывает, что ничего не поменялось
IP: 93.127.78.---
23.11.09 09:23 ___Sender
Бекешкіна: "як помилилися у своїх сподіваннях мільйони людей" - вот именно, о чём я ещё тогда говорил всем своим оранжевых знакомым - это не смена власти, это смена фамилий.
IP: 93.127.78.---
23.11.09 09:21 ___Sender
Бекешкіна: "Влада робила усе, щоб не допустити перемоги" - и что изменилось? Нынешняя власть точно также всеми силами старается не допустить каких-либо изменений не в свою пользу.
IP: 217.27.159.---
23.11.09 08:30 ___Лeнтяй
"коли у другому турі переміг Ющенко (а він таки переміг – це засвідчили усі екзит-поли, це показували усі опитування, які проводилися протягом кількох років після виборів, вже коли виборці встигли розчаруватися у Ющенку)"
І це теж симптоматично. Пройшло п'ять років, а у якості доказу фальсифікацій нам можуть показати тількі старі екзит-поли.
IP: 217.27.159.---
23.11.09 08:25 ___Лeнтяй
22.11.09 23:54 ___дівчинисько
але у будь-якому випадку це було правильно і щонаосновніше - на часі

Пізнаю помаранча за висловом - ми праві "у будь-якому випадку". Коли коїлось усе те поклоніння на Майдані, одна розумна людина сказала мені таке: "Коли зараз переможе Ющенко, то в Україні що найменше 20 років не буде політика, якій намагатимется щось РОБИТИ. Навіщо, коли можна кидати гасла?"
IP: 80.84.191.---
23.11.09 06:07 ___Einz
18 национальностей - именно столько насчитывается в Украине.
КАНДИДАТОВ 18, А НЕ 2. РАСКОДИРУЙ СОЗНАНИЕ. НЕ ЛИШАЙ СЕБЯ ВЫБОРА.

Проверить можно тут:
https://ru.wikipedia.org/wiki/Население_Украины
Табл 3.

Национальности вопрос скользкий, но факт, действительно насчитал 18 :)
Может это просто ещё один знак, что кандидатов таки не 2?
IP: 80.84.191.---
23.11.09 05:38 ___Einz
18 лет исполнилось Украине в 2009 году.
КАНДИДАТОВ 18, А НЕ 2. РАСКОДИРУЙ СОЗНАНИЕ. НЕ ЛИШАЙ СЕБЯ ВЫБОРА.
IP: 80.84.191.---
23.11.09 05:00 ___Einz
04:49 ___svlady
Не надо глумиться. Не влез Ваш креатив про Сеню Битого - и слава Богу. Не лейте помои.
Вы всё равно не сможете обесценить или унизить это явление (Майдан). Что было то было. Надо идти вперёд.
IP: 95.133.29.---
23.11.09 04:49 ___svlady
Самое умное, что я читал о Майдане.

Сеня Битый
IP: 80.84.191.---
23.11.09 04:46 ___Einz
18 - возраст достижения совершеннолетия, возраст который даёт право голосовать.
КАНДИДАТОВ 18, А НЕ 2. РАСКОДИРУЙ СОЗНАНИЕ. НЕ ЛИШАЙ СЕБЯ ВЫБОРА.
IP: 80.84.191.---
23.11.09 04:10 ___Einz
Юлеботы! Задумайтесь:
https://www.psychol-ok.ru/lib/rancour-laferriere/ps/ps_03.html
"Сталин мог организовать - и организовал - постоянный хор лести и низкопоклонства"

"Ни одно ego - используя этот термин в разговорном смысле - никогда не восхвалялось столь высоко и столь многими людьми. Или, если выражаться соответствующими психоаналитическими терминами (см., напр.: 127, 387 и далее), никогда нарциссические потребности индивида не встречали столь обильного «нарциссического предложения»."
IP: 80.84.191.---
23.11.09 03:58 ___Einz
Рядом с Вами есть часы? Желательно механические, с секундной стрелкой. Посмотрите - она движется. Пока она движется - ничего не закончено. И даже 17.01 ничего не закончится. Жизнь будет продолжаться, а значит и борьба.
IP: 194.44.192.---
23.11.09 03:50 ___Захисник
На Майдані я розумів, що третього етапу його проведення ніхто і не планував, або розуму не хватало,бо його треба було починати негайно, на СЦЕНІ. Була унікальна можливість всенародно прийняти доленосні для України засади її подальшого розвитку-тактику і стратегію поступу держави в світове товариство заможних країн. І нас би всі країни світу підтримали. Але ТУПЕ керівництво, популізм і комсомольсько-більшовицькі методи ручного управління економікою УРЯДОМ призвели до такого ПОЗОРУ і РУЇНИ.Жаль
IP: 94.76.111.---
23.11.09 03:29 ___ProrokVic
Хто винен в тому, що ми живемо в такій державі?
Ви знаєте - я мабуть вас здивую, але ні Тимошенко, ні Януковича, ні Ющенка, ні Яценюка, ... , ні інших, (за окремими виключеннями), нам не прислали ні з Росіії, ні з США, ні з Німеччини, ні з Австраліїї, Океанії чи Нової зеландії, не з Марсу чи Венери...
В основній своїй масі вони такі ж самі українці, як і ми з вами.
Не вірите - почитайте наведені тут коментарі від самого початку...
Тож "нечего на зеркало пенять, коли рожа кривая".
IP: 194.44.192.---
23.11.09 03:23 ___Захисник
Дякую Ірині Бекешкіній, для багатьох зневірених це добра нагода пізнати себе і своє місце в історії України.
Майдан був гарно організований, підкріплений народним поривом, чудово проведений (не було ексцесів і жертв), але для третього етапу Майдану, найтяжчого-кардинальна заміна владних артистів ОЛІМПУ, розробка ЗАКОНІВ, що працюють, формування СУДОВОЇ системи, реформа ПРОКУРАТУРИ, МВС, УРЯДУ, народ не був готовий, керманичі не підготовлені. Такими темпами, то дійсно МАЙДАН має тривати 40 років
IP: 80.84.190.---
23.11.09 02:11 ___Einz
Что-то давно не видно никаких новых рейтингов. Наверное, реальная картина всё больше отличается от той, которая желательна для наших самых-самых "проходных" кандидатов. А позориться, размещая полное фуфло, они тоже боятся. Остатками репутации дорожат.
Можете размещать рейтинг, где у двух будет по 48.5%, а у всех остальных 1% на 16 человек. На мой выбор это не повлияет.
IP: 77.90.252.---
23.11.09 01:51 ___осінь
Я никогда не верю рекламе. Равно как и соцопросам и журналстам, которые до начала революции и сейчас напоминают крыс.
Поэтому утверждаю и всех убеждаю - при всех недостатках - интеллектуальными, духовными и патриотическими качествами, которые соответствуют рангу ПРЕЗИДЕНТА отвечает сегодня только Ющенко. Задание честных людей - вывести нашего президента во второй тур.
IP: 194.60.69.---
23.11.09 01:48 ___Makabuka
23.11.09 01:41 ___lunata
Свободу не спинити!

Дык кто же против? - Только для пущей убедительности надо еще футболку с ликом Че Гевара напялить, и все будет ОК :)
IP: 80.84.190.---
23.11.09 01:43 ___Einz
В нынешних украинских условиях нет другого пути, кроме как запретить публикацию каких-либо рейтингов. Это временная мера, пока наши выборцы не поймут, что выбирать надо не по рейтингу, а по убеждениям. Тому, кто выбирает по убеждениям, рейтинги не нужны, он всё равно не будет на них смотреть. Выбирать по рейтинам - это как назначать победителя футбольного матча по котировкам букмекерских контор. Следующая стадия идиотизма - это назначить президентом того, кому социологи дают наибольший рейтинг.
IP: 95.135.247.---
23.11.09 01:41 ___lunata
Свободу не спинити!
IP: 194.60.69.---
23.11.09 01:37 ___Makabuka
"Белое братство" Цвигун (ох, блин, и шо это мне напоминает?) . А сегодня все повторяется в виде фарса. - Пипл схавает! :(
IP: 80.84.190.---
23.11.09 01:36 ___Einz
Допустим, я и мой лепший друг захотим пойти в президенты. Мы купим все рейтинговые агентства и попросим их везде ставить нам маскимальные рейтинги. Купим политологов
, которые будут вешать всем на уши лапшу, что все другие кандидаты кроме нас - непроходные. На виду у публики мы будем враждовать. Допустим, я буду говорить, что спас
аю страну от страшной угрозы, которая исходит от уголовника и диктатора (но публика не знает, что на самом деле он мой друг). Кто бы из нас не победил - страна наша.
IP: 80.84.190.---
23.11.09 01:35 ___Einz
Бекешкина:
Треба не піддаватися на маніпулятивні заклики голосувати за принципом "меншого зла" - за кандидата "Х", щоб не переміг кандидат "У" чи за кандидата "У", щоб не переміг кандидат "Х", бо тоді у нас у політиці завжди пануватиме зло.
------------------------------
Ваша, социологи, деятельность - это весомая часть этой манипуляции. Не будем говорить о заказных рейтингах, но сама система выстроена так, чтобы выбирали меньшее зло.
IP: 194.60.69.---
23.11.09 01:32 ___Makabuka
C ушами дяди Сэма ясно, но это - не главное, Эт - просто кошт для проведения революции, такой же как и немецкий грант Ленину в 17-м. Главным движителем оранжевой революции был оболваненный обыватель (извините майдановцы за столь нелестные суффиксы). К 2004 году средний украинец уже разуверился в том, что 1) его страна имеет самые лучшие (из всех бывших республик Союза) возможности в развитии экономики; 2) получит свою законную часть золота Полуботка; 3) наступает конец света, как пророчествовало
IP: 77.122.178.---
23.11.09 01:29 ___AkMurza
Щиро дякую пані Ірина за майже сповідь і... біль... материнський біль...

Чесно кажучи, дещо розгублений... Після стількох років в професії соціолога зберегти надію і віру... Немає слів... Слава Україні!
IP: 93.74.105.---
23.11.09 01:13 ___дівчинисько
майдан показав, що ми можемо як народ, на що ми здатні - і в цьому вже є його велика заслуга. Те, що Ющ виявився не тим, хто потрібен в цей час країні - розчарувало; але з іншої сторони це допомогло зняти рожеві окуляри радужної атмосфери, відкрило очі на конкретних політиків. І тепер ми знаємо, що слабих керівниківа нам не треба (ще на майдані можна було оцінити, що Ющенко не докінція вигрібає...).

Коментарі:
Поки ми живі, ніщо не вирішено остаточно
IP: 194.60.69.---
23.11.09 01:11 ___Makabuka
Женщине мой respect :)
IP: 77.120.35.---
23.11.09 00:57 ___wowan
Не надо болтать о спонтанной организации танцев на майдане. Откуда взялись мощные громкоговорящие установки, кто организовал поездку свидомитив из Галичины в Киев. Кто скромно умалчивал, что Ющенко уважал Кучму как родного отца. Кто не хотел слышать, что западенцы фальсифицировали выборы наглее чем на восточной Украине. Весь майдан, это хорошо проплаченный концерт и никакого отношения к революционному взрыву не имеет. За Ющенко и Саакашвили просматриваются ослиные уши дяди Сэма.
IP: 194.60.69.---
23.11.09 00:49 ___Makabuka
А какая в 3,14де разница, - за Януковича, Тимошенко, Тигипко, Ющенко, и так далее по списку, вплоть до 18-го претендента на булаву? Нас снова "сделали", причем технично. Ну, скажите мне на милость, у кого из вас есть 2,5 млн. грн, чтобы хотя бы зарегистрироваться в кандидаты в президенты? Нету? Та отож, вы - лузер и 99% нашей страны - лузеры, т.к. не смогли украсть миллионы. Идет дележ пирога по имени Украина между олигархическими кланами. Простой украинец - ты лишний на этом празднике жизни!
IP: 77.120.35.---
23.11.09 00:43 ___wowan
Чем скорее забудем о майданных танцах, тем скорее начнётся нормальная жизнь
IP: 77.122.179.---
23.11.09 00:41 ___НЛО
22.11.09 23:32 ___Black_Sea
22.11.09 23:12 ___Uj
"...На мою думку, є проста відповідь - голосувати у другому турі "не підтримую жодного з кандидатів"

"Все правильно. Не треба вибирати "менше зло", бо, по-перше, це суб"єктивно, а, по-друге, воно добром ніколи не стане..."

Для мене той, хто проти Ющенка і двічі несудимого - зла, не є злом. Можете не голосувати або голосувати за янека - ваша справа. Як "патріотів і націонал - демократів". Та ще й бувших лібералів.
IP: 77.122.179.---
23.11.09 00:38 ___НЛО
22.11.09 23:26 ___НЛО
"...Трюк Ющенка, щоб формально не підтримуюючи янека, реально його підтримати, відібравши "помаранчеві" голоси у Тимошенко..."

"Тимошенко вже давно не "помаранчева" - з якого дива їй претендувати на "помаранчеві" голоси?! :)"

Так і Ющенко давно вже не народний...

IP: 194.60.69.---
23.11.09 00:34 ___Makabuka
От що мене бентежить. - Ми одне одного ображаємо, обливаємо брудом, хочемо здаватися кращими, ніж ми є насправді. По-перше, і українці і росіяни - зараз є злиднями (чи це кому не зрозуміло?) По-друге, ми є братами, як би це дивно не здавалося б. По-третє, ми зможемо вибратися із тієї сраки, в яку ми залізли, тільки разом (для «свідомих» повідомляю: можливо Росія і вилізе зі сраки самотужки, за рахунок своїх корисних копалин, але ми, як це не прикро, - ніколи).
IP: 60.191.89.---
23.11.09 00:16 ___SIM4
Респект. По-моему, это самый оптимистичный в рамках здравого смысла взгляд на ситуацию. Однако: 10 лет кучмизма не сделали народ импотентом, сопротивление росло. А вот сильное разочарование может стать убийственным.
IP: 78.24.72.---
23.11.09 00:05 ___Black_Sea
22.11.09 23:57 ___Нефилим
"...А почему именно за Януковича? Можно и за других проголосовать, например за Тигипко..."

Тигіпко - технічний кандидат Тимошенко. До того ж, його сумнозвісна "Родина" підтримує... :(((
IP: 95.133.67.---
23.11.09 00:02 ___Uj
Коментарі не додаються.
IP: 91.203.12.---
22.11.09 23:57 ___Нефилим
22.11.09 23:50 ___TPP
А почему именно за Януковича? Можно и за других проголосовать, например за Тигипко...
IP: 93.74.105.---
22.11.09 23:54 ___дівчинисько
to 22.11.09 22:59 ___Лeнтяй
тому що насправді мета була. цілком ймовірно, що в кожного була своя мета в людей одна, в політиків інша.
але у будь-якому випадку це було правильно і щонаосновніше - на часі
IP: 95.132.193.---
22.11.09 23:50 ___TPP
А нафига вообще второй тур, давайте все в первом проголосуем за януковича, назло юльке.
IP: 94.153.182.---
22.11.09 23:49 ___всехихнах
_orion скажу тебе просто-заебал уже говнофлудом. Если вокруг быдло,хули ты,"избранный", здесь,на УП, делаешь?! Только,боюсь,все твое величие происходит из комплексов неполноценности. И сидиш ты, долбоеб-неудачник,как и другие,такие как ты,типа "не быдло",которым ни девки не дают,ни копейки заработать не получается,наедине с компом и усераешься от собственной непревзойденности. Запомни,если тебя старшие не научили-будешь относиться к народу как к быдлу,рано или поздно,народ тебя опустит. И с небес тоже.
IP: 194.60.69.---
22.11.09 23:49 ___Makabuka
Прийшли люди на Майдан зі своїми надіями та сподіваннями на каще, а тут вже на трибунах стоять ті, які їм принесуть щастя, ще більше, ніж золото Полуботка! Хто ставив на трибуну тих пройдисвітів? - Народ? - Ні, вони самі виперлися, а майданівці здуру підтримали цю мішпуху, не питаючи з якого такого переляку вони туди убердюжилися і хто їх туди вибирав? Народ просто використали, як гондон для досягнення влади і, головне, народного майна, а потім викинули як непотріб. Зараз буде теж саме :(
IP: 78.24.72.---
22.11.09 23:32 ___Black_Sea
22.11.09 23:26 ___НЛО
"...Трюк Ющенка, щоб формально не підтримуюючи янека, реально його підтримати, відібравши "помаранчеві" голоси у Тимошенко..."

Тимошенко вже давно не "помаранчева" - з якого дива їй претендувати на "помаранчеві" голоси?! :)))

22.11.09 23:12 ___Uj
"...На мою думку, є проста відповідь - голосувати у другому турі "не підтримую жодного з кандидатів"

Все правильно. Не треба вибирати "менше зло", бо, по-перше, це суб"єктивно, а, по-друге, воно добром ніколи не стане...
IP: 91.203.12.---
22.11.09 23:30 ___Нефилим
22.11.09 23:26 ___НЛО
"Голосувати "не пдтримую" - голосувати за двічі несудимого" - ой, неужели вы допускаете мысль, что Юлия Владимировна не имеет всенародной поддержки народа Украины и не наберет сразу больше 50% голосов? Она ведь такая работящая, хозяйственная и денно и нощно печется токмо об интересах простых людей! Бросьте это паникерство, Юля победит сразу и тут без вариантов. Если не победит, то выборы значит были сфальсифицированы. Так и запишите
IP: 77.122.179.---
22.11.09 23:26 ___НЛО
22.11.09 23:12 ___Uj


Голосувати "не пдтримую" - голосувати за двічі несудимого. Трюк Ющенка, щоб формально не підтримуюючи янека, реально його підтримати, відібравши "помаранчеві" голоси у Тимошенко.
IP: 93.170.68.---
22.11.09 23:25 ___Villo
Дуже поважаю пані Ірину! Моя думка співпадає з багатьма її висловлюваннями. Значить боротьба продовжується і Майдан ще відбувається на сторінках, хочаб деяких інтернет-статей. ДЯКУЮ ПАНІ ІРИНІ!
IP: 95.133.67.---
22.11.09 23:12 ___Uj
Значною мірою згоден з констатуючою частиною статті. Але на питання "що робити?" Іра відповіді не дає. На мою думку, є проста відповідь - голосувати у другому турі "не підтримую жодного з кандидатів". А що думають інші читачі?
IP: 91.203.12.---
22.11.09 23:12 ___Нефилим
22.11.09 22:46 ___Лeнтяй
"Чи питав хтось Ющенка, а що конкретно значить "Бандитам – тюрми", "Багаті поділяться з бідними"? Чи вимагав хтось у Ющенка реальної програми, реального плану реформування суспільства?" - я пытался спрашивать у тех, кто горло драл за оранжевых... ответа не получил. Конечно если не считать в качестве ответа фразы типа "раз ты не за Ющенко, значит ты против Украины и вообще враг народа".
IP: 208.76.240.---
22.11.09 23:03 ___Львів-753
___ Ностальжі...
Треба всіх політиків і політтехнологів різних мастей за вуха відтягнути від теми Помаранчевої революції, щоб не замацували світлий образ. Це не їх свято.
Бекешкіну можна залишити - гарну статтю написала.
Молодець, завжди симпатизувала авторці.
IP: 91.197.168.---
22.11.09 22:59 ___Лeнтяй
А взагалі зараз дуже смішно спостерігати, як наполегливо намагаються помаранчі довести наявність Високої Мети Майдану.
Та марно, шановні. Бо ми теж пам'ятаємо, як натовп (саме натовп, бо здатність мислити самостійно ви втратили) завзято ревів "Ющенко!!!". І про це ми розкажемо своїм дітям. І ви увійдете в Історію так само, як увійшов натовп, що під час революції 1793 року у Франції спостерігав за публічними стратами людей на іншому Майдані. Ви такі самі, як вони - і в Історії ви тепер разом.
IP: 95.133.67.---
22.11.09 22:58 ___Uj
Можна згодитися, або частково не згодитися з констатуючою частиною. Але напитання "що робити?" Іра відповіді не дає. А чи є проста відповідь? На мій погляд є - голосувати у другому турі "Не підтримую жодного з кандидатів".
IP: 91.197.168.---
22.11.09 22:46 ___Лeнтяй
"Чи питав хтось Ющенка, а що конкретно значить "Бандитам – тюрми", "Багаті поділяться з бідними"? Чи вимагав хтось у Ющенка реальної програми, реального плану реформування суспільства?"
Слава Тобі, Боже. Через 5 років помаранчі, нарешті, задають один одному питання, яке задавали їм п'ять років тому усі розумні люди - Як плануется досягти виконання гасел вашого "мессії"? Тоді ми чули лише - Ви нічого не розумієте. Ну, хочь зараз з'ясували, що не розуміли саме помаранчі:)
IP: 91.214.65.---
22.11.09 22:27 ___Валера_з_Луганська
"Предали" Майдан те, кто до сих пор поддерживает Ю. и Ю.
IP: 216.250.178.---
22.11.09 22:18 ____orion
22.11.09 21:56 ___Elis
orion, на твоем примере, я вижу, что автор достиг поставленной цели. Тебя таки подрочили, а это значит, что ты и есть то самое быдло. Ну, а быдло - оно, конечно, бездарно, это правда.

Смотри сам - более получаса прошло - остальные заткнулись - даже может быть задумались...
А ты решил сумничать - как в воду перднул.
... и еще запомни, чтобы хоть знакомые не хихикали - быдло и бездарность - разные вещи.
IP: 77.123.182.---
22.11.09 22:15 ___ЛІДС
Дуже приємна, світла і обнадійлива стаття, вітаю всіх з Померанчем!!!

IP: 109.86.12.---
22.11.09 22:12 ___luluska
Пані Ірино, дуже гарна стаття!
IP: 77.123.138.---
22.11.09 21:56 ___Elis
orion
Усе справді гідне досягається важкою роботою.
Такую лживую фразу для украйонського быдла мог написать бездарный человек с целью подрочить это самое быдло

orion, на твоем примере, я вижу, что автор достиг поставленной цели. Тебя таки подрочили, а это значит, что ты и есть то самое быдло. Ну, а быдло - оно, конечно, бездарно, это правда.
IP: 91.124.223.---
22.11.09 21:26 ___helga_ga1972
Гарна стаття, дякую!
IP: 92.113.10.---
22.11.09 21:22 ____orion
22.11.09 21:12 ___Слабий
Усе справді гідне досягається важкою роботою.
Я думаю,що ви свого добилися, - багатьох ваша фраза образила.

Моя фраза образыла то тупое быдло, которое пахало на 3-х работах, подлорвало здоровье и потеряло все в девальвацию и кризис.
То тупое быдло, которое 5 лет назад ВЕРИЛО в точно такие же фразы - а сейчас сидит обосранное в жопе.
То тупое быдло, которое было здесь всегда.
И которому не понять - достижения в обществе не от их жадной конячей пахоты.
IP: 77.87.158.---
22.11.09 21:12 ___Слабий
22.11.09 20:15 ____orion
Усе справді гідне досягається важкою роботою.
Такую лживую фразу для украйонського быдла мог написать бездарный человек с целью подрочить это самое быдло - чтобы почитать льстивые быдлячие комменты.))))))
Я думаю,що ви свого добилися, - багатьох ваша фраза образила.
А мені вас жалко : люди святкують,а ви,безпорадні,борсаєтеся в своїй безсилій люті.

IP: 92.113.10.---
22.11.09 21:12 ____orion
Пардон - Путин сказал не при жизни - при его власти.
IP: 92.113.10.---
22.11.09 21:11 ____orion
22.11.09 20:58 ___Слабий
Вершини айсбергів ; Іван Грозний, Петро 1, Ленін, Сталін, Путін.
А власне русскіє, - гарматне мясо і біомаса.
Щиро співчуваю.

На самом деле все гораздо хуже.
В 2003 году Дума провалила закон а год назад Путин специально объявил, что при его жизни в россии демократии не будет - само это заявление невозможно было бы без давления.
У нас на Шустере Ирина Фароин - "украинский народ не быдло" - и ляп-ляп-ляп из зала.
И ни одного факта самосознания этого быдлячего общества..
IP: 92.113.10.---
22.11.09 21:02 ____orion
22.11.09 20:50 ___Нефилим
"ще є надія на Тимошенко" - чем эта надежда у вас подкреплена? Или это как и в случае с Ющенко просто слепая вера...
IP: 94.248.58.---
22.11.09 20:45 ___advocat_1985
Майдан--це позитивний великий крок в історії України. на жаль, президент нас зрадив, ще є надія на Тимошенко...

Надежда... вера... - пора бы уже опредяляться после Майдана, господа а не тупо верить и надеяться каждый на свое - чего вы хотите - счастья для всех - и моного... или прибавки к жалованию.
IP: 77.87.158.---
22.11.09 20:58 ___Слабий
22.11.09 19:51 ____orion
Только русские не сдались, они ведут другую войну и судить можно только по некоторым вершинам айсбергов. А еще у них есть ресурс разума и цели.
________________________________________________________________________________
Вершини айсбергів ; Іван Грозний, Петро 1, Ленін, Сталін, Путін.
А власне русскіє, - гарматне мясо і біомаса.
Щиро співчуваю.
IP: 77.122.179.---
22.11.09 20:58 ___НЛО
22.11.09 20:50 ___Нефилим

Так он же токмо звездел, причем одно, а если и делал - то с Фирташем. А самолеты при ней начали делать. До нее не делали.
IP: 91.203.12.---
22.11.09 20:50 ___Нефилим
22.11.09 20:45 ___advocat_1985
"ще є надія на Тимошенко" - чем эта надежда у вас подкреплена? Или это как и в случае с Ющенко просто слепая вера...
IP: 94.248.58.---
22.11.09 20:45 ___advocat_1985
Майдан--це позитивний великий крок в історії України. на жаль, президент нас зрадив, ще є надія на Тимошенко...
IP: 91.203.12.---
22.11.09 20:42 ___Нефилим
22.11.09 18:30 ___Doc177
"Ну, что таким убогим как ты можно сказать в ответ?" - можете просто признаться, что у вас нет достойных аргументов в споре кроме как оскорблять не согласных с вашей точкой зрения.
IP: 77.123.29.---
22.11.09 20:41 ___cjrhfn
самі соціологи визнають, що в соцопитуваннях погоджуються брати участь близько 37% тих, до кого звертаються інтерв"юери
отже задача вибити "лідерів рейтингів" з другого туру більш ніж реальна
голосувати ногами - злочин
і годі вже ту кляту мантру повторювати "проти більшого ззла" чи "за менше зло"
гидко читати
IP: 77.87.158.---
22.11.09 20:39 ___Слабий
22.11.09 15:14 ___сафо
... Но Франция, со своей культурой такая, потому, что там живут французы. Германия такая богатая из-за того,что там немцы. А мы- Украина.
________________________________________________________________________________
Згадайте Робесп"єра і Гітлера, паризьку комуну і нацистську Німеччину.
Не було теорій про державні і недержавні нації,вищі і нижчі раси. Були лише непідтверджені практикою гіпотези.Я працював в Австрії і знаю, - австрійці працюють не краще,ніж ми.
IP: 77.87.158.---
22.11.09 20:21 ___Слабий
22.11.09 14:19 ___мнацаканов
очень понравился тезис о том, что нелья голосовать за кандидата по принципу против большего зла.... - сейчас ни в коем случае не считаю, что мой голос должен достаться тимошенко на зло януковичу. на этих выборах я голосую ногами.))))))
Я завжди буду обирати. Вважаю,що голосування ногами, - помилка.,не підтримую жодного
- лише тоді,коли це матиме практичне значення.Ідеальних партій, лідерів немає, по суті ми завжди голосуємо за менше(в нашому розумінні) зло.
IP: 92.113.10.---
22.11.09 20:15 ____orion
Усе справді гідне досягається важкою роботою.

Такую лживую фразу для украйонського быдла мог написать бездарный человек с целью подрочить это самое быдло - чтобы почитать льстивые быдлячие комменты.
IP: 77.87.158.---
22.11.09 19:59 ___Слабий
22.11.09 14:11 ___krist
Статья довольно вредная. Убеждает "демократов", что все у них получится, обманывает читателя, что есть некая свобода. Все решения принимаются без участи, без учета мнения и не в интересах общества и людей, вот что такое демократия.

Але ж автор і сказала,що народної демократії(такої,як в Швейцарії,нприклад,) в нас немає, є електоральна. Чи ви за диктатуру?
IP: 77.87.158.---
22.11.09 19:58 ___Слабий
22.11.09 14:11 ___krist
Статья довольно вредная. Убеждает "демократов", что все у них получится, обманывает читателя, что есть некая свобода. Все решения принимаются без участи, без учета мнения и не в интересах общества и людей, вот что такое демократия.

Але ж автор і сказала,що народної демократії(такої,як в Швейцарії,нприклад,) в нас немає, є електоральна. Чи ви за диктатуру?
IP: 92.113.10.---
22.11.09 19:51 ____orion
22.11.09 17:38 ___Doc177
Нет никаких ошибок в Майдане 2004.
Майдан - это выигранная битва украинцев над собой.
Майдан - это украинская честь и достоинство в чистом виде.
Этим мы и отличаемся от россиян, которые сдались....

Неплохо сказано.
Только русские не сдались, они ведут другую войну и судить можно только по некоторым вершинам айсбергов. А еще у них есть ресурс разума и цели.
IP: 92.113.10.---
22.11.09 19:45 ____orion
22.11.09 15:11 _____Borya
очень понравился тезис о том, что нелья голосовать за кандидата по принципу против большего зла....
сейчас ни в коем случае не считаю, что мой голос должен достаться тимошенко на зло януковичу. на этих выборах я голосую ногами.
я продукт манипуляций?

Ты - Бора. Не будешь ПРОТИВ большего зла - будешь ЗА большее зло.
IP: 92.113.10.---
22.11.09 19:41 ____orion
22.11.09 18:38 ___Андрі
В чому Ви вбачаєте слабкі сторони Президента Ющенко?
І які кроки він повинен був зробити, щоб Ви так не вважали?
Наперед дякую за грунтовну і змістовну відповідь.

5 лет.... 5 лет это быдло воочию наблюдало за всем, что творил прыщавый.
Теперь оно спрашивает "В чому Ви вбачаєте"...
Да если ты такой тупой - может лучше тазиком по голове?
Сторінки:
« 1

Коментарі:
Поки ми живі, ніщо не вирішено остаточно
IP: 77.122.192.---
22.11.09 19:26 ___Farhad
___Yerko
А ще релігійні бабці йшли "хресною" ходою з іконами яника через помаранчевий натовп під парламентом - ніхто не тронув...
Добрі ви... Могли б і шашками порубати? Але ж себе перемогли - не тронули!
IP: 93.180.212.---
22.11.09 19:16 ___Yerko
22.11.09 18:36___Farhad
А іншу картину пам`ятаю - четверо пацанів обвішані біло синьою символікою купують у ларку в трубі на Майдані цигарки. Довкола люди в помаранчевому. Ніхто і пальцем не тронув. Ще пам`ятаю колону бритих пацанів з символікою яника яка періодично прогулювалась біля стадіону Динамо - помаранчеві могли б камінням закидати, але не закидали. А ще релігійні бабці йшли "хресною" ходою з іконами яника через помаранчевий натовп під парламентом - ніхто не тронув...
IP: 93.180.212.---
22.11.09 19:16 ___Yerko
22.11.09 18:36___Farhad
А іншу картину пам`ятаю - четверо пацанів обвішані біло синьою символікою купують у ларку в трубі на Майдані цигарки. Довкола люди в помаранчевому. Ніхто і пальцем не тронув. Ще пам`ятаю колону бритих пацанів з символікою яника яка періодично прогулювалась біля стадіону Динамо - помаранчеві могли б камінням закидати, але не закидали. А ще релігійні бабці йшли "хресною" ходою з іконами яника через помаранчевий натовп під парламентом - ніхто не тронув...
IP: 93.180.212.---
22.11.09 19:16 ___Yerko
22.11.09 18:36___Farhad
А іншу картину пам`ятаю - четверо пацанів обвішані біло синьою символікою купують у ларку в трубі на Майдані цигарки. Довкола люди в помаранчевому. Ніхто і пальцем не тронув. Ще пам`ятаю колону бритих пацанів з символікою яника яка періодично прогулювалась біля стадіону Динамо - помаранчеві могли б камінням закидати, але не закидали. А ще релігійні бабці йшли "хресною" ходою з іконами яника через помаранчевий натовп під парламентом - ніхто не тронув...
IP: 93.180.212.---
22.11.09 19:15 ___Yerko
22.11.09 18:36___Farhad
А іншу картину пам`ятаю - четверо пацанів обвішані біло синьою символікою купують у ларку в трубі на Майдані цигарки. Довкола люди в помаранчевому. Ніхто і пальцем не тронув. Ще пам`ятаю колону бритих пацанів з символікою яника яка періодично прогулювалась біля стадіону Динамо - помаранчеві могли б камінням закидати, але не закидали. А ще релігійні бабці йшли "хресною" ходою з іконами яника через помаранчевий натовп під парламентом - ніхто не тронув...
IP: 94.244.160.---
22.11.09 19:07 ___Putnik
22.11.09 18:12 ___09alex
"Цветная революция-это прежде всего информационный проект................... "------------------------------ и ты, умник, не понимаешь, что если бы народу это все было не нужно - Майдана не было бы, хоть бы кто там за границей гопки вставал......
IP: 94.244.160.---
22.11.09 19:06 ___Putnik
22.11.09 18:36___Farhad
"Кроме сказанного, помнятся мне и такие картинки с Майдана:
-Вранье Тимошенко в телекамеру про российский спецназ,
-Вранье про танки, которые идут на Киев,...." --------------------------- придурок, кто тебе это рассказал???
IP: 195.42.130.---
22.11.09 19:02 ___Андрі
22.11.09 18:58 ___всехихнах

Я теж вважаю, що Янукович краще ніж Тимоха, але в першому турі буду голосувати за Ющенка.
IP: 77.122.15.---
22.11.09 18:59 ___унікум
Авторка: "Зараз Україна – це плюс свобода, мінус закон."
То які варіанти можна передбачити в залежності від того, хто стане Президентом:
1.Янукович: своїм - свобода, опозиції - закон.
2.Тимошенко: два мінуси свобода, два мінуси закон (вона вже заявляла про необхідність диктатури, намагалася заборонити критику себе самої, а на закон чхає постійно і демостративно).
3.Ющенко: плюс свобода (бо це його переконання) і закон за умови нашого спільного тиску на Верховну Раду.
IP: 91.124.122.---
22.11.09 18:59 ___Stwal
Дозволю собі розвинути думку автора. Ми ще молода нація, навіть нація-дитина, котрій потрібний навіть не суворий батько, а мама, яка заспокоює дитину солодкими обіцянками і дитина вірить. Але це у масі і є люди які розуміють, що нам треба робити в першу чергу. І головне - як. Але сувора правда нікому не спододобається і їхній час ще не настав. Тому мусимо подорослішати якнайшвидше, пройшовши школу політичної просвіти, але персоніфікація політики все одно має бути, бо не всі ми однакові.
IP: 109.162.33.---
22.11.09 18:58 ___всехихнах
Статья хорошая.Но на насущный вопрос-а что делать сейчас,в условиях уже навязанного выбора между аферисткой и бывшим зеком,ответа опять нет.И я выскажу крамольную,как для участника Майдана,мысль: Янукович,сегодня,для страны-лучше.Он глуп и прямолинеен,но Йуля окунет всех окончательно в пучину лжи,цинизма и двойной морали.Конечно,о НАТО,Евросоюзе,подлинной демократии придется на время забыть.Но национал-демократические силы смогут избавиться от своих негодных лидеров:Тимохи,как от брехливой и паразитирующей на укр.национализме мошенницы,Юща,как никчемного гос. руководителя,прочих тарасюков,костенков,яворивских,шкилей,как предателей и приспособленцев.А вот потом мы победим навсегда.Слава Украине!
IP: 77.123.29.---
22.11.09 18:56 ___cjrhfn
викинути "лідерів рейтингу" з другого туру
довести, що ми таки живі
щира подяка автору. усіх з Днем свободи
IP: 77.123.29.---
22.11.09 18:54 ___cjrhfn
голосувати ногами - злочин проти України
викинути "лідерів рейтингу" - не просто реальна, а цілком проста і конкретна задача
IP: 78.24.72.---
22.11.09 18:48 ___Black_Sea
Спасибі, пані Ірино!
Завжди поважав Вашу професійність та громадянську позицію!
IP: 195.42.130.---
22.11.09 18:38 ___Андрі
22.11.09 18:16 ___kanaris

В чому Ви вбачаєте слабкі сторони Президента Ющенко?
І які кроки він повинен був зробити, щоб Ви так не вважали?
Наперед дякую за грунтовну і змістовну відповідь.
IP: 77.122.192.---
22.11.09 18:36 ___Farhad
Кроме сказанного, помнятся мне и такие картинки с Майдана:
-Вранье Тимошенко в телекамеру про российский спецназ,
-Вранье про танки, которые идут на Киев,
-Забуханных бомжей с оранжевыми ленточками,
И своего друга-киевлянина, побитого на Майдане за отказ предъявить майданному патрулю документы.
С Майдана шла явная угроза- кто не с нами, мы того...
Победа оранжевых отбросила Украину в развитии лет на десять назад.
На новых выборах буду голосовать за Януковича.
IP: 195.42.130.---
22.11.09 18:33 ___Андрі
Тож будемо більше вірити у себе. У житті країни, як і людини, не все вдається відразу. Усе справді гідне досягається важкою роботою. І поки ми живі, ніщо не вирішено остаточно.
Ірина Бекешкіна.

Дуже гарна стаття.

Я теж, ще живий і тому - ніщо не вирішене остаточно.

Так повинен говорити кожен небайдужий українець.
Ми їм ще покажемо, хто в домі господар.
Вибори проводити, максимум, кожні два роки, поки не стабілізується економічна ситуація в державі.
IP: 195.225.228.---
22.11.09 18:30 ___Doc177
Нефилим.
Ну, что таким убогим как ты можно сказать в ответ?
Рядом с Украиной находится ваша чандальская родина - рашка.
Чешите туда гурьбой, не мешайте нам жить.
Там у вас будет все - и честь, и свобода, и достоинство.
Вперед.
IP: 82.207.93.---
22.11.09 18:29 ___Mita1988
Дуже сильна стаття про розвиток подій того часу, бо нашого президента до влади привів народ, а не його програма. В їх оточенні дуже швидко зрозуміли, що Ющенко до благополюччя не приведе, а Тимошенко потрібне лиш одгне - влада, якої вона зараз хоче добитися всіма можливими методами (епідемія грипу, яка є щорічною в Україні і з більшими масштабами; залицяння до Росії, тим самим здаючи наші стратегічні інтереси). Моя оцінка "5
IP: 24.106.184.---
22.11.09 18:16 ___kanaris
Чудова стаття!!! Може не відображає всього що почував тоді я, але дуже багато з того. Хоча про слабодухість Ющенка я вже підозвював тоді. І спочатку був навіть здивований його активністю вже як він став президентом. Думав що помилився в його слабкості. А виявилось ще гірше ніж думалось. Найкращий банкір, непоганий бізнесмен, патріот своєї країни, можливо хороший міністр культури - але зовсім нікудишній президент.І цього якраз Ющенко не хоче признати ні за які гроші, в чому його найбільша помилка
IP: 193.238.195.---
22.11.09 18:12 ___09alex
Цветная революция-это прежде всего информационный проект и потому удивляться тому,что о Констит.суде говорят молодые люди на пидпитку нет оснований.ТВ.радио,газеты были оранжевыми.Спутся некоторое время,выяснилось,что режим Кучмы не отличается от оранжевого.Последний даже превзошел его.ВВВ на хлеб не намажешь -говорил Ющенко.Так он оценил подъем экономики.Только информационная война могла отвлечь людей от реальных фактов.Интеллигенция-вот кто несет ответственность.Киев не стал умом людей
IP: 91.203.12.---
22.11.09 18:11 ___Нефилим
22.11.09 17:38 ___Doc177
"Майдан - это выигранная битва украинцев над собой" - вроде как проститутка, обслужив своего первого клиента, считает это действо выигранной битвой над самой собой... так? Ну и много чести в такой победе? Это я к тому, что не всякая победа в битве стоит того, чтобы ей гордиться. О некоторых "победах" лучше помолчать, чтоб не позориться
IP: 94.153.215.---
22.11.09 18:11 ___потапчук
Чи вимагав хтось у Ющенка реальної програми, реального плану реформування суспільства?

не вимагали, а вірили, що програма є для нас.а вона була, проте для його спонсорів та ближнього кола
IP: 91.203.12.---
22.11.09 18:07 ___Нефилим
22.11.09 17:38 ___Doc177
"Майдан - это украинская честь и достоинство в чистом виде" - у меня несколько другое представление о чести и достоинстве и я не считаю, что кричать на майдане "Ющенко - так", "Бандитам - тюрми" и тд есть признаком наличия достоинства или чести. Скорее уж наоборот.
IP: 93.73.88.---
22.11.09 18:07 ___krabat-m
22.11.09 15:05 ___НЛО
"...Із того, що ви жіві, доброго мало..."

А ти ,сину мерзотника, нас постріляй як постріляв твій татусь тих молоденьких молдавських міліціонерів на зеленій вулиці Тирасполя.
IP: 93.73.88.---
22.11.09 18:01 ___krabat-m
22.11.09 16:54 ___ОБЖДичка
"Осталось похоронить умершего помаранчевого бобика..."

Ваш "бобік" смердить у склянній колбі вже скоро сто літ. А досі на мумію молитесь...та в зятьовій дупі копирсаєтесь:)))))
IP: 93.73.88.---
22.11.09 17:58 ___krabat-m
22.11.09 17:38 ___Doc177
"...Майдан - это выигранная битва украинцев над собой..."

100!...Але й над обставинами. І тільки мерзенні раби можуть соромитися чи зневажати ту перемогу.
IP: 195.225.228.---
22.11.09 17:38 ___Doc177
Ирина.
Главная ошибка всех журналистов, политологов и остальных "экспертов" по майдамам: посыпать голову пеплом.
Нет никаких ошибок в Майдане 2004.
Никто не персонифицировал Майдан.
Майдан - это выигранная битва украинцев над собой.
Майдан - это украинская честь и достоинство в чистом виде.
Этим мы и отличаемся от россиян, которые сдались, отказались от свободы, чести, уважения к себе и легли под очередную диктатуру.
"Душу й тіло ми положим за нашу свободу" - вот это и есть наш Майдан.
IP: 91.210.144.---
22.11.09 17:33 ___designer
Когда стояли на Майдане, всем всё было ясно в отношении "персонификации". Ющенко - президент, Тимошенко - премьер, Мороз - спикер. А потом началась какая-то мышиная возня. Кое-кто вполне серьезно вообразил, что всё это затевалось ради него одного, любимого - и началось...
IP: 94.179.46.---
22.11.09 17:09 ___Faultfinder
Стаття гарна, АЛЕ висновки - смішні, як для соціолога. 1. "Головна помилка Майдану – це персоніфікація політики..." - ну що це таке? Політика ЗАВЖДИ персоніфікована! І не може бути іншою, бо люди, як соціальні тварини, ЗАВЖДИ вибирають із своїх лав ЛІДЕРА, бо це перша підвалина побудови будь-якої соціальної структури. 2. "Друга помилка – це віра у слова та гасла" - а у що ж вірити? У гарні очі?:) Слова (гасла) - це концентрована ІДЕЯ і МЕТА. Як інакше людина може ідентифікувати своїх однодумців?
IP: 91.124.208.---
22.11.09 16:54 ___ОБЖДичка
22.11.2009 12:10 ___ Ірина Бекешкіна --------Демократичний проект в Україні ще не закінчений

Осталось похоронить умершего помаранчевого бобика. Чтобы не отравлял своими миазмами Украину.
IP: 93.74.90.---
22.11.09 16:48 ___Ліщина
Люди! Хто у 2004 році всіх одурив, так це ТАМІФЛЮШЕНКО! І Юшенка, і нас , і Європу! Придивіться! Вона й досі всіх дурить! І думайте на Виборах-2010! Бекешкіна права:"Поки ми живі, ніщо не вирішено остаточно!"
IP: 77.122.1.---
22.11.09 16:47 ___uat
Спасибо за хорошую и умную статью.
IP: 193.243.159.---
22.11.09 16:19 ___dolly
Хорошая статья. Вообще Ирина Бекешкина умная и талантливая женщина.
IP: 109.86.61.---
22.11.09 16:18 ___Kulish
Подяка розумній жінці за розумну статтю! І особливо за слова: "Треба не піддаватися на маніпулятивні заклики голосувати за принципом "меншого зла" - за кандидата "Х", щоб не переміг кандидат "У" чи за кандидата "У", щоб не переміг кандидат "Х", бо тоді у нас у політиці завжди пануватиме зло".
IP: 95.134.10.---
22.11.09 15:53 ___Ievshan
З роси й води тобі, Україно!
IP: 98.221.38.---
22.11.09 15:46 ___НАТАр
Подобається мені Бекешкіна своїм здравим мисленням. Гарна стаття до 5-ти річчя Майдану.
IP: 93.73.25.---
22.11.09 15:44 ___NEL-LI
IP: 77.122.179.---22.11.09 15:27 ___НЛО
Відкупитись від судів - вЗапоріжському СІЗО, від російського - газовими договорами, шельфами, підтримкою агресії протии Грузії.. так що тепер Европа сміється над Таміфлюшенко та над Україною, та ще мати у США судову справу щодо відмивання грошей у особо великих розмірах - то це є політик? Та за вмінням красти Януковичу дуже далеко до Тимошенко. У юнацькі роки він навіть не розумів, як це відкупитись від суду, бо не було поруч нікого. Не брешіть НЛ-И
IP: 77.122.179.---
22.11.09 15:27 ___НЛО
22.11.09 15:11 _____Borya
ЮЩЕНКО НЕ ЛІЗЕ В ПРІРВУ - Я ЗА ЮЩЕНКА!

Так, але мало не вкинув нас у війну заради свого спровокованого кума, який бомбив власний нарід.

Так, не голосуй за Тимошенко - два чоботи пара, що двічі несудимий, що Ющенко. Ось тільки правду сказати соромитеся, яку знають усі - не голосуючи, ти де - факто робиш янека президентом, бо він вас, балоганних, і Ющенка, не зачепить.
Апе - по вашому не бувати.
Пакуй речі, Бора.
IP: 94.248.70.---
22.11.09 15:14 ___сафо
Использовавшие эйфорию плошади в своих целях. И пришло их, между прочим, с площади несколько десятков тысяч. И, представьте себе, ничего не изменилось.
Мы показываем пальчиком на Европу, думая, что будем такими. Но Франция, со своей культурой такая, потому, что там живут французы. Германия такая богатая из-за того,что там немцы. А мы- Украина.
IP: 77.52.255.---
22.11.09 15:11 ___Батько_Махно
Для мене символ і доказ Помаранчевої революції - телепродюсер Роднянський, який разом з Алою Мазур та іншими діячами каналу "1+1" хором вибачалися в ефірі "ЗА БРЕХНЮ З ТЕЛЕЕКРАНА".
Якщо народ може, то й Бог допоможе!
І як було на перших двох турах виборів у 2004 - так уже ніколи не буде! Ні поїздів, ні автобусів з голосуючими по фальшивим талонам "туристами", ні розбитих урн з бюлетенями, ні "каруселів", ні "проміжних серверів" ім.Медведчука, ні Підрахуя (забув, як його прізвище)!
Все буде добре
IP: 93.73.19.---
22.11.09 15:11 _____Borya
22.11.09 14:19___мнацаканов
очень понравился тезис о том, что нелья голосовать за кандидата по принципу против большего зла. я представляю, какой вой должны бподнять юлеботы в понедельник, когда выйдут на работу. однако, я - голосовавший с 2002 года за ющенко и "нашу украину" во всех ее реинкарнациях - сейчас ни в коем случае не считаю, что мой голос должен достаться тимошенко на зло януковичу. на этих выборах я голосую ногами.
я продукт манипуляций?

ЮЩЕНКО НЕ ЛІЗЕ В ПРІРВУ - Я ЗА ЮЩЕНКА!
IP: 77.122.179.---
22.11.09 15:05 ___НЛО

Ви - ті, що можуть говорити і відносять себе до демократів - мовчали, коли Ющенко почав "хворіти" по закордонам, розповідаючи про Майдан та отримуючи за нього почесні нагороди.
Ви мовчали повернув з бігів моральну босоту і підписав із нею меморандум.
Ви мовчали, коли він у січні 2006 дав РУЕ і Украгазенерго доступ до фінансового ресурсу.
Ви мовчали, коли бачили, що він не робить навіть спроб реформ, коли замість боротьби з корупцією - слова.
Ви мовчали, коли він Голодомор, трагедію кожної української сім,ї, зроблену в основному руками тих же українців, перетворював у засіб піару.
Ви мовчали, коли він мало не втягнув Україну в війну з Росією заради його пришелепкуватого кума, який піддався на провокацію і бомбив власне місто.
Ви мовчите і сьогодні.
Із того, що ви жіві, доброго мало.
IP: 94.112.120.---
22.11.09 15:04 ___Бодро
цікаві думки...
IP: 77.122.235.---
22.11.09 15:03 ___SI
"Головна помилка Майдану – це персоніфікація політики..."
Это просто попытка дать умную фразу
1. Бекешкина персонифицирует "Майдан". Майдан, сложное и противоречивое явление, без единой воли, собственной персоны, Майдан не может ошибаться или быть правым.
2. Персонификация политики была, есть и, к сожалению, будет. Не станет же Бекешкина утверждать, что чрезмерная персонификация политики началась именно по причине и в следствие Майдана.
Во многом согласен с автором по сути, а форма раздута.
IP: 94.248.70.---
22.11.09 15:02 ___сафо
Давайте сами у себя спросим, а что должно было произойти?. Должны были прийти новые люди?-Так, они пришли. Выборы сопровождались стоянием на площядях?-Да, сопровождались. А почему из-за этого должны быть перемены?.Меняется все тогда, когда один строй меняет другой. Например капитализм меняет феодализм.Но у нас до 2005г и после как был капитализм, так и остался. Свой, родной доморощенный. А потому и перемен никаких быть не могло. Просто пришли другие люди, использовавшие площадь в своих
далее
IP: 93.74.90.---
22.11.09 14:58 ___Tymko
Спасибі, пані Ірино, за тверезі думки ! Той, хто почав сіяти зневіру ще у 2005, буде й зараз у кометарях нагнітати "уныние"! А ті, хто були на Майдані 5 років тому, і сьогодні туди прийдуть і скажуть один одному:" А що було б, якби ми тоді не вийшли?" Путін би досі приймав паради у наші столиці, нас би кинули в яму ЄЕП, журналісти б писали статті під диктовку Медведчука. Так, зараз хаос, але система гниє, і потроху удобряє землю для нових паростків громадянського суспільства! Зі святом!
IP: 194.44.18.---
22.11.09 14:39 ___suspiria
22.11.09 14:22 ___kowboj
Дело не в лидерах - дело в вас.
Вы ДОЛЖНЫ спросить с тех, кто ВАС использовал!
Имеете вы такую возможность? Нет. И то, что сегодня Ющ имеет возможность и НАГЛОСТЬ говорить о СВОЕМ, мля, разочаровании - этому подтверждение.
Вы сегодня пишете о том, что нужны другие лидеры, а голосовать пойдете снова - за Ющенко или Тимошенко.
Моисею достался нетерпеливый народ - украинцев бы он мог водить по пустыне четыреста лет.
IP: 77.122.6.---
22.11.09 14:34 ___Миклован
Вірно зробила пані Ірина. Треба фіксувати на якомусь носії історію, інакше наче нічого й не було.
Чим цікава стаття? Тим що, я, принаймні, вперше бачу обгрунтування девізу - поки живу, сподіваюсь - в сьогоденні.
Наша унікальність, дійсно, полягає в тому, що у нас ще є шанс - куди підемо? Але шансів на використання цього шансу все менше. І саме сумне - немає керманичів. Жодного. Немає моральних авторитетів, немає навіть героїв-одинаків...
IP: 193.239.129.---
22.11.09 14:22 ___kowboj
Все вiрно написано.
Проблема лише в тому, що людей якi розумiють це було у 2004 як i зараз не так багато як хотiлось би.
А цi що э, святкують 22.11.2004. Святкують по рiзному. Думаю що бiльшысть просто тихо, як кажуть "свято у серцi"
Згiдний з Ztr у його вiдповi для suspiria .
Просто шлях який потрiбно пройти дуже довгий, а вci лiдери виявились не готовими вiддати свою душу УКРАiНI

Коментарі:
Поки ми живі, ніщо не вирішено остаточно
IP: 195.214.211.---
22.11.09 14:19 ___мнацаканов
очень понравился тезис о том, что нелья голосовать за кандидата по принципу против большего зла. я представляю, какой вой должны бподнять юлеботы в понедельник, когда выйдут на работу. однако, я - голосовавший с 2002 года за ющенко и "нашу украину" во всех ее реинкарнациях - сейчас ни в коем случае не считаю, что мой голос должен достаться тимошенко на зло януковичу. на этих выборах я голосую ногами.
я продукт манипуляций?
IP: 194.44.18.---
22.11.09 14:13 ___suspiria
22.11.09 14:04 ___ztr
Свобода для человека, помимо слов, должна быть подкреплена чем-то более ощутимым.
К примеру, возможностью беспрепятственно передвигаться по миру, зарабатывать достаточные средства для содержания своей семьи, незаметными переменами в государственной власти и связанными с этим изменениями в худшую сторону.
В Украине же я вижу все то же, что и было до 2004 - продажные чиновники, суды, менты, политики.
Политики, правда, другие. И экономика в заднице.
Так чем Вы гордитесь?
IP: 212.115.225.---
22.11.09 14:11 ___krist
Статья довольно вредная. Убеждает "демократов", что все у них получится, обманывает читателя, что есть некая свобода. Все решения принимаются без участи, без учета мнения и не в интересах общества и людей, вот что такое демократия.
Автору позволю посоветовать - еще раз честно прочитать Д.Канемана.
IP: 194.44.161.---
22.11.09 14:04 ___ztr
Для ___suspiria
Ніхто нас не використовув. Ми стояли за своє і ваше право жити у вільній країні.
Ми горді цим і не жалкуємо! Хто не був на Майдані, той не зрозуміє.
IP: 91.203.12.---
22.11.09 13:46 ___Нефилим
Статься довольно хорошая и возможно своевременная. Именно сейчас для многих важно почувствовать себя умными людьми, которые на майдане осознанно боролись за свободу для себя и свой страны, а не лохами, поддавшимися стадному инстинкту и дешевым разводам оранжевой компании. А то в период кризиса еще и идиотом себя чувствовать, так совсем тяжело будет. А так хоть самомнение будет получше
IP: 194.44.18.---
22.11.09 13:40 ___suspiria
Не знаю, ребята.
Не хочется никого утомлять своими рассуждениями...
Но это не свобода и не демократия.
Майдан - это наглое стремление одних не допустить к власти других. Можно писать всякую хрень по поводу того, что помаранчи красиво говорили о свободе выбора, о том шо они дэмократы и т.п. и т.д...
Но! Жизнь показала - людей, думавших сделать как лучше и мерзнущих за свои идеалы на майдане - цинично использовали недееспособные политики. А теперь маэмо те, що маемо.
Кто желает - празднуйте
IP: 194.44.161.---
22.11.09 13:24 ___ztr
Дякую, пані Ірино, за Ваші роздуми. Гадаю, більшість із тих 10 мільйонів Вас підтримає!

Будемо сподіватись на наше світле майбутнє, а для цього давайте пліч - о- пліч кожного дня класти цеглинку добрих справ у наш спільний будинок - Україну!

Всіх вітаю з Днем свободи!
IP: 78.25.27.---
22.11.09 13:19 ___Kate53
Замечательная статья!
Поки ми живі,ніщо не вирішено!!? Руді вітрила підняла, пливе Зловіща ніч на Україну. Та поки серце в нас живе - Нас не поставиш на коліна. Безумна мати коси рве, Зове повішеного сина. Та поки серце в нас живе - Нас не поставиш на коліна. Колись історія назве Наш час - народженням людини, Бо поки серце в нас живе - Ми не стояли на колінах! 1 грудня 1942 р. Володимир Булаєнко Цей вірш є важливим для мене тим, що написаний він 1 грудня 1942 р. простим українцем-червоноармійцем, який загинув на війні, але пророчо ствердив: - До поки серце в нас живе/ Ми не стояли на колінах! Симвлдчно, що датовано вірш 1 грудня 1942 р. - через 50 років український народ на всеукраїнському референдумі значною більшістю проголосує за державний сувернітет України, за незалежність! Я знаю, що всяке порівняння не дає повного уявлення про глобальну подію, але мені здаєть доречним порівнювати події 1939-1955-1991 років на Західній Україні з тим, як зібрали окупанти людей до купи і наказали стати перед ними на коліна, а для примусу до того сказали, що будуть стріляти на рівні грудей над головами тих, хто став на коліна, щоб понищити всіх, хто полишиться стояти. Так от всі повстанці УПА та ОУН і просто люди, що погинули насильницькою смертю у ті страшні часи лихоліття, - були якраз з тих, хто не хотів стати на коліна. Якщо я вільна людина і хочу нею бути - чому я маю ставати на коліна? І навпаки всі, хто зараз каже, як їм добре жилось за советів, це з тих, що призвичаїлись жити на колінах, а тому стати на ноги для них незвично високо і страшно, бо на колінах плазувати безпечніше і як падати, то не заб’єшся... Встати, випростатись на повен зріст людині не так просто, тому я не дуже звинувачую таких людей, але дуже вірю, що їх діти, народженні у часі вільного вибору йти на повен зріст чи рачкувати, оберуть жити випроставшись! Богдан ГордасевичОбновлен 01 фев 2015. Создан 27 июл 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником