Італія vs Україна: політичні аспекти процесу нацгвардійця Марківа

 

Італія vs Україна: політичні аспекти процесу нацгвардійця Марківа
Через півтора місяці, 12 липня 2019 року, суд присяжних трибуналу міста Павії має оголосити вирок солдатові Національної гвардії України, котрий майже два роки перебуває під вартою у міланській в’язниці. Прокуратура вимагає засудити 29-річного Віталія Марківа до 17 років позбавлення волі за сприяння умисному убивству на Донбасі Андреа Роккеллі та Андрія Миронова, італійського фоторепортера і його російського перекладача. Гвардійцю інкримінують також замах на життя французького фотографа Вільяма Ругелона, котрий тоді (24 травня 2014) отримав поранення. Минулої п’ятниці прокурор Андреа Дзанончеллі виголосив обвинувальну промову на суді, що триває з липня минулого року.

На думку багатьох спостерігачів резонансного процесу, з метою з’ясувати правду про загибель свого громадянина Італія не приховує бажання дискредитувати державу Україну. З-поміж 15 розділів майже 4-годинного виступу, присвяченого аналізу різних аспектів обвинувачення, прокурор присвятив окремий пункт різкій критиці дій української влади.

Він відверто висміяв українське розслідування та звинуватив Київ у недолугій співпраці, аж поки не арештували у Болоньї Віталія Марківа 31 червня 2017 року. Цим головним чином і пояснив відмову провести розслідування на місці події, чого так наполегливо і безрезультатно домагався захист, а суд присяжних потім і зовсім відхилив це прохання.

«Нічого не зробили»

«Не поїхали в Україну, бо раніше просили про співпрацю, а там (в Україні) нічого не зробили», – сказав прокурор Дзанончеллі, апелюючи, зокрема до адвоката захисту Раффаеле Делла Валле, який неодноразово дорікав йому у цьому.

Віталій Марків спілкується з адвокатом Донателлою Рапетті, суд, Павія, 24 травня 2019 року
Віталій Марків спілкується з адвокатом Донателлою Рапетті, суд, Павія, 24 травня 2019 року

За словами обвинувачувача, Італія дуже сподівалася на дані розслідування з місця трагічної події біля Слов’янська, натомість «українці надали поверхову інформацію про вивчення зони інциденту, що тривало лише 20 хвилин». З помітним сарказмом прокурор зауважив, що з України йому вислали список дев’яти заслуханих осіб, начебто поінформованих про випадок, і з них шестеро безробітних і троє пенсіонерів. «А в той час батьки Андреа Роккеллі чекали новин і плакали вдома», – сказав прокурор, шукаючи емоційного впливу на присяжних та публіку в залі.

«Вже на суді ми побачили парад мундирів і навіть міністр з’явився! (Арсен Аваков був присутній на суді 17 травня ).Так значить були люди, які дійсно знали про факти ?!» – вигукнув Андреа Дзанончеллі. Українська сторона, як відомо, пояснила неможливість проведення тоді слідчих дій на воєнній території, яка була під контролем проросійських бойовиків Гіркіна. Обвинувачення стоїть на своєму: Україна свідомо затягувала слідство.

Про відповідальність підсудного і війська

На відміну від ролі держави Україна, прокурор співчутливо і позитивно говорив про підсудного, назвавши його «останньою жертвою» у цій історії, якого начебто «покинула рідна країна». Дзанончеллі визнав, що Марків захищав свою країну, нацгвардієць не мав доступу до мінометів і особисто тоді не стріляв. Та згодом прокурор наголосив на моральній відповідальності Віталія Марківа, «бо знав, що будуть стріляти». Підрозділи Нацгвардії та Збройних сил України – загалом півтори сотні військових на горі Карачун – не могли не взаємодіяти між собою, стверджує Дзанончеллі.

Суд присяжних в Павії, Італія. В центрі суддя Аннамарія Гатто
Суд присяжних в Павії, Італія. В центрі суддя Аннамарія Гатто

Отож, за версією прокурора, сталося наступне: гвардієць, виконуючи завдання інформувати про вогонь з ворожих позицій, побачив машину з цивільними (журналістами) біля заводу Zeus Ceramica, потім солдат передав дані командиру, а той відповідно – збройним силам, щоб військові відкрили мінометний вогонь, внаслідок чого загинули Роккеллі та Миронов. Прокурор пропонує суддям висновок: один підсудний не винен – йдеться про колективну відповідальність війська України.

Якщо припустити, що він має рацію, то чому саме Марків – один зі 150 – на лаві підсудних із загрозою 17 років в’язниці? Мало в кого виникає сумнів, що це стало можливим через його приїзд до Італії провідати родичів, наявність у хлопця італійського (окрім українського) громадянства та знання італійської мови, якою він спілкувався із журналістами на фронті.

За словами прокурора, та як сказали журналістам батьки Роккеллі, вони не прагнуть залишити в тюрмі чоловіка, не шукають помсти – вони хочуть з’ясувати правду про динаміку подій 24 травня 2014. Склалося враження, що головний обвинувачувач і сам до кінця не впевнений у провині Марківа, та мусить виконувати свою роботу. Він дав зрозуміти, що допускає виправдальний вирок арештованому, але за умови, коли у загибелі фотографа присяжні визнають відповідальність України, а саме, що постріли лунали з боку українських сил, а не проросійських бойовиків. «В іншому випадку це буде образа для родини загиблого», – вважає прокурор.

Звідки стріляли і чи умисно?

На його думку, безглуздою виглядає версія захисту про відповідальність сепаратистів у відкритті вогню, адже потерпілому у перестрілці французу Ругелону, з його свідчень, бойовики допомогли безпечно залишити зону. «Чемними людьми» назвав Ругелон сепаратистів і вказав, що стріляли з боку українських сил. Телеканал Russia Today, якого прокурор порівняв з американською CNN, демонстрував відеокадри, де бойовики доставили тіло загиблого до медпункту, і цим «гуманним жестом» Дзанончеллі також спростовує злі наміри проросійських сил.

Виступає прокурор обвинувачення Андреа Дзанончеллі, 24 травня 2019 року, Павія, Італія
Виступає прокурор обвинувачення Андреа Дзанончеллі, 24 травня 2019 року, Павія, Італія

Саме цей аспект обвинувачення адвокат Віталія Марківа вважає одним із суперечливих. «Є сумніви щодо пострілів,звідки вони лунали, оскільки міномети мали обидві сторони (ЗСУ і бойовики). Прокурор, як правило, надав більшого значення своїм свідкам для формулювання обвинувачення і применшив роль свідків захисту. Він робив свою роботу, це нормально», – сказав у коментарі Радіо Свобода Раффаеле Делла Валле.

Другий важливий момент обвинувальної промови, з яким категорично не погоджується захист – заява про умисний намір українців стріляти в журналістів. «Нібито Марків їх (репортерів) побачив, розпізнав, хотів убити і тому повідомив про це військовим. По всіх цих елементах, на мій погляд, бракує чітких доказів», – додав захисник нацгвардійця Делла Валле. На суді 5 липня він представить свою версію подій.

Парадокс процесу

Гостра обвинувальна промова прокурора Андреа Дзанончеллі вкотре засвідчила, що справа є політичною. Несподіване звернення прокурора до суду присяжних стосовно відповідальності народного депутата Богдана Матківського, тодішнього командира Марківа, стало черговою ланкою у ланцюжку претензій та обвинувачень на адресу України.

Як повідомили Радіо Свобода конфіденційні джерела у прокуратурі міста Павія, нині в Італії не провадяться жодні судові дії стосовно депутата. Як пояснив співрозмовник, з огляду на те, що під час суду всі вказали на Матківського як керівника гвардійців на горі (Карачун), Міністерство юстиції Італії звернулося з проханням до суду присяжних дозволити переглянути записи усіх судових засідань, щоб з’ясувати, чи Матківський також може бути відповідальним. Це адміністративна формальність, сказали кореспондентці Радіо Свобода.

Віталій Марків
Віталій Марків

Досі не вдалося з’ясувати, хто і коли має оголосити висновки цієї формальної перевірки, і наскільки реальною є можливість відкриття кримінальної справи щодо депутата Матківського. Прокурор зазначив, що з-поміж усіх заслуханих свідків (близько 30) справжніми він вважає свідчення Марківа та Матківського. Очевидно, що й відповідальність за трагічний інцидент на війні обвинувачувач головно покладає на цих двох осіб.

На наступному засіданні 14 червня свої вимоги до суду присяжних виголосять цивільні позивачі – адвокати родини загиблого та журналістських організацій Італії. Позов останніх на початку суду, 6 липня 2018 року, офіційно ознаменував політичний характер процесу, бо відповідачем стала і держава Україна. Проти неї обвинувачення в убивстві фоторепортера висунули Федерація італійської преси (FNSI), обласна Спілка журналістів Ломбардії та Асоціація фотографів-фріленсерів Cesura Lab.

В очікуванні вироку Віталію Марківу явного підтвердження набуває парадоксальний факт самого процесу. Італія – країна Євросоюзу, яка офіційно підтримує Україну у протидії російській агресії, судить українського солдата, котрий захищав батьківщину від того ж агресора. На фронті Віталій Марків відстоював і Європу з її цінностями свободи й справедливості, а тепер, виглядає, отримав таку «подяку». Хай прокуратура і відкидає політичні аспекти справи, та очевидно, що її діям аплодують в Росії, де отримали додатковий привід для дискредитації України.

 

Суд над солдатом Марківим в Італії. Довгий шлях до правди про загибель італійського репортера

15 Квітень 2019
Віталій Марків перед початком судового засідання 12 квітня 2019 року, Павія, Італія
 
Віталій Марків перед початком судового засідання 12 квітня 2019 року, Павія, Італія

В Італії гучний судовий розгляд справи стосовно українського солдата Віталія Марківа наближається до завершення. Нацгвардійцю інкримінують причетність до вбивства італійського фоторепортера Андреа Роккеллі на Донбасі 24 травня 2014 року. Протягом 9 місяців заслухали близько 20 свідків обвинувачення, трьох від захисту, допитали підсудного і через місяць, 17 травня, виступлять останні чотири свідки захисту. По тому відбудуться ще три підсумкових засідання (24 травня, 14 та 21 червня), і якщо суддя не ухвалить рішення про додаткові процесуальні дії, оголошення вироку прогнозують до кінця літа. Сторони процесу позитивно оцінюють перебіг суду, хоча й досі кожна з них твердо відстоює свої позиції. Атмосфера довкола суду чимдалі більше загострюється: усі чекають на встановлення правди у цій історії.

На переконання адвокатів нацгвардійця, минуле (12-те за ліком) засідання 12 квітня стало черговою демонстрацією відсутності ключових доказів причетності Віталія Марківа до трагічного інциденту з іноземними репортерами на війні біля Слов’янська Донецької області. Один зі свідків захисту – колишній посол Італії в Україні Фабріціо Романо – розповідаючи про геополітичну ситуацію в Україні навесні 2014 року, підтвердив перебіг бойових дій на Донбасі, у зв’язку з чим італійських громадян попереджали не вирушати до тієї зони через високий рівень небезпеки.

Виступає свідок Фабріціо Романо, 12 квітня
Виступає свідок Фабріціо Романо, 12 квітня

 

Як наголосив дипломат, тіло загиблого Андреа Роккеллі швидко і безпечно вдалося відправити до Італії, через чотири дні після смерті, завдяки оперативній співпраці МЗС України, місцевої влади та військових. Також українська сторона допомагала збирати й особисті речі фотожурналіста, щоб передати їх до Італії. Чи допомагали шукати речі Роккеллі і проросійські бойовики, поцікавилася сторона обвинувачення. «Не виключаю і їхньої співпраці», – відповів Фабріціо Романо.

За його словами, вістка про загибель італійського фоторепортера на Донбасі набула широкого розголосу в українських ЗМІ та в політичних колах. Урядовці в Києві також були добре поінформовані про очікування італійської влади щодо розслідування обставин смерті Роккеллі, повідомив колишній посол. Через офіційні повідомлення він розумів, що розслідування велося, але змісту не знав, додав дипломат Романо. На запитання захисниці родини Роккеллі він підтвердив, що у жовтні 2014 року через електронне листування інформував батьків загиблого про зусилля української сторони розкрити обставини смерті його сина, але новин щодо розслідування не мав. Прокурор та адвокати сім’ї загиблого фоторепортера допитували дипломата про роль місцевої і центральної влади у намаганні з’ясувати деталі трагедії, адже обвинувачення категорично наполягає на бездіяльності України протягом чотирьох років.

Під час засідання 12 квітня
Під час засідання 12 квітня

 

Не встановлена зброя ураження загиблих

Другим свідком на суді минулої п’ятниці виступив експерт з балістики та вибухових речовин Лука Солдаті. На основі судово-медичної експертизи двох тіл загиблих (Андреа Роккеллі і його перекладача Андрія Миронова) він надав високо фахову характеристику можливим типам зброї ураження. За висновками фахівця, Роккеллі і Миронов загинули внаслідок влучення різної зброї. Він погодився з висновками експертизи в Україні, що смерть фоторепортера могла настати через легеневу кровотечу, спричинену вибухом. На думку фахівця, невеликі поранення на тілі Роккеллі свідчать про можливу причину смерті внаслідок вибуху ручної гранати, а не від пострілу автомата чи іншої легкої зброї. Водночас експерт Солдаті постійно наголошував, що у матеріалах справи бракує багатьох даних для точного встановлення типу зброї, якою були смертельно уражені репортер та його напарник.

Не допоміг у цьому і аналіз на вибухові речовини рюкзака Андреа Роккеллі, де знайшли сліди різних хімічних елементів, однак неможливо встановити спосіб і час їхнього потрапляння. У подібних випадках, пояснив експерт, досліджують також місцевість, щоб взяти аналіз землі, де знайшли об’єкт, і перевірити, чи сліди вибухової речовини присутні на тій території. Як підтвердив свідок, на наплічнику помітні інші сліди пошкодження-дірки, але жодна з них не є діркою від кулі. Переглянувши відео пошкодженої таксівки, якою приїхали іноземці, Лука Солдаті констатував наявність aсиметричних вхідних і вихідних отворів від різної зброї, що свідчить про ймовірне попадання вогню з різних боків. На основі відео неможливо встановити і відстань, з якої стріляли, сказав фахівець з балістики.

Марків спілкується з адвокатом Делла Валле
Марків спілкується з адвокатом Делла Валле

 

Адвокат нацгвардійця Раффаелле Делла Валле у коментарі для Радіо Свобода підсумував: «За допомогою нашого військового експерта, якщо брати до уваги матеріали справи, а не вигадки, так досі і не з’ясувалося, що спричинило смерть фоторепортера (вибух бомби чи міномета), і передусім, з якого боку лучили постріли (з українських позицій чи з боку проросійських бойовиків), тобто стріляли українські військові чи сепаратисти. Та головне – невідомо, хто стріляв. Однозначно, це був не Марків, бо поранення на тілі журналіста не свідчать про ураження з автомата АК-74, яким володів нацгвардієць. Подібне озброєння було і в сепаратистів».

 

Реакція сторони обвинувачення

Тепер захист в очікуванні вирішальних свідчень чотирьох військових Національної гвардії України, які нарешті погодилися приїхати на суд до Павії 17 травня після запевнень судді про гарантію безпеки свідкам-солдатам.

 

Як вдалося з’ясувати Радіо Свобода у неофіційній розмові (off the record) з чільними представниками трибуналу Павії, сторона обвинувачення налаштована скептично: розповіді нацгвардійців не зможуть змінити перебіг справи. «Це виглядає дивно. 5 років тому, коли італійська сторона зверталася до Генпрокуратури України за допомогою у розслідуванні смерті репортера, нам надали список 20 очевидців, де були переважно пенсіонери і безробітні... Українці не співпрацювали. А нині всі готові свідчити на захист підозрюваного?» – таке невдоволення панує на стороні обвинувачення.

Там раніше недовірливо поставилися до свідчень від захисту Наталії Чернолуцької, яка на попередньому засіданні намагалася довести недостовірність довідки Нацгвардії України зі списком свідків, яку обвинувачення пред’явило на доказ нелегітимності запрошуваних свідків-військових. Відповідала плутано і невпевнено, кажуть у прокуратурі. На зауваження про відсутність на суді якісного перекладу українських свідків співрозмовник Радіо Свобода не відповів, але погодився, що така проблема існує. Та, незважаючи на це, обвинувачення переконане у достовірності згаданого документу.

Чільний представник трибуналу категорично відкинув можливість виїзду в Україну для додаткового розслідування трагедії на місці події. Маємо матеріалу більше, ніж достатньо, немає чого туди їхати, пролунало у відповідь. Хоча рішення про доцільність такого процесуального кроку на прохання захисту ще має розглянути суддя Анна Марія Ґатто 24 травня.

На запитання, чи можна вважати достовірними відео та інші матеріали російських ЗМІ (сайт «Русская весна», телеканал Russia Today) для використання їх як доказової бази обвинувачення, конфіденційні джерела у прокуратурі відповіли, що належність медіа не є важливою, натомість увага зосереджена на демонстрованих фактах. Наприклад, серед матеріалів справи відеосюжет RT вважають важливим, бо видно, як тіло Андреа Роккеллі привезли нібито до лікарні Слов’янська і двоє сепаратистів розповідають, як його знайшли.

Для обвинувачувачів цей «факт» виключає можливість убивства Роккеллі бойовиками, бо ж, «якби вони його убили, то не везли б до лікарні». Чільний представник прокуратури і далі наполягає, що постріли того дня лучили з гори Карачун (місця дислокації українських сил), підсудний міг бачити таксі із репортерами. Під час суду свідки-депутати та й сам підозрюваний спростували цю версію.

Від сторони обвинувачення неофіційно запевнили Радіо Свобода, що вони «не фінансуються Кремлем і не є прибічниками проросійських бойовиків, про що пишуть в Україні». За словами конфіденційних співрозмовників, прокуратура не виступає на боці тієї чи іншої сторони конфлікту, а її цікавить одне: хто убив Андреа Роккеллі?

Роль провідних медіа

Це запитання ставлять руба й окремі італійські журналісти, коли чують аргументи на користь захисту, але у публікаціях відстоюють тези обвинувачення. «Нас не цікавить, хто там чубиться в Україні, ми не є фанатами ні українців, ні росіян, ми шукаємо правди – як помер Андреа Роккеллі, хто його убив?» – довелося чути з уст редактора поважного видання. Іншими словами, якщо не Марків, тоді хто? Винний повинен бути і має нести відповідальність, аргументи про особливості небезпечної воєнної ситуації на місці трагедії до уваги в дискусіях не беруть.

Складається враження, що за сприяння деяких провідних медіа серед громадської думки Італії продовжують формувати негативне ставлення до українського військовослужбовця, до його співвітчизників і до України загалом.

У статтях та телесюжетах постійно говорять про підозру Віталія Марківа «в убивстві італійця», а не «у причетності до убивства», як це вказано в офіційних матеріалах справи. Італійському читачеві майже не пропонують точку зору захисників військовослужбовця, хоча адвокат Делла Валле, на відміну від сторони обвинувачення і потерпілих, відкрито спілкується із журналістами. Італійські репортери коментують і ретельно фіксують на відео страждальний погляд Елізи Синьйорі, матері Андреа Роккеллі, при цьому зовсім оминають або побіжно показують серед «націоналістів у вишиванках» не менш страждальний погляд Оксани Максимчук, матері Віталія Марківа.

Родина Роккеллі та колеги загиблого репортера демонструють неприязне ставлення до українських спостерігачів на процесі. Невдоволено спостерігають за групою активістів у вишиванках, які приходять підтримати Марківа. Зокрема, звертають увагу правоохоронців, щоб ті не зразу пускали всіх українців до зали засідань, бо італійські представники також хочуть зайняти зручні місця. Вони також уникають спілкування з українською пресою. Після минулого засідання мати Андреа Роккеллі у грубій формі звернулася до акредитованої на суді кореспондентки Радіо Свобода з вимогою вилучити світлини зі смартфона, бо не хоче бачити поширеними свої фотозображення. Водночас для представників місцевих медіа сім’я загиблого таких вимог не висуває.

Можливо, у цій ситуації не зовсім доречна аналогія, але умовно це виглядає саме так – на процесі як на футбольному матчі: щораз збираються дві групи прибічників, з яких одна (завжди чисельніша) на підтримку захисту підсудного й друга – на підтримку родини загиблого та аргументів обвинувачення. Представники кожної з них спрямовують погляди на напис у залі «Закон – один для всіх» і сподіваються на панування правди і справедливості.

 

За загибель репортера на Донбасі італійці вимагають від України кілька мільйонів євро компенсації

14 Червень 2019, 19:40
Нацгвардієць Віталій Марків, якого звинувачують у причетності до загибелі італійського фоторепортера Андреа Роккеллі, у залі суду в Павії
 
Нацгвардієць Віталій Марків, якого звинувачують у причетності до загибелі італійського фоторепортера Андреа Роккеллі, у залі суду в Павії

У трибуналі італійської Павії 14 червня відбулося одне з останніх судових засідань у справі українського солдата Віталія Марківа, обвинувачуваного у причетності до загибелі італійського фоторепортера на Донбасі п’ять років тому. Перед судом присяжних з підсумковим словом виступили адвокати цивільних позивачів – родини загиблого фотографа Андреа Роккеллі та журналістських організацій.

Вони заявили про підтримку версії обвинувачення. Згідно з нею, підсудний військовослужбовець Національної гвардії України Марків 24 травня 2014 року, виконуючи бойове завдання, надавав інформацію Збройним силам України про місце перебування іноземних журналістів біля фабрики Zeus Ceramica на окупованій тоді терористами території біля Слов’янська Донецької області.

Відповідно, представники цивільних позивачів погодилися з тезою обвинувачення, за якою Андреа Роккеллі та його напарник росіянин Андрій Миронов загинули внаслідок пострілів з боку гори Карачун, місця дислокації українських військ, а не від проросійських бойовиків, котрі також стріляли з важкої зброї. Захисники позитивно говорили про поведінку сепаратистів, цитуючи своїх свідків-журналістів, чим спростовували причетність бойовиків до смерті цивільних іноземців, повідомив Радіо Свобода присутній на засіданні активіст української громади в Італії Олесь Городецький.

Читайте також: Італія vs Україна: політичні аспекти процесу нацгвардійця Марківа​

Адвокатка Алессандра Баллеріні, захисниця сім’ї Роккеллі, гостро засудила Україну за «бездіяльність у розслідуванні обставин та причин смерті італійського фотографа». Таким чином, переконана захисниця, образили гідність батьків загиблого, які втратили довіру до української влади. За її словами, сім’я загиблого ніколи не хотіла говорити про гроші, але захисниця вимагає від суду присяжних призначити сплату компенсації родині Роккеллі на суму 1 мільйон євро – по 500 тисяч євро для матері і для батька загиблого. Для цивільної дружини загиблого Баллеріні просить 800 тисяч євро. Окреме грошове відшкодування запропоноване іншим адвокатом для сестри фотографа.

«Ми просимо вироку, який поверне спокій родині та визнає професіоналізм, пристрасть і сміливість Андреа Роккеллі», – заявила Беллеріні, додавши, що «розрив з українською владою залишається непоправним».

Захисник від асоціації фотографів-фріленсерів Cesura Lab зі свого боку попросив 15 тисяч євро компенсації від цивільного відповідача (держави Україна). Ці кошти, за його словами, будуть спрямовані на організацію професійних курсів для журналістів в Італії.

Авторитетний в країні адвокат і політик Джуліано Пізапія, який представляє Спілку італійської преси FNSI та обласну Асоціацію журналістів Ломбардії, не озвучив грошової суми відшкодування, передавши судді письмовий варіант вимог своєї сторони. Як він зазначив, гроші будуть використані з метою захисту італійських журналістів.

Джулаіано Пізапія (ліворуч, стоїть) на одному з попередніх засідань, березень 2019 року
Джулаіано Пізапія (ліворуч, стоїть) на одному з попередніх засідань, березень 2019 року

 

«Спілка італійської преси не має упереджень, вірить у презумпцію невинуватості, але думаємо також, що протягом процесу виникли моменти, які свідчать про винуватість», – сказав Пізапія.

«Адвокат Джуліано Пізапія з повагою говорив про підсудного, наголосивши, що той перебуває «тривалий час (майже два роки) під вартою» і розкритикував фото Марківа в одній місцевій газеті з підписом «ймовірний убивця». Та лишається багато сумнівів стосовно реконструкції фактів з боку обвинувачення, зважаючи на те, що українці позитивно ставилися до Роккеллі і Миронова, тоді як Миронов вважався ворогом Росії Путіна», – коментує для Радіо Свобода підсумки засідання Массиміліано Меллей, журналіст видання Milano Today.

Попереду останні три засідання суду, який триває від 6 липня минулого року. Наступної п’ятниці із промовою виступить провідний захисник підсудного Раффаелле Делла Валле та адвокат-представник України – Нікколо Бертоліні Клерічі, 5 липня підсумки захисту оголосить адвокатка Донателла Рапетті. Вердикт очікують 12 липня.

Майже два роки 29-річний нацгвардієць Віталій Марків із подвійним громадянством України й Італії перебуває під вартою у в’язниці в Мілані. 30 червня 2017 року італійські правоохоронці арештували його в аеропорту Болоньї, коли він із дружиною приїхав у відпустку до своєї матері – вона живе в області Марке.

Україна заперечує причетність бійця Національної гвардії до смерті італійського репортера Андреа Роккеллі та його російського перекладача Андрія Миронова, які загинули 24 травня 2014 року поблизу Слов’янська, окупованого тоді проросійськими силами.


 Обновлен 09 авг 2019. Создан 14 июл 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником