неВідставка. Перші 100 днів Уряду Яценюка. Програма в лютому 2014

 

неВідставка. Перші 100 днів Уряду Яценюка. Програма в лютому 2014
Уряд під головуванням прем'єра Арсенія Яценюка подає у відставку.

 

 

Четвер, 24 липня 2014, 17:44

 

Уряд під головуванням прем'єра Арсенія Яценюка подає у відставку.

Про це заявив прем’єр Арсеній Яценюк.

Він заявив, що після розпаду коаліції, в нього лишається два варіанти.

"Розпалась одна коаліція. Прем'єр розпочинає процедуру формування нової коаліції. це означає, що він має взяти в коаліцію комуністів і регіонів. Я це не зроблю ні за яких обставин", - заявив він.

"Другий – якщо немає нової коаліції, а чинна розпалася, уряд і прем'єр зобов’язані подати у відставку. Я заявляю про відставку у зв’язку з розпадом коаліції і блокуванням урядових ініціатив", - заявив Яценюк.

"Так, більшість людей хоче дострокових парламентських виборів. І ми хочемо. Тільки є одна важлива річ. в чому різниця між національним лідером і політиканом. Різниця в тому, що національний лідер бере на себе відповідальність", - зазначив він.

Яценюк підкреслив, що "розвалена коаліція має сьогодні наслідок – закони, які б заповнювали дохідну частину бюджету, провалені". "Хто ж хоче йти на вибори і одночасно голосувати за непопулярні закони?" – обурився він.

"У нашого уряду зараз немає відповіді на питання, чим платити зарплату, чим мені завтра вранці заправити БТРи, чим за які гроші, як утримувати армію і збройні сили, як не деморалізувати дух десятків тисяч людей, які не сидять у залі, а там в траншеї під кулями", - зазначив прем'єр.

"Те, що розпалась коаліція, що не проголосовані закони і немає чим платити солдату, міліціонеру, лікарю, заправити БТР, не прийнято рішення, щоб заповнити українські газосховища і перезимувати, щоб звільнитися від російської газової залежності, це неприпустимо", - зазначив він.

"Після того, коли розпалась коаліція, коли провалили закон по ГТС, всі ж все розуміють, дорогі друзі. Ми вперше хотіли допустити справжні європейські й американські кампанії і виключно з  дозволу ВР України до управління ГТС і то тільки на 49%, труба в державній власності, контрольний пакет в державласності, і навіть це рішення завалили", - зазначив він.

"За що мені найбільше боляче, що зараз оплески в Державній думі Російської Федерації. От хто зараз виграв, от хто сьогодні святкує і от хто сьогодні буде банкувати", - обурився Яценюк.

Згідно з законодавством, після заяви прем'єра, відставку уряду має проголосувати Верховна Рада. Лише в такому випадку весь уряд разом із головю Кабміну йдуть у відставку.

Українська правда
https://www.pravda.com.ua/news/2014/07/25/7032966/

 

 

Арсеній Яценюк подав у відставку у зв’язку з розпадом коаліції та блокуванням урядових ініціатив
24 липня, 18:56

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк із трибуни Верховної Ради в четвер, 24 липня, заявив про відставку у зв’язку з розпадом коаліції та блокуванням Парламентом урядових ініціатив.

Виступ Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка:

«Шановний пане Голово, колишні партнери по коаліції «Європейський вибір» - це саме той вибір, за який стояли мільйони українців, саме той вибір, який зробили люди на Майдані, саме той вибір, який повинна зробити Україна, бо так розпорядилася історія, - і депутати від опозиції!

Це складний виступ і складний момент не персонально, а складний момент для країни в цілому. Я спробую уникнути будь-якої дипломатичної лексики, а тим більше політтехнологічної, і сказати правду, як я робив останні п’ять місяців разом із цим Урядом.  Це не найкращий Уряд в історії країни. Дай Боже, напевно, буде в майбутньому взірцевий Уряд, якщо збережеться Україна і якщо ми пройдемо зараз цей період страшних випробувань.

Але, принаймні, цей Уряд робив те, що міг, те, як вмів, те, чого вчили батьки, як ти це відчуваєш і що хотіли українці.

Чи задоволений особисто роботою? Звичайно, ні. Хотілося б зробити більше, хотілося б зробити краще, хотілося б зробити швидше. Але відповідаючи на питання, чи зробили ми все, що могли, що в наших силах, - дам ствердну відповідь: так, зробили.

Те, що відбулося сьогодні в парламентській залі, буде мати дуже складні, якщо не драматичні наслідки для країни. Дай Бог, щоб я помилився. І ми будемо аплодувати тим, хто скаже: ми зробили правильне рішення, ми були праві, той курс, який ми вибрали, був єдино вірним.

Так, більшість людей хоче дострокових парламентських виборів. І ми хочемо дострокових парламентських виборів. Це правда. Тільки є одна дуже важлива річ. У чому різниця між національним лідером і політиканом? Різниця в тому, що національний лідер бере на себе відповідальність. Навіть якщо це не подобається.

Ви повинні, шановні колеги, мене правильно зрозуміти. У нашого Уряду зараз немає відповіді на питання, чим платити зарплати, чим мені завтра вранці заправити БТРи, як мені заплатити сім'ям людей, які загинули. Звідки? З яких грошей? Як утримувати армію і Збройні Сили? Як не деморалізувати дух тих десятків тисяч людей, які не сидять в цій залі, а які в траншеях під кулями сидять? Може, ми про них подумаємо?

Розвалена коаліція має сьогодні наслідок - закони, які б наповнювали дохідну частину бюджету, провалені. І це зрозуміло - хто хоче йти на вибори і одночасно голосувати за непопулярні закони.

Закон про бюджет треба не для МВФ, а для нас всіх - там 9 мільярдів на армію і 7 мільярдів на відновлення інфраструктури - Донецьк, Луганськ. Я був у Слов'янську, я бачив тих людей. Зрозуміло, що вони не дуже люблять центральну владу в Києві. Але я можу точно сказати: ДНР, ЛНР і іншу гидоту вони ненавидять. Але цим людям треба помогти. Це наші українці. Так буває, що люди роблять помилки. Та нема святих ні одного в цьому залі, та й на землі їх немає.

Тому, якщо ми будемо більш правильні, відверті і щирі один до одного, то буде інша країна. Але розмінювати вузькополітичний інтерес на долю держави неприпустимо. Це моральний і політичний злочин.

Найстрашніше для мене особисто, не як для Прем'єра - наша країна бачила десятки прем'єрів до мене, і ще після мене, дай Бог, щоб їх було багато, а як для людини – це те, що сьогодні після того, коли фактично розпалася коаліція, провалили закон по ГТС. Всі ж все розуміють. Ми вперше хотіли прийняти рішення допустити виключно справжні європейські і американські компанії, і виключно з дозволу Верховної Ради України, до управління газотранспортною системою держави, і то тільки на 49%. Труба в державній власності, контрольний пакет в державній власності. І навіть це рішення завалили.

За що мені найбільше боляче? За те, що зараз аплодисменти в Державній думі Російської Федерації. От хто зараз виграв. От хто сьогодні святкує. І от хто сьогодні буде банкувати.

Можна погоджуватись, можна не погоджуватись, і я не претендую на абсолютну істину, не маю на таке права. Але історія нам цього не простить. Дай Боже, щоби ми пройшли цей період. Я все одно, як кожна людина, щиро вірю в те, що ці випробування наша країна пройде, в першу чергу люди. Цю революцію зробили не ми, революцію зробили мільйони. Європейський вибір відстояли не ми. Європейський вибір відстояла Небесна Сотня і сотні тисяч українців, які вийшли. І нікому не дозволено здати це досягнення.

Історія нас вчить, що ми майже до чогось доходимо, і тут не вистачає самого малого. Так було з Українською народною республікою. Так не має бути. Ми повинні нарешті продемонструвати всьому світу, що нас не вистачає тільки на п’ять місяців чи на шість, а що у нас є свідомість, відповідальність, що наші цілі праведні і справедливі, що ми є чесні один по відношенню до другого.

Ще раз вам кажу: вибори – це нічого. Скільки ми цих виборів пережили. Але країна, українці, які зараз втратять віру? А будь-які зміни і реформи в країні можливі тільки тоді, коли люди вірять. А зараз, після цього, що відбудеться, мені важко сказати, як людям вселити віру і впевненість, , що ми правильно робимо.

Тому те, що сьогодні розпалася коаліція, що не проголосовані закони і немає чим платити солдату, міліціонеру, лікарю, вчителю, немає за що купити рушницю, немає чим заправити БТР, те, що сьогодні не прийнято рішення, щоб заповнити українські газосховища, щоб дати можливість перезимувати, щоб нарешті звільнитися від російської газової залежності, - це неприпустимо.

У цій ситуації які є варіанти в Уряду? Оскільки в нас парламентсько-президентська республіка, є перший варіант: розпалася одна коаліція – Прем'єр-міністр розпочинає процедуру формування нової коаліції. Що це означає? Це означає, що Прем'єр-міністр повинен взяти в коаліцію комуністів і «регіонів». Я це не зроблю ні при яких обставинах.

Є другий варіант. У тому випадку, якщо немає нової коаліції, чинна коаліція в парламентсько-президентській республіці розпалася, Уряд і Прем'єр-міністр зобов'язані подати у відставку. Я заявляю про відставку у зв’язку з розпадом коаліції і блокуванням урядових ініціатив.

Слава Україні!

https://yatsenyuk.org.ua/ua/news/open/1102

Вступне слово Прем'єр-міністра України на засіданні Кабінету Міністрів України 23 липня 2014 року
23.07.2014 | 13:25

ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Шановні члени Кабінету Міністрів України! Шановні запрошені! Шановні представники засобів масової інформації!

У першу чергу хотів би зробити декілька повідомлень з приводу тих рішень, які прийняті Урядом України і пов’язані з ескалацією військового конфлікту, з постачанням з території Російської Федерації зброї і терористів на територію України, з підтримки сепаратистів і з відповідною реакцією Уряду України і міжнародної спільноти.

Також окремо хотів би повідомити про те, яким чином буде далі проходити розслідування цієї жахливої терористичної атаки, міжнародного злочину по рейсу МH17 «Малазійських авіаліній».

Перше. Урядом України створений Комітет із запровадження санкцій проти Російської Федерації. До складу комітету увійшли: Міністерство закордонних справ, Міністерство юстиції, економічний і фінансовий блок, силові і правоохоронні структури.

Україна введе санкції по відношенню до кожної фізичної особи, яка має паспорт громадянина Російської Федерації, і яка підтримує терористів і сепаратистів в Україні. Чи прямо підтримує, чи опосередковано.

Друге. Комітет бере в своє провадження перелік всіх компаній, які є резидентами Російської Федерації, і які напряму або опосередковано фінансують тероризм і бандитизм на території України; які підтримували анексію Криму, як фінансово, так і через ті адміністративні важелі впливу, які були уповноважені відповідних осіб.

Мова йде про список  персональних санкцій, а саме фізичні особи, в тому числі і посадовці Російської Федерації, причетні до зазіхання на територіальну цілісність і незалежність Української держави, причетних до тероризму  і до його фінансування, і причетних до підтримки і створення незаконних збройних формувань на території України, так і перелік секторальних санкцій, а саме: конкретні компанії і суб’єкти публічного права, які прямо або опосередковано підтримували бандитів і терористів, надавали їм фінансове і економічне сприяння. Окреме питання – це питання постачання зброї з боку Російської Федерації на територію України, зброї, з якої вбивають українців, зброї, з якої вірогідно збили літак «Малайзійських авіаліній».

Я доручаю комітету протягом 10 днів внести на розгляд Уряду перелік персональних і секторальних санкцій проти юридичних і фізичних осіб Російської Федерації, які підтримують і фінансують тероризм в Україні, і зазіхають на територіальну цілісність і незалежність Української держави.

Друге. Україна і Росія є учасниками Міжнародної конвенції щодо боротьби з фінансуванням тероризму. Українська держава направляє офіційну ноту Російській Федерації на предмет порушення Росією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Україна вважає, що Росія безпосередньо причетна до фінансування терористів на території України, до відправки зброї, тренованих агентів і підтримки бандитів і терористів, які вчиняють злочини проти людяності на території Української держави.

Ми вимагаємо від Росії дати негайну відповідь на ноту українського Міністерства закордонних справ, відповідно до вимог конвенції остаточне рішення буде прийнято Міжнародним судом ООН.

Третє. Набув чинності закон України, а саме внесення змін до Кримінального кодексу України про підвищення відповідальності за фінансування сепаратизму.

МВС разом з СБУ і Генеральною прокуратурою створити спеціальну слідчу комісію щодо розслідування причетності як народних депутатів України, так і будь-яких інших посадових осіб, фізичних осіб і компаній до фінансування тероризму та сепаратизму.

Спеціальній слідчій комісії невідкладно розпочати роботу до притягнення до кримінальної відповідальності всіх, хто платить гроші за те, щоб вбивали українських військових; всіх, хто платить гроші за те, щоб знищували українську незалежність; всіх, хто працює проти України; всіх за законом – до відповідальності.

Всі правові інструменти у вас є. Арсене Борисовичу (Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков – ред.), я прошу Вас очолити цю роботу відповідно до закону.

Що стосується розслідування авіакатастрофи. Сьогодні Уряд схвалить рішення про підтримку ініціативи і підписання Угоди між відповідними компетентними органами України та Нідерландів щодо передачі розслідування цієї авіакатастрофи Нідерландам для того, щоб забезпечити повну незалежність і прозорість цього процесу. Ми як Україна будемо брати найактивнішу участь у процесі розслідування цього злочину проти людяності, цього міжнародного злочину, за який потрібно сидіти в Міжнародному кримінальному суді.

Ми вважаємо, що на даному етапі це правильне рішення і це демонструє позицію української держави в тому, що ми готові до прозорого, чесного і міжнародного розслідування цього факту. Нам немає чого ховати, на відміну від сусідньої країни, назва якої Росія.

Наостанок, коротко по бюджету. Завтра я буду доповідати у Парламенті бюджет, треба фінансувати армію, треба відновлювати ті території, які були знищені терористами, треба утримувати країну на плаву. І Уряд не потерпить ніяких торгів і шантажу з боку будь-кого. Це відповідальність всієї країни перед кожним солдатом, перед кожною родиною цього солдата і перед державою в цілому.

Тому завтра ми очікуємо, що український Парламент проявить політичну відповідальність і, можливо, мудрість для прийняття відповідних законопроектів.

Арсене Борисовичу, поінформуйте, будь ласка, по яких територіях, 4 території.

АВАКОВ А.Б. – Арсенію Петровичу, є прохання відновити бюджетне фінансування по територіях, які ми звільнили від терористів, це Дзержинськ, Сєверодонецьк, Попасне і Рубіжне. Я нагадую, що ми припинили там казначейське фінансування декілька тижнів тому.

ЯЦЕНЮК А.П. – Олександре Віталійовичу (Міністр фінансів Олександр Шлапак – ред.), я прошу Вас і Державне казначейство України терміново відновити бюджетні видатки, і Людмило Леонтіївно (Міністр соціальної політики Людмила Денісова – ред.).

ДЕНІСОВА Л.Л. – Пенсійний фонд теж ми поновлюємо?

ЯЦЕНЮК А.П. – Відкрити повністю всі бюджетні видатки. "Ощадбанку" разом з Нацбанком забезпечити перевезення готівки для перерахування відповідних коштів громадянам України на звільнених від терористів територіях.

Дякуємо представникам засобів масової інформації.

 https://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=247476985&cat_id=244823857

 

Виступ Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка у Верховній Раді України за підсумками ста днів роботи Уряду

06.06.2014 | 14:34
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Резюмуючи цих 100 днів, які прожила наша країна, я хотів би їх охарактеризувати тільки однією фразою: ми вистояли. Ми вистояли як українська держава. Ми вистояли як український народ. Це – одні з найдраматичніших викликів за всю історію нашої країни.

Вперше за історію української незалежності ми зіткнулися з неприкритою російською військовою агресією. Ніколи на території України не було війни. Росія розв’язала цю війну. Росія анексувала українську територію, а саме територію Автономної Республіки Крим. Не зупинившись на Кримі, вони намагалися і намагаються зараз піти далі. І все, що відбувається в Донецьку і Луганську, є прямою російською військовою інтервенцією.

Ми разом зібрали всі сили, зібрали в кулак нашу волю і продемонстрували, що Україна – це не територія, а держава, а українці – це не населення, а народ, Народ – з великої літери.

Коли ми, шановні колеги, з вами 100 днів тому затверджували Програму дій Уряду і формували новий склад Кабінету Міністрів України, навіть тоді, розуміючи, що казна пуста, бюджет розграбований, державні компанії – банкрути, платити нічим ні по зовнішніх, ні по внутрішніх боргах, але тоді нам важко було спрогнозувати, які неймовірні проблеми будуть стояти перед країною.

Колишній президент, розграбувавши країну, втік з держави. І український Парламент оголосив про проведення дострокових президентських виборів. У цих умовах, коли російські війська, майже 40 тисяч військових збройних сил Росії знаходилися і знаходяться в безпосередній близькості до українських кордонів, коли Росія направила тисячі терористів на територію України, коли йде фінансування терористичної діяльності і коли було все спрямоване на те, щоб зірвати президентські вибори, ми продемонстрували, що український народ мудрий. І саме в першому турі Україна отримала Главу держави, а ми провели чесні і прозорі вибори. І те, що завтра в цьому залі новообраний Глава української держави буде приймати присягу, - це є заслугою мільйонів українців, які прийшли, проголосували і сказали: це наша країна, ми будемо визначати, хто в ній керує, і в Україні буде законний і легітимно обраний Президент України. В нас тепер є Президент, і Україна представлена і всередині держави, і назовні як держава, яка внаслідок чесних і прозорих виборів довела, що ми віддані демократичним принципам, і не дивлячись на всі спроби зірвати президентські вибори, у нас є законний, конституційний Президент.

Усвідомлюємо про те, що в багатьох, і в першу чергу в українців, буде питання, як далі буде працювати нова українська влада. Як глава українського Уряду хочу чітко заявити: Президент, Парламент і Кабінет Міністрів будуть діяти як єдине ціле. Мільйони українців очікують реальних змін. І ці зміни також лежать в площині єдності, спільності завдань і політичної відповідальності. Політичної відповідальності за те, за що люди стояли на Майдані, і політичної відповідальності за те, за що зараз тисячі наших хлопців зі зброєю в руках воюють. А воюють вони за нашу країну, за наше майбутнє, за український стяг, за український герб, за наші українські родини і за нашу європейську країну. Якщо ми разом, то це є єдина запорука нашої перемоги.

Саме тому ми перемагаємо і переможемо. Україна позбавиться терористів і ми звільнимо Донецьк і Луганськ від тих, хто також посягає на їхнє майбутнє. Бандитизм і тероризм, який спонсорується Росією, буде знищений.

По економічній ситуації, шановні члени Парламенту. Ви пригадуєте ті жахливі цифри, які з цієї трибуни я вам доповідав. Сотні мільярдів, які були розкрадені з державної казни, відсутність коштів на оплату заробітних плат, пенсій, соціальних стандартів, відсутність коштів на погашення внутрішнього боргу і зовнішнього боргу.

Нам вдалося уникнути в економічній сфері цього жахливого слова – дефолт, а по-простому це – банкрутство держави. Всі соціальні виплати, повністю всі пенсії і заробітні платні, всі соціальні стандарти, які прийняті чинним Законом України «Про Державний бюджет», виплачуються. За цей період часу ми отримали фінансову допомогу від наших західних партнерів. Мова йде про відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом. Окрім Міжнародного валютного фонду, це Світовий банк, це Європейський банк, це Європейський банк реконструкції та розвитку, це Уряд Сполучених Штатів Америки, це Уряд Канади, це Уряд Японії, це Європейський Союз з макрофінансовою допомогою. Це дало можливість Україні далі платити людям і це дало можливість Україні не оголосити дефолт і не впасти в економічну прірву, з якої треба виходити не роками, а десятками років.

В рамках нашої програми по економічній стабілізації країни ми змушені були йти і будемо йти далі на непопулярні кроки в короткостроковій перспективі. Але нам вкрай необхідні заходи, які не робилися в Україні протягом останніх 20 років, які, звичайно, не є популярними, яким зараз ніхто не буде аплодувати. Але для того, щоб вилікувати цю хворобу, хворобу економічної розрухи, хворобу економічного банкрутства, ми повинні пройти через складні, але правильні заходи по економічній стабілізації. Ці таблетки дуже кислі, дуже гіркі, але їх треба використати для того, щоб потім наш український організм української економіки був сильний, живий і здоровий.

Ми прийняли рішення про одне з найбільших скорочень витрат державного апарату. Починаючи з того, що чисельність державних чиновників скорочена на 25 тисяч осіб і закінчуючи тим, що ми урізали всі видатки на органи державного управління. Фактично зараз фінансуються тільки захищені статті. Що таке захищені статті? Це заробітна платня.

Нам вдалося протягом останнього місяця вперше за рік дати можливість профінансувати так звані незахищені статті. Загалом ми відправили 2,5 мільярда гривень на те, щоби кожна міська рада, кожна область отримала кошти на ремонт школи, на ремонт лікарні, на закупівлі найбільш необхідних речей, які зараз треба для того, щоб місцева влада і центральна влада виконували свої зобов’язання. Окрім соціальних, це зобов’язання по підтримці хоча б на мінімальному рівні життя у відповідних областях по підтримці інфраструктури.

Нам вдалося в економічному плані також зробити декілька позитивних кроків. Я їх не переоцінюю, тому що складно назвати будь-який з цих кроків великим досягненням. Вони далекі від досягнень. Досягнення будуть, шановні члени Парламенту, тільки не так швидко. Ми прогнозуємо в поточному році падіння економіки мінус 5%. Але це буде залежати також від того, яким чином будуть відбуватися події на Сході України.

При падінні економіки, при зменшенні промислового виробництва нам все-таки вдалося позакривати хоча б низку податкових і митних ям. Зупинюся на окремих цифрах. В першу чергу те, що стосується митниць. Загальний обсяг імпорту за останніх 5 місяців впав на 20%, тобто товарів в Україну ми завозимо на 20% менше, ніж ми завозили в минулому році. Але при цьому доходи по митниці, я підкреслюю, саме в доларовому еквіваленті, не в гривні, тому що ви розумієте, що в гривні було б неправильно міряти, так як пройшла девальвація національної грошової одиниці, тому саме в доларовому еквіваленті, не дивлячись на падіння імпорту 20%, на падіння промислового виробництва 5%, - ми збільшили доходи по митниці в доларовому еквіваленті на 13%. Якщо порахувати з курсовою різницею, то це 64% додаткових доходів.

Друге, що стосується відомих податкових ям, а це акцизи на нафтопродукти і це акцизи на тютюн і на алкоголь. В травні місяці збільшення доходів від підакцизних товарів по тютюну і алкоголю склали 40%, в попередньому місяці – 19,5. Що стосується акцизу по нафтопродуктах, ми додатково отримали в Державний бюджет близько 2-х мільярдів гривень, на відміну від минулого року, де через компанії Курченка і де через схему відмивання коштів до Державного бюджету не надходило жодної копійки.

Третє, також з економічних результатів. За цих 2 місяці ми почали відшкодовувати податок на додану вартість. Українська економіка почала повертати суб’єктам підприємницької діяльності ті кошти, які були вилучені з економічного обігу, а, відповідно, підприємства не могли ні погашати кредити, ні закуповувати продукцію, ні реально не могли працювати. 11 мільярдів гривень – це те, що ми протягом останніх 2-х місяців відшкодували суб’єктам підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність прозоро і відкрито.

Також окремо хотів би зазначити, що разом нами був прийнятий законопроект, який тепер оприлюднює всю інформацію по всіх суб’єктах, які отримують відшкодування ПДВ. Я можу чітко заявити про те, що зараз відшкодування поточного ПДВ здійснюється в автоматичному режимі і одна з основних корупційних складових, яка була притаманна протягом останніх 5 років, а це «відкати» за відшкодування ПДВ, зараз не існують.

Що стосується відшкодування податку на додану вартість по минулих періодах. Тут, на цій трибуні, ми визначилися, що той обсяг боргу, який був накопичений, неможливо повернути «живими» коштами. Саме тому було прийнято рішення, яке узгоджено з нашими західними кредиторами, щодо емісії облігацій внутрішньої державної позики на суму боргу. Уряд прийняв відповідне рішення на загальну суму 16,7 мільярда гривень, з яких зараз вже близько 10 мільярдів гривень знаходяться на оформленні для того, щоб суб’єктам підприємницької діяльності видати облігації ПДВ ОВДП.

Що стосується нашої енергетичної незалежності, а, точніше, енергетичної залежності. Тут, з цієї трибуни Парламенту, декілька днів тому я вам доповідав про ті заходи, які Уряд зробив, щоб у камфорах був газ і щоб підприємства не були відключені від газу. Ми прийняли пусті газові сховища. Загальний обсяг газу був близько 5 мільярдів кубічних метрів газу, це буферний газ, який неможливо викачати.

За останні 2 місяці в українських газових сховищах вже накопичено більше 12 мільярдів кубічних метрів газу. Думаю, що ми завершимо цей місяць цифрою вище 13 мільярдів кубічних метрів газу. Звичайно, цього не вистачає для того, щоб пережити зиму. Але цього вистачає для того, щоб обігріти український народ взимку.

Зараз ми робимо все для того, щоб диверсифікувати джерела енергопостачання. Нами підписаний, завдяки зусиллям Європейської комісії, реверсний потік. Поки що цей обсяг не може забезпечити повністю постачання природного газу і перекрити наші потреби, але 500 мільйонів кубічних метрів газу, які ми на даному етапі можемо отримувати щомісячно з Польщі, Угорщини і Словаччини, є першим кроком до енергетичної незалежності.

Ми далі очікуємо на остаточне рішення сусідів, тому що партнерами їх навряд чи можна назвати. Верховна Рада України буде проінформована про остаточні результати, про ціну і про умови контракту, якщо такий контракт буде підписаний. Якщо не буде підписаний, значить, доля наших двосторонніх стосунків буде вирішуватися в суді.

В рамках наших політичних завдань хочу всім нагадати, що українці в листопаді місяці повстали за своє європейське майбутнє. І тому Урядом України була підписана політична частина Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Що стосується економічної частини, то Європейський Союз в односторонньому порядку відкрив ринки для України. Загалом відкрито ринки по більше ніж 120 товарних позиціях, в першу чергу по агропромисловій продукції і по промисловій продукції. Таке одностороннє відкриття ринків Європейським Союзом дає українському бізнесу додаткові доходи в обсязі 500 мільйонів євро до 1 листопада поточного року.

Економічна частина угоди з Європейським Союзом повинна бути підписана якомога швидше. Наш курс на Європу є незворотній. Це курс політичний, економічний, юридичний, демократичний. Тому що Україна за своїми цінностями є європейською державою. І підписання цієї Угоди є першим кроком до того, щоб у перспективі Україна стала членом Європейського Союзу.

Переконаний, що ми заслуговуємо на те, щоб бути членом Європейського Союзу. І наш поступ щодо європейського майбутнього є незворотній, впевнений і рішучий.

Що стосується, шановні колеги, Збройних Сил, армії і Національної гвардії. Ви розумієте, що на всі економічні проблеми у нас наклалися видатки, які ми не могли спрогнозувати 3 місяці тому, а це саме видатки на бойові дії по захисту національної незалежності України, по захисту нашого суверенітету і по захисту людей від бандитів.

Загалом було прийнято рішення про виділення додаткових коштів у розмірі 6,7 мільярда гривень на потреби української оборони, Національної гвардії, Прикордонної служби і Міністерства внутрішніх справ. Окрім цього, за цей період часу ми безпосередньо профінансували 10,5 мільярда гривень на потреби національної безпеки і оборони.

Знаємо і усвідомлюємо про всі проблеми, які є в забезпеченні армії. Але якщо 20 років єдине, що робилося в Збройних Силах, - це продавали те, що ще можна продати, і навіть те, що неможливо продати, якщо корупція роз'їла і знищила всю систему національної безпеки і оборони, якщо в БТР і танках не те що пального – акумуляторів не було, якщо Збройні Сили тяжко собі уявляли, як виглядають бронежилети, то за ці 3 місяці ми сформували українське військо, Національну гвардію і сили безпеки в країні. Вони захищають країну.

Що стосується подальших кроків. Далі буде складно. Не менш складно, ніж є сьогодні. На кожен такий виклик нам разом спільно треба шукати відповідь. Саме тому вкотре я хотів би зазначити, що такі відповіді ми будемо шукати разом, разом всі інститути української державної влади.

Нам треба шукати політичні, економічні і безпекові відповіді. В політичній сфері Уряд чітко задекларував свою позицію: Україні потрібно завершити процес конституційних змін. В рамках змін до Конституції ми вважаємо, що влада повинна бути децентралізована. Низка державновладних і фінансових повноважень повинні бути передані на регіони. Передані з тією метою, щоб місцева влада, з одного боку, отримала важелі впливу, а з іншого боку, отримала всю повноту відповідальності. Концентрація влади в одних руках чи в одних інститутах призводить або до диктатури, або до втечі в Росію.

Саме тому ми звертаємося до Парламенту з тим, щоб завершити процес конституційних змін, який би передбачав три елементи. Перший елемент – децентралізація влади, передача влади від центральних органів державної виконавчої влади на місця. Другий елемент – зміна Бюджетного і Податкового кодексів і надання економічних стимулів для регіонів щодо залучення інвестицій, щодо збільшення кількості робочих місць і щодо відповідальності перед своїми людьми. Третій елемент – позбавлення органів прокуратури функції так званого загального нагляду, яка є одним з найбільш корумпованих елементів чинної правоохоронної системи. Четвертий елемент – це завершення судової реформи.

На жаль, той законопроект, який був прийнятий Парламентом, відрізняється від законопроекту, який був запропонований Урядом щодо люстрації судової системи. І сумнівність цієї люстрації зараз на лице. Саме тому ми також звертаємось до Парламенту з тим, щоб зробити все для очистки судової системи від корупції, яка там є до сьогоднішнього дня. І не тільки там.

Наше друге завдання спільне, шановні колеги, - це реальна боротьба з корупцією. На верхніх ешелонах вдалося досягнути того, що ми розрушили піраміду корупції, де збирали з самого низу і несли на самий верх. Але чи знищена ця корупція в середній і нижній ланках? Ні, вона, звичайно, не знищена. Саме тому в рамках нашої реальної боротьби з корупцією ми звертаємось до Парламенту – заснування Національного антикорупційного бюро. Це раз. Друге – подальша дерегуляція. Зроблені серйозні кроки щодо зменшення кількості дозволів вдвічі. Але поки що це косметичний ремонт. Внизу як брали гроші, так і беруть. Хабарі як носили, так і носять. Ставки як були внизу, так і є. І тому в рамках нашої реформи по боротьбі з корупцією завдання номер 1 – Національне антикорупційне бюро. Друге – внесення змін до Закону України «Про міліцію». Третє – нова редакцій Закону України «Про прокуратуру». І четверте – політична відповідальність всіх політичних сил, які запропонували своїх кандидатів як в Уряд, як в центральні органи влади, так і на місця. Без «посадок» нічого не вийде. Народ повинен побачити, що за скоєння злочину є відповідальність. Пустими словами нікого не переконаєш.

Що стосується подальших кроків по економіці. Завдяки отриманим коштам від наших фінансових структур вдалося не тільки уникнути дефолту, але вдалося втримати національну грошову одиницю. В чому в нас є зараз проблема? Проблема полягає в тому, що ми обмежені в кредитному ресурсі для української економіки. Чим більше Національний банк дає рефінансування, тим більше йде тиск гривні на ринок. Чим більший йде тиск гривні на ринок, тим вище може вискочити валютний курс. Чим менше Національний банк дає рефінансування, тим менше кредитів. Чим менше кредитів, тим менший ріст економіки.

Саме тому зараз ми знаходимося в складній ситуації, яка полягає в тому, що в банківській системі не вистачає коштів на кредитування. Абсолютно природно, що, починаючи з податку поточного року, ми втратили майже 20% депозитів українців. Коли по телевізору показують про те, що стоять російські війська, коли в Слов'янську, коли в Донецьку, коли в Луганську йдуть бойові дії з терористами, коли є просте людське відчуття страху, - люди йдуть і знімають депозити. Загалом було знято близько 70 мільярдів гривень цих депозитів. А це – відтік з економіки, а це – неможливість кредитування.

Проте на фоні цієї картини у нас зараз почалися позитивні зрушення. Позитивні зрушення в тому, що за останніх 10 днів люди почали повертати кошти в банківську систему. Приріст невеликий – 0,4%. Але у нас кожні 0,01% - це вже позитив, це вже дає надію на те, що банківська система почне працювати і що банківська система почне знову кредитувати.

Також в рамках нашої роботи в Кабінеті Міністрів України ми повинні змінити в цілому систему державного управління в країні. Ми повинні її адаптувати до європейських стандартів. Ще раз підкреслюю, що на фоні війни, на фоні стрільби, на фоні тероризму це робити непросто. Але, окрім цих завдань, є стратегічні завдання. Стратегічні завдання, які полягають в тому, що модель місцевої і центральної влади повинна відповідати тим стандартам, які є сьогодні в Європі.

Ми отримали не тільки фінансову, але й технічну допомогу від наших європейських партнерів. Створена група підтримки України в Європейському Союзі. В кожному міністерстві у нас будуть фахові консультанти і аналітики, які разом зі спеціально призначеною особою, а саме Міністр в кожному Міністерстві з питань європейської інтеграції, будуть змінювати якість і систему управління в органах державної влади.

Такі завдання стоять зараз перед цим Урядом. Такі завдання стоять зараз перед країною.

Наша спільна мета – це зберегти країну. Наша спільна мета – це дати українцям впевненість у завтрашньому дні, це захистити їх. Це допомогти тим родинам, які позбавилися годувальника. Це допомогти тим сім'ям, чий батько воював за Україну як герой і загинув. Це допомогти кожній українській родині відчути впевненість в українському майбутньому, відчути нашу спільну силу. І вірити в те, що за нами всіма – велике майбутнє, що ми разом, ми, як український народ, великим поступом пройдемо всі випробування, всі ці драматичні сторінки української історії. Так формується нація, так формується держава – через кров, через піт, через волю, через віру, через впевненість і через єдність. Це є формула нашого успіху. І Україна буде успішною державою.

Дякую за увагу!
https://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article;jsessionid=2CB4D93F54C494FD5D36D87312450F30.vapp53?art_id=247371424&cat_id=244823857
Пленарні засідання
06 червня 2014, 15:59

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Пленарне засідання 6 червня 2014 року

У П'ЯТНИЦЮ, 6 ЧЕРВНЯ 2014 РОКУ, ВІДБУЛОСЯ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ.

Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов, відкривши ранкове засідання, нагадав: у пленарні тижні щоп'ятниці проводиться година запитань до Уряду. Представники депутатських фракцій внесли пропозицію заслухати інформацію Кабінету Міністрів щодо використання коштів на фінансування Збройних Сил України.

О.Турчинов зазначив, що сьогодні виповнюється 100 днів роботи Кабінету Міністрів і надав слово для виступу Прем'єр-міністру України Арсенію Яценюку. Резюмуючи перших сто днів роботи, Глава уряду заявив: "Ми вистояли. Ми вистояли як Українська держава, ми вистояли як Український народ".

За його словами, це одні з найдраматичніших викликів за всю історію нашої країни. "Вперше за історію української незалежності ми зіткнулися з неприкритою російською військовою агресією. Ніколи на території України не було війни. Росія розв'язала цю війну. Росія анексувала українську територію, а саме територію Автономної Республіки Крим. Не зупинившись на Кримі вони намагаються зараз піти далі. І все, що відбувається в Донецьку і в Луганську є прямою російською військовою інтервенцією. Ми разом зібрали всі сили, зібрали в кулак нашу волю і продемонстрували, що Україна це не територія, а держава, а українці це не населення, а народ, народ з великої літери", - наголосив А.Яценюк.

Прем'єр-міністр нагадав, що сто днів тому була затверджена Програма дій уряду і було сформовано новий склад Кабінету Міністрів. "Тоді казна була порожня, а бюджет був розграбований, державні компанії - банкрути, не було чим платити ні по внутрішнім, ні по зовнішнім боргам, але тоді важко було спрогнозувати, які неймовірні проблеми будуть стояти перед країною", - наголосив Глава уряду.

А.Яценюк заявив, що колишній президент розграбував країну і втік з держави і Український парламент оголосив про проведення дострокових президентських виборів. "В цих умовах, коли майже сорок тисяч російських військ знаходилися і знаходяться у безпосередній близькості до українських кордонів, коли Росія направила тисячі терористів на територію України, коли іде фінансування терористичної діяльності і коли було все спрямоване на те, щоб зірвати президентські вибори, ми продемонстрували, що Український народ мудрий. Саме в першому турі Україна отримала Главу держави, а ми провели чесні і прозорі вибори. І те, що взавтра в цьому залі новообраний Глава Української держави буде приймати присягу є заслугою мільйонів українців, які прийшли, проголосували і сказали: "Це - наша країна. Ми будемо визначати, хто в ній керує. І в Україні буде законний і легітимно вибраний Президент України", - зазначив він.

Глава держави відповів на своє ж запитання: як буде далі працювати нова українська влада? Він заявив: "Президент, парламент і Кабінет Міністрів будуть діяти як єдине ціле". За його словами, мільйони українців очікують реальних змін і ці зміни також лежать в площині єдності, спільності завдань і політичної відповідальності за те, за що люди стояли на Майдані, за що зараз тисячі наших хлопців зі зброєю в руках воюють.

А.Яценюк заявив: "Україна позбавиться терористів. Ми звільнимо Донецьк і Луганськ від тих, хто посягають на наше майбутнє. Бандитизм і тероризм, який спонсорується Росією, буде знищений?"

Народні депутати оплесками зустріли виступ А.Яценюка.

Прем'єр-міністр далі розповів про економічну ситуацію в країні. Він нагадав про сотні розкрадених з державної казни мільярдів, відсутність коштів на виплату заробітних плат, пенсій, соціальних допомог, на погашення внутрішнього і зовнішнього боргу. "Нам вдалося уникнути в економічній сфері цього жахливого слова дефолт, а по-простому, банкрутства держави. Всі соціальні виплати, повністю всі пенсії і заробітні платні, всі соціальні стандарти, прийняті чинним законом "Про Державний бюджет" виплачуються", - повідомив він.

За його словами, за цей період часу була отримана фінансова допомога від західних партнерів, була відновлена співпраця з МВФ, Світовим банком, Європейським банком реконструкції і розвитку, урядами США, Канади, Японії, ЄС щодо надання макрофінансової допомоги. "Це дало можливість Україні далі платити людям і це дало можливість Україні не оголосити дефолт і не впасти в економічну прірв, з якої треба виходити не роками, а десятками років.

В рамках програми по економічній стабілізації країни ми змушені були і будемо йти далі на непопулярні кроки в короткостроковій перспективі, але на вкрай необхідні заходи, які не робилися в Україні протягом останніх 20 років, які, звичайно, не є популярні, яким зараз ніхто не буде аплодувати. Але для того, щоб вилікувати цю хворобу, хворобу економічної розрухи, хворобу економічного банкрутства ми повинні пройти через складні, але правильні заходи по економічній стабілізації", - наголосив Глава уряду.

А.Яценюк повідомив про прийняте урядом рішення провести одне з найбільших скорочень державного апарату: чисельність державних чиновників було скорочено на 25 тисяч осіб, були урізані видатки на орган державного управління, зараз фактично фінансуються тільки захищені статті - заробітна плата. За його словами, уряду протягом останнього місяця вдалося вперше за рік дати можливість профінансувати так звані незахищені статті, загалом було відправлено 2,5 млрд. грн. на те, щоб кожна міська рада, кожна область отримала кошти на ремонт шкіл, лікарень, на закупівлі найбільш необхідних речей, потрібних місцевій владі для виконання своїх зобов'язань. Окрім, соціальних, це зобов'язання по підтримці хоча б на мінімальному рівні життя в областях по підтримці інфраструктури.

Прем'єр-міністр поінформував про деякі позитивні кроки уряду, за його словами, ці кроки "далекі від досягнень, які ще будуть, тільки не так швидко". За його словами, уряд прогнозує у поточному році падіння економіки на рівні мінус 5%, але все буде залежати від того, як будуть відбуватися події на сході України. При падінні економіки, зменшенні промислового виробництва уряду вдалося позакривати низку податкових і митним ям. Зокрема, загальних обсяг імпорту за останні місяці впав на 20%, але при цьому доходи по митниці в доларовому еквіваленті збільшилися на 13%. При перерахунку курсової різниці - це 64% додаткових доходів.

Стосовно відомих податкових ям, а це акцизи на нафтопродукти, на тютюн і алкоголь. У травні-місяці збільшення доходів по підакцизних товарах - тютюн і алкоголь склало 40%, у попередньому місяці 19,5%. Щодо акцизу по нафтопродуктах додатково було отримано в державний бюджет близько 2 млрд. гривень.

Ще одним позитивним кроком А.Яценюк назвав початок відшкодування ПДВ. За його словами, суб'єктам підприємницької діяльності повернуті ті кошти, які були вилучені з економічного обігу, а відповідно підприємства не могли ні погашати кредити, ні закуповувати продукцію, ні реально не могли працювати. За останні два місяці було відшкодовано 11 млрд. грн. суб'єктам підприємницької діяльності. "Я можу чітко заявити про те, що зараз відшкодування поточного ПДВ здійснюється в автоматичному режимі і одна з основних корупційних складових, яка була притаманна протягом останніх п'яти років, а це "відкати за відшкодування ПДВ", зараз не існує", - повідомив Глава уряду.

А.Яценюк окремо зупинився на енергетичній незалежності, а точніше на "залежності". Він нагадав про прийняті урядом порожні газові сховища, загальний обсяг газу був близько 5 млрд. куб. м газу, це буферний газ, який неможливо викачати. "За останні два місяці в українських газових сховищах вже накопичено понад 12 млрд. куб. м газу і цей місяць буде завершено вище 13 млрд. куб. м. Звичайно, цього не вистачає, щоб пережити зиму, але цього вистачає, щоб обігріти Український народ зимою. І зараз робиться все для диверсифікації постачання газу. Нами підписаний завдяки зусиллями Європейської комісії реверсний потік. 500 млн. куб. м газу, які ми можемо отримувати щомісяця з Польщі, Угорщини і Словаччини, є першим кроком до енергетичної незалежності", - наголосив він. За його словами, зараз уряд очікує остаточного рішення від сусіда - Російської Федерації. За його словами, якщо відповідний контракт не буде підписаний, доля наших двосторонніх стосунків буде вирішуватися у суді.

Говорячи про політичні завдання, А.Яценюк нагадав, що українці у листопаді минулого року повстали за своє європейське майбутнє. Урядом України була підписана політична частина Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Стосовно економічної частини цієї Угоди ЄС в односторонньому порядку відкрив ринки для України. "Загалом відкрито ринки по понад 12 товарних позиціях, в першу чергу, по агропромисловій продукції, також по промисловій продукції. Таке одностороннє відкриття ринків ЄС дає українському бізнесу додаткові доходи обсягом 55 млн. євро до 1 листопада поточного року. Економічна частина Угоди з ЄС повинна бути підписана якомога швидше. Наш курс на Європу є незворотнім. Це - курс політичний, економічний, юридичний і демократичний, тому що Україна за своїми цінностями є європейською державою. І підписання цієї Угоди є першим кроком до того, щоб в перспективі Україна стала членом Європейського Союзу", - наголосив він.

А.Яценюк висловив переконання, що Україна заслуговує на те, щоб бути членом ЄС і "наш поступ щодо європейського майбутнього є незворотній, впевнений і рішучий".

Прем'єр-міністр далі доповів про використання коштів на фінансування Збройних Сил України. Він зазначив, що "на всі економічні проблеми наклалися видатки, які уряд не зміг спрогнозувати три місяці тому, а це саме видатки на бойові дії по захисту національної незалежності України, по захисту нашого суверенітету і по захисту людей від бандитів". Загалом було прийнято рішення про виділення додаткових коштів у розмірі 16,7 млрд. грн. на потреби української оборони, Національної гвардії, прикордонної служби та МВС. За цей період часу було профінансовано 10,5 млрд. грн. на потреби національної безпеки і оборони. "Знаємо і усвідомлюємо про всі проблеми, які є у забезпеченні армії. Але якщо 20 років єдине, що робилося у Збройних силах - це продавали те, що ще можна продати, і навіть те, що неможливо продати, якщо корупція роз'їла і знищила всю систему національної безпеки і оборони, якщо в БТРах і танках не те, що пального, акумуляторів не було, якщо Збройні сили тяжко собі уявляли як виглядають бронежилети, то за цих три місяці ми сформували українське військо, Національну гвардію і сили безпеки України. Вони захищають країну", - наголосив він.

А.Яценюк, говорячи про подальші кроки, зазначив, що "далі буде складно. Не менш складно, ніж є сьогодні. І на кожен такий виклик нам разом треба шукати відповідь і ми їх будемо шукати разом". "Нам треба шукати політичні, економічні і без пекові відповіді. У політичній сфері уряд чітко задекларував свою позицію - Україні потрібно завершити процес конституційних змін. В рамках змін до Конституції ми вважаємо, що влада повинна бути децентралізована. Низка держано-владних і фінансових повноважень повинні бути передані на регіони, передані з тією метою, щоб місцева влада, з одного боку, отримала важелі впливу, а з іншого боку, отримала повноту відповідальності. Концентрація влади в одних руках чи в одних інститутах призводить або до диктатури або до втечі в Росію. Саме тому, ми звертаємося до парламенту з тим, щоб завершити процес конституційних змін, який передбачав би три елементи - децентралізацію влади, зміну Бюджетного і Податкового кодексу, і надання економічних стимулів регіонам щодо залучення інвестицій, щодо збільшення кількості робочих місць і щодо відповідальності перед своїми людьми, і позбавлення органів прокуратури функції так званого загального нагляду, яка є однією з найбільш корумпованих елементів чинної правоохоронної системи та завершення судової реформи".

А.Яценюк висловив жаль з приводу того, що той законопроект, який був прийнятий парламентом, відрізняється від законопроекту, який був запропонований урядом щодо люстрації судової системи. За його словами, сумнівність цієї люстрації зараз на лице. Тому ми звертаємося до парламенту з тим, щоб зробити все для очистки судової системи від корупції".

Спільним завданням всіх гілок влади Прем'єр-міністр назва боротьбу з корупцією. "На верхніх ешелонах вдалось досягнути того, що ми розрушили піраміду корупції, де збирали з самого низу і несли на самий верх. Але чи знищена ця корупція в середній і нижній ланці? Ні, вона звичайно не знищена. І саме тому в рамках нашої реальної боротьби з корупцією ми звертаємося до парламенту. Заснування Національного антикорупційного бюро - це раз. Друге - подальша дерегуляція. Зроблені серйозні кроки щодо зменшення кількості дозволів вдвічі. Але поки що це - косметичний ремонт. Внизу як брали гроші, так і беруть, хабарі як носили, так і носять, ставки як були внизу, так і є.

І тому в рамках нашої реформи по боротьбі з корупцією завдання номер один - Національне антикорупційне бюро, друге - внесення змін до Закону України "Про міліцію", третє - нова редакція Закону України "Про прокуратуру" і четверте - політична відповідальність всіх політичних сил, які запропонували своїх кандидатів як в уряд, як в центральні органи влади, так і на місцях. Без посадок нічого вийде! Народ повинен побачити, що за скоєння злочину є відповідальність. Пустими словами нікого не переконаєш", - заявив він.

А.Яценюк далі поінформував про подальші кроки в економіці. Він відзначив, що завдяки отриманим коштам від наших фінансових структур вдалося не тільки уникнути дефолту, але вдалося стримувати падіння національної грошової одиниці. Зараз проблема полягає в обмеженні кредитного ресурсу для української економіки - у банківській системі не вистачає коштів на кредитування. За його словами, з початку поточного року банками втрачено майже 20 відсотків депозитів українців. "Загалом було знято близько 70 мільярдів гривень цих депозитів. А це виток з економіки, а це неможливість кредитування", - наголосив він.

Прем'єр-міністр кілька слів сказав про деякі позитивні зрушення. Одним з них є те, що за останніх 10 днів люди почали повертати кошти в банківську систему, приріст невеликий - 0,4 відсотка.

Глава уряду також наголосив на необхідності змінити в цілому систему державного управління в країні та адаптувати її до європейських стандартів. "На фоні війни, на фоні стрільби, на фоні тероризму це робити непросто. Але окрім цих завдань є стратегічні завдання, які полягають в тому, що модель місцевої і центральної влади повинна відповідати тим стандартам, які є сьогодні в Європі", - с казав він.

А.Яценюк поінформував про отриману фінансову і технічну допомогу від європейських партнерів. За його словами, створена група підтримки України в ЄС. В кожному міністерстві будуть фахові консультанти і аналітики, які разом із спеціально призначеною окремою особою, а саме, міністр в кожному міністерстві з питань європейської інтеграції будуть змінювати якість і систему управління в органах державної влади.

Прем'єр-міністр завершуючи, наголосив: "такі завдання стоять зараз перед цим урядом, перед країною". "Наша спільна мета - це зберегти країну, дати українцям впевненість в завтрашньому дні, це захистити їх. Це допомогти тим родинам, які позбавились годувальника. Це допомогти тим сім'ям, чий батько воював за Україну як герой і загинув. Це допомогти кожній українській родині відчути впевненість в українському майбутньому, відчути нашу спільну силу і вірити в те, що за нами всіма велике майбутнє, що ми разом, ми як Український народ, великим поступом перейдемо всі випробування, всі ці драматичні сторінки української історії. Так формується нація, так формується держава: через кров, через піт, через волю, через віру, через впевненість і через єдність. Це є формула нашого успіху і Україна буде успішною державою", - заявив А.Яценюк.

Прем'єр-міністр України відповів на запитання народних депутатів.

Парламентарії, зокрема, запитали у Глави уряду, як виживатимуть промислові підприємства сходу України у цих складних умовах, і про перспективи вугільної промисловості.

А.Яценюк наголосив, що сьогодні ситуація у Донецькій Луганській областях є "надкритичною". Говорячи про промислові підприємства, які там є, він повідомив, що уряд не дивлячись на обмежений ресурс, дав Укрзалізниці вказівку закупати все, що вона може закупити у підприємств Донецької і Луганської області. "Ми усвідомлюємо, що нам навіть прийдеться працювати на склад. Зупинимо постачання, - не буде грошей. Не буде грошей, - не буде роботи. Не буде роботи, - ще додатково 200 тисяч робочих місць.

Тому як глава уряду я вам офіційно заявляю. Ми не залишимо самотніми ні Донецьку, ні Луганську області! Це Україна, це українські громадяни, це наша країна!", - наголосив він.

Прем'єр-міністр також відповів на інші запитання, які стосувалися конкретних даних щодо фінансування Збройних сил, енергетичного балансу, виплати соціальних допомог, деяких економічних питань тощо.

На цьому Година запитань до уряду завершилася.

Голова Верховної Ради України О.Турчинов зазначив, що під час Години запитань до Уряду називався закон, який дуже чекають Збройні Сили України - це зміни до деяких законів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації (№4785).

Він нагадав, що цей закон був прийнятий, але проблема в тому, що 11 пункт цього закону, який передбачає спрощену систему закупівель, з одного боку дублює уже прийняті норми, а з іншого - ставить питання щодо прозорості закупівель взагалі: у ньому надто розширене трактування.

О.Турчинов зазначив, що уряд у зв'язку з наявністю цього пункту готує пропозицію щодо ветування цього закону.

Головуючий запропонував з метою усунення неузгодженості з тесту Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації" пункт 11 цього закону вилучити.

Народні депутати з другої спроби 253 голосами підтримали виключення з прийнятого закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації" пункту 11.

Парламентарії далі розглянули чотири законопроекти про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення єдності судової практики за реєстр. №№2203, 2203-1, 3356, 3356-2.

Суть законопроектів доповіли народні депутати Олександр Чорноволенко, Володимир Пилипенко, Наталія Агафонова і голова підкомітету Комітету з питань верховенства права та правосуддя Роман Чернега. Законопроекти стосувалися повернення Верховному Суду його повноважень.

Голова підкомітету Комітету з питань верховенства права та правосуддя Роман Чернега також доповів рішення Комітету рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу законопроект за реєстр. №2203-1.

За результатами голосування жоден із законопроектів не набрав голосів для прийняття.

Заступник Голови Верховної Ради України Руслан Кошулинський, який далі вів засідання, повідомив про вихід зі складу депутатської фракції Партії регіонів народних депутатів О.Парасківа і С.Брайка.

Р.Кошулинський оголосив депутатські запити.

Народні депутати виступили із заявами, повідомленнями, пропозиціями.

Головуючий закрив пленарне засідання.

У суботу, 7 червня 2014 року, у Верховній Раді відбудеться урочисте засідання Верховної Ради, присвячене складанню присяги новообраним Президентом України.

https://www.rada.gov.ua/news/Novyny/Plenarni_zasidannya/93986.html

 

 


Програма діяльності уряду Яценюка
Четвер, 27 лютого 2014, 16:19
Версія для друку Коментарі95

Новий кабінет міністрів, який очолив Арсеній Яценюк, оприлюднив програму своєї діяльності:

Сьогодні Україна перебуває у найглибшій за всю історію своєї незалежності економічній, політичній і соціальній кризі. Держава доведена до межі банкрутства, суспільство – до соціальної і гуманітарної катастрофи. Реальною стала загроза втрати Україною суверенітету і територіальної цілісності. Країна опинилася за крок від фінансово-економічного колапсу.

Зростання реального ВВП за два останні роки – нульове. Державні фінанси – у критичному стані. Дефіцит державного бюджету у 2013 р. склав 65 млрд грн, з урахуванням усіх зобов’язань уряду – понад 80 млрд грн.

Державна скарбниця розкрадена. Станом на лютий 2014 р., залишок коштів на Єдиному казначейському рахунку – 4,3 млн грн, при тому, що несплачені платіжні доручення – майже 10 млрд грн.

Сукупний зовнішній борг на кінець 2013 р. досяг $140 млрд або близько 80% ВВП, у тому числі короткостроковий – $65 млрд, що більш ніж в 4 рази перевищує золотовалютний запас держави, який становить сьогодні лише $15 млрд.

До критичного рівня погіршився діловий та інвестиційний клімат. Іноземні компанії і банки йдуть з України. Співробітництво з міжнародними фінансовими інститутами зруйноване. Країна фактично позбавлена потенціалу економічного відновлення.

Депресивний стан економіки унеможливлює підтримання належних соціальних стандартів для переважної більшості населення. Зберігаються мільярдні заборгованості із зарплат, соціальних виплат і допомог.  Мільйони українських сімей поставлені на межу виживання.

Відбулася майже повна правова делегітимізація державної влади, її вихід з-під контролю суспільства. Замість свого конституційного призначення – служити інтересам українського суспільства – державна влада її головними суб’єктами використовувалася з метою самозбереження і збагачення. Корупція стала системним елементом державного управління та основним способом вирішення життєвих питань.

               Зруйновано правоохоронну та судову системи держави; суд, прокуратура та інші правоохоронні органи стали елементами єдиного репресивного механізму, спрямованого на захист влади, її свавілля і безкарності. Громадяни, позбавлені легітимних способів захисту своїх прав і свобод, змушені були вдатися до масових протестів, а дії влади з їх придушення призвели до чисельних людських жертв.

Цілі і завдання Уряду

1.    Забезпечення суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності України.

2.      Підписання Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом, невідкладна імплементація її положень. Виконання всіх необхідних умов для якнайшвидшого досягнення безвізового режиму з країнами Європейського Союзу для українських громадян.

3.      Розвиток всебічних добросусідських стосунків з Російською Федерацією в усіх сферах, на новій, дійсно рівноправній основі, яка враховує як даність незворотній європейський вибір України і перспективу її членства в ЄС.

4.      Відновлення програм співпраці з МВФ та виконання всіх умов, необхідних для отримання допомоги від МВФ та ЄС.

5.      Невідкладна стабілізація фінансової ситуації. Жорстка економія бюджетних коштів. Ретельний перегляд чинних податкових пільг, виданих на індивідуальній чи галузевій основі, на предмет їх реальної ефективності у сприянні розвитку та соціальної доцільності. Кардинальне зменшення різного роду субсидій, які викривлюють умови конкуренції, дестабілізують державні фінанси та сприяють поширенню корупції.

6.      Забезпечення справедливого правосуддя. Відновлення зруйнованих "судовою реформою" 2010 р. гарантій самостійності судової влади та незалежності суддів.

7.    Реформування правоохоронних органів, забезпечення ефективності їх діяльності, дотримання принципу верховенства права, прозорості та підзвітності суспільству.

8.      Повне та всебічне розслідування фактів загибелі людей, вчинення інших злочинів, пов’язаних з проведенням масових акцій протесту у листопаді 2013 р. – лютому 2014 р. Спрямування головних зусиль на виявлення та притягнення до кримінальної відповідальності організаторів та виконавців цих злочинів.

9.      Формування нової системи влади на принципах верховенства права, відкритості і прозорості діяльності органів державної влади. Рішуча та системна протидія корупції, передусім у вищих органах державної влади. Створення Національного антикорупційного бюро.

10.   Проведення люстрації передусім правоохоронних органів та судів, з метою очищення їх від тих, хто зловживав владою, порушував конституційні права людини і громадянина. 

11.   Забезпечення жорсткого контролю з боку суспільства за використанням бюджетних коштів. Забезпечення прозорості державних закупівель. Скорочення видатків на утримання влади, скасування необґрунтованих пільг високопосадовцям.

12.   Прийняття (у короткостроковій перспективі) необхідних непопулярних  рішень щодо цін і тарифів, із запровадженням відповідних компенсаторних механізмів адресного характеру.

13.   Реформа політичної системи та виборчого законодавства. Створення ефективних механізмів запобігання узурпації державної влади та порушення принципу її поділу на законодавчу, виконавчу та судову.

14.  Забезпечення чесних і прозорих президентських виборів 2014 р.

15.   Демонополізація економіки. Усунення обмежень для конкуренції і штучних преференцій окремим суб’єктам господарської діяльності. Розширення свободи підприємницької діяльності, істотне скорочення функцій адміністративного регулювання економіки.

16.   Відновлення довіри з боку інвесторів до України, заохочення іноземних інвестицій. Запровадження прозорих і єдиних правил для всіх суб`єктів економічної діяльності.

17.  Захист прав власників та інвесторів. Гарантування державою недоторканності прав власності та зміцнення інституту власності як основи ринкової системи господарювання.

18.  Забезпечення енергетичної безпеки і енергозбереження. Реформа енергетичного сектору відповідно до вимог Договору про створення Енергетичного співтовариства, у т. ч. ІІІ енергетичного пакету ЄС. Поступове заміщення імпортного газу газом власного видобування. Диверсифікація джерел і шляхів поставок енергоресурсів. Реалізація довгострокової державної програми підвищення енергоефективності. Істотне зменшення на цій основі потреб економіки в імпорті енергоресурсів.

19.     Формування і здійснення виваженої і послідовної державної гуманітарної політики, яка ґрунтуватиметься на врахуванні етнічного, культурного, конфесійного різноманіття українського суспільства. Забезпечення безумовного дотримання прав громадян та всіх суспільних груп (соціокультурних, мовних, конфесійних тощо) на отримання освіти та інформації, на спілкування рідною мовою, на свободу совісті (віросповідання та церковно-релігійного самовизначення).

20.   З метою поширення використання державної мови в інформаційному, освітньому, культурному просторах, у побуті і суспільних комунікаціях, здійснення всебічного державного сприяння національним українським культурним індустріям, виробництву якісного україномовного інформаційного, культурного, освітнього продукту та його просуванню в т. ч. за допомогою новітніх технологій.  Захист державної та інших мов згідно вимог статті 10 Конституції України.   

21.Негайне припинення практики необґрунтованого закриття шкіл, забезпечення доступу до якісної освіти як соціального ліфту – незалежно від рівня матеріального забезпечення родин. Децентралізація управління системою освіти. Забезпечення зв’язку освіти з вимогами сучасного ринку праці.

22.Недопущення скорочення мережі медичних установ, забезпечення доступності якісних медичних послуг для громадян країни. Запровадження комплексу заходів із стимулювання добровільного медичного страхування.

23.Повернення капіталів, що перебувають та зареєстровані в Республіці Кіпр, офшорних зонах та інших юрисдикціях, які дозволяють незаконно уникати оподаткування в Україні.    

Механізми реалізації програми

         На виконання цієї програми Кабінет Міністрів приймає власні акти, розробляє та вносить законодавчі ініціативи до Верховної Ради України.

         Виконання програми забезпечується діяльністю органів виконавчої влади, здійснюваних на основі Конституції України, законів України, рішень Кабінету Міністрів України, прийнятими в межах його повноважень.

       

Законодавчі акти, необхідні для реалізації програми

Про люстрацію

Про Національне бюро розслідувань (Антикорупційне бюро)

Про Концепцію реформування правоохоронної системи України

Про судоустрій і статус суддів (нова редакція)

Про порядок фінансування судової влади в Україні

Про прокуратуру (нова редакція)

Про адвокатуру та адвокатську діяльність (нова редакція)

Про оперативно-розшукову діяльність (нова редакція)

Про Службу безпеки України (нова редакція)

Про Вищу раду юстиції (зміни)

Про міліцію

Про Державну пенітенціарну службу України

Зміни до Кримінального процесуального кодексу України

Нові виборчі закони

Про всеукраїнський референдум (нова редакція)

Про місцеві референдуми

Про доступ до публічної інформації (нова редакція)

Про мирні зібрання

"Кодекс економічного зростання" (нова редакція Податкового кодексу)

Про внесення змін до Державного бюджету України (з урахуванням оновленого макроекономічного прогнозу розвитку України у 2014 р.)

Про внесення змін до Закону України "Про здійснення державних закупівель" (щодо посилення прозорості закупівель підприємств)

Зміни до законодавства, які удосконалять правову базу демонополізації економіки, антимонопольного контролю та регулювання, захисту конкуренції

Про порядок постачання природного газу населенню України

Про державне регулювання у сфері енергетики. Про ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів

Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо державного контролю у сфері надання податкових пільг та стимулів та децентралізації)

Про місцеве самоврядування (нова редакція)

Про освіту (нова редакція)

Про вищу освіту (нова редакція)

Про студентське самоврядування

Про Концепцію державно-конфесійних відносин в Україні (Концепція схвалена Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій)

Про Концепцію гуманітарної (соціокультурної) політики України

Про національне культурне виробництво

Закон України про права пацієнтів

Зміни до Податкового кодексу України (щодо стимулювання добровільного медичного страхування)

Закон про референтне ціноутворення на ліки

Результати реалізації програми

Виконання програми забезпечить:

Зниження рівня суспільно-політичної напруженості, відновлення законності і правопорядку, функціонування діяльності органів державної влади на конституційних засадах, зниження рівня корупції, посилення правового захисту та безпеки громадян.

Зміцнення суспільної єдності і громадянської злагоди в Україні.

                                

Запобігання колапсу національної економіки. Бюджетну збалансованість, формування реалістичних бюджетів, підвищення прозорості та раціональності бюджетного процесу. Економічне відновлення, закладення основ кардинальної реструктуризації економіки у напрямі інноваційної моделі – створення привабливого інвестиційного клімату, належних умов розвитку малого і середнього підприємництва, стимулювання національного бізнесу у створенні конкурентних товарів і послуг та їх виведення на міжнародні ринки.

Прискорення залучення країни до міжнародних економічних і фінансових мереж.

Збереження наявних, а в перспективі створення нових робочих місць.  Наявність ресурсів для утримання соціальних стандартів, доступності медичних, освітніх, культурних послуг, запобігання зниженню рівня життя.

Інтеграцію ринків електроенергетики та природного газу з енергетичними ринками ЄС, підвищення рівня інвестиційної привабливості інфраструктури ПЕК України, розвиток енергетичних ринків на засадах ефективності, прозорості, конкуренції, що забезпечить передумови для підвищення конкурентоспроможності національної економіки. Подолання критичної залежності від імпорту енергоносіїв фактично з єдиного джерела. Перехід до енергозабезпечення національної економіки за рахунок енергозбереження і власних, у т. ч. високотехнологічних джерел енергії.

Підвищення якості та доступності для всіх громадян України освіти, охорони здоров’я, інформації, культурного надбання. Безумовне дотримання прав громадян і суспільних груп на вільний розвиток національних мов і культур, зміцнення позицій державної мови і рівня захищеності національних інформаційного, освітнього, культурного просторів.

Практичну реалізацію європейського цивілізаційного вибору України шляхом підписання і виконання Угоди про Асоціацію з ЄС, створення передумов для всебічної модернізації держави на європейських засадах, кардинальне розширення для громадян України інформаційного, освітнього, культурного просторів, можливостей самореалізації та кола міжлюдських контактів.


https://www.pravda.com.ua/articles/2014/02/27/7016528/

 

Перший уряд Арсенія Яценюка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Перший уряд Арсенія Яценюка — український уряд, сформований 27 лютого 2014 року коаліцією депутатських фракцій у Верховній Раді України «Європейський вибір».

Зміст

Голосування кандидатури Прем'єр-міністра Україна

27 лютого 2014 року Верховна Рада України постанову № 800-VII «Про призначення Яценюка А. П. Прем'єр-міністром України»[1], затвердивши кандидатуру Арсенія Яценюка на посаду Прем'єр-міністра України: за призначення проголосував 371 депутат[2].

Фракція За Проти Утрималося Не голосувало Відсутні

Партія регіонів 93 1 0 8 20

ВО «Батьківщина» 85 0 0 0 3

УДАР 40 0 0 0 2

Суверенна європейська Україна 34 0 0 1 2

ВО «Свобода» 36 0 0 0 0

Комуністична партія України 0 0 0 32 0

Економічний розвиток 31 0 0 0 1

Позафракційні 52 0 2 2 4
Загалом[3] 371 1 2 43 32

Вимоги до формування

Майдан через своє представництво, Коло народної довіри, висунув вимоги до кандидатів на посади в Кабінет Міністрів України[4][5] і щодо проведення аудиту міністерств перед початком діяльності уряду та зобов'язання, щоб всі міністерства викладати інформацію про витрати в Інтернеті.[6]

Склад уряду

Перший уряд Яценюка в день складання повноважень перед новообраною Верховною Радою

Більшість міністрів була затверджена постановою Верховної Ради України № 802-VII «Про формування складу Кабінету Міністрів України»[7]. Виконувачі обов'язків міністрів закордонних справ і оборони, які призначаються за поданням Президента України, призначені окремими постановами.[8][9] Посади міністра доходів і зборів та міністра промислової політики лишилися вакантними. Ці міністерства згодом були реорганізовані.

1 березня було ліквідоване Міністерство доходів і зборів, натомість відновлені Державна податкова служба і Державна митна служба.[10][11] 27 травня цю постанову скасовано і на базі Міндоходів утворено Державну фіскальну службу.[12]

23 березня було реорганізоване Міністерство промислової політики шляхом приєднання до Міністерства економічного розвитку і торгівлі.[13]

25 березня замість Ігора Тенюха[14] виконувачем обов'язків міністра оборони призначено Михайла Коваля[15].

19 червня Андрія Дещицю звільнено від виконання обов'язків міністра закордонних справ[16], Віталія Ярему звільнено з посади першого віце-прем'єра[17], міністром закордонних справ призначено Павла Клімкіна[18].

3 липня Михайла Коваля звільнено від виконання обов'язків міністра оборони[19], новим міністром оборони призначено Валерія Гелетея[20].

2 вересня Павла Шеремету звільнено з посади економічного розвитку і торгівлі.[21]

3 вересня виконувачем міністра економічного розвитку і торгівлі призначено Анатолія Максюту.

8 жовтня виконувачем обов'язків міністра економічного розвитку і торгівлі призначено Валерія Пятницького.

27 листопада уряд склав повноваження перед новообраною Верховною Радою.

2 грудня міністри звільнені з посад постановою ВРУ.

Віце-прем'єр-міністри

Фото Посада Очільник Сфера Партійність Час перебування на посаді
Перший віце-прем'єр-міністр Vitaliy Yarema2.jpg Ярема Віталій Григорович правоохоронний та силовий блок позапартійний 27 лютого — 19 червня 2014
Віце-прем'єр-міністр Oleksandr Sych.jpg Сич Олександр Максимович гуманітарна політика ВО «Свобода» з 27 лютого 2014 року
Віце-прем'єр-міністр Володимир Гройсман (cropped).jpg Гройсман Володимир Борисович регіональна політика позапартійний 27 лютого — 27 листопада 2014

Міністри

Фото Посада Очільник Партійність[22] Повноваження
Міністр юстиції України Павло Петренко.jpg Петренко Павло Дмитрович ВО «Батьківщина» з 27 лютого 2014 року
Міністр молоді та спорту України Dmytro Bulatov2.jpg Булатов Дмитро Сергійович позапартійний з 27 лютого 2014 року
Міністр культури України Yevhen Nyshchuk.jpg Нищук Євген Миколайович позапартійний з 27 лютого 2014 року
Міністр освіти і науки України Квіт Сергій Миронович.jpg Квіт Сергій Миронович позапартійний з 27 лютого 2014 року
Міністр економічного розвитку і торгівлі України Sheremeta KNEU kn 280314.jpg Шеремета Павло Михайлович позапартійний 27 лютого 2014 року — 2 вересня 2014 року
Anatoly-Maksuta.jpg Максюта Анатолій Аркадійович (в.о.) позапартійний 3 вересня 2014 року — 8 жовтня 2014
Валерій Пятницький.jpg Пятницький Валерій Тезійович (в.о.) позапартійний з 8 жовтня 2014 року
Міністр охорони здоров'я України Oleh Musiy2.jpg Мусій Олег Степанович позапартійний з 27 лютого 2014 року
Міністр праці та соціальної політики України Lyudmyla Denisova.jpg Денісова Людмила Леонтіївна ВО «Батьківщина» з 27 лютого 2014 року
Міністр екології та природних ресурсів України Andriy Mokhnyk3.jpg Мохник Андрій Володимирович ВО «Свобода» з 27 лютого 2014 року
Міністр закордонних справ України Andrii Deshchytsia.jpg Дещиця Андрій Богданович (в.о.) позапартійний 27 лютого — 19 червня 2014 року
Antrittsbesuch ukrainischer Botschafter Pavlo Klimkin im Rathaus von Köln-7273.jpg Клімкін Павло Анатолійович позапартійний з 19 червня 2014 року
Міністр аграрної політики та продовольства України Ihor Shvaika2.jpg Швайка Ігор Олександрович ВО «Свобода» з 27 лютого 2014 року
Міністр енергетики та вугільної промисловості України Yuriy Prodan2.jpg Продан Юрій Васильович позапартійний з 27 лютого 2014 року
Міністр внутрішніх справ України Аваков.jpg Аваков Арсен Борисович ВО «Батьківщина» з 27 лютого 2014 року
Міністр оборони України Тенюх Ігор Йосипович.jpg Тенюх Ігор Йосипович (в.о.) ВО «Свобода» 27 лютого — 25 березня 2014
Mykhailo Koval.jpg Коваль Михайло Володимирович (в.о.) позапартійний 25 березня — 3 липня 2014
Valeriy Heletey.jpg Гелетей Валерій Вікторович позапартійний 3 липня — 14 жовтня 2014 року
Stepan Poltorak.jpg Полторак Степан Тимофійович позапартійний з 14 жовтня 2014 року
Міністр регіонального розвитку, будівництва та
житлово-комунального господарства України
Volodymyr Groisman.jpg Гройсман Володимир Борисович позапартійний з 27 лютого 2014 року
Міністр інфраструктури України Maksym Burbak.jpg Бурбак Максим Юрійович ВО «Батьківщина» з 27 лютого 2014 року
Міністр фінансів України Oleksandr Shlapak2.jpg Шлапак Олександр Віталійович позапартійний з 27 лютого 2014 року
Міністр Кабінету Міністрів України GOL 9572 1.jpg Семерак Остап Михайлович ВО «Батьківщина» з 27 лютого 2014 року

Діяльність

Програма діяльності

Верховна Рада України схвалила Програму діяльності Кабінету Міністрів України постановою від 27 лютого 2014 року № 799-VII[23][24]. Цілями і завданнями уряду визначені:

 1. Забезпечення суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності України.
 2. Підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, невідкладна імплементація її положень. Виконання всіх необхідних умов для якнайшвидшого досягнення безвізового режиму з країнами Європейського Союзу для українських громадян.
 3. Розвиток всебічних добросусідських стосунків з Російською Федерацією в усіх сферах, на новій, дійсно рівноправній основі, яка враховує як даність незворотній європейський вибір України і перспективу її членства в ЄС.
 4. Відновлення програм співпраці з МВФ та виконання всіх умов, необхідних для отримання допомоги від МВФ та ЄС.
 5. Невідкладна стабілізація фінансової ситуації. Жорстка економія бюджетних коштів. Ретельний перегляд чинних податкових пільг, виданих на індивідуальній чи галузевій основі, на предмет їх реальної ефективності у сприянні розвитку та соціальної доцільності. Кардинальне зменшення різного роду субсидій, які викривлюють умови конкуренції, дестабілізують державні фінанси та сприяють поширенню корупції.
 6. Забезпечення справедливого правосуддя. Відновлення зруйнованих «судовою реформою» 2010 р. гарантій самостійності судової влади та незалежності суддів.
 7. Реформування правоохоронних органів, забезпечення ефективності їх діяльності, дотримання принципу верховенства права, прозорості та підзвітності суспільству.
 8. Повне та всебічне розслідування фактів загибелі людей, вчинення інших злочинів, пов'язаних з проведенням масових акцій протесту у листопаді 2013 р. — лютому 2014 р. Спрямування головних зусиль на виявлення та притягнення до кримінальної відповідальності організаторів та виконавців цих злочинів.
 9. Формування нової системи влади на принципах верховенства права, відкритості і прозорості діяльності органів державної влади. Рішуча та системна протидія корупції, передусім у вищих органах державної влади. Створення Національного антикорупційного бюро.
 10. Проведення люстрації передусім правоохоронних органів та судів, з метою очищення їх від тих, хто зловживав владою, порушував конституційні права людини і громадянина.
 11. Забезпечення жорсткого контролю з боку суспільства за використанням бюджетних коштів. Забезпечення прозорості державних закупівель. Скорочення видатків на утримання влади, скасування необґрунтованих пільг високопосадовцям.
 12. Прийняття (у короткостроковій перспективі) необхідних непопулярних рішень щодо цін і тарифів, із запровадженням відповідних компенсаторних механізмів адресного характеру.
 13. Реформа політичної системи та виборчого законодавства. Створення ефективних механізмів запобігання узурпації державної влади та порушення принципу її поділу на законодавчу, виконавчу та судову.
 14. Забезпечення чесних і прозорих президентських виборів 2014 р.
 15. Демонополізація економіки. Усунення обмежень для конкуренції і штучних преференцій окремим суб'єктам господарської діяльності. Розширення свободи підприємницької діяльності, істотне скорочення функцій адміністративного регулювання економіки.
 16. Відновлення довіри з боку інвесторів до України, заохочення іноземних інвестицій. Запровадження прозорих і єдиних правил для всіх суб'єктів економічної діяльності.
 17. Захист прав власників та інвесторів. Гарантування державою недоторканності прав власності та зміцнення інституту власності як основи ринкової системи господарювання.
 18. Забезпечення енергетичної безпеки і енергозбереження. Реформа енергетичного сектору відповідно до вимог Договору про створення Енергетичного співтовариства, у тому числі III енергетичного пакету ЄС. Поступове заміщення імпортного газу газом власного видобування. Диверсифікація джерел і шляхів поставок енергоресурсів. Реалізація довгострокової державної програми підвищення енергоефективності. Істотне зменшення на цій основі потреб економіки в імпорті енергоресурсів.
 19. Формування і здійснення виваженої і послідовної державної гуманітарної політики, яка ґрунтуватиметься на врахуванні етнічного, культурного, конфесійного різноманіття українського суспільства. Забезпечення безумовного дотримання прав громадян та всіх суспільних груп (соціокультурних, мовних, конфесійних тощо) на отримання освіти та інформації, на спілкування рідною мовою, на свободу совісті (віросповідання та церковно-релігійного самовизначення).
 20. З метою поширення використання державної мови в інформаційному, освітньому, культурному просторах, у побуті і суспільних комунікаціях, здійснення всебічного державного сприяння національним українським культурним індустріям, виробництву якісного україномовного інформаційного, культурного, освітнього продукту та його просуванню в тому числі за допомогою новітніх технологій. Захист державної та інших мов згідно з вимогами статті 10 Конституції України.
 21. Негайне припинення практики необґрунтованого закриття шкіл, забезпечення доступу до якісної освіти як соціального ліфту — незалежно від рівня матеріального забезпечення родин. Децентралізація управління системою освіти. Забезпечення зв'язку освіти з вимогами сучасного ринку праці.
 22. Недопущення скорочення мережі медичних установ, забезпечення доступності якісних медичних послуг для громадян країни. Запровадження комплексу заходів із стимулювання добровільного медичного страхування.
 23. Повернення капіталів, що перебувають та зареєстровані в Республіці Кіпр, офшорних зонах та інших юрисдикціях, які дозволяють незаконно уникати оподаткування в Україні.

Зміни в оподаткуванні

Докладніше у статті Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні»

З прийняттям Верховною Радою України Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні»[25][26] відбулися такі зміни в системі оподаткування[27]:

 • Фіксація ставки ПДВ на рівні 20%, податку на прибуток — 18%.
 • Запроваджено пенсійний збір при купівлі валюти в розмірі 0,5%.
 • Введено ПДВ на ліки в розмірі 7%.
 • Посилення оподаткування посилок з-за кордону. Досі міжнародні поштові відправлення вартістю до 300 євро не обкладалися ПДВ. Тепер поріг вартості знижений до 150 євро.
 • Податок на нерухомість будуть нараховувати на загальну площу (понад 120 м2).
 • Прибутковий податок будуть нараховувати за прогресивною шкалою. Відповідно до прийнятого закону, ставка 15% залишиться для щомісячних доходів, що не перевищують десять прожиткових мінімумів (12,18 тис. грн.). Особи, які заробляють на місяць від 10 до 17 прожиткових мінімумів (12,18 — 20,706 тис. грн.), Будуть платити 17%; від 17 до 33 мінімумів (20,706 — 40,194 тис. грн.) — 20%; від 33 до 66 (40,194 — 80,388 тис. грн.) — 25%; боле 66 (від 80,388 тис. грн.) прожиткових мінімумів — 30%.
 • Ставки акцизного збору на алкогольні напої та тютюнові вироби будуть підвищені на 25%, а на пиво — на 42,5%.
 • Правоохоронні органи — МВС, СБУ, Управління держохорони, прокуратура — повинні оптимізувати чисельність співробітників. У МВС передбачається звільнити 79,4 тис. осіб (з 324,4 до 245 тис.), в СБУ — 3,35 тис. (з 33,5 до 30,15 тис.), в Управлінні держохорони — 299 осіб (з 2993 до 2694) і в прокуратурі — 2,263 тис. осіб (з 22,63 до 20,367 тис.).
 • Скорочення розміру пенсій держслужбовцям, суддям, прокуророрам, слідчим, працівникам органів місцевого самоврядування, дипломатам та ін.
 • Допомога при народженні дитини становитиме 41,28 тис. грн., не залежно яка це за рахунком дитина.

Оцінка діяльності і критика

28 березня 2014 року Правий сектор провів демострацію під стінами Верховної Ради України з вимогою відставки Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, якого звинувачують в смерті Олександра Музичко.[28][29]

25 липня кандидат в Президенти України Вадим Рабінович зазначив[30]:

« Ніяких серйозних економічних інструментаріїв щодо виправлення ситуації новий уряд не те, що не виробив, - він навіть не намітив ці шляхи пунктиром. Протягом всього часу Кабмін нам говорив про виживання, - і жодного перспективного проекту, жодної пропозиції, як країні не врятуватися, а як стати розвинутою, динамічною країною!..

І ось в цьому краху було знайдено ідеальне рішення: сьогодні "стійкий" прем'єр пішов у відставку, і якщо завтра раптом щось станеться в економіці - він не винен, бо він попереджав. А ми в черговий раз будемо різними неймовірними шляхами розбирати все те, що вони наробили з тепер вже попереднім урядом ...

 »

Голова Комітету економістів України Андрій Новак зазначає, що Україна за останніх пів року отримала від міжнародних інституцій 6,5 млрд доларів США позики, однак Уряд неефективно використовує кошти і навіть не може стабілізувати гривню, яка девальвувала на 70%, оскільки зайнятий самозбагаченням. Віддавати ж позику прийдеться простим громадянам.[31]

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg "Пошел в ж..у". Министр экологии Шевченко цитирует премьер-министра Яценюка // YouTube

За свідченнями Ігоря Шевченка, що був звільнений з посади Міністра економіки 2 липня 2015, "частина кабміну повністю працює на маніпулятивні схеми Яценюка", пропозиції Яценюка часто носять "лобістський характер з елементами корупції", частина рішень Кабміну приймається без голосувань. [32] .

Див. також

Примітки

 • Постанова Верховної Ради України від 27 лютого 2014 року № 800-VII «Про призначення Яценюка А. П. Прем'єр-міністром України»
 • Верховна Рада обрала Яценюка прем'єр-міністром України. Zaxid.net. 27 лютого 2014. Процитовано 27 лютого 2014. 
 • Поіменне голосування про проект Постанови про призначення Яценюка А.П. Прем'єр-міністром України (№4302) - за основу та в цілому. ВРУ. 27 лютого 2014. Процитовано 28 лютого 2014. 
 • Яценюк: новий уряд має формуватися прозоро і без участі у ньому олігархів і «попередників» 25.02.2014
 • Майдан оголосив свої вимоги до майбутніх членів уряду народної довіри 25.02.2014
 • Активисты хотят ввести международный аудит украинских министерств 26.02.2014 (рос.)
 • Постанова Верховної Ради України від 27 лютого 2014 року № 802-VII «Про формування складу Кабінету Міністрів України»
 • Постанова Верховної Ради України від 27 лютого 2014 року № 803-VII «Про призначення Дещиці А. Б. виконуючим обов'язки Міністра закордонних справ України»
 • Постанова Верховної Ради України від 27 лютого 2014 року № 804-VII «Про призначення Тенюха І. Й. виконуючим обов'язки Міністра оборони України»
 • Постанова Кабінету Міністрів від 1 березня 2014 року № 67 «Про ліквідацію Міністерства доходів і зборів»
 • Постанова Верховної Ради України від 28 лютого 2014 року № 838-VII «Про вдосконалення діяльності органів доходів і зборів»
 • Постанова Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року № 160 «Про утворення Державної фіскальної служби»
 • Постанова Кабінету Міністрів від 23 березня 2014 року № 94 «Про реорганізацію Міністерства промислової політики»
 • Постанова Верховної Ради України від 25 березня 2014 року № 1143-VII «Про звільнення Тенюха І.Й. від виконання обов'язків Міністра оборони України»
 • Постанова Верховної Ради України від 25 березня 2014 року № 1144-VII «Про призначення Коваля М.В. виконуючим обов'язки Міністра оборони України»
 • Постанова Верховної Ради України від 19 червня 2014 року № 1527-VII «Про звільнення Дещиці А.Б. від виконання обов'язків Міністра закордонних справ України»
 • Постанова Верховної Ради України від 19 червня 2014 року № 1526-VII «Про звільнення Яреми В.Г. з посади Першого віце-прем'єр-міністра України»
 • Постанова Верховної Ради України від 19 червня 2014 року № 1528-VII «Про призначення Клімкіна П.А. Міністром закордонних справ України»
 • Постанова Верховної Ради України від 3 липня 2014 року № 1567-VII «Про звільнення Коваля М.В. від виконання обов'язків Міністра оборони України»
 • Постанова Верховної Ради України від 3 липня 2014 року № 1568-VII «Про призначення Гелетея В.В. Міністром оборони України»
 • Постанова Верховної Ради України від 2 вересня 2014 року № 1660-VII «Про відставку Міністра економічного розвитку і торгівлі України Шеремети П.М.»
 • на час призначення
 • Про Програму діяльності Кабінету Міністрів України. 2014-02-27. 
 • Програма діяльності Кабінету Міністрів України.
 • Проект Закону про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні
 • НАЛОГОВЫЕ ПРАВКИ ПО ЗАКОНУ О ПРЕДОТВРАЩЕНИИ ФИНАНСОВОЙ КАТАСТРОФЫ ВСТУПИЛИ В СИЛУ (рос.)
 • Антикризисный пакет: 10 налоговых новаций правительства Яценюка (рос.)
 • «Правый сектор» требует немедленной отставки Авакова после убийства Музычко
 • Правый сектор возле Верховной Рады требовал отставки Авакова 30.03.2014 (рос.)
 • «Камикадзе» передумал… (рос.)
 • Власть использует войну для обогащения — эксперт (рос.)
 •  
 • Другий уряд Арсенія Яценюка

  Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

  Другий уряд Арсенія Яценюка — український уряд, утворений у грудні 2014 року коаліцією депутатських фракцій «Європейська Україна» у Верховній Раді України VIII скликання.

  27 листопада було проголосовано кандидатуру прем'єр-міністра Яценюка. За нього проголосував 341 депутат. 2 грудня було проголосовано пакетом за міністрів; за це проголосувало 288 народних депутатів.

  Фракція За Проти Утрималося Не голосувало Відсутні

  Блок Петра Порошенка 139 2 2 1 1

  Народний фронт 83 0 0 0 0

  Опозиційний блок 1 0 0 28 11

  Об'єднання «Самопоміч» 32 0 0 0 0

  Радикальна партія Олега Ляшка 21 0 1 0 0

  ВО «Батьківщина» 18 0 0 0 1

  Економічний розвиток 16 0 0 2 1

  Воля Народу 19 0 0 0 1

  Позафракційні 12 0 4 9 13
  Загалом 341 2 7 40 28

  Зміст

  Склад уряду

  Віце-прем'єр-міністри


  Посада Фото Очільник Сфера Партійність Час перебування на посаді

  Віце-прем'єр-міністр
  Вощевський Валерій Миколайович Інфраструктура, екологія, природні ресурси, будівництво, зв'язок Радикальна партія з 2 грудня 2014 по 17 вересня 2015

  Віце-прем'єр-міністр
  Зубко Геннадій Григорович Регіональна політика, ЖКГ Безпартійний з 2 грудня 2014

  Віце-прем'єр-міністр
  Кириленко В'ячеслав Анатолійович Гуманітарна політика Народний Фронт з 2 грудня 2014

  Міністри


  Посада Фото Очільник Партійність Час перебування на посаді

  Міністр юстиції Павло Петренко.jpg Павло Петренко Народний фронт з 2 грудня 2014

  Міністр молоді та спорту Silver - replace this image male.svg Ігор Жданов Батьківщина з 2 грудня 2014

  Міністр культури Vyacheslav Kyrylenko.jpg В'ячеслав Кириленко Народний фронт з 2 грудня 2014

  Міністр освіти і науки Квіт Сергій Миронович.jpg Сергій Квіт Блок Петра Порошенка з 2 грудня 2014

  Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус.jpg Айварас Абромавичус Безпартійний з 2 грудня 2014

  Міністр охорони здоров'я Alexander Kvitashvili.jpg Олександр Квіташвілі Безпартійний з 2 грудня 2014

  Міністр праці та соціальної політики Pavlo Rozenko.jpg Павло Розенко Блок Петра Порошенка з 2 грудня 2014

  Міністр екології та природних ресурсів 100px Шевченко Ігор Анатолійович Безпартійний з 2 грудня 2014 по 2 липня 2015

  Міністр закордонних справ Antrittsbesuch ukrainischer Botschafter Pavlo Klimkin im Rathaus von Köln-7273 (cropped).jpg Павло Клімкін Безпартійний з 2 грудня 2014

  Міністр аграрної політики та продовольства Silver - replace this image male.svg Олексій Павленко Безпартійний з 2 грудня 2014

  Міністр енергетики та вугільної промисловості Демчишин Володимир Васильович.jpg Володимир Демчишин Безпартійний з 2 грудня 2014

  Міністр внутрішніх справ Аваков.jpg Арсен Аваков Народний фронт з 2 грудня 2014

  Міністр оборони Stepan Poltorak.jpg Степан Полторак Безпартійний з 2 грудня 2014

  Міністр регіонального розвитку, будівництва
  та житлово-комунального господарства
  Hennadiy Zubko.jpg Геннадій Зубко Безпартійний з 2 грудня 2014

  Міністр інфраструктури Silver - replace this image male.svg Андрій Пивоварський Безпартійний з 2 грудня 2014

  Міністр фінансів Natalie Jaresko, 13 February 2015.jpg Наталія Яресько Безпартійна з 2 грудня 2014

  Міністр інформаційної політики Стець Юрій Ярославович.jpg Юрій Стець Блок Петра Порошенка з 2 грудня 2014

  Міністр Кабінету Міністрів Silver - replace this image male.svg Ганна Онищенко Безпартійна з 2 грудня 2014

  Результати діяльності

  10 грудня 2014 року Кабінет Міністрів України з подачі ЄБРР затвердив Альгірдаса Шемету українським бізнес-омбудсменом[1]. Президент ЄБРР Сума Чакрабарті назвав це «справжнім прогресом», оскільки ЄБРР лобіював введення такої посади протягом тривалого часу, наштовхуючись на саботаж попередньої влади в Україні.[2]

  За 100 днів діяльності другого уряду Арсенія Яценюка:

  • Офіційний курс гривні впав з 12,95 до 21,55 грн. за 1 долар США.[Джерело?]
  • Зменшено загальну кількість податків, але збільшено податковий тиск на конкретного громадянина.[Джерело?]
  • Значне підвищення ціни на газ і введення непрозорої системи субсидій.[Джерело?]
  • Другий уряд Арсенія Яценюка продовжив програму масової приватизації Першого уряду Арсенія Яценюка за старою непрозорою схемою, під час війни і економічної кризи, коли ринкова вартість підприємств значно знизилась[3].

  Оцінки

  Схвальні оцінки

  У червні 2015 року президент ЄБРР сер Сума Чакрабарті високо оцінив прогрес, що його досягнув уряд Арсенія Яценюка у таких сферах, як енергетична безпека, газові тарифи, фіскальні реформи, верховенство права, державні закупівлі та очищення фінансової системи.[4] Він також назвав цей уряд в Україні «найбільш орієнтованим на реформи» та «однією з найпрофесійніших адміністрацій, з якою ЄБРР коли-небудь працював».[2]

  У травні 2015 року американський економіст Лоуренс Саммерс висловив думку, що: «Україна за 12 місяців зробила більше для реформування системи субсидування ніж більшість країн роблять за 12 років».[5]

  Критика

  Екс Міністр аграрної політики та продовольства України в уряді Арсенія Яценюка Ігор Швайка зазначає, що 24 лютого прем'єр-міністр Арсеній Яценюк ініціював службове розслідування роботи керівництва Державної фіскальної служби не для вирішення проблеми чи боротьби з корупцією, а виключно для відводу уваги громадскості від відсутності реформ і навіть відсутності уявлення якими мають бути реформи в Уряді.[6]

  Спроба відставки

  16 лютого 2016 року парламент здійснив спробу висловити недовіру уряду Яценюка. Відповідний проект постанови було внесено головою фракції БПП Юрієм Луценком[7]. Втім проект не набрав необхідної кількості голосів. Зокрема із фракції БПП проголосувало лише 97 із 136 депутатів. Не підтримали відставку й більшість депутатів з опозиційних фракцій[8].

  Відставка

  14 квітня 2016 року другий уряд Арсенія Яценюка було відправлено у відставку[9]. Замість нього на посаду призначено Володимира Гройсмана[10].

  Примітки

 • Бізнес-омбудсменом України став Альгірдас Шемета / Espreso.tv, 10 грудня 2014, 19:15
 • Speech transcript: the way forward for UkraineEBRD, 09.06.2015. (англ.)
 • Массовая приватизация начнется в Украине уже в этом году (рос.)
 • Президент ЕБРР приветствует реформы в Украине — ЕБРР, 09.06.2015. (рос.)
 • Lawrence Summers. Reform-minded Ukraine merits debt reduction // Financial Times, May 17, 2015. (англ.)
 • Зачем Арсений Яценюк устроил показательную порку налоговикам (рос.)
 • Проект Постанови про відповідальність Кабінету Міністрів України (щодо прийняття резолюції недовіри Кабінету Міністрів України)
 • Проект Постанови про відповідальність Кабінету Міністрів України (щодо прийняття резолюції недовіри Кабінету Міністрів України)
 • Проект Постанови про звільнення з посад членів Кабінету Міністрів України. w1.c1.rada.gov.ua. Процитовано 2016-04-14. 
  1. Проект Постанови про Кабінет Міністрів України. w1.c1.rada.gov.ua. Процитовано 2016-04-14. 

  Посилання  Обновлен 12 авг 2016. Создан 11 июн 2014    Комментарии       
  Имя или Email


  При указании email на него будут отправляться ответы
  Как имя будет использована первая часть email до @
  Сам email нигде не отображается!
  Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником