Огляд ЗМІ до 11 вересня 2018

 

Огляд ЗМІ до 11 вересня 2018
12 вересня 2018
Огляд ЗМІ до 11 вересня 2018

ВИСНОВКИ

Дані опитувань Фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва свідчать, що якби референдум щодо приєднання України до НАТО відбувався в серпні 2018 року участь у ньому взяли би участь 63% громадян, більшість з яких проголосували би за вступ до Північноатлантичного Альянсу. Зазначається, що на цьому референдумі більшість, 67% опитаних,  проголосувала б “за”  вступ до НАТО. Ще 28% голосували би “проти” і 5% тих, хто ще не визначився. Соціологи наголошують, що дані опитувань у квітні 2012 року (як і у попередні роки) були б прямо протилежними. Тоді 61% опитаних заявляли, що проголосували б “проти” і лише  26% – “за”. Повідомляється, що для тих, хто готовий проголосувати “за” членство України в НАТО, головним аргументом є те, що Північноатлантичний Альянс “дасть гарантію безпеки Україні” – це є визначальним мотивом для 76% опитаних прихильників блоку. Директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора Маронкова заявила, що Північноатлантичний альянс загалом задоволений рівнем підтримки ідеї вступу України до НАТО, але водночас її дивує глибока вкоріненість у свідомості частини українців міфу про агресивність блоку. Вона зазначила, що дещо покращилася ситуація щодо обізнаності громадян, що таке НАТО і що означає членство в Альянсі для країни. Водночас Маронкова констатувала, що у думках українських громадян досі існує багато міфів і стереотипів щодо агресивності НАТО.

Сестра режисера Олега Сенцова Наталія Каплан повідомила, що Олег Сенцов передав своїй соратниці з Криму роботу над своїми незакінченими фільмами і сценаріями. «Він склав заповіт на ім’я своєї подруги, соратниці. Вона з Криму. Ім’я я називати не буду. Просить, щоб у разі його смерті їй передали роботу над його фільмами незакінченими, сценаріями. Щоб вона розпоряджалася ними, як вважає за потрібне сама», – сказала Каплан. Міністерство закордонних справ України вкотре закликало міжнародне співтовариство до посилення тиску на Росію з метою звільнення політв’язнів – українського режисера Олега Сенцова і кримського активіста Володимира Балуха.

Верховній Раді України пропонують уповноважити Національну раду з питань телебачення і радіомовлення штрафувати телерадіоорганізації за виправдання окупації України. Законопроект 9068 передбачає, що Нацрада ухвалюватиме рішення про стягнення штрафу в сумі 25% розміру ліцензійного збору за трансляцію телерадіоорганізаціями висловів, які виправдовують чи визнають правомірною окупацію, якщо метою такої трансляції є розпалювання ворожнечі та ненависті.

Кабінет міністрів прогнозує, що рівень інфляції у 2019 році буде не більшим за 10%. “Для нас дуже важливо утримувати інфляцію нижче двозначної цифри, тобто нижче 10%. В принципі, це те, що ми плануємо на наступний рік у державному бюджеті”, – сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман. За його словами, крім того прогнозується зменшення граничного дефіциту з 2,4% до 2,2% – “ось та рамка, яку ми маємо  утримувати”, – сказав Гройсман.

Прокуратура Одеської області спільно з СБУ направила колишньому народному депутату Ігорю Маркову повідомлення про підозру у злочинах проти основ національної безпеки. “З 2014 по 2017 роки він неодноразово, користуючись прямим ефірами телеканалів, а також на власному каналі в YоuTube, спочатку в Одесі, згодом на тимчасово непідконтрольній території Донецької області та в Москві публічно висловлювався щодо зміни меж території країни, а також на підтримку діяльності терористичних організацій “ЛНР” і “ДНР”, – йдеться в повідомленні Генпрокуратури.

Суд затвердив угоду про визнання винуватості між Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та Володимиром Литвином, обвинуваченим у так званій “справі рюкзаків” про розкрадання коштів. Литвин повністю визнав свою провину у шахрайстві та підробленні документів, викрив іншого фігуранта справи, який вже помер, та погодився компенсувати збитки. Литвину призначили покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном у два роки. Він має сплатити 4 мільйони 855 тисяч гривень збитків. Також Литвин компенсує понад 368 тисяч гривень судових витрат.

Проект “Марлін”, посилаючись на листи Державної казначейської служби, повідомляє, що упродовж червня-серпня 2018 року за рішенням суду у корупціонерів конфіскували 4 432 гривні. Згідно фінансових документів на кінець серпня до бюджету надійшло 65,7 тисяч гривень, конфіскованих “за вчинення корупційного та пов’язаного з корупцією правопорушення”.

Народний депутат від БПП Ігор Кононенко дав свідчення у справі проти депутата-утікача Олександра Онищенка. Директор НАБУ Артем Ситник зазначив: “Коли вийшло журналістське розслідування і Гнап передав ці матеріали з офіційним зверненням до НАБУ, він був допитаний щодо походження цієї переписки”. “У цій переписці фігурують багато рішень Верховної Ради  Зараз детективи звіряють переписку з тим, що відбувалося в парламенті. Наприклад, рішення по ренті – ми бачимо, як воно приймалося”, – сказав Ситник

Конституційний Суд відмовився розглядати конституційність обрання Людмили Денісової уповноваженим Верховної Ради з прав людини. Суд відмовив у відкритті конституційного провадження через “неналежність до повноважень Конституційного Суду України питань, порушених у конституційному поданні, невідповідність конституційного подання вимогам, передбаченим Законом України “Про Конституційний Суд України”.

Сергій Гусовський повідомив, що депутати Київської міської ради, що входять до фракції “Об’єднання “Самопоміч”, яка прийняла рішення про саморозпуск, сформують нову депутатську групу в міськраді.

Поліція затримала блогера та учасника АТО Валерія Ананьєва, тому що він не являвся до правоохоронців після бійки у 2016 році. “Подія, яка має відношення до затримання, відбулась у січні 2016 року. Під час тренування у спортзалі в смт Гвардійське між двома чоловіками відбувся конфлікт”, – пояснили  у відомстві. Так, після словесної перепалки Ананьєв завдав декілька ударів кулаком в обличчя опоненту. Сам Ананьєв повідомив, що 11 вересня його справу буде розглядати суд і сподівається, що його відпустять. Офіційні пояснення поліції блогер називає “занадто зручними”, та заявляє, що у справі є купа порушень зі сторони слідства.

ТОП-5 РЕЗОНАНСНИХ НОВИН ДОБИ: ПОЛІТИКА, ЕКОНОМІКА.

 • На Харківщині «тітушки» намагалися захопити елеватор (44 публікації у ЗМІ)
 • Стало відомо, коли Рада голосуватиме за зміни до Конституції щодо інтеграції України до НАТО та ЄС (39 публікацій у ЗМІ)
 • Із США приплив перший тепловоз General Electriс (39 публікацій у ЗМІ)
 • Фігурант справи “рюкзаків Авакова” отримав умовний термін (36 публікацій у ЗМІ)
 • Київрада погодилася віддати “Нафтогазу” половину боргів “Київенерго” (12 публікацій у ЗМІ)

ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ.

Якби референдум щодо приєднання України до НАТО відбувався в серпні 2018 року участь у ньому взяли би участь 63% громадян, більшість з яких проголосували би за вступ до Північноатлантичного Альянсу. Про це свідчать дані опитувань Фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва. Зазначається, що найвищу гіпотетичну явку демонструють жителі Заходу (73%), найнижчу – мешканці Сходу (52%). У Фонді додають, що на цьому референдумі більшість, 67% опитанних,  проголосувала б “за”  вступ до НАТО.

Північноатлантичний альянс загалом задоволений рівнем підтримки ідеї вступу України до НАТО, але водночас його дивує глибока вкоріненість у свідомості частини українців міфу про агресивність блоку. Про це заявила директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора Маронкова, повідомляє “Укрінформ”. Вона зазначила, що дещо покращилася ситуація щодо обізнаності громадян, що таке НАТО і що означає членство в Альянсі для країни. Водночас Маронкова констатувала, що у думках українських громадян досі існує багато міфів і стереотипів щодо агресивності НАТО, які підживлюються різними політичними силами в Україні і пропагандою проти Альянсу, яка походить з Росії і ведеться нею у Молдові, Грузії і в Україні.

Більшість іноземців, які прибувають в РФ – громадяни України, повідомила начальник Головного управління з питань міграції МВС Ольга Кирилова. “Кількість іноземних громадян, які щороку прибувають в нашу країну залишається відносно стабільною, при цьому найбільша частка з числа прибулих, належить громадянам України”, – сказала О. Кирилова у вівторок в інтерв’ю “Інтерфаксу”. За її словами, сьогодні на території РФ перебуває близько 2 млн громадян України.

УТВОРЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ АВТОКЕФАЛЬНОЇ ЦЕРКВИ.

Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з послом США з особливих доручень з питань міжнародної релігійної свободи Семюелем Браунбеком (Samuel Dale “Sam” Brownback) обговорив ситуацію з порушеннями прав і свобод людей на окупованому Донбасі та в Криму, а також кроки щодо створення Української автокефальної православної церкви. “Президент Порошенко ознайомив посла Браунбека з кроками, що здійснюються на шляху створення Української автокефальної православної церкви. Президент подякував американській стороні за активну підтримку України в цьому процесі. У свою чергу посол Браунбек запевнив, що Сполучені Штати й надалі підтримуватимуть Україну у боротьбі за відновлення суверенітету і територіальної цілісності та праві мати єдину Українську автокефальну православну церкву”, – йдеться в повідомленні, оприлюдненому у вівторок увечері прес-службою глави Української держави.

УКРАЇНСЬКІ ПОЛІТВ’ЯЗНІ У РФ.

У Міністерстві закордонних справ України вкотре закликали міжнародне співтовариство до посилення тиску на Росію з метою звільнення політв’язнів – українського режисера Олега Сенцова і кримського активіста Володимира Балуха. “177 днів голодує Володимир Балух, 121 – Олег Сенцов. Закликаємо партнерів посилити тиск на РФ заради їхнього звільнення”, – написала речник МЗС України Мар’яна Беца у Twitter у вівторок. Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону в серпні 2015 року засудив О.Сенцова, затриманого в Криму в 2014 році, до 20 років колонії суворого режиму за обвинуваченням у тероризмі. Режисера тримають у виправній колонії суворого режиму в м. Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономний округ РФ).

ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ.

Верховній Раді України пропонують уповноважити Національну раду з питань телебачення і радіомовлення (Нацрада) штрафувати телерадіоорганізації за виправдання окупації України. Таке положення передбачено в законопроекті (№9068) про внесення змін до закону про телебачення і радіомовлення щодо посилення інформаційної безпеки, текст якого розміщено на сайті парламенту. Документ передбачає, що Нацрада ухвалюватиме рішення про стягнення штрафу в сумі 25% розміру ліцензійного збору за трансляцію телерадіоорганізаціями висловів, які виправдовують чи визнають правомірною окупацію, якщо метою такої трансляції є розпалювання ворожнечі та ненависті.

ЕКОНОМІКА.

Кабінет міністрів прогнозує, що рівень інфляції у 2019 році буде не більшим за 10%. Про це прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сказав під час форуму Реанімаційного пакету реформ “Повна мобілізація: спільний план дій”, передає Укрінформ. “Для нас дуже важливо утримувати інфляцію нижче двозначної цифри, тобто нижче 10%. В принципі, це те, що ми плануємо на наступний рік у державному бюджеті”, – сказав Гросман. За його словами, крім того прогнозується зменшення граничного дефіциту з 2,4% до 2,2% – “ось та рамка, яку ми маємо  утримувати”, – сказав Гройсман. Гройсман запевнив, що проект державного бюджету на наступний рік до 15 вересня уряд передасть на розгляд Верховної Ради.

АНТИКОРУПЦІЯ.

Суд затвердив угоду про визнання винуватості між Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та Володимиром Литвином, обвинуваченим у так званій “справі рюкзаків” про розкрадання коштів. Таке рішення у вівторок оголосив головуючий суддя колегії Віктор Єжов. Литвин повністю визнав свою провину у шахрайстві та підробленні документів, викрив іншого фігуранта справи, який вже помер, та погодився компенсувати збитки. У матеріалах справи прокуратура не згадує про сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та його екс-заступника Сергія Чеботаря, справу проти яких закрили місяць тому.

Упродовж червня-серпня 2018 року за рішенням суду у корупціонерів конфіскували 4 432 гривні. Про це повідомляє проект “Марлін”, посилаючись на листи Державної казначейської служби. Згідно фінансових документів на кінець серпня до бюджету надійшло 65,7 тисяч гривень, конфіскованих “за вчинення корупційного та пов’язаного з корупцією правопорушення”. На кінець травня ця сума становила 61,3 тисячі.

Колишній народний депутат, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова не задекларувала дохід у понад 23 мільйони гривень. Про це повідомила прес-служба Національного агентства з питань запобігання корупції. “Так, не дотрималась вимог законодавства, подаючи декларації, народний депутат Денісова Людмила Леонтіївна. У декларації за 2015 рік вона не задекларувала дохід у розмірі 23 840 268 гривень, отриманий від фінансової компанії, та недостовірно вказала розмір своїх внесків до статутних капіталів чотирьох товариств, який відрізняється від достовірного на суму 5 454 248 гривень”, – йдеться у повідомленні.

Конституційний Суд відмовився розглядати конституційність обрання Людмили Денісової уповноваженим Верховної Ради з прав людини. Про це йдеться в ухвалі Великої Палати Суду, прийнятій 29 серпня. Суд відмовив у відкритті конституційного провадження через “неналежність до повноважень Конституційного Суду України питань, порушених у конституційному поданні, невідповідність конституційного подання вимогам, передбаченим Законом України “Про Конституційний Суд України”.

Народний депутат від БПП і бізнес-партнер президента Ігор Кононенко дав свідчення у справі проти депутата-утікача Олександра Онищенка. “Так, був вранці, у справі Онищенка”, – повідомив сам Кононенко журналісту “Української правди”. Перед цим директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник в інтерв’ю Ліга.net повідомив, що детективи НАБУ перевіряють достовірність переписки Онищенка і допитують депутатів. “Сама справа Онищенка – всі  справи, крім тих осіб, які в розшуку, завершені. Велика справа щодо групи осіб була скерована до суду ще рік назад. Зараз отримано дозвіл на заочне засудження Онищенка – і ця справа закінчена, адвокат Онищенка знайомиться з матеріалами справи”, – сказав він, відповідаючи на запитання.

 

 

Огляд ЗМІ за 10 вересня 2018

ВИСНОВКИ

Російська ФСБ заявляє, що затримала члена терористичної організації “Ісламська держава”, який нібито за завданням СБУ готував вбивство одного з ватажків “ДНР”. Затриманий нібито розповів російським ФСБшниками, що українські спецслужби співпрацюють з бойовиками “ІД”, щоб організовувати теракти в РФ і усувати ватажків так званих “ДНР” і “ЛНР”.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман вважає оголошену урядом кампанію проти контрабанди справжньою “війною проти сірих схем і нечесних підприємців та контролерів”. Прем’єр каже, що після початку кампанії зростання щоденних платежів склало 1,5 млрд грн. “І я знаю точно, що це не межа”, – заявив Гройсман.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що МІУ оцінює вартість реалізації Транспортної стратегії України до 2030 року в $60 млрд. «З них більше половини передбачено з Дорожнього фонду, бюджету “Укрзалізниці”, Адміністрації морпортів та інших відомств. Іншу частину ми плануємо залучити за рахунок прямих зовнішніх інвестицій, за рахунок державно-приватного партнерства, концесій, а також позик», – додав Омелян. Омелян наголосив, що першим пріоритетом Транспортної стратегії 2030 є створення конкурентоспроможної та ефективної транспортної системи в Україні, а також розвиток її інноваційної складової та створення глобальних інвестиційних проектів.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун звинуватила керівництво двох вишів країни – Одеського національного медичного та Національного медичного ім. Богомольця – у саботажі та зриві навчання. За її словами, саме щодо цих двох університетів МОЗ найчастіше отримувало скарги щодо серйозних зловживань, тотальної корупції та свавільної поведінки ректорів та їхнього оточення у різних вишах. Обидва колишні ректори користуються послугами однієї юридичної фірми для представництва у судах і діють за однаковим алгоритмом. В обох випадках суд заборонив МОЗ призначати на цю посаду будь-кого.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич вважає, що якість управління в університетах неможливо поліпшити без зміни системи виборів керівників вищих навчальних закладів. За словами міністра, нові позиції щодо виборів ректорів – це одна з новел змін закону “Про вищу освіту”, що перебуває на етапі підготовки. Лілія Гриневич також розраховує, що Кабінет Міністрів внесе до Верховної Ради законопроекти “Про загальну середню освіту” та “Про професійну освіту” до кінця осені 2018 року. Гриневич зазначила, що вона б хотіла, щоб ці законопроекти були прийняті в цілому до кінця каденції роботи чинного складу Кабміну.

Нардеп Вадим Денисенко вважає, що рішення профільного комітету ВР про підтримку проекту постанови про відставку міністра соціальної політики Андрія Реви не матиме реальних наслідків. “Жодних реальних наслідків це не матиме. Я думаю, що тут – гра керівника комітету, виконувача обов’язків голови комітету Сергія Капліна, який хоче на цьому попіаритися. І не більше”, – сказав нардеп.

Президент Петро Порошенко збільшив термін призову на строкову військову службу в 2018 році з 2 до 3 місяців.

Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності підтримав проект про підвищення штрафу для водіїв, які не користуються ременями безпеки в автомобілі. Пропонується збільшити штраф за некористування ременями або мотошоломами з 3 до 50 неоподаткованих мінімумів, тобто з 51 до 850 гривень.

НАБУ розшукує брата колишнього голови Держінвестпроекта Владислава Каськіва, підозрюваного в співучасті в привласненні майна шляхом зловживання службовим становищем.

Центр протидії корупції повідомляє, що останньому підозрюваному у так званій “справі рюкзаків” про розкрадання коштів Володимиру Литвину пом’якшили статтю обвинувачення. “Прокурори перекваліфікували справу з особливо тяжкого злочину (ч.4 ст.190 Кримінального кодексу) на тяжкий злочин (ч.3 ст.190)”, – уточнюють активісти.

Партія “Самопоміч” заявляє, що депутат її фракції у Київради Роман Марченко, через якого виключили з партії 4 осіб, захопив 12 земельних ділянок у Києві, більшість з яких оформив на родичів. У висновках розслідування виконкому партії йдеться, що голові фракції Сергію “Гусовському було відомо про звинувачення Романа Марченка у корупційних діях щонайменше з 2017 року”. Сергій Гусовський заявив, що нардеп Єгор Соболєв погрожував піти з “Самопомочі”, якщо не будуть виключені з партії певні столичні депутати. “Я знаю, що Єгор Соболєв ставив ультиматум, що якщо не будуть звільнені ті, хто голосував за 10 соток Марченка, то він піде з “Самопомочі”. Я не виключаю, що в нього є амбіції балотуватися в президенти”, – сказав Гусовський.

“Кальміуська група” в партнерстві з компанією GfK Ukraine провела всеукраїнське соціологічне дослідження, щоб з’ясувати, що об’єднує та роз’єднує громадян України. З’ясувалось, що, попри деякі регіональні відмінності та різну оцінку окремих історичних подій та постатей, об’єднавчими факторами виявилися отримання Україною незалежності, бажання будувати європейські стандарти в Україні та жити як в розвинених європейських країнах. При цьому найбільш “об’єднавчими” для українців є персоналії зі сфери культури й спорту.

ТОП-5 РЕЗОНАНСНИХ НОВИН ДОБИ: ПОЛІТИКА, ЕКОНОМІКА.

 • У Росії на акціях проти пенсійної реформи затримали понад 800 активістів (182 публікації у ЗМІ)
 • Реалізація Національної транспортної стратегії обійдеться в $60 млрд – Омелян (34 публікації у ЗМІ)
 • Порошенко подовжив осінній призов до грудня (22 публікації у ЗМІ)
 • Балух тримається лише завдяки знеболювальним, проте продовжує голодувати — адвокат (19 публікацій у ЗМІ)
 • НАБУ оголосило в розшук брата Каськіва (8 публікацій у ЗМІ)

БОРОТЬБА ІЗ КОНТРОБАНДОЮ.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман вважає оголошену урядом кампанію проти контрабанди справжньою “війною проти сірих схем і нечесних підприємців та контролерів”. Про це він сказав 10 вересня в Одесі під час наради за участю керівників митних підрозділів ДФС та представників ділових асоціацій, інформує “Урядовий портал”. “Всі, хто робить країну біднішою, мають на собі відчути невідворотність змін і нашу принципову позицію. Я оголосив пряму війну цій контрабанді. І це не питання мільярд плюс чи мільярд мінус. Це питання сили країни”, заявив Гройсман. Прем’єр каже, що після початку кампанії зростання щоденних платежів склало 1,5 млрд грн. “І я знаю точно, що це не межа”, – сказав Гройсман.

РОЗВИТОК ІНФОРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ.

Міністерство інфраструктури України оцінює вартість реалізації Транспортної стратегії України до 2030 року в $60 млрд, повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян. “За нашими попередніми розрахунками, загальний бюджет реалізації цієї стратегії до 2030 року становитиме близько $60 млрд. З них більше половини передбачено з Дорожнього фонду, бюджету “Укрзалізниці”, Адміністрації морпортів та інших відомств. Іншу частину ми плануємо залучити за рахунок прямих зовнішніх інвестицій, за рахунок державно-приватного партнерства, концесій, а також позик”, – пояснив він на прес-конференції в Мінінфраструктури в понеділок. За словами міністра, за частиною зовнішніх інвестицій, передусім планується залучати приватний іноземний капітал для створення нових робочих місць у сфері інфраструктури.

РЕФОРМА СИСТЕМИ ОСВІТИ УКРАЇНИ.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун звинуватила керівництво двох вишів країни – Одеського національного медичного та Національного медичного ім. Богомольця – у саботажі та зриві навчання. За її словами, саме щодо цих двох університетів МОЗ найчастіше отримувало скарги щодо серйозних зловживань, тотальної корупції та свавільної поведінки ректорів та їхнього оточення у різних вишах. Колишні ректори університетів Катерина Амосова та Валерій Запорожан порушували та не виконували умови своїх контрактів з МОЗ, через що й були звільнені. На їх місця МОЗ обрало виконуючих обов’язки ректорів.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич вважає, що якість управління в університетах неможливо поліпшити без зміни системи виборів керівників вищих навчальних закладів. “Ми звичайно бачимо, що треба систему виборів міняти. Але це складне політичне рішення”, – сказала Л. Гриневич в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”. За словами міністра, нові позиції щодо виборів ректорів – це одна з новел змін закону “Про вищу освіту”, що перебуває на етапі підготовки. “Одна з пропозицій, щоб МОН мало на вибір, наприклад, право кваліфікувати з кількох кандидатів одного, який має краще бачення і кращий план розвитку університету. Там може бути і більше критеріїв, але коли ми отримаємо рекомендації кількох кандидатів, тоді ми обираємо”, – зазначила вона.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич розраховує, що Кабінет Міністрів внесе до Верховної Ради законопроекти “Про загальну середню освіту” та “Про професійну освіту” до кінця осені 2018 року. “Ми зараз, розуміючи ситуацію у Верховній Раді та передвиборний рік, змогли організувати роботу так, що реформа освіти, в принципі, просуватиметься, навіть якщо в цьому році не буде ухвалено закон” Про загальну середню освіту”, – сказала Л. Гриневич в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”. Водночас вона зазначила, що на сьогодні законопроекти “Про загальну середню освіту” та “Про професійну освіту” перебувають на фінальній стадії, і після низки погоджувальних процедур, імовірно, до кінця осені, будуть внесені до парламенту.

УТВОРЕННЯ ДБР.

Суддя Шевченківського районного суду міста Львова Олександра Баєва, яка є дружиною директора Державного бюро розслідувань Романа Труби, звернулася до Вищої ради правосуддя та генерального прокурора з повідомленням про втручання в її діяльність як судді. “Баєва О.І. повідомила, що 7 вересня 2018 року на її мобільний телефон в додатку Viber почали надходити текстові повідомлення з погрозами та вимогами вплинути на її чоловіка (директора ДБР Р. Трубу – ІФ) з метою здійснення ним певних дій, пов’язаних із його професійною діяльністю, а саме призначення певних осіб на відповідні посади”, – повідомляє в понеділок прес-центр судової влади України.

АНТИКОРУПЦІЯ.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) розшукує брата колишнього голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами (Держінвестпроект) Владислава Каськіва, підозрюваного в співучасті в привласненні майна шляхом зловживання службовим становищем. Як повідомляється в понеділок на сайті НАБУ, Нацбюро розшукує підозрюваних у кримінальному провадженні за фактом розкрадання коштів Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України ДП “Державна інвестиційна компанія” в сумі 259,2 млн грн. “Каськів Олександр Володимирович, 29.04.1984 року народження, підозрюється в скоєнні злочину, передбаченому ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (співучасть у привласненні, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем – ІФ)”, – йдеться в повідомленні.

 

 

Огляд ЗМІ за 7-9 вересня 2018

ВИСНОВКИ

«Deutsche Welle Україна» у своїй статті пише, що законопроект президента Петра Порошенка про закріплення в Конституції України стратегічного курсу на членство у ЄС і НАТО в Брюсселі не викликав значного ентузіазму навіть серед прихильників євроінтеграції України. ЄС не вважає, що зараз на часі навіть визнавати перспективу членства України або ж Грузії чи Молдови. А НАТО дотримується своєї обіцянки колись прийняти Україну, але практично поки мова про План дій щодо членства і близько не йде.

Президент Петро Порошенко наголошує, що європейська і євроатлантична інтеграція, а також автокефалія православної церкви є виключно правом України. За словами президента, НАТО виявилося, на відміну від Будапештського меморандуму і інших документів, єдиним можливим і ефективним інструментом для забезпечення національної безпеки. “Як і у випадку з НАТО та Європейським Союзом, ми не будемо питати дозволу ні у Путіна, ні у Кирила, як нам молитися, в які храми ходити, куди нам рухатися і як нам жити”.

Вселенський патріархат призначив як своїх екзархів в Києві архієпископа Памфілійського Данила з США і єпископа Едмонтонського Іларіона з Канади в рамках підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні. У РПЦ заявили про свій “рішучий протест” і “глибоке обурення”. Також у Московському патріархаті заявили, що розірвуть відносини з Константинопольською церквою через рішення надати Українській православній  церкві автокефалію.

Депутати “народної ради” самопроголошеної “ЛНР” прийняли постанову щодо проведення виборів глави і депутатів “парламенту” “ЛНР” 11 листопада 2018 року. Аналогічне рішення ухвалено в самопроголошеній “ДНР”. Крім того, “народна рада” самопроголошеної “ДНР” достроково зняла повноваження з глави “ДНР” Олександра Захарченка у зв’язку з його загибеллю та призначила виконувачем обов’язків глави “ДНР” Дениса Пушиліна до проведення виборів. МЗС України закликало міжнародних партнерів посилити тиск на Кремль через наміри РФ провести в ОРДЛО “позачергові вибори” бойовиків. Леонід Кучма вважає, що рішення про проведення виборів у так званих “ДНР/ЛНР” може поставити під загрозу Мінський процес. Кучма також переконаний, що це рішення не могло бути ухвалено без узгодження з російською стороною. У ЄС заявили, що оголошення про проведення виборів в самопроголошених “ЛНР/ДНР” суперечить мінським угодам. “Ми очікуємо, що Росія повною мірою використовуватиме свій вплив на сепаратистів із цього боку”, – заявив офіційний представник Європейської зовнішньополітичної служби.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що економіка зростає, проте Україна має борг, який сама не може виплатити, тому треба виходити на зовнішні ринки та співпрацювати з МВФ. Невиконання умов Міжнародного валютного фонду поставить Україну на межу дефолту. Во. міністра фінансів Оксана Маркарова заявила, що Україна виконала більшість своїх зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом. “Продовження співпраці з МВФ поліпшить імідж країни і створить передумови для залучення коштів інших міжнародних партнерів, зокрема Світового банку та ЄС”, – сказала Маркарова. Національний банк, як і раніше, прогнозує підвищення тарифів на газ на 25% цього року і на 15% наступного року.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що мінімальна заробітна плата з 1 січня 2019 року зросте до 4170 грн. Гройсман додав, що дані зміни будуть відображені в проекті державного бюджету на 2019 рік, який уряд має намір внести відповідно до законодавства, до 15 вересня.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що найближчим часом скерує до Верховної Ради подання на зняття з нардепа недоторканності. Однак, про кого саме йдеться не уточнив. За його словами, фігурант причетний до привласнення 278 об’єктів нерухомості. У цьому списку – будинки культури, РАЦС, інститут трубної промисловості, навіть аеродром Кам’янка. Ці об’єкти вже повернули державі. І от тепер депутат має понести за це кримінальну відповідальність.

У матеріалі “Дзеркалі тижня” йдеться про те, що месенджери виконувача обов’язків глави ДФС Мирослава Продана були зламані і “всі зацікавлені правоохоронці” отримали доступ до його листування з 2012 року. Зазначається, що у листуванні є і “низка доручень від президента”, але це “піна у потоці справжньою каламутної води”. “Це був останній і більш ніж переконливий аргумент як для самого Продана, так і для прем’єра, що цю битву їм не виграти”, – пише ДТ. За повідомленням ЗМІ, Продана “вивели з-під удару настільки красиво, наскільки це було можливо”: “Нібито звільнився сам, і лише тому що хоче брати участь у конкурсі на посаду голови ДФС, який ще навіть не оголосили і невідомо, коли він буде”.

НАЗК виявило ознаки кримінальних правопорушень у трьох електронних деклараціях омбудсмена Людмили Денісової. Під час повної перевірки звітів про доходи уповноваженого Верховної Ради з прав людини за 2015, 2016 та 2017 роки були виявлені ознаки правопорушень, передбачених статтею 366-1 Кримінального кодексу (декларування недостовірної інформації). Зібрані матеріали передадуть для перевірки до Національного антикорупційного бюро.

Нардеп від БПП Володимир Арешонков повідомив, що Президент Петро Порошенко на неформальній зустрічі з народними депутатами фракції БПП не говорив прямо про участь у передвиборній кампанії, але заінтригував своїм майбутнім посланням до Верховної Ради. “Було сказано, що якісь нові або несподівані речі, можливо, ви почуєте у посланні, яке буде найближчим часом”, – сказав він.

Партія “Самопоміч” ініціювала відкликання депутата Київської міської ради Романа Марченка, на користь якого було виділено земельні ділянки в столиці; стосовно інших членів фракції “Самопоміч” будуть аналогічні дії, якщо вони не визнають своєї відповідальності. Сергій Гусовський вважає, що причиною такого рішення став страх керівництва партії на початку виборчих перегонів.

Колектив фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва вимагає від телеканалу “112 Україна” спростувань через маніпулятивне використання результатів його досліджень. Там зазначається, що 6 вересня на телеканалі “112 Україна” після блоку теленовин о 21.20 в рубриці “Епізод” з посиланням на прес-конференцію фонду “Демократичні ініціативи” прозвучало кілька неправдивих тверджень. Зокрема, посилаючись на соціологічне опитування фонду “ДІ” та Центру Разумкова, в ефірі стверджувалося, що останні результати громадської думки “засвідчують зростання популярності партії “За життя”. “Насправді, як показують дані опитувань, ніякого “зростання популярності партії “За життя!” не відбувається: у грудні 2017 року за неї були готові проголосувати 6,7% населення, у травні 2018 року – 6,0%, у серпні 2018 року – 6,1%”, – наголосили в фонді.

ТОП-5 РЕЗОНАНСНИХ НОВИН ДОБИ: ПОЛІТИКА, ЕКОНОМІКА.

 • “Позачергові вибори” в ОРДЛО – це порушення Мінських угод, – МЗС (30 публікацій у ЗМІ)
 • Томос для України: РПЦ загрожує розривом Константинополю (27 публікацій у ЗМІ)
 • ЄС: Анонсовані “вибори” в ОРДЛО суперечать мінським домовленостям (23 публікації у ЗМІ)
 • У НАТО прокоментували намір внести зміни до Конституції щодо курсу на ЄС і альянс (14 публікацій у ЗМІ)
 • Гройсман заявив, що із нового року в Україні збільшиться мінімалка (11 публікацій у ЗМІ)

ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ.

У НАТО заявили, що твердо підтримують право України вільно обирати свій євроатлантичний шлях без зовнішнього втручання. Про це заявив офіційний представник штаб-квартири НАТО у коментарі “Укрінформу”. “Ми тверді у нашій підтримці права України вирішувати своє власне майбутнє і зовнішньополітичний курс, вільно, без зовнішнього втручання”, – наголосили в Альянсі. У НАТО також відзначили, що Україна відновила свої євроатлантичні прагнення, а відтак, рішення Бухарестського саміту про те, що держава у майбутньому набуде членства, залишаються незмінними.

“Принципова позиція України полягає в наступному – ми не питали і не збираємось питати в країни-агресора або в Путіна дозволу щодо нашої європейської інтеграції, і щодо нашої євроатлантичної інтеграції. Це виключно суверенне право українського народу”, – підкреслив Порошенко. За словами президента, НАТО виявилося, на відміну від Будапештського меморандуму і інших документів, єдиним можливим і ефективним інструментом для забезпечення національної безпеки.

УТВОРЕННЯ АВТОКЕФАЛЬНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ.

Вселенський патріархат призначив як своїх екзархів в Києві архієпископа Памфілійського Данила з США і єпископа Едмонтонського Іларіона з Канади в рамках підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні, повідомляє голова інформаційного управління УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря). “У рамках підготовки до надання автокефалії Православної церкви в Україні Вселенський патріархат призначив як своїх екзархів у Києві його преосвященство архієпископа Данила Памфілійського зі Сполучених Штатів та його преосвященство єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади які обидва служать українським православним вірянам у своїх країнах у Вселенському патріархаті”, – написав архієписк на своїй сторінці в соцмережі Facebook у п’ятницю з посиланням на генерального секретаря Святого і Священного Синоду Вселенського патріархату.

У Руській Православній Церкві заявили про свій “рішучий протест” і “глибоке обурення” у зв’язку з повідомленням про призначення двох екзархів Константинопольського Патріархату у Києві. Про це повідомляється у заяві, яку оприлюднено 8 вересня на офіційному сайті Московського патріархату. У РПЦ заявили, що рішення про призначення екзархів “прийнято без узгодження з Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом і митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм і є грубим нехтуванням церковними канонами”. На думку РПЦ, рішення про призначення “повністю суперечить позиції Константинопольського Патріархату і особисто Патріарха Варфоломія, який неодноразово заявляв, що визнає митрополита Онуфрія єдиним канонічним главою Православної Церкви в Україні”.

Московський патріархат заявив, що розірве відносини з Константинопольською церквою через рішення надати Українській православній  церкві (УПЦ) автокефалію. Про це пише DW.com. Як повідомив представник Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Іларіон, “засоби церковної дипломатії на сьогодні вичерпані”. Коментуючи недавню зустріч патріарха Кирила і глави Константинопольської церкви Варфоломія, на якій обговорювалася доля УПЦ, Іларіон заявив, що “зовні це була цілком цивілізована, ввічлива і навіть братська бесіда”, але інша сторона “не тільки не почула” аргументи РПЦ, але і вчинила “підло і підступно”.

«ВИБОРИ» В ДНР.

Депутати “народної ради” самопроголошеної “ЛНР” прийняли постанову щодо проведення виборів глави і депутатів “парламенту” “ЛНР” 11 листопада 2018 року. Аналогічне рішення ухвалено в самопроголошеній “ДНР”, повідомляє interfax.ru. Крім того, “народна рада” самопроголошеної “ДНР” достроково зняла повноваження з глави “ДНР” Олександра Захарченка у зв’язку з його загибеллю та призначила виконувачем обов’язків глави “ДНР” Дениса Пушиліна до проведення виборів. При цьому рішення про те, хто представлятиме “ДНР” у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на сході України, ще не прийнято, сказав Д. Пушилін.

З огляду на намір окупаційної адміністрації Російської Федерації провести на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях так звані позачергові вибори Міністерство закордонних справ України закликає міжнародних партнерів посилити тиск на Москву. “З огляду на появу в російських засобах масової інформації повідомлень про намір окупаційної адміністрації Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях України провести так звані позачергові вибори ватажків бойовиків та їхніх нелегітимних представницьких органів, Міністерство закордонних справ України наголошує, що такі дії Кремля грубо порушують зобов’язання Російської Федерації як сторони Мінських домовленостей”, – йдеться в заяві МЗС України, оприлюдненій у п’ятницю ввечері.

Другий президент України, представник країни в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма вважає, що рішення про проведення виборів у так званих “ДНР/ЛНР” може поставити під загрозу Мінський процес. “Це рішення повністю суперечить Мінським угодам. Це дуже серйозний крок, який може поставити хрест на Мінському процесі”, – сказав він журналістам у Києві в п’ятницю. На думку Л. Кучми, це рішення не могло бути ухвалено без узгодження з російською стороною.

В Європейській зовнішньополітичній службі (ЄЗС) заявили, що оголошення про проведення виборів в самопроголошених “ЛНР / ДНР” суперечить мінським угодам. “Реалізація мінських угод усіма сторонами є ключем до досягнення надійного мирного врегулювання конфлікту на сході України”, – йдеться в комюніке ЄЗС, поширеному в суботу в Брюсселі. У ньому наголошується, що оголошення про проведення в “ЛНР” і “ДНР” виборів 11 листопада 2018 року, “суперечить духу і букві мінських угод, в яких містяться конкретні положення, що стосуються організації місцевих виборів в цьому регіоні”.

СПІВПРАЦЯ УКРАЇНИ З МВФ.

Економіка зростає, проте Україна має борг, який сама не може виплатити, тому треба виходити на зовнішні ринки та співпрацювати з МВФ. Невиконання умов Міжнародного валютного фонду поставить Україну на межу дефолту. Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі телеканалу “Інтер”. “Нас закинули в серйозну боргову яму. Очевидно, що економіка зростає, але у нас на плечах такий борг, який ми самі не можемо виплатити. Треба виходити на зовнішні ринки, перекредитовуватися, зменшувати відсотки”, – зазначив прем’єр. Гройсман запевнив, що він “перший за те, аби зменшувати ціни на ресурси.

Національний банк, як і раніше, прогнозує підвищення тарифів на газ на 25% цього року і на 15% наступного року. Про це повідомив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб на брифінгу, передає УНІАН. “Прогноз не змінився: ми очікуємо зростання тарифів на газ десь на 25% цього і на 15% наступного року”, – сказав він, відзначивши, що поки що регулятор не змінював свій прогноз. За словами заступника голови НБУ, враховуючи, що комунальні тарифи становлять близько 20% індексу споживчих цін, цього року вплив підвищення цін на газ на інфляцію становитиме близько 1,2%. “Зараз очікуємо, яке рішення буде ухвалено”, – сказав Сологуб.

Україна виконала більшість своїх зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом. Про це заявила в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова під час зустрічі з представниками місії Фонду. Відзначається, що Маркарова провела зустріч з керівником місії МВФ Роном ван Роденом і постійним представником МВФ в Україні Йостою Люнгманом. “Візит місії МВФ – позитивний сигнал у відносинах України з Фондом. Станом на сьогодні ми вже виконали більшість зобов’язань перед МВФ в рамках поточної програми співробітництва”, – заявила Маркарова. Також в ході зустрічі сторони розглянули подальші кроки в рамках двостороннього співробітництва, включаючи можливість отримання фінансової допомоги для збереження і підтримання макроекономічної стабільності.

ЕКОНОМІКА.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що мінімальна заробітна плата з 1 січня 2019 року зросте до 4170 грн. Про це він повідомив  в ході робочої поїздки до Вінницької області в п’ятницю, передає Інтерфакс-Україна. “На наступний рік мінімальна заробітна плата зросте з 3723 до 4170 грн”, – сказав очільник уряду. Гройсман додав, що дані зміни будуть відображені в проекті державного бюджету на 2019 рік, який уряд має намір внести відповідно до законодавства, до 15 вересня. Разом з тим у Федерації профспілок стверджують, що урядовці знову пропонують встановити мінімальну зарплату меншу від очікуваного фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб

АНТИКОРУПЦІЯ.

Народного депутата, причетного до корупційних схем та розкрадання коштів оборонпрому, мають притягнути до кримінальної відповідальності. Про це на брифінгу в Дніпрі заявив Генеральний прокурор Юрій Луценко, інформує “5 канал”. Луценко наголосив,  що найближчим часом скерує до Верховної Ради подання на зняття з нардепа недоторканності. Однак, про кого саме йдеться не уточнив. За його словами, фігурант причетний до привласнення 278 об’єктів нерухомості. У цьому списку – будинки культури, РАЦС, інститут трубної промисловості, навіть аеродром Кам’янка. Ці об’єкти вже повернули державі. І от тепер депутат має понести за це кримінальну відповідальність.

Месенджери виконувача обов’язків глави фіскальної служби (ДФС) Мирослава Продана були зламані і “всі зацікавлені правоохоронці” отримали доступ до його листування з 2012 року. Про це йдеться у матеріалі “Про митарство і митарів”, опублікованому у “Дзеркалі тижня”. Зазначається, що у листуванні є і “низка доручень від президента”, але це “піна у потоці справжньою каламутної води”. “Це був останній і більш ніж переконливий аргумент як для самого Продана, так і для прем’єра, що цю битву їм не виграти”, – пише ДТ. За повідомленням ЗМІ, Продана “вивели з-під удару настільки красиво, наскільки це було можливо”: “Нібито звільнився сам, і лише тому що хоче брати участь у конкурсі на посаду голови ДФС, який ще навіть не оголосили і невідомо, коли він буде”.

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки кримінальних правопорушень у трьох електронних деклараціях омбудсмена Людмили Денісової. Про це повідомляє прес-служба НАЗК. За її даними, під час повної перевірки звітів про доходи уповноваженого Верховної Ради з прав людини за 2015, 2016 та 2017 роки були виявлені ознаки правопорушень, передбачених статтею 366-1 Кримінального кодексу (декларування недостовірної інформації). Зібрані матеріали передадуть для перевірки до Національного антикорупційного бюро.

https://uacrisis.org/ua/68519-oglyad-zmi-za-7-9-veresnya-2018

 

 

Огляд ЗМІ за 6 вересня 2018

 

ВИСНОВКИ

Лідери США, Франції, Німеччини та Канади заявили про “повну впевненість” в оцінці Великої Британії, що двоє підозрюваних в отруєнні в Солсбері є співробітниками Головного розвідувального управління РФ.

РНБО підтримала ініціативу президента Петра Порошенка щодо непродовження Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з РФ на десять років. Президент Петро Порошенко заявив, що буде дано доручення Міністерству закордонних справ України в найкоротші терміни направити ноту російській стороні щодо припинення дії Договору про дружбу. Він також повідомив, що окремо про це буде поінформовано міжнародні організації. Порошенко нагадав, що Україна неодноразово з 2014 року і раніше мала можливість переконатися в ненадійності документів, підписаних із РФ, через позицію російської сторони. Заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв заявив, що припинення дії Договору про дружбу стане усуненням ще однієї перешкоди на шляху до членства в НАТО. «Крім того, в договорі є стаття, де завуальовано написано, що Україна не може бути членом НАТО. Тому припиняючи дію, ми усуваємо і цю перешкоду», – сказав Єлісєєв.

Президент Петро Порошенко заявив, що РНБО в таємному режимі обговорить невідкладні заходи захисту українських інтересів в акваторії Азовського моря. За його словами, на закритому засідання розглянуть кроки і щодо посилення забезпечення Військово-морських сил України. Також він доручив уряду прискорити розробку морської доктрини з урахуванням поточної ситуації в Азовському морі, а МЗС і Мін’юсту розробити методологію юридичного захисту національних інтересів щодо блокування Азовського моря, блокування портів і компенсації відповідних збитків України.

Президент Петро Порошенко назвав екологічною катастрофою викид хімічних речовин на території окупованого Криму і закликав створити міжнародну комісію, щоб це зупинити. РНБО доручила уряду опрацювати спільну позицію держави з міжнародними партнерами щодо протидії техногенній катастрофі у Криму. Контрольні пункти в’їзду-виїзду “Каланчак” і “Чаплинка” на адміністративному кордоні з окупованих Кримом тимчасово призупиняють свою роботу. Також існує висока ймовірність евакуації неповнолітніх із населених пунктів півдня Херсонської області, що розташовані у відносній близькості до заводу “Кримський титан”.

РНБО затвердила основні параметри оборонного бюджету України на 2019 рік, загалом на потреби сектора нацбезпеки та оборони буде спрямовано понад 5% ВВП. Президент Петро Порошенко виступає за підвищення грошового забезпечення українських військовослужбовців щонайменше на 30%, а також за належне забезпечення зброєю Збройних сил України. «Ми звикли раніше говорити, що Будапештський меморандум є гарантом, інші, ні – ми виправляємо ці підходи, і гарантом нашої безпеки є наша армія», – заявив Петро Порошенко.

Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект 6109, який зрівнює права і можливості жінок і чоловіків у Збройних силах та інших військових формуваннях. Жінки-військовослужбовці матимуть рівний доступ до посад та військових звань та рівний обсяг відповідальності.

Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №5495 “Про збереження українських лісів і запобігання неналежному переміщенню необроблених лісоматеріалів” із поправками президента України, що встановлюють жорстку криміналізацію контрабанди лісу-кругляка і обмежують внутрішнє споживання необробленого лісоматеріалу 25 млн куб. м на рік. Водночас, на думку голови профільного комітету ВР Віктора Галасюка, парламент має повернутися до цього питання і знайти можливості збереження заборони експорту дров, під виглядом яких з України вивозиться ліс-кругляк.

Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №7010 про “єдине вікно” на митниці з поправками президента, що скасовують вимогу подання паперових документів, виданих одним державним органом іншому, і що оптимізує роботу контролюючих служб на пунктах пропуску через держкордон.

Депутати Верховної Ради вдруге подали звернення до Конституційного суду з вимогою визнати неконституційним мораторій на продаж-купівлю сільськогосподарських земель. “Тим самим ми хочемо дати ті самі права, які мають вихідці з України в Канаді та інших передових країнах, а саме – вільно купувати та продавати землю”, – заявив  нардеп Олексій Мушак.

Місія Міжнародного валютного фонду на чолі з Роном ван Роденом розпочала роботу в Києві.

Глава Нацбанку повідомив, що обсяг грошових переказів до України від трудових мігрантів у січні-липні 2018 року становив $6,35 млрд. «Ми прогнозуємо, що до кінця року Україна отримає від “заробітчан” понад $11 млрд», – заявив Смолій.

Національний банк підняв облікову ставку на 0,5 відсоткових пункти до 18%.

У Мінсоцполітики повідомили, що цього року із заявами на монетизацію частини зекономлених газових субсидій вже звернулися 1,127 мільйона домогосподарств і майже 21 тисяча сімей, які використовують для опалення електрику. Середня сума так званої премії за зекономлений взимку газ становить близько 700 гривень, все залежить від заощаджених у вигляді субсидій кубів газу.

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення на своєму засіданні підтримав проекти постанов парламенту, якими пропонується визнати роботу Міністерства соціальної політики України незадовільною та звільнити його главу Андрія Реву.

Верховний суд України закрив провадження за позовом народного депутата Сергія Власенка до президента країни Петра Порошенка про визнання протиправним і недійсним указ про призначення екс-глави Донецької ВЦА Павла Жебрівського аудитором НАБУ.

Солом’янський райсуд Києва скасував арешт майна сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександра у “справі рюкзаків”.

«Українська правда», посилаючись на власні джерела, повідомляє, що позафракційний народний депутат та екс-глава секретаріату президента часів Віктора Ющенка – Віктор Балога очолить виборчий штаб кандидата в президенти лідера партії “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка.

Виконавчий комітет “Об’єднання “Самопоміч” виключив депутатів Київської міської ради Сергія Гусовського, Олексія Руденка, Сергія Харчука та Вадима Васильчука з членів партії. Причина виключення – “завдання значної шкоді репутації політичної сили”. “Ці депутати підтримали рішення Київської міської ради щодо виділення родичам їхнього колеги Романа Марченка земельних ділянок у місті Києві, які попередньо були незаконно ним же захоплені. Загальна площа всіх захоплених ділянок складає більше 1,4 га”, – йдеться у заяві партії. Крім того, виконавчий комітет партії почав процедуру відкликання за народною ініціативою депутата Романа Марченка.

Президент Петро Порошенко зустрівся разом з фракцією БПП та представниками уряду в резиденції “Залісся” під Києвом.

ТОП-5 РЕЗОНАНСНИХ НОВИН ДОБИ: ПОЛІТИКА, ЕКОНОМІКА.

 • США, Франція, Німеччина і Канада погодились із звинуваченнями Британії проти Росії (407 публікацій у ЗМІ)
 • Екологічна криза в Криму: урядова комісія знайшла причину (383 публікації у ЗМІ)
 • Відбулась перша зустріч з делегацією МВФ (46 публікацій у ЗМІ)
 • Рада дозволила вивозити дрова з України (29 публікацій у ЗМІ)
 • Верховна Рада ухвалила законопроект, який зрівнює права чоловіків і жінок у військовій сфері (28 публікацій у ЗМІ)

НЕПРОДОВЖЕННЯ ДОГОВОРУ ПРО ДРУЖБУ З РФ.

Рада національної безпеки і оборони України на своєму засіданні в четвер підтримала ініціативу президента України Петра Порошенка щодо непродовження Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з РФ на десять років. “РНБО підтримала пропозицію президента України щодо непродовження чинності Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з РФ на наступні десять років”, – повідомила прес-служба РНБО за підсумками засідання.

Президент України Петро Порошенко заявив, що за підсумками засідання Ради національної безпеки і оборони буде дано доручення Міністерству закордонних справ України в найкоротші терміни направити ноту російській стороні щодо припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією (від 1997 року). “За результатами засідання РНБО буде рішення і доручення Міністерству закордонних справ в найкоротші терміни направити відповідну ноту російській стороні”, – сказав президент на засіданні РНБО в Києві в четвер.

Президент України Петро Порошенко заявив, що міжнародним організаціям, зокрема Організації Об’єднаних Націй, буде окремо повідомлено про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією (від 1997 року). “Усі відповідні позиції, які потребують повідомлення, починаючи від ООН, я скористаюся своїм візитом до Нью-Йорка… Про це відповідним міжнародним організаціям також буде повідомлено окремо”, – сказав президент на засіданні РНБО в Києві в четвер.

Припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією від 1997 року стане усуненням ще однієї перешкоди на шляху до членства в НАТО. Про це сказав заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв в інтерв’ю BBC News Україна. “Росія, розв’язавши збройну агресію проти України, порушила фактично кожне положення цього документу, зробила нікчемною його мету. Крім того, в договорі є стаття, де завуальовано написано, що Україна не може бути членом НАТО. Тому припиняючи дію, ми усуваємо і цю перешкоду”, – сказав Єлісєєв.

ЗАГРОЗА З БОКУ РФ НА АЗОВСЬКОМУ МОРІ.

Президент України Петро Порошенко доручив Кабінету Міністрів України докласти зусиль для прискорення розробки Морської доктрини. “Просив би уряд, щоб ми доклали зусиль для прискорення розробки Морської доктрини, у тому числі, де ми врахуємо поточну ситуацію в Азовському морі”, – сказав президент під час засідання Ради національної безпеки і оборони України в Києві в четвер. Крім того, П. Порошенко доручив Міністерству закордонних справ і Міністерству юстиції внести йому пропозиції стосовно юридичного захисту українських інтересів у частині поведінки Росії щодо блокування судноплавства в Азовському морі, блокування портів і компенсації відповідних збитків, яких зазнає Україна та українські виробники.

АВАРІЯ НА КРИМСЬКОМУ ЗАВОДІ «ТИТАН».

Президент Петро Порошенко назвав екологічною катастрофою викид хімічних речовин на території окупованого Криму і закликав створити міжнародну комісію, щоб це зупинити. Про це він сказав під час засідання РНБО 6 вересня. “Ми всі проінформовані про екологічну катастрофу, яка трапилась на окупованій території Криму, в м. Армянськ. Наші екологи повідомляють дуже занепокойливі дані…і нам треба зробити декілька речей”, – сказав Порошенко. Зокрема, за його словами, необхідно створити міжнародну комісію і зупинити екологічну катастрофу, “яка безпосередньо впливає на Україну”.

Рада національної безпеки і оборони України на засіданні в четвер доручила уряду опрацювати спільну позицію держави з міжнародними партнерами щодо протидії техногенній катастрофі, яка поширюється на окупованій території північного Криму. “Кабінету Міністрів України доручено відпрацювати спільну позицію нашої держави з міжнародними партнерами щодо протидії техногенній катастрофі, яка поширюється на окупованій території північного Криму, а також забезпечити заходи протидії її поширенню на південну частину материкової України”, – повідомляє прес-служба РНБО.

Контрольні пункти в’їзду-виїзду “Каланчак” і “Чаплинка” на адміністративному кордоні з окупованих Кримом тимчасово призупиняють свою роботу в зв’язку з екологічною ситуацією з кримським заводом “Титан”. Про це повідомляє 6 вересня речник Державної прикордонної служби Олег Слободян. “З метою збереження життя та здоров`я персоналу Держприкордонслужби та громадян, які проживають біля адмінмежі і слідують через КПВВ, в зв’язку з небезпечною екологічною ситуацією, яка склалася на заводі “Титан” на території тимчасово окупованого Криму прийнято рішення про тимчасове припинення роботи контрольних пунктів в’їзду-виїзду “Каланчак” та “Чаплинка” – пише він у Facebook.

Існує висока ймовірність евакуації неповнолітніх із населених пунктів півдня Херсонської області, що розташовані у відносній близькості до заводу “Кримський титан” (тимчасово окупована Росією територія Криму), де відбуваються викиди шкідливих хімічних речовин, заявляє голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв. “У нас уже є загроза того, що із завтрашнього дня ми насамперед своїх дітей, з Херсонської області (йдеться про населені пункти, які прилягають до заводу “Титан”), також евакуюємо (углиб України – ІФ)”, – сказав А. Гордєєв в ефірі телеканалу “112.Україна” в четвер увечері.

ОБОРОННА СФЕРА УКРАЇНИ.

Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) затвердила основні параметри оборонного бюджету України на 2019 рік, загалом на потреби сектора нацбезпеки та оборони буде спрямовано понад 5% ВВП. Як повідомляє прес-служба РНБО, таке рішення було ухвалено на засіданні в четвер. “Одним із важливих пріоритетів бюджету наступного року за дорученням президента України визначено суттєве збільшення грошового забезпечення військовослужбовців”, – наводить слова секретаря РНБО України Олександра Турчинова прес-служба. За його словами, серед пріоритетних напрямів фінансування на наступний рік заплановано виконання заходів щодо розробки, підготовки виробництва та закупівлі нових зразків озброєння та військової техніки, зокрема сучасного високоточного ракетного озброєння (ракетних систем і комплексів, крилатих ракет), посилення системи протиповітряної оборони держави і можливостей авіації Повітряних сил Збройних сил України.

Президент України Петро Порошенко виступає за підвищення грошового забезпечення українських військовослужбовців щонайменше на 30%, а також за належне забезпечення зброєю Збройних сил України. “Стосовно військового бюджету: ситуація непроста, хоча спільними зусиллями прийняті реформи вже дають відповідні плоди”, – сказав П. Порошенко під час засідання Ради національної безпеки і оборони України в Києві в четвер. Він висловив сподівання, що макроекономічні показники України дадуть змогу забезпечити фінансування сектора національної безпеки та оборони.

Президент України Петро Порошенко заявив, що гарантом української незалежності є українська армія, а не міжнародні договори. “Дійсно говорять: на друга і партнера сподівайся, але спирайся на власні сили. Я окремо наголошую: українська армія є гарантом української незалежності. Ми звикли раніше говорити, що Будапештський меморандум є гарантом, інші, ні – ми виправляємо ці підходи, і гарантом нашої безпеки є наша армія. Тому, виходячи з цього принципу, ми виставлятимемо необхідні пріоритети”, – сказав президент на засіданні Ради національної безпеки і оборони України в Києві в четвер.

Верховна Рада зрівняла  в правах жінок і чоловіків під час проходження військової служби в Збройних силах України та інших військових формуваннях. Як передає кореспондент агентства “Інтерфакс-Україна”, відповідний законопроект (№ 6109) про внесення змін до деяких законів України, що стосуються забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби в ЗСУ та інших військових формуваннях у другому читанні та в цілому підтримали 247 народних депутатів на пленарному засіданні в четвер.

ЕКОНОМІКА.

Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №5495 “Про збереження українських лісів і запобігання неналежному переміщенню необроблених лісоматеріалів” із поправками президента України, що встановлюють жорстку криміналізацію контрабанди лісу-кругляка і обмежують внутрішнє споживання необробленого лісоматеріалу 25 млн куб. м на рік. Законопроект із поправками президента, що виключають пункт про заборону експорту паливної деревини, підтримали 246 народних депутатів. Водночас, на думку голови профільного комітету ВР Віктора Галасюка, парламент має повернутися до цього питання і знайти можливості збереження заборони експорту дров, під виглядом яких з України вивозиться ліс-кругляк.

Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №7010 про “єдине вікно” на митниці з поправками президента, що скасовують вимогу подання паперових документів, виданих одним державним органом іншому, і що оптимізує роботу контролюючих служб на пунктах пропуску через держкордон. Законопроект про “єдине вікно” з поправками президента, що виключають пункти про держпідтримку закупівлі вагонів-зерновозів, підтримали 259 народних депутатів, передає кореспондент агентства “Інтерфакс-Україна”.

Депутати Верховної Ради вдруге подали звернення до Конституційного суду з вимогою визнати неконституційним мораторій на продаж-купівлю сільськогосподарських земель. Про це в колонці на ЕП написав народний депутат Олексій Мушак. “Сьогодні 69 народних депутати звернулись до Конституційного Суду України з вимогою визнати мораторій на продаж-купівлю сільськогосподарських земель таким, що порушує Конституцію”, – зазначив він. “Тим самим ми хочемо дати ті самі права, які мають вихідці з України в Канаді та інших передових країнах, а саме – вільно купувати та продавати землю”, – додав Мушак. За його словами, це єдиний логічний шлях після того, що Європейський суд з прав людини 22 травня визнав, що мораторій порушує права землевласників.

Місія Міжнародного валютного фонду на чолі з Роном ван Роденом розпочала роботу в Києві. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”. У представництві уточнили, що місія прибула до Києва напередодні. Як повідомив в середині серпня постійний представник Фонду в Україні Йоста Люнгман, місія МВФ працюватиме в Києві в період з 6 по 19 вересня “для обговорення останніх економічних подій і економічної політики”. За словами Люнгмана, в порядку питань, що підлягають обговоренню, буде також фінансова допомога від МВФ на підтримку політики, спрямованої на забезпечення макроекономічної стабільності в Україні і подальшого руху економіки країни в напрямку сталого та інклюзивного зростання.

Національний банк підняв облікову ставку на 0,5 відсоткових пункти до 18%. Про це повідомляє прес-служба НБУ. “Правління Національного банку прийняло рішення підвищити облікову ставку до 18% річних з 7 вересня 2018 року. Незважаючи на впевнене зниження інфляції з початку року, реалізація ряду ризиків може в подальшому перешкодити цій тенденції”, – йдеться в повідомленні.

СУБСИДІЇ.

Цьогоріч із заявами на монетизацію частини зекономлених газових субсидій вже звернулися 1,127 мільйона домогосподарств і майже 21 тисяча сімей, які використовують для опалення електрику. Про це йдеться на сайті Мінсоцполітики. Середня сума так званої премії за зекономлений взимку газ становить близько 700 гривень, все залежить від заощаджених у вигляді субсидій кубів газу. Першими розпочали виплати управління соціального захисту населення у Київській та Хмельницькій області.

АНТИКОРУПЦІЯ.

Суд надав детективам НАБУ доступ до оригіналів матеріалів справи про визнання права власності на частини нафтопродуктопроводів “Самара-Західний напрямок” і “Грозний-Армавір-Трудова”. Про це повідомляє “Судовий репортер” з посиланням на постанову Солом’янського райсуду Києва. Ці трубопроводи були побудовані за часів Радянського Союзу і знаходилися в загальносоюзній власності. Після проголошення незалежності трубопроводи загальною довжиною 1433 км повинні були перейти у власність держави Україна на підставі правонаступництва. Однак посадові особи дочірнього підприємства “ПрикарпатЗахідтранс” Російської акціонерної компанії “Транснафтопродукт” трубопроводи у власність України не передали.

Верховний суд України в складі Касаційного адміністративного суду закрив провадження за позовом народного депутата Сергія Власенка (фракція “Батьківщина”) до президента країни Петра Порошенка про визнання протиправним і недійсним указ про призначення екс-глави Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського аудитором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). “Суд на засіданні 6 вересня ухвалив рішення закрити провадження. Повний текст рішення з мотивувальної частини написано протягом п’яти днів”, – повідомили агентству “Інтерфакс-Україна” в прес-службі суду в четвер.

Солом’янський райсуд Києва скасував арешт майна сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександра у “справі рюкзаків”. Про це йдеться в ухвалі суду від 23 серпня. “Клопотання адвоката Тарасова Андрія Георгійовича подане в інтересах ОСОБА_2 про скасування арешту майна в кримінальному провадженні № 42015000000001349 від 07.07.2015 року – задовольнити. Скасувати арешт на майно, накладений ухвалою слідчого судді Солом’янського районного суду м. Києва від 4.05.2018 року у справі 760/10751/18, що належить на праві власності ОСОБА_2 (Олександр Аваков – ред.)”, – йдеться в тексті рішення.

ЕНЕРГЕТИКА.

Формульне ціноутворення на енергетичне вугілля за принципом “Роттердам+” обмежує ринкову силу енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова. Про це в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” заявила глава Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг Оксана Кривенко. “Запровадження такої формули обмежує ринкову силу ДТЕК, оскільки застосовується міжнародно-визнаний індекс. Далі вже кон’юнктура на світових ринках або дозволяє інвестувати в технологічний процес, в власний видобуток (вугілля – Ред.), або призводить до збитків”, – сказала вона. На думку Кривенко, якби в Україні не застосовувався формульний підхід до ціноутворення на енергетичне вугілля, споживачам довелося б платити за електроенергію відчутно більше.

Поділитися у соцмережах

 

 

Огляд ЗМІ за 5 вересня 2018

ВИСНОВКИ

Глава британського уряду Тереза Мей заявила, що розслідування отруєння Скрипалів вказало на те, що люди, на яких лежить відповідальність за злочин, є співробітниками російської військової розвідки. За словами Мей, “така операція мала бути схвалена не лише всередині ГРУ, а й іншими високопоставленими представниками російського керівництва”.

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони одноголосно підтримав президентський законопроект зі змінами до Конституції щодо закріплення курсу України на європейську і євроатлантичну інтеграцію.

Президент Петро Порошенко повідомив, що Рада Європейського Союзу вирішила продовжити на півроку індивідуальні санкції проти Росії щодо понад 150 осіб і близько 50 компаній за агресію проти України. У Представництві ЄС в Україні заявили, що РФ умисне перешкоджає проходженню суден до українських портів Азовського моря, а також очікують, що Росія забезпечить до них безперешкодний доступ.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав нормандський формат “блюзнірським” після ліквідації ватажка бойовиків “ДНР” Олександра Захарченка. “Нормандський формат – ми від нього не відмовляємося, але зараз було б просто недоречно і блюзнірськи цей нормандський формат збирати, особливо коли ні Берлін, ні Париж не висловили свого засудження цього політичного вбивства, яке сталося в Донецьку”, – заявив Лавров. У МЗС Німеччини переконані, що “нормандський формат” залишається важливим елементом врегулювання ситуації на сході України і після вбивства глави самопроголошеної “ДНР” Олександра Захарченка.  Посольство США закликало Росію виконувати свої зобов’язання, взяті в рамках домовленостей, і негайно припинити бойові дії на сході України.

Кабінет міністрів звільнив виконувача обов’язків голови Державної фіскальної служби Мирослава Продана за його власною заявою. За словами в.о. міністра фінансів Оксани Маркарової, Продан пішов у відставку, щоб не було конфлікту інтересів, оскільки Кабмін планує провести конкурс на посаду глави Фіскальної служби і Продан збирається в ньому брати участь. “До проведення конкурсу виконувати обов’язки глави ДФС буде Олександр Власов”, – сказала Маркарова, уточнивши, що новий керівник 3 роки очолював спецпідрозділ податкової міліції ДФС “Фантом”.

Міністерство фінансів виплатило 444 мільйони доларів по купону за облігаціями зовнішньої державної позики.

Кабінет міністрів підвищив мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на горілку  та лікеро-горілчані вироби на 12,4-19,6%; віскі, ром і джин – на 12%; коньяк – на 6,6-9,5% і вина – на 4,5-13,5%.

Кабінет міністрів ухвалив рішення про посилення заходів із боротьби з “тіньовою” зайнятістю. Відповідне розпорядження розробили у Міністерстві соціальної політики. Його мета — проведення детінізації трудових відносин, тобто боротьба з неофіційною зайнятістю та використанням схем, коли трудові відносини маскуються під відносини між підприємцями.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Міністерству регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ забезпечити впровадження нових державних будівельних норм, ухвалених у 2018 році. За словами міністра регіонального розвитку Геннадія Зубка, в 2018 році міністерство змінює 13 ДБН, із них чотири основні – про планування та забудову територій; про дошкільні заклади; про вулиці та дороги; а також про освітні заклади.

Журналістка програми “Схеми” на “Радіо Свобода” Наталія Седлецька повідомила, що Генпрокурор Юрій Луценко покликав її на «закриту» зустріч. За її словами, озвучена мета зустрічі – пояснити, навіщо ГПУ вдалось до зняття інформації з її телефону. “Ми проти кулуарщини. Тому Радіо Свобода запрошує Юрія Луценка в цей же час о 15-30 замість кулуарної зустрічі за зачиненими дверима дати відкритий коментар у прямому ефірі нашого ЗМІ”, – заявила журналістка. У ЄС схвильовані через рішення Печерського районного суду про надання Генпрокуратурі доступу до телефону журналістки програми “Схеми” Наталії Седлецької. Також у США занепокоєні впливом на свободу преси в Україні.

Генеральна прокуратура України також отримала дозвіл суду на перевірку смс-повідомлень (за 17 місяців) у телефоні журналістки журналу “Новое время” Христини Бердинських.

Директор НАБУ Артем Ситник не виключає можливості його затримання перед виборами у справі про начебто розголошення інформації. “Тиск на мене особисто чиниться від початку нашої роботи. Сказати, що це якась нова форма тиску – не скажу так”, – додав він. Говорячи про розслідування справи, в якій фігурує його прізвище, Ситник наголосив, що якби були “реальні підстави притягнути до відповідальності когось із детективів або керівництво НАБУ, це давно було б зроблено”. Ситник також наголоси, що ініціюватиме притягнення до відповідальності народних депутатів, матеріали вже зібрано.

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет впевнений, що єдину помісну церкву в країні буде створено до кінця поточного року, а ті церкви, які не долучаться до неї, мають називатися Російська православна церква в Україні.

ТОП-5 РЕЗОНАНСНИХ НОВИН ДОБИ: ПОЛІТИКА, ЕКОНОМІКА.

 • Британія звинуватила росіян Петрова і Боширова в отруєнні Скрипалів (236 публікацій у ЗМІ)
 • Суд надав прокуратурі доступ до телефонних переговорів журналістки Христини Бердинських (79 публікацій у ЗМІ)
 • Зміни в Конституції щодо європейського курсу України одноголосно схвалив Комітет з нацбезпеки (23 публікації у ЗМІ)
 • Євросоюз продовжив індивідуальні санкції проти російських політиків і сепаратистів (9 публікацій у ЗМІ)
 • В Україні підняли ціни на горілку, вино і коньяк (8 публікацій у ЗМІ)

ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ.

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони підтримав президентський законопроект зі змінами до Конституції щодо закріплення курсу України на європейську і євроатлантичну інтеграцію. Рішення одностайно було прийнято на засіданні комітету 5 вересня. “Одинадцять “за”. Одноголосно. Зафіксуйте це”, – оголосив голова комітету Сергій Пашинський. Він нагадав процедуру прийняття змін до Основного закону України: “Суб’єкт законодавчої ініціативи вніс законопроект, ми зараз даємо висновок і в залі, дуже сподіваюся, що отримуємо 226 голосів. Потім цей проект іде до Конституційного суду. Якщо він отримує висновок КС, на наступній сесії він вноситься в зал і потребує 300 голосів”.

МІНСЬКИЙ ПРОЦЕС.

Рада Європейського Союзу вирішила продовжити на півроку індивідуальні санкції проти Росії щодо понад 150 осіб і близько 50 компаній за агресію проти України, повідомив президент України Петро Порошенко. “Вітаю новину з Брюсселя про логічне рішення послів ЄС продовжити на півроку індивідуальні санкції проти Росії щодо більше ніж 150 осіб та близько 50 компаній за агресію проти України”, – написав П. Порошенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook у середу.

В Європейському Союзі заявляють про умисне перешкоджання проходженню суден до українських портів Азовського моря, а також очікують, що Росія забезпечить до них безперешкодний доступ. “Останніми місяцями Росія дедалі частіше навмисно перешкоджала та затримувала проходження суден, зокрема суден із держав-членів ЄС, які йшли транзитом через Керченську протоку з/до портів України в Азовському морі. Ми очікуємо, що Російська Федерація забезпечить безперешкодний доступ до українських портів в Азовському морі”, – йдеться у відповіді Представництва ЄС в Україні на відповідний запит агентства “Інтерфакс-Україна”, отриманій у середу.

Президент України Петро Порошенко наголошує, що політика умиротворення Російської Федерації не діє, і лише посиленням режиму санкції проти Москви і солідарною позицією світового співтовариства можна не допустити появи нових жертв від дій Росії.”Висновки експертів ОЗХЗ щодо застосування саме «Новічка» в британському Еймсбері – це чергове підтвердження злочинної сутності російського агресора. Для нього людське життя нічого не варте. А для його злочинів – не існує кордонів”, – написав П.Порошенко в середу в своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Посольство США в четверту річницю підписання Мінського протоколу закликало Росію виконувати свої зобов’язання, взяті в рамках домовленостей, і негайно припинити бойові дії на сході України. “Цього дня, чотири роки тому, було підписано Мінський протокол із метою встановлення миру в східній Україні. Але бойові дії ніколи не припинялися, загрожуючи життю та добробуту невинних українців. Росія має виконувати свої зобов’язання та негайно припинити бойові дії”, – йдеться в повідомленні американського посольства в Україні на сторінці в мікроблозі Twitter.

У МЗС Німеччини переконані, що “нормандський формат” (Франція, Німеччина, Україна, Росія) залишається важливим елементом врегулювання ситуації на сході України і після вбивства глави самопроголошеної “ДНР” Олександра Захарченка, заявив представник МЗС ФРН Райнер Бройль. “Не коментуючи окремих висловлювань, я можу сказати – ми переконані в тому, що “нормандський формат” може функціонувати. Це, звичайно, передбачає, що всі, хто бере участь, готові до переговорів. Ми з нашого боку до цього готові і вважаємо, що продовження роботи в цьому форматі матиме велике значення”, – сказав Р. Бройль журналістам у середу.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав нормандський формат “блюзнірським” після ліквідації ватажка бойовиків “ДНР” Олександра Захарченка. Про це повідомляє заблокований в Україні сайт РИА Новости, передає Лига.net “Нормандський формат – ми від нього не відмовляємося, але зараз було б просто недоречно і блюзнірськи цей нормандський формат збирати, особливо коли ні Берлін, ні Париж не висловили свого засудження цього політичного вбивства, яке сталося в Донецьку”, – заявив Лавров. 31 серпня в окупованому Донецьку підірвали Захарченка – він помер.

НОВИЙ КОНКУРС НА ЗАМІЩЕННЯ ПОСАДИ ГОЛОВИ ДФС.

Кабінет міністрів звільнив виконувача обов’язків голови Державної фіскальної служби Мирослава Продана за його власною заявою. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна” з посиланням на в.о. міністра фінансів Оксану Маркарову. “В.о. голови ДФС прийняв рішення звільнитися за власним бажанням, уряд це рішення підтримав”, – сказала вона після урядового засідання в середу. За словами Маркарової, Продан пішов у відставку, щоб не було конфлікту інтересів, оскільки Кабмін планує провести конкурс на посаду глави Фіскальної служби і Продан збирається в ньому брати участь. “Питання, про яке ми з вами вже давно дискутували, це проведення конкурсу на позицію глави ДФС. Проведення такого відкритого та прозорого конкурсу є дуже важливим для подальшої реформи, в тому числі ДФС. Сьогодні уряд ухвалив рішення про початок та оголошенні такого конкурсу”, – заявила вона.

ЕКОНОМІКА.

Міністерство фінансів виплатило 444 мільйони доларів по купону за облігаціями зовнішньої державної позики. Про це повідомляє Finclub. “Вчора Міністерство фінансів здійснило оплату 444 млн доларів купонного доходу за єврооблігаціями”, – повідомили в прес-службі Мінфіну. Як повідомляє “Інтерфакс-Україна”, зазначені єврооблігації були випущені в рамках проведеної Україною в 2015 році боргової операції з державним та гарантованим державою боргом, а також реструктуризації зовнішніх запозичень Києва, “Укравтодору” і держпідприємства “Конструкторське бюро” Південне ім. Янгеля” (Дніпро). Процентна ставка за всіма зазначеними цінними паперами була встановлена на рівні 7,75% річних. Процентний дохід нараховується і виплачується двічі на рік – 1 березня і 1 вересня, починаючи з 1 березня 2016 року.

Кабінет міністрів підвищив мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на горілку  та лікеро-горілчані вироби на 12,4-19,6%; віскі, ром і джин – на 12%; коньяк – на 6,6-9,5% і вина – на 4,5-13,5%. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”. Згідно з постановою, прийнятій на засіданні уряду в середу, мінімальну роздрібну ціну на півлітрову пляшку горілки пропонується підвищити – до 89,4 грн. Мінімальні оптово-відпускні ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби підвищуються – до 321 грн/літр 100%-го спирту. Мінімальні ціни на вина натуральні підвищені до 42 грн за пляшку 0,7 л у роздрібній торгівлі, на кріплені вина і вермути – до 49 грн, на шампанське за пляшку 0,7 л – до 89 грн.

Кабінет міністрів ухвалив рішення про посилення заходів із боротьби з “тіньовою” зайнятістю. Про це повідомляє “Урядовий портал”. Відповідне розпорядження розробили у Міністерстві соціальної політики. Його мета — проведення детінізації трудових відносин, тобто боротьба з неофіційною зайнятістю та використанням схем, коли трудові відносини маскуються під відносини між підприємцями. “Розпорядженням передбачено посилення координації органів державної влади в питаннях проведення роз’яснювальної роботи, здійснення заходів щодо виявлення фактів застосування незадекларованої праці, а також перегляд актів органів виконавчої влади та внесення змін до них з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин”, — йдеться у повідомленні.

МІСТОБУДУВАНННЯ.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Міністерству регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ забезпечити впровадження нових державних будівельних норм (ДБН), ухвалених у 2018 році. Про це прем’єр заявив на засіданні уряду, передає “Інтерфакс-Україна”.  “Будівельні історії, які просто знищують українські міста і громади, – це ще одна боротьба з кланом. Пропоную дати доручення уряду Міністерству регіонального розвитку, суміжним міністерствам і Державній архітектурно-будівельній інспекції забезпечити впровадження нових ДБН. Будь ласка, попрацюйте з усіма експертизами, проектними організаціями стосовно проектування та забезпечення перегляду наявних проектів згідно з новими нормами”, – заявив він. За словами міністра регіонального розвитку Геннадія Зубка, в 2018 році міністерство змінює 13 ДБН, із них чотири основні – про планування та забудову територій; про дошкільні заклади; про вулиці та дороги; а також про освітні заклади.

СПРАВА СИТНИКА.

Генеральний прокурор покликав журналістку програми “Схеми” на “Радіо Свобода” Наталію Седлецьку на “закриту” зустріч. Про це вона повідомила у Facebook. “Вчора близько опівночі мені зателефонувала прес-секретар Юрія Луценка Лариса Сарган. Повідомила, що Генпрокурор запрошує мене сьогодні на закриту зустріч. Без камери. На 15-30”, – пише Седлецька. За її словами, озвучена мета зустрічі – пояснити, навіщо ГПУ вдалось до зняття інформації з її телефону. Як розповіла журналістка, Сарган запевняла, що Генпрокуратуру нібито не цікавить SMS-переписка, а лише пересування та місцеперебування телефону.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко запросив народних депутатів Вікторію Сюмар (фракція “Народний фронт”) та Ольгу Червакову (фракція “Блок Петра Порошенка”) на свою зустріч із головним редактором програми антикорупційних розслідувань “Схеми” Наталією Седлецькою в середу. “Ми з Ольгою Черваковою запрошені за годину на зустріч до генерального прокурора, яка має стосуватися цієї теми (ситуації навколо Н. Седлецької – ІФ)”, – повідомила В. Сюмар на засіданні парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики в середу в Києві.

Генеральна прокуратура України отримала дозвіл суду на перевірку смс-повідомлень (за 17 місяців) у телефоні журналістки журналу “Новое время” Христини Бердинських, аналогічне рішення стосовно головного редактора програми антикорупційних розслідувань “Схеми” Наталії Седлецької. “Лариса Сарган (прес-секретар генпрокурора Юрія Луценка – ІФ) повідомила, що на мій телефон теж є постанова суду, аналогічна тій, що і в Наталі Седлецької.., що дозволяє ГПУ перевірити мій телефон за 1,5 року”, – написала К. Бердинських на сторінці у Facebook.

У ЄС схвильовані через рішення Печерського районного суду про надання Генпрокуратурі доступу до телефону журналістки програми “Схеми” Наталії Седлецької. Про це йдеться у заяві речниці ЄС Майї Косьянчич, яка є в розпорядженні Європейської правди. “Рішення Печерського райсуду про надання Генпрокуратурі доступу до мобільного телефону міжнародно визнаної журналістки Наталії Седлецької, включаючи її повідомлення та геолокацію, викликає дуже серйозні питання. Ніяке рішення суду не повинно порушувати основні свободи ЗМІ та міжнародні журналістські стандарти, такі як захист джерел журналістів” – наголошується у заяві.

У США занепокоєні впливом на свободу преси в Україні в зв’язку з дозволом суду на перевірку 17 місяців смс-повідомлень у телефоні головного редактора програми антикорупційних розслідувань “Схеми” Наталії Седлецької. “Ми занепокоєні тим, що вчорашнє рішення суду щодо журналістки-розслідувача Наталії Седлецької може мати несприятливий вплив на свободу преси і зусилля із боротьби з корупцією в Україні. Українська влада має підтримувати незалежну журналістику”, – йдеться в повідомленні, опублікованому в четвер у акаунті посольства США в Україні в соцмережі “Твіттер”.

Директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник не виключає можливості його затримання перед виборами у справі про начебто розголошення інформації, в рамках якої суд надав доступ прокуратурі до інформації з телефону журналістки програми антикорупційних розслідувань “Схеми” Наталії Седлецької. Як розповів А. Ситник журналістам у Києві в середу, справа про нібито розголошення ним таємниці досудового слідства “досить стара і валялася в Генпрокуратурі”, але з початком нового політичного сезону щодо неї можуть розпочатися “якісь рухи”.

У процесі формування Вищого антикорупційного суду в Україні (ВАСК) необхідно усунути ризики тиску на майбутніх суддів ВАКС, зокрема через публічність інформації про них, наголошує директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник. Виступаючи в середу під час експертної дискусії щодо проведення конкурсу на зайняття посад суддів Вищого антикорупційного суду, директор НАБУ зазначив, що процедура відбору кандидатів на посади суддів уже розпочалася, але умови, в яких майбутні судді ВАКС працюватимуть, можуть відштовхувати кандидатів з огляду на ситуацію, що склалася з суддями Солом’янського райсуду Києва, який нині розглядає справи НАБУ.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) ініціюватиме притягнення до відповідальності народних депутатів, матеріали вже зібрано, заявляє директор НАБУ Артем Ситник. “Це питання залежить від антикорупційної прокуратури та від генпрокурора. Матеріали зібрано, і ми ці питання ініціюватимемо. Щодо кого конкретно – говорити не буду”, – сказав А. Ситник журналістам у Києві в середу, відповідаючи на запитання про те, чи буде НАБУ ініціювати нові подання на народних депутатів щодо зняття недоторканності на новій сесії Верховної Ради.

УТВОРЕННЯ ДБР.

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба наполягає на правомірності своєї вимоги отримати результати проходження поліграфа кандидатами на керівні органи до ДБР. “Я не приймав рішень про відмову кому-небудь із кандидатів у призначенні на посаду. Я відмовив в розгляді подань кандидатів на призначення на посади”, – сказав він на засіданні комітету Верховної Ради щодо запобігання та протидії корупції. Р. Труба наголосив, що саме результати поліграфа є підставою для прийняття кадрових рішень директором ДБР.

УТВОРЕННЯ АВТОКЕФАЛЬНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ.

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет (Денисенко) впевнений, що єдину помісну церкву в країні буде створено до кінця поточного року, а ті церкви, які не долучаться до неї, мають називатися Російська православна церква в Україні. “Томос буде. Після Томосу буде собор тих архієреїв, які звернулися до Вселенського патріарха стосовно надання Томосу про автокефалію. Ті, хто не звертався, на соборі не матимуть права. Собор означає, що всі три церкви об’єдналися в одну єдину помісну українську автокефальну церкву, і він обере свого предстоятеля, і буде в Україні одна українська церква, а ті, хто не приєднається до цієї української церкви, мають називатися Російська православна церква в Україні”, – сказав глава УПЦ-КП у коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” в середу в Києві.

Огляд ЗМІ за 4 вересня 2018

ВИСНОВКИ

Текст президентського законопроекту №9037 про внесення змін до Конституції України щодо незворотності курсу України на європейську і євроатлантичну інтеграцію оприлюднено на сайті Верховної Ради. Голова фракції “Блок Петра Порошенка” Артур Герасимов заявив, що внесення змін до Конституції України в частині закріплення євроатлантичної інтеграції та курсу на Європейський Союз підтримують понад 300 парламентаріїв, тобто конституційна більшість. нардеп Сергій Власенко звинуватив президента у блокуванні референдуму про вступ до Альянсу, який організовувала “Батьківщина” у 2014 році. Нардеп Олена Сотник вважає, що з юридичної точки зору у законопроекті №9037  практично немає змістовного навантаження. «По-перше, Порошенкова ідея не має практичної цінності та, відповідно, сенсу. По-друге, ініціатива не враховує можливу зміну ситуації в Україні та довкола неї. Та й досвід держав колишнього соцтабору – і це по-третє – свідчить: для успішної інтеграції до ЄС та НАТО подібні конституційні положення не потрібні. Ну й по-четверте, ризиком є непроходження президентського законопроекту в парламенті, що означатиме іміджеві збитки для України. Інакше кажучи, йдеться винятково про виборчу технологію та сподівання додати щось до президентського рейтингу», – йдеться у статті «Європейської правди».

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін нагадав, що бачить необхідність у введенні біометричного візового режиму з РФ. За його словами, на території Росії постійно проживає кілька мільйонів українців. “Потрібно чесно дивитися, хто вони, хто постійно там перебуває. Їдуть вони до родичів або працювати”, – зазначив міністр. Клімкін також заявив, що в окупованому Росією Криму назріває екологічна катастрофа. Представник українського омбудсмена з дотримання прав жителів АР Крим і м. Севастополя Ісмаїл Халіков поінформував, що після викиду невідомої речовини в ніч на 24 серпня на півночі Криму зафіксовано перевищення сірчистого ангідриду в повітрі.

Верховна Рада затвердила порядок денний на поточний тиждень. За словами спікера парламенту Андрія Парубія, серед найважливіших рішень, які Рада збирається ухвалити 4-7 вересня, частина питань щодо інтелектуальної власності, що є необхідним для євроінтеграції України, блок питань про національну безпеку і оборону та велика кількість ратифікацій.

Верховна Рада відхилила євроінтеграційний законопроект, що адаптує українське законодавство у сфері інтелектуальної власності до законодавства ЄС у частині прав охорони винаходів і корисних моделей. Проект закону передбачає імплементацію в національне законодавство положень, директив та регламентів ЄС у сфері правової охорони біотехнологічних винаходів, медичних продуктів. Зазначається, що це урядовий законопроект, що міг зруйнувати монополію на патентування у фармацевтичній сфері.

Парламентський комітет з питань інформатизації та зв’язку вважає за доцільне відправити на доопрацювання законопроект №6688, який дасть змогу без рішення суду блокувати сайти на 48 годин. Голова комітету Олександр Данченко повідомив, що буде створено робочу групу з його підготовки.

Верховна рада прийняла в другому читанні законопроект, який щодо скасування державного регулювання виробництва і реалізації цукру. “У зв’язку зі змінами, які відбулися на внутрішньому і світовому ринках цукру за останні роки, необхідність в адміністративному регулюванні … втратила актуальність”, – йдеться у повідомленні асоціації “Укрцукор”.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман назвав неминучим зміну ціни на газ для населення. При цьому глава уряду ще раз нагадав, що підвищення ціни на газ є однією з вимог Міжнародного валютного фонду для виділення Україні чергового траншу, який допоможе стабілізувати стан економіки.

Представники фракцій “Блок Петра Порошенка” та “Народний фронт” закликали Генпрокуратуру та Службу безпеки провести розслідування щодо антиукраїнської діяльності Віктора Медведчука та “проросійських” телеканалів. “Ця людина, яка проголошувала гасла федералізації, двомовності, антиєвропейські гасла, зараз почувається вільно в країні, яка пережила Революцію гідності і де тисячі людей вже загинули за незалежність з 2014 року”, – сказав депутат Андрій Левус.

У Верховній Раді України зареєстровано проект постанови українського парламенту про заяву до Норвезького Нобелівського комітету щодо висунення кандидатури українського кінорежисера, політв’язня в Російській Федерації Олега Сенцова на здобуття Нобелівської премії миру.

Редакція програми антикорупційних розслідувань “Схеми” заявляє, що Генеральна прокуратура України отримала доступ до інформації телефону головного редактора програми Наталії Седлецької, та розцінює це як тиск на незалежного журналіста. Редакція програми “Схеми” наголошує, що “генпрокурор Юрій Луценко та його підлеглі неодноразово ставали фігурантами розслідувань програми «Схеми»”, і тепер Генпрокуратура отримала доступ до приватної, захищеної законом інформації Седлецької за півтора року. У ГПУ заявили, що інформація з телефону Наталії Седлецької не включає змісту розмов, і не буде ніякого втручання в професійну діяльність та особисте життя журналіста. Крім того, у ГПУ таку дію мотивували «необхідністю встановлення дати, часу та місця ймовірного розголосу даних з обмеженим доступом керівником НАБУ».

Результати опитування фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва й соціологічної служби Центру Разумкова свідчить, що с еред політичних партій найбільше голосів тих, хто піде на вибори, отримали б партія “Батьківщина” (18,5%), далі йдуть: “Громадянська позиція” (9,4%), “За Життя” (8,7%), Блок Петра Порошенка “Солідарність” (7,7%), “Опозиційний блок” (7,1%), “Радикальна Партія Олега Ляшка” (6,4%), “Слуга народу” (6,4%). 68% українських виборців готові голосувати на виборах до Верховної Ради і 23% не налаштовані брати участь у них. Основні причини відмови від участі у виборах: люди не бачать, за кого голосувати (19% від тих, хто не планує йти на дільниці), і не вірять у чесність виборів (17%). Зазначається, що серед кандидатів на президентську посаду останнім часом суттєво зріс рейтинг Тимошенко: серед респондентів, які мають намір брати участь у виборах  – з 13,3% у травні до 17,8% у серпні. Далі йдуть Анатолій  Гриценко – 8,4%, Петро Порошенко – 7,9%, Вадим Рабінович  – 6,7%, Юрій Бойко – 6,4%, Володимир Зеленський – 6,1%, Олег  Ляшко – 5,8%, Святослав Вакарчук – 5,6%.

ТОП-5 РЕЗОНАНСНИХ НОВИН ДОБИ: ПОЛІТИКА, ЕКОНОМІКА.

 • Курс на ЄС та НАТО – Президент вніс відповідний законопроект до Верховної Ради  (82 публікації у ЗМІ)
 • Суд подовжив арешт Савченко (33 публікації у ЗМІ)
 • Скандальний законопроект щодо блокування сайтів відправлять на доопрацювання (26 публікацій у ЗМІ)
 • ГПУ мала дозвіл на прослушку журналістки-авторки викривних розслідувань – заява “Радіо Свобода” (23 публікації у ЗМІ)
 • У Раді ініціюють висунути Сенцова на Нобелівську премію миру (18 публікацій у ЗМІ)

ЗАКРІПЛЕННЯ У КОНСТИТУЦІЇ ЄВРОАТЛАНТИЧНИХ ПРАГНЕНЬ УКРАЇНИ.

Президент Петро Порошенко пропонує закріпити незворотність курсу України на європейську і євроатлантичну інтеграцію в преамбулі Основного закону. Текст президентського законопроекту №9037 про внесення відповідних змін до Конституції України оприлюднено на сайті Верховної Ради. “Пропонована законодавча ініціатива має на меті внесення необхідних змін до Конституції України для реалізації цілеспрямованого прагматичного курсу України на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору як стратегічних зовнішньополітичних пріоритетів держави”, – йдеться у пояснювальній записці.

Внесення змін до Конституції України в частині закріплення євроатлантичної інтеграції та курсу на Європейський Союз підтримують понад 300 парламентаріїв, тобто конституційна більшість, заявляє голова фракції “Блок Петра Порошенка” Артур Герасимов. “Кількість народних депутатів, представників тих фракцій і груп, які підтримали внесення змін до Конституції в частині закріплення євроатлантичного курсу та курсу на ЄС, уже перевищує 300”, – заявив А. Герасимов журналістам після завершення зустрічі керівників фракцій парламенту з президентом України в понеділок ввечері в Києві. Також, за словами політика, представники фракції “Опозиційний блок” висловили окрему позицію з обговорюваного питання, а група “Відродження” пообіцяла оприлюднити свою позицію після засідання фракції.

МІЖНАРОДНА ПОЛІТИКА ТА УКРАЇНА.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін нагадав, що бачить необхідність у введенні біометричного візового режиму з РФ. “Нам потрібно не просто ставити печатку, а контролювати, хто перетинає кордон. Для цього ми розпочали “біометрику”, для цього в майбутньому вводитиметься система квазі-дозвільна, а потім механізм моніторингу за тим, хто і де переміщається. Якщо і говорити про візовий режим, то нам потрібен біометричний візовий режим”, – сказав міністр в ефірі ток-шоу “Свобода слова” в понеділок. За його словами, на території Росії постійно проживає кілька мільйонів українців. “Потрібно чесно дивитися, хто вони, хто постійно там перебуває. Їдуть вони до родичів або працювати”, – зазначив міністр.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив про загрозу екологічної катастрофи в окупованому Росією Криму. “Спочатку російські окупанти принесли в Крим і на Донбас людське горе, тепер – екологічні катастрофи, які знищують нашу землю”, – написав П. Клімкін на своїй сторінці в соцмережі Twitter у вівторок. У свою чергу представник українського омбудсмена з дотримання прав жителів АР Крим і м. Севастополя Ісмаїл Халіков на своїй сторінці в соцмережі Facebook поінформував, що після викиду невідомої речовини в ніч на 24 серпня на півночі Криму зафіксовано перевищення сірчистого ангідриду в повітрі. “Сьогодні, 4 вересня, з’явилася інформація про те, що концентрація сірчистого ангідриду в повітрі перевищила норму. Проте наскільки ця норма перевищена, ніяких даних немає”, – написав І. Халіков.

РЕФОРМИ.

Верховна Рада відхилила євроінтеграційний законопроект, що адаптує українське законодавство у сфері інтелектуальної власності до законодавства ЄС у частині прав охорони винаходів і корисних моделей. Як передає кореспондент агентства “Інтерфакс-Україна”, відповідний законопроект (№ 7538) “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правової охорони винаходів і корисних моделей” у першому читанні підтримав 171 народний депутат на пленарному засіданні у вівторок (за 226 мінімально необхідних голосів). Крім того, народні депутати не підтримали пропозицію голови Верховної Ради Андрія Парубія направити законопроект до комітету на повторне перше читання або повернути суб’єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання. Таким чином, документ вважається відхиленим.

Парламентський комітет з питань інформатизації та зв’язку вважає за доцільне відправити на доопрацювання законопроект №6688, який дасть змогу без рішення суду блокувати сайти на 48 годин, голова комітету Олександр Данченко повідомив, що буде створено робочу групу з його підготовки. Як передає кореспондент агентства “Інтерфакс-Україна”, рішення з рекомендацією відправити на доопрацювання законопроект комітет ухвалив на своєму засіданні у вівторок. Цей комітет не є головним щодо законопроекту №6688. Головним визначено комітет з питань національної безпеки та оборони, який раніше рекомендував парламенту прийняти ініціативу в першому читанні.

Верховна Рада не підтримала урядовий законопроект, що міг зруйнувати монополію на патентування у фармацевтичній сфері. Про це повідомляє Укрінформ. Як зазначається, також забракло голосів (188 з необхідних 226-ти), щоб направити документ на доопрацювання. За інформацією Міністерства економічного розвитку і торгівлі, заступник міністра Михайло Тітарчук під час виступу у Верховній Раді заявив, що ухвалення законопроекту №7538 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони винаходів та корисних моделей” зруйнувало би монополію на патентування у фармацевтичній сфері, що, у свою чергу, привело б до зниження цін на лікарські засоби.

ЕКОНОМІКА.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман назвав неминучим зміну ціни на газ для населення. Про це він сказав в ефірі одного з телеканалів, передає УНІАН. “Моя задача при неминучості зміни ціни – опрацювати всі механізми додаткового соціального захисту”, – сказав прем’єр-міністр. При цьому глава уряду ще раз нагадав, що підвищення ціни на газ є однією з вимог Міжнародного валютного фонду для виділення Україні чергового траншу, який допоможе стабілізувати стан економіки. Також він вказав на те, що дискусія з приводу підвищення ціни на газ для населення ведеться вже близько року, і у вересні він планує її завершити.

УКРАЇНСЬКІ ПОЛІТВ’ЯЗНІ У РФ.

У Верховній Раді України зареєстровано проект постанови українського парламенту про заяву до Норвезького Нобелівського комітету щодо висунення кандидатури українського кінорежисера, політв’язня в Російській Федерації Олега Сенцова на здобуття Нобелівської премії миру. Відповідний проект постанови № 9040 авторства деяких народних депутатів від фракції “Блок Петра Порошенка”, а також їхнього колеги з парламенту з “Народного фронту” внесено до Верховної Ради і направлено на розгляд керівництва парламенту у вівторок, 4 вересня.

СПРАВА СИТНИКА.

Редакція програми антикорупційних розслідувань “Схеми” заявляє, що Генеральна прокуратура України отримала доступ до інформації телефону головного редактора програми Наталії Седлецької, та розцінює це як тиск на незалежного журналіста. “Печерський районний суд Києва надав доступ Генеральній прокуратурі до телефонних розмов, смс та місцезнаходження телефону Наталки Седлецької у справі про ймовірне розголошення державної таємниці і даних досудового слідства директором НАБУ Артемом Ситником. Не за конкретний день, а за 17 місяців”, – йдеться в заяві, оприлюдненій на сторінці програми “Схеми: корупція в деталях” у соцмережі Facebook у вівторок. Команда “Схем” засуджує переслідування і тиск на головного редактора програми. “Ми сприймаємо це не тільки як грубе втручання у приватне життя громадянина України. Це – тиск на незалежного журналіста. У нас є підстави вважати, що це розслідування ГПУ і таке рішення суду здійснюється з метою психологічного тиску та подальшого перешкоджання професійній діяльності журналістів”, – йдеться в заяві.

У Генеральній прокуратурі України заявили, що інформація з телефону головного редактора програми “Схеми” Наталії Седлецької, до якої отримали доступ прокурори, не включає змісту розмов, і не буде ніякого втручання в професійну діяльність та особисте життя журналіста. “Судом дозволено провести дослідження матеріалів оператора телекомунікацій за період у 17 місяців. Це обумовлено необхідністю встановлення дати, часу та місця ймовірного розголосу даних з обмеженим доступом керівником НАБУ (Національного антикорупційного бюро України – ІФ) у рамках кримінального провадження за ч. 2 ст. 163, ч. 1 ст. 182, ч. 1 ст. 328, ч. 2 ст. 387 Кримінального кодексу України”, – повідомив речник Генпрокуратури Андрій Лисенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook у вівторок.

Антикорупційна організація Transparency International (TI) Україна висловлює підтримку керівнику проекту антикорупційних журналістських розслідувань “Схеми” Наталії Седлецькій та вважає рішення Печерського районного суду Києва про надання доступу до змісту її листування та місць перебування заангажованим та невмотивованим. “Українське представництво глобального антикорупційного руху не розуміє мотивації розкриття приватної інформації журналіста, яка стосується такого тривалого періоду. Вважаємо, що таке рішення суду є загрозою для вільної журналістики. Таке рішення трактується нами як тиск на керівника проекту журналістських розслідувань. Це грубий спосіб змусити працівника ЗМІ порушити етичні норми, які зобов’язують його зберігати в таємниці власні джерела інформації. Звертаємо увагу на те, що це право і обов’язок журналіста, захищений українським законодавством і міжнародними нормами”, – заявляють в TI Україна у вівторок увечері.

Лідерка партії ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко вимагає негайно припинити переслідування журналістки програми антикорупційних розслідувань “Схеми” Наталії Седлецької і тиск на журналістів. Коментуючи отримання Генеральною прокуратурою доступу до листування і телефонних розмов Н. Седлецької, Ю. Тимошенко написала на своїй сторінці в соцмережі Facebook, що така ситуація є безпрецедентною та неприпустимою.

АНТИКОРУПЦІЯ.

Державна служба геології та надр без конкурсу збільшила ліцензійні ділянки для компанії “Іст Юроуп Петролеум” російського бізнесмена Павла Фукса. Про це йдеться в проекті порядку денного засідання Комісії з питань надрокористування Державної служби геології і надр, який є в розпорядженні ЕП. Відповідно до документу, 30 серпня згадана комісія ухвалила близько десяти рішень, в тому числі надала спеціальні дозволи на користування надрами низці компаній. Крім іншого, як зазначається в документі, “спеціальні дозволи на користування надрами відповідно до підпункту другого пункту 8 Порядку отримало ТОВ “Іст Юроуп Петролеум”. Йдеться про Порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами. Другий підпункт 8 пункту Порядку означає, що компанія Павла Фукса отримала дозвіл на розширення до 50% раніше наданих їй у користування ділянок надр. Процедура розширення ділянок конкурсу не передбачає.

 

 

Огляд ЗМІ за 30 серпня 2018

ВИСНОВКИ

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що ЄС необхідні “стратегічні відносини” з Туреччиною і Росією заради міжнародної стабільності. “Я вважаю, що ми маємо повністю оновити наші відносини з Росією після завершення “Холодної війни”. Нашим інтересам відповідає, щоб у ЄС були стратегічні відносини як з Туреччиною, так і з Росією. Це принесе стабільність, а в довгостроковій перспективі це принесе більше сил і узгодженості”, – зазначив Макрон. У Кремлі заявили, що отримали запрошення французької сторони на відзначення річниці закінчення Першої світової війни, яке планується в листопаді 2018 року у Франції.

Екс-президент Франції Франсуа Олланд написав у своїх мемуарах, що президент Росії Володимир Путін під час переговорів у Мінську 11 і 12 лютого 2015 року з Ангелою Меркель, Франсуа Олландом і Петром Порошенком погрожував українському президенту розчавити українське військо. “Порошенко з Путіним постійно підвищували голос один на одного. Російський президент був так рознервувався, що став погрожувати остаточно розчавити військо свого візаві. Це виказало, що російські війська на Сході України є. Путін спохопився та взяв себе в руки”, — писав Олланд. За словами Олланда, Порошенко захищав суверенітет України, коли Путін вимагав автономію для частин східних українських регіонів.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що МЗС підготувало пакет документів для денонсації договору про дружбу, співробітництво і партнерство з РФ. Міністр зазначив, що Росія порушила “практично всі положення цього договору, включаючи преамбулу”. Клімкін також вважає, що ситуацію з російськими провокаціями в Азовському морі неможливо вирішити лише юридично. “Росія намагається використовувати те, що у неї є, – мілітарний потенціал використовувати, порушуючи будь-які домовленості”, – поінформував міністр. Міністр також повідомив, що країни “нормандської четвірки” планують зустріч на рівні політичних директорів у другій половині вересня.

Національний банк 29-30 серпня в ході аукціонів з продажу валюти продав банкам 114,7 мільйона доларів. Національний банк продав на аукціоні 29 серпня 65,3 мільйона доларів при загальному обсязі заявок 80,4 мільйона доларів. НБУ продавав валюту за середньозваженим курсом 28,11 гривні за долар. 30 серпня на аукціоні було реалізовано 49,4 мільйона доларів, хоча банки були готові викупити 66,6 млн доларів. Середньозважений курс становив 28,27 гривні.

У листі Комісії з безпеки та співробітництва в Європі на адресу президента Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана представники державних органів США закликали українську владу якнайшвидше реформувати ринок постачання газу населенню. На думку Комісії, український ринок постачання газу населенню “досі охоплений систематичною корупцією, джерелом якої є посередники, контрольовані Дмитром Фірташем”. Усунення цих посередників з ринку збільшило б прозорість та підзвітність і наблизило б Україну до вільного ринку, йдеться у зверненні.

Президент Петро Порошенко підписав закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур”. Відповідний закон передбачає, що скасування відшкодування ПДВ під час експорту сої та рапсу не поширюється на сільськогосподарські підприємства, що самостійно виростили зазначені культури на землях сільгосппризначення.

Керівник САП Назар Холодницький відхилив скаргу Національного антикорупційного бюро про незаконність закриття кримінального провадження проти сина глави МВС Арсена Авакова Олександра і екс-заступника міністра Сергія Чеботаря. Також суддя Солом’янського районного суду міста Києва Вадим Сенін повернув Центру протидії корупції скаргу на закриття так званої справи “рюкзаків Авакова”.

Керівник групи поліграфологів, яка проводила поліграфні дослідження майбутнього складу ДБР, Тетяна Морозова заявила, що порядок використання поліграфа в Державному бюро розслідування зобов’язував поліграфологів передавати результати поліграфних досліджень виключно конкурсній комісії, яка не має права зберігати ці дані.

Президент Петро Порошенко своїми указами призначив суддями Верховного суду Валентину Симоненко, Вікторію Мацедонську, Сергія Слинька. Також Порошенко призначив Юрія Пасіка начальником Управління Служби безпеки України в Миколаївській області замість Олексія Ляха.

У фракції “Блок Петра Порошенка” у Верховній Раді розповсюдили заяву, в якій висловили обурення антидержавною спрямованістю телеканалу “NewsOne”, яка стає все більш антиукраїнською, вдається до маніпулятивних засобів і спотворює реальні факти суспільно-політичного життя України.

«Українська правда» повідомляє, що передвиборчий штаб Петра Порошенка очолює перший заступник голови Адміністрації президента Віталій Ковальчук.

Юлія Тимошенко заявила, що балотуватиметься в президенти – і її партія “Батьківщини” не розглядає можливість об’єднання з іншими політичними силами чи підтримки інших кандидатів.  “Партія ВО “Батьківщина” не буде об’єднуватись із іншими політичними силами, і на президентських виборах підтримувати жодного кандидата, окрім кандидата від нашої політичної сили”, – заявила Тимошенко.

“ДТЕК Енерго” січень-червень 2018 року закінчило з чистим прибутком 5,404 млрд гривень, в тому числі у другому кварталі він становив 1,06 млрд гривень.

ТОП-5 РЕЗОНАНСНИХ НОВИН ДОБИ: ПОЛІТИКА, ЕКОНОМІКА.

 • Документи для розірвання договору про дружбу з Росією вже підготовлені – Клімкін (124 публікацій у ЗМІ)
 • Гаряча вода в Києві: уряд дав субвенцію для вирішення проблеми (54 публікацій у ЗМІ)
 • Порошенко повернув відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку (19 публікацій у ЗМІ)
 • КВУ оголосив бойкот телеканалу NewsOne через зміну власника (17 публікацій у ЗМІ)
 • Україна підпише з НАТО угоду щодо трастового фонду зі знешкодження вибухівки (13 публікацій у ЗМІ)

МІЖНАРОДНА ПОЛІТИКА ТА УКРАЇНА.

У Кремлі заявили, що отримали запрошення французької сторони на відзначення річниці закінчення Першої світової війни, яке планується в листопаді 2018 року у Франції. Про це повідомив прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков, повідомляє ТАСС. Запрошення, за його словами, наразі розглядається. “Дійсно, є така пропозиція, і це питання опрацьовується і буде надалі узгоджуватимуться дипломатичними каналами. Якщо буде все-таки прийняте рішення про таку поїздку, ми зробимо відповідне оголошення”, – сказав представник Кремля. Заходи з нагоди 100-річчя закінчення Першої світової війни (1914-1918) пройдуть у Франції 11 листопада.

ЄС необхідні “стратегічні відносини” з Туреччиною і Росією заради міжнародної стабільності. Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон, повідомляє Reuters. Французький лідер закликав “оновити” взаємодію з Москвою з питань кібербезпеки й оборони. “Я вважаю, що ми маємо повністю оновити наші відносини з Росією після завершення “Холодної війни”. Нашим інтересам відповідає, щоб у ЄС були стратегічні відносини як з Туреччиною, так і з Росією. Це принесе стабільність, а в довгостроковій перспективі це принесе більше сил і узгодженості”, – зазначив Макрон. Французький президент додав, що в діалозі між Росією і ЄС необхідно окреслити “нові контури”.

Президент Росії Володимир Путін під час переговорів у Мінську 11 і 12 лютого 2015 року з Ангелою Меркель, Франсуа Олландом і Петром Порошенком погрожував українському президенту розчавити українське військо. Про це екс-президент Франції Франсуа Олланд написав у своїх мемуарах, передає “Тиждень”. “Порошенко з Путіним постійно підвищували голос один на одного. Російський президент був так рознервувався, що став погрожувати остаточно розчавити військо свого візаві. Це виказало, що російські війська на Сході України є. Путін спохопився та взяв себе в руки”, — цитує видання мемуари французького президента. За словами Олланда, Порошенко захищав суверенітет України, коли Путін вимагав автономію для частин східних українських регіонів.

Країни “нормандської четвірки” (Франція, Німеччина, Україна, Росія) планують зустріч на рівні політичних директорів у другій половині вересня, повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін. “Я з ним (міністром закордонних справ Франції Жан-Івом Ле Дріаном – ІФ) найближчим часом говоритиму і з Гайком (глава МЗС Німеччини Гайко Маас – ІФ), тому що ми плануємо зустріч політичних директорів щодо миротворців найімовірніше в другій половині вересня”, – сказав міністр у коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” в четвер.

Міністерство закордонних справ України підготувало пакет документів для денонсації договору про дружбу, співробітництво і партнерство з РФ, укладеного в 1997 році, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін. “Ці документи вже підготовлені, весь пакет. Ми його обробили. Найближчим часом внесемо його формально”, – сказав глава МЗС журналістам у Києві в четвер. Міністр зазначив, що Росія порушила “практично всі положення цього договору, включаючи преамбулу”. “Найближчими днями ви вже почуєте: ми його безпосередньо внесемо на розгляд”, – зазначив міністр.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив переконання, що ситуацію з російськими провокаціями в Азовському морі неможливо вирішити лише юридично. “Росія постійно перебуває в стані, коли вона готова до подальших провокацій, зокрема і мілітарних… Цю проблему не можна розв’язати лише юридично, це проблема нашої здатності дати відсіч Росії в Азовському морі”, – сказав міністр журналістам у Києві в четвер. За його словами, українська сторона регулярно інформує міжнародних партнерів про стан справ в Азовському морі. П. Клімкін розповів, що на Генеральній асамблеї ООН у вересні також буде порушено питання щодо ситуації а Азовському морі.

ЕКОНОМІКА.

Національний банк 29-30 серпня в ході аукціонів з продажу валюти продав банкам 114,7 мільйона доларів. Про це йдеться в даних регулятора. Національний банк продав на аукціоні 29 серпня 65,3 мільйона доларів при загальному обсязі заявок 80,4 мільйона доларів. НБУ продавав валюту за середньозваженим курсом 28,11 гривні за долар. 30 серпня на аукціоні було реалізовано 49,4 мільйона доларів, хоча банки були готові викупити 66,6 млн доларів. Середньозважений курс становив 28,27 гривні.

Міністерство регіонального розвитку і будівництва буде приймати в експлуатацію будівлі у приватному секторі, які були збудовані до 2015 року і досі не зареєстровані. Про це повідомив у Facebook очільник Мінрегіону Геннадій Зубко. За його словами, міністерство запускає механізм “будівельної амністії” для об’єктів незначного класу наслідків (СС1). “Цього рішення чекають дуже багато громадян, кожне п’яте звернення до ДАБІ (Державна  архітектурно-будівельна інспекція – ред.) сьогодні – з приводу “будівельної амністії””, – написав він. Зубко додав, що днями Міністерство юстиції опублікує наказ про порядок обстеження та прийняття в експлуатацію таких об’єктів.

Представники державних органів США закликають українську владу якнайшвидше реформувати ринок постачання газу населенню. Про це йдеться у листі Комісії з безпеки та співробітництва в Європі на адресу президента Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, який є у розпорядженні Економічної правди. “Закликаю вас завершити економічні та ринкові реформи, які ви зобов’язалися провести після ухвалення в квітні 2015 року Закону України “Про ринок природного газу”. Україна зробила важливі кроки в напрямку реформування економіки, антикорупційної системи та сегментів внутрішнього енергетичного ринку. Однак, незважаючи на ці досягнення, важливі реформи залишаються незавершеними”, – йдеться у листі.

Президент України Петро Порошенко підписав закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур”. Як повідомляється на сайті Верховної Ради, відповідний законопроект (№7403-д) за підписом президента надійшов до парламенту 30 серпня 2018 року. Відповідний закон передбачає, що скасування відшкодування ПДВ під час експорту сої та рапсу не поширюється на сільськогосподарські підприємства, що самостійно виростили зазначені культури на землях сільгосппризначення.

УТВОРЕННЯ ДБР.

Порядок використання поліграфа в Державному бюро розслідування зобов’язував поліграфологів передавати результати поліграфних досліджень виключно конкурсній комісії, яка не має права зберігати ці дані. Про це заявила керівник групи поліграфологів, яка проводила поліграфні дослідження майбутнього складу ДБР, Тетяна Морозова, повідомляє “Укрінформ”. За її словами, тестування проводилося за відповідним порядком із використанням поліграфа, який був затверджений на засіданні Кабінету міністрів у травні минулого року. “За цією редакцією Порядку було здійснено дослідження майже тисячі кандидатів для зовнішньої та 1-ї внутрішньої комісії. Зокрема, якщо говорити про зовнішню комісію, то за її ініціювання було протестовано 188 кандидатів, із яких комісія обрала 27 переможців”, – розповіла вона.

СУДОВА РЕФОРМА.

Президент України Петро Порошенко своїми указами призначив суддями Верховного суду Валентину Симоненко, Вікторію Мацедонську, Сергія Слинька. Згідно з оприлюдненими в четвер увечері на сайті глави Української держави указами №259/2018, №260/2018, №261/2018 усіх трьох суддів призначено на посаду суддів Верховного суду до Касаційного цивільного суду.

АНТИКОРУПЦІЯ.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький відхилив скаргу Національного антикорупційного бюро про незаконність закриття кримінального провадження проти сина глави МВС Арсена Авакова Олександра і екс-заступника міністра Сергія Чеботаря. Про це він сказав “Українській правді” у четвер. Таким чином Холодницький підтримав рішення прокурора САП Василя Кричуна щодо закриття так званої “справи рюкзаків”. “Спеціалізована прокуратура є незалежним органом. Я вважаю рішення прокурора Василя Кричуна законним та обґрунтованим”, – зазначив у коментарі УП керівник САП.

Суддя Солом’янського районного суду міста Києва Вадим Сенін повернув Центру протидії корупції скаргу на закриття так званої справи “рюкзаків Авакова”. Про це йдеться на сайті ЦПК. Зазначають, що центру стало відомо про закриття справи з порталу Судова влада. “Тексту судового рішення, винесеного ще 22 серпня, активісти досі не отримали, з невідомих причин воно досі не оприлюднене в реєстрі судових рішень”, – йдеться у повідомленні. На думку юриста ЦПК Віталія Цокура, законних підстав для  повернення скарги у суду не було. Громадська організація є заявником у справі, відповідно має право на оскарження її закриття.

ЕНЕРГЕТИКА.

“ДТЕК Енерго” січень-червень 2018 року закінчило з чистим прибутком 5,404 млрд гривень, в тому числі у другому кварталі він становив 1,06 млрд гривень. Про це йдеться в звіті компанії. Як уточнили агентству “Інтерфакс-Україна”, звітність за перше півріччя 2018 року підготовлена без урахування фактора збитків від втрати підприємств на непідконтрольній території. Дохід “ДТЕК Енерго” в першому півріччі становив 83,181 млрд гривень, в т.ч. у другому кварталі – 36,8 млрд гривень. Валовий прибуток за підсумками січня-червня-2018 становив 9,484 млрд гривень, в т. ч. у другому кварталі – 4,312 млрд гривень.

https://uacrisis.org/ua/68406-oglyad-zmi-za-30-serpnya-2018

Огляд ЗМІ за 28 серпня 2018

ВИСНОВКИ

Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна поверне Крим і окуповану частину Донбасу політико-дипломатичним шляхом. Він також зазначив, що «Мінські домовленості вже принесли користь Україні». Він підкреслив, що Україна зупинила активну фазу російського наступу і домоглася тиску санкцій на Москву через невиконання нею Мінських домовленостей. Порошенко також переконаний, що влада Російської Федерації зроблять все можливе, щоб домогтися ослаблення введених проти них санкцій і змінити зміст мінських угод в свою користь. Президент повідомив, що РНБО розгляне ситуацію в Азовському морі. Він попросив главу МЗС Павла Клімкіна підготувати до засідання пакет документів, щоб дії РФ отримали оцінку міжнародної громадськості. Порошенко вважає, що Україна юридично готова до припинення договору про дружбу, співпрацю та партнерство з РФ. Президент Порошенко відзначив загрозу втручання РФ у вибори в Україні. Він зазначив, що Україна повинна вже зараз шукати шляхи для співпраці з іншими державами для координації зусиль щодо запобігання втручання у виборчий процес.  Президент також нагадав, що має намір ініціювати внесення змін до Конституції, “які заякорять європейський та євроатлантичний вибір нашої держави”. “Хочу звернути вашу увагу на те, що перед Днем Незалежності з вуст наших американських партнерів і федерального канцлера Німеччини було чітко наголошено, що двері і до Європейського Союзу, і до НАТО для України відкриті”, – заявив Порошенко. Президент також зазначив, що підприємства оборонно-промислового комплексу готові запропонувати іноземним партнерам сучасні вітчизняні зразки високоточної зброї, повністю вироблені в Україні.

Глава місії України при Організації північноатлантичного договору Вадим Пристайко заявив, що більшість країн-членів НАТО не підтримують вступ України в Альянс, побоюючись реакції Росії. Він також додав, що Україна не згодна з думкою деяких членів НАТО, які вважають, що вступ нашої країни до Альянсу спровокує Росію на велику агресію.

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко повідомив, що Президент України Петро Порошенко 26 вересня виступить на засіданні Генеральної асамблеї ООН. За його словами, Порошенко повинен підняти тему Голодомору і розгортання миротворчої місії ООН в Донбасі.

Голова Виконавчого комітету – виконавчий секретар СНД Сергій Лебедєв повідомив, що представництво України при статутних органах СНД було закрито в серпні.

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що відмовив конкурсній комісії у розгляді питання про призначення 27 осіб на керівні посади відомства. За його словами, частина кандидатів фігурують у журналістських розслідуваннях та кримінальних провадженнях. Зокрема, один із кандидатів фігурує у кримінальному провадженні щодо державної зради. Він додав, що також є кандидат, який разом із членами своєї родини фігурує у кримінальній справі щодо легалізації коштів, які здобуті злочинним шляхом. Труба додав, що за призначення чи не призначення, як і за всю діяльність ДБР саме він буде нести відповідальність і саме тому прийняв рішення відмовити у розгляді питання про призначення 27 осіб на керівні посади. Народний депутат від БПП Мустафа Найєм вважає, що зовнішню комісію, яка призначила заступників голови Державного бюро розслідувань, потрібно розпустити. На його думку, комісія, що складається з народних депутатів, представників Кабміну та Адміністрації президента, не може призначати співробітників органів внутрішнього контролю ДБР.

Постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба повідомив, що Україна звернулася до Ради Європи по допомогу з відбором суддів для Вищого антикорупційного суду.

Фонд держмайна провів аукціон із продажу об’єкта малої приватизації в системі “Prozorro.Продажі”, за підсумками якого вартість нежитлового приміщення в Києві зросла майже в 2,5 рази. Згідно з даними на “Prozorro.Продажі”, приміщення загальною площею 608 кв. м на вул. Павловська, 4-8 у Шевченківському районі столиці продано приватній особі за 19,5 млн гривень (початкова ціна продажу – 8 млн гривень без ПДВ).

Програма “Наші Гроші” повідомляє, що законодавство змусило спеціалістів з оцінки майна здавати звіти до Фонду держмайна за допомогою сайтів-посередників, які пов’язують нардепом Антоном Яценком та які за перший місяць роботи отримали 23 мільйони гривень.

Солом’янський райсуд Києва зобов’язав Національне антикорупційне бюро розпочати розслідування стосовно джерел збагачення народного депутата Антона Геращенка. Раніше, журналісти з’ясували, що Антон Геращенко орендує квартиру в Києві площею 200 квадратів за гроші свого тестя Олексія Шамбура.

Результати соціологічного дослідження “Кальміуської групи”, проведеного компанією GfK Ukraine, свідчать, що більшість українців підтримують збереження зв’язків із мешканцями непідконтрольної території. Найбільш доречним форматом гуманітарних та торговельних відносин з тимчасово окупованими територіями є економічна блокада зі збереженням гуманітарних відносин, пересуванням людей, виплатою пенсій, водопостачанням та енергопостачанням.

ТОП-5 РЕЗОНАНСНИХ НОВИН ДОБИ: ПОЛІТИКА, ЕКОНОМІКА.

 • Порошенко заявив, що МЗС готує документи для розірвання Договору про дружбу з Росією (35 публікацій у ЗМІ)
 • Україна готує декілька «неприємних сюрпризів» для РФ на Генасамблеї ООН – Єльченко (32 публікації у ЗМІ)
 • Директор ДБР заявив, що не призначатиме 27 переможців конкурсу – подробиці (26 публікацій у ЗМІ)
 • Порошенко анонсував візит Меркель до Києва (18 публікацій у ЗМІ)
 • СНД: Україна закрила своє представництво (7 публікацій у ЗМІ)

НАРАДА КЕРІВНИКІВ ЗАКОРДОННИХ ДИПЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ.

Європейський вибір об’єднує Україну, упевнений президент України Петро Порошенко. “Дуже важливо, що в критичних умовах цих чотирьох років українці не втратили тверду надію, підтримку та впевненість у європейському векторі розвитку нашої держави. Україна не є більше розколотою, та європейський вибір об’єднує Україну”, – сказав П. Порошенко на зустрічі з керівниками зарубіжних дипломатичних установ України у вівторок у Києві. З огляду на це він нагадав, що має намір ініціювати внесення змін до Конституції, “які заякорять європейський та євроатлантичний вибір нашої держави”. На думку глави держави, такий крок потрібен не лише Україні, а й усій Європі, так як йдеться про перетворення найбільшої європейської держави в “простір нового європейського зростання”.

Президент України Петро Порошенко знову заявляє, що Україна поверне Крим та окуповану частину Донбасу політико-дипломатичним шляхом. “Заявляю ще раз: Крим і частину Донбасу ми прагнемо отримати політико-дипломатичним шляхом, але Мінські домовленості вже принесли користь Україні”, – сказав глава держави на зустрічі з керівниками закордонних дипломатичних установ України у вівторок у Києві. Він наголосив, що Україна зупинила активну фазу російського настання і добилася санкційного тиску на Москву через невиконання нею Мінських домовленостей.

Президент України Петро Порошенко переконаний, що влада Російської Федерації зробить усе можливе, щоб добитися послаблення запроваджених проти неї санкцій і змінити зміст Мінських угод на свою користь. “Можете не сумніватися, що Кремль не шкодуватиме сил для того, щоб перекроїти логіку Мінських угод, дискредитувати нашу миротворчу ініціативу для Донбасу та підірвати політику невизнання окупації Криму для того, щоб перекласти відповідальність на Україну і добитися послаблення санкцій”, – сказав глава держави на зустрічі з керівниками закордонних дипломатичних установ України у вівторок у Києві.

Президент України Петро Порошенко закликає українських дипломатів скоординувати зусилля зі своїми колегами з країн перебування для розробки механізму щодо запобігання сторонньому втручанню в українські вибори. “Щупальця Москви дуже міцно проникли в соціальні мережі, вони мають окремі медіа, є в кіберпросторі… Кремль вміло прикриває свою підривну діяльність демократичними цінностями, демократичними принципами, і ми наразі маємо шукати шляхи для співпраці з іншими державами та координувати зусилля для вироблення надійного механізму щодо запобігання сторонньому втручанню у виборчий процес і забезпечення вільного волевиявлення наших громадян”, – сказав П. Порошенко на зустрічі з керівниками закордонних дипломатичних установ України у вівторок у Києві.

Військово-технічна сфера (ВТС) має стати одним з основних пріоритетів у роботі українських дипломатичних місій за кордоном, заявляє президент України Петро Порошенко. “Саме військово-технічна сфера має стати одним із ваших головних пріоритетів. Деякі вже дуже близькі до постачань… деякі перебувають у процесі роботи… Я маю на увазі, що стосується військово-технічного співробітництва – отримання і, в тому числі, придбання, оборонної зброї, тих її компонентів, які ми поки що не навчилися виробляти самі”, – сказав П. Порошенко на зустрічі з керівниками закордонних дипломатичних установ України у вівторок у Києві.

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій переконаний, що зміни до Конституції України в частині закріплення євроатлантичних та євроінтеграційних прагнень країни реально внести до завершення поточної каденції парламенту. “Я упевнений, що коли це буде поставлено на голосування, а голосування може і буде лише відкритим, коли кожен стежитиме за кожним депутатом, за кожним голосом – ніхто не посміє не проголосувати за цю ідею. Тому я впевнений, що цю ідею необхідно реалізовувати, і я вірю, що ми зможемо її реалізувати до завершення цієї каденції”, – сказав він під час наради з керівниками закордонних дипломатичних установ України у вівторок у Києві.

УТВОРЕННЯ ДБР.

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що відмовив конкурсній комісії у розгляді питання про призначення 27 осіб на керівні посади відомства. Про це він сказав на брифінгу у вівторок. За його словами, частина кандидатів фігурують у журналістських розслідуваннях та кримінальних провадженнях. Зокрема, один із кандидатів фігурує у кримінальному провадженні щодо державної зради. “Так, я не помилився, саме у кримінальному провадженні щодо держзради! Слідчий, який проводить розслідування, звертався із запитом у зовнішню комісію для того, щоб отримати будь-які результати. Яка була відповідь, я цього не знаю”, – сказав Труба. Він додав, що також є кандидат, який разом із членами своєї родини фігурує у кримінальній справі щодо легалізації коштів, які здобуті злочинним шляхом.

Конкурсна комісія, яка обирала 27 кандидатів на керівні посади в Державному бюро розслідувань, знищила результати проходження  переможцями конкурсу поліграфу. Про це 28 серпня під час брифінгу заявив директор ДБР Роман Труба. “Після конкурсу зовнішня комісія мала передати документи кандидатів і результати проходження поліграфу… Комісія на засіданні прийняла дивне, нелогічне, протиправне рішення про знищення результатів поліграфу”, – сказав директор ДБР. Він пояснив, що всі матеріали на кандидатів зберігаються 5 років. Труба додав, що тричі звертався до комісії, щоб отримати результати поліграфу або хоча б акт про знищення його результатів, але в комісії йому відмовили. За його словами, деякі з кандидатів є фігурантами журналістських розслідувань.

Директор Державного бюро розслідувань (ДБР) Роман Труба наполягає на прозорості запуску роботи бюро й запевняє, що його цікавить не посада директора ДБР, а реальна робота нового правоохоронного органу. На брифінгу у вівторок у Києві він розповів, що 6 вересня суд у Києві розпочне розгляд справи про визнання дій зовнішньої комісії про призначення його, Р. Труби, на посаду директора ДБР незаконним. “Виникає запитання. Чому стільки часу позов перебував без руху? Виникають і інші запитання – чому позивач пропустив, а суд відновив термін подання позовної заяви?” – зазначив директор бюро.

Народний депутат від БПП Мустафа Найєм вважає, що зовнішня комісія, яка призначила заступників голови Державного бюро розслідувань, потрібно розпустити. Про це він пише у вівторок у Facebook. На його думку, комісія, що складається з народних депутатів, представників Кабміну та Адміністрації президента, не може призначати співробітників органів внутрішнього контролю ДБР. Нинішні призначення в ДБР нардеп назвав “пірровою перемогою” “А якщо бути точніше, рокіровка одних дискредитованих кандидатів на ключові посади в Бюро – іншими, не менш одіозними людьми”, – говорить Найєм.

УТВОРЕННЯ ВАСУ.

Україна звернулася до Ради Європи по допомогу з відбором суддів для Спеціалізованого антикорупційного суду, повідомив постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба. “Ми направили офіційний запит на ім’я генерального секретаря Ради Європи з проханням, щоб РЄ узяла участь у відборі суддів нового Антикорупційного суду”, – сказав Д.Кулеба під час прес-клубу XIII наради керівників закордонних дипломатичних установ України у вівторок у Києві.

ПРИВАТИЗАЦІЯ.

Фонд держмайна провів аукціон із продажу об’єкта малої приватизації в системі “Prozorro.Продажі”, за підсумками якого вартість нежитлового приміщення в Києві зросла майже в 2,5 рази. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”. Згідно з даними на “Prozorro.Продажі”, приміщення загальною площею 608 кв. м на вул. Павловська, 4-8 у Шевченківському районі столиці продано приватній особі за 19,5 млн гривень (початкова ціна продажу – 8 млн гривень без ПДВ). Як повідомлялося з посиланням на главу ФДМ Віталія Трубарова, Фонд виставив на продаж 210 об’єктів малої приватизації сумарною стартовою вартістю понад 113 млн гривень.

Законодавство змусило спеціалістів з оцінки майна здавати звіти до Фонду держмайна за допомогою сайтів-посередників, які пов’язують нардепом Антоном Яценком та які за перший місяць роботи отримали 23 мільйони гривень. Про це йдеться у розслідуванні телепрограми “Наші Гроші з Денисом Бігусом”. Зазначається, що місяць тому Фонд держмайна запустив Єдину базу даних звітів про оцінку – систему, яка мала побороти ринок “чорної оцінки” та не дати українцям ухилятися від податків (5%  від вартості майна, яку визначить професійний оцінювач). Повідомляється, що оцінювачі часто зменшували вартість майна, щоб зменшити суму податку. “Півроку тому парламент прямо в Податковий кодекс вгатив “реформу” змін у процедурі оцінки. Які до оподаткування не мають стосунку. Ключова зміна: створення “Єдиної бази даних звітів про оцінку””, – йдеться у розслідуванні.

АНТИКОРУПЦІЯ.

Солом’янський райсуд Києва зобов’язав Національне антикорупційне бюро розпочати розслідування стосовно джерел збагачення народного депутата Антона Геращенка. Про це повідомляє програма “Наші гроші з Денисом Бігусом”. Зазначається, що в ухвалі йдеться про ймовірне вчинення народним депутатом Антоном Геращенком кримінального правопорушення, передбаченого ст. 368-2 Кримінального кодексу України (“Незаконне збагачення”). Вказується, що відповідне рішення суд виніс 27 серпня і зобов’язав НАБУ протягом доби внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Також повідомляється, що ухвала оскарженню не підлягає.

СИТУАЦІЯ НА ДОНБАСІ.

Більшість українців підтримують збереження зв’язків із мешканцями непідконтрольної території. Про це свідчать результати другої хвилі соціологічного дослідження громадської думки щодо питань, пов’язаних із реінтеграцією непідконтрольних районів Донбасу, наданий “Українській правді” “Кальміуською групою”. Згідно з результатами опитування респондентів по всій Україні, найбільш доречним форматом гуманітарних та торговельних відносин з тимчасово окупованими територіями є економічна блокада зі збереженням гуманітарних відносин, пересуванням людей, виплатою пенсій, водопостачанням та енергопостачанням.

Більшість опитаних українців вважає, що місцеві органи влади на непідконтрольних уряду територіях Донбасу з початком реінтеграції має обирати місцеве населення, а не призначати Київ. Про це свідчать результати соціологічного дослідження “Кальміуської групи”, проведеного компанією GFK Ukraine в травні 2018 року і презентовані на прес-конференції у вівторок в Києві. На думку 57% опитаних українців, місцеві органи влади на непідконтрольних територіях Донбасу має обирати місцеве населення, тоді як 34% вважають, що їх має призначати Київ. Серед опитаних жителів підконтрольної уряду частини Донбасу 69% виступають за обрання місцевих органів влади, а 21% – за призначення їх Києвом після відновлення контролю уряду над ОРДЛО.

Більше ніж 40% опитаних українців вважають, що “Блок Петра Порошенка “Солідарність”, ВО “Батьківщина” і Радикальна партія підтримують реінтеграцію Донбасу в Україну, свідчать результати соціологічного дослідження “Кальміуської групи”, проведеного компанією GfK Ukraine в травні 2018 року, які було представлено на прес-конференції у вівторок у Києві. Так, на думку 46% українців загалом і 35% жителів підконтрольної Україні частини Донбасу, ВО “Батьківщина” підтримує реінтеграцію Донбасу, щодо “Блоку Петра Порошенка “Солідарність” так вважають 49% українців і 41% жителів Донбасу зокрема, а щодо Радикальної партії – 41% та 40%. Водночас 18% опитаних на території всієї України і 29% жителів Донбасу вважають, що ВО “Батьківщина” виступає проти реінтеграції регіону. Такої самої думки щодо “БПП” дотримуються 18% громадян України загалом і 27% жителів Донбасу. Про те, що Радикальна партія виступає проти реінтеграції Донбасу, говорять 22% українців, зокрема 24% жителів Донбасу.

Поділитися у соцмережах

 

Огляд ЗМІ за 27 серпня 2018

ВИСНОВКИ

27 серпня почав діяти перший етап санкцій США проти Росії у зв’язку із застосуванням хімічної зброї на території Великої Британії. Нові санкції мають на меті обмежити доступ Росії до “чутливих товарів та технологій”, пов’язаних із національною безпекою США.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що США є винуватцем кризи міждержавних відносин у світі. За його словами, криза, зокрема, викликана “американською політикою, сумнівами щодо майбутнього НАТО, односторонньою й агресивною торговою політикою, яка практично призвела до торговельної війни з Китаєм, виходом США з Паризької угоди та угоди за іранською ядерною програмою”. “Європа не може довіряти свою безпеку лише Сполученим Штатам. Сьогодні нам потрібно брати відповідальність і гарантувати безпеку, й, отже, суверенітет Європи”, – зазначив Макрон. Також Макрон поставив під сумнів той факт, що Євросоюз нині перебуває в потрібному стані для того, щоб приймати до свого складу нових членів.

Посол України в США Валерій Чалий розповів, на що можуть бути витрачені кошти, надані Сполученими Штатами Україні. “Гроші, виділені США для України, підуть на тренування, на контрбатарейні радари, на засоби комунікації. Крім того, на безпілотні летальні апарати… Це системи контролю морського простору, це також зовсім нові системи. Ми також ведемо розмову зараз про морський простір. Ну і є складова про реагування на кібератаки. Всі елементи протидії гібридної війні. Інший конкретики я поки дати не можу”, – розповів посол. Валерій Чалий також повідомив, що президент України Петро Порошенко планує у вересні відвідати Нью-Йорк і взяти участь в засіданні Генеральної асамблеї ООН. Але двостороння зустріч глави Української держави з президентом США Дональдом Трампом поки не планується. Крім того, Чалий наголосив, що ніякої особистої підтримки жодного з кандидатів в президенти України владою США не відбувається. “Я знаю на сьогодні, що ніякої особистої підтримки жодного з кандидатів в президенти України владою США не відбувається. Я думаю, прямої підтримки фінансової там не буде. А от якісь зустрічі і так далі, можливі. На сьогодні, я вам скажу, я не бачу зараз більш послідовної людини за Порошенка”, – сказав Чалий.

Заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль заявила, що Україна не буде розривати угоду з Росією щодо співпраці в Азовському морі і в подальшому буде використовувати наявні інструменти для врегулювання ситуації. “Про денонсацію угоди з Росією по Азовському морю не може й бути мови – це дасть можливість РФ заявити про територіальний спір”, – сказала Зеркаль.

Секретар РНБО Олександр Турчинов повідомив, що згідно з прогнозом Кабінету Міністрів України, ВВП на 2019 рік становитиме 3 946 млрд гривень, «тому фінансування сектору безпеки й оборони України, яке має бути не менш ніж 5% від ВВП, становитиме близько 200 млрд грн”, – повідомив Турчинов. За словами О. Турчинова, серед пріоритетних напрямків фінансування на наступний рік заплановано, зокрема, розробку та закупівлю сучасного високоточного ракетного озброєння, артилерійського озброєння, бронетанкової техніки, високоточних засобів ураження, боєприпасів та продуктів спеціальної хімії, посилення системи протиповітряної оборони держави та можливостей авіації Збройних сил України. Також планується фінансування державної політики у сфері кібербезпеки, а також підвищення грошового забезпечення військовослужбовців.

Постійний представник України в Європейському союзі Микола Точицький повідомив, що європейський союз та Україна погодили умови, за яких Київ отримає новий транш макрофінансової допомоги, розміром один мільярд євро. «Розкрити умови я поки не можу до того часу, поки не буде підписано угоду», – зазначив Точицький.

Згідно з результатів дослідження компанії KPMG, Україна вже другий рік поспіль продовжує займати першу позицію в рейтингу країн-джерел ввезення в ЄС контрабандних сигарет. Понад 4,8 млрд контрабандних сигарет поставляється саме з України, що становить майже 11% всього обсягу контрабанди в країни ЄС і понад 1 млрд євро бюджетних втрат ЄС. Українські прикордонники повідомляють, що в 2017 році виявили 8,3 млн пачок контрабандних сигарет, що на 43% більше, ніж роком раніше.

Вища кваліфікаційна комісія суддів повідомляє, що за три тижні до завершення терміну подання документів на посади суддів до Вищого антикорупційного суду заявки подали лише 6 кандидатів. Так, серед претендентів, судді Львівського, Донецького, Чернівецького та Київського судів. А також на посади суддів ВАСУ подали документи доцент, професор кафедри трудового права та права соціального забезпечення Київського національного університету ім. Т. Шевченка та приватний адвокат.

Національний банк і “Приватбанк” виграли апеляційний розгляд у судовій справі, в рамках якої “Нікопольський завод феросплавів” хотів врятувати свої 64 вагона від примусового стягнення Нацбанком.

ТОП-5 РЕЗОНАНСНИХ НОВИН ДОБИ: ПОЛІТИКА, ЕКОНОМІКА.

 • Набули чинності нові американські санкції проти Росії за хімічну зброю (60 публікацій у ЗМІ)
 • Британська поліція заявила про нове отруєння невідомим хімікатом (26 публікацій у ЗМІ)
 • У МЗС пояснили, чому не варто розривати угоду з Росією стосовно Азовського моря (15 публікацій у ЗМІ)
 • Україна погодила з ЄС умови щодо надання мільярдного траншу (9 публікацій у ЗМІ)
 • Коломойський програв апеляцію ПриватБанку щодо конфіскації 64 вагонів (2 публікацій у ЗМІ)

САНКЦІЇ США ПРОТИ РОСІЇ.

У понеділок починає діяти перший етап санкцій США проти Росії у зв’язку із застосуванням хімічної зброї на території Великої Британії. Нові санкції мають на меті обмежити доступ Росії до “чутливих товарів та технологій”, пов’язаних із національною безпекою США. Документ Держдепартаменту США із деталями нових санкцій щодо РФ опублікували в Федеральному реєстрі США наприкінці минулого тижня. Санкції запроваджуються згідно з Законом про контроль за хімічною та біологічною зброєю від 1991 року, відповідно до якого уряд США зобов’язаний застосувати набір з п’яти видів обмежень — припинення надання іноземної допомоги, припинення поставок озброєнь та фінансування для закупівлі зброї, відмову в американських держкредитах і заборону експорту в Росію товарів і технологій, чутливих з точки зору національної безпеки США.

МАКРОФІНАНСОВА ДОПОМОГА ЄС УКРАЇНІ.

Європейський союз та Україна погодили умови, за яких Київ отримає новий транш макрофінансової допомоги, розміром один мільярд євро. Про це повідомив постійний представник України в Європейському союзі Микола Точицький, передає dt.ua. “Прогрес є, умови є. Розкрити вам їх я поки не можу до того часу, поки не буде підписано угоду”, – зазначив Точицький у прес-клубі XIII наради керівників закордонних дипломатичних установ України в Києві.

МІЖНАРОДНА ПОЛІТИКА ТА УКРАЇНА.

Посол України в США Валерій Чалий повідомив, що президент України Петро Порошенко планує у вересні відвідати Нью-Йорк і взяти участь у засіданні Генеральної асамблеї ООН, а двостороння зустріч глави Української держави з президентом США Дональдом Трампом поки що не планується. “Плани такі є стосовно участі, очевидно, президента… я сподіваюся, що цього року в нас такий буде візит”, – сказав Чалий під час прес-клубу XIII наради керівників закордонних дипломатичних установ України в понеділок у Києві. Дипломат додав, що передбачено виступ П. Порошенка на Генасамблеї ООН, низку двосторонніх зустрічей, зокрема з інвесторами, бізнесом і діаспорою.

Президент України Петро Порошенко знову наголошує на унітарному устрої Української держави, і заявляє, що влада країни не допустить її федералізації. “Україна – унітарна держава, ми не допустимо жодної федералізації в ключових елементах функціонування держави”, – написав П. Порошенко у своєму мікроблозі у Twitter у понеділок. При цьому президент нагадав про впроваджувану в Україні програму децентралізації, завдяки якій місцеві громади отримують “величезні права” і скорочується “відстань між людиною і владою”.

Посол України в США Валерій Чалий вважає, що під час закупівлі озброєнь для потреб українських Збройних сил у іноземних держав необхідно розставляти пріоритети та ухвалювати рішення на користь тих країн, які надають більше допомоги Україні. “Не хочу, щоб це сприймали як то, що я займаюся лише США… Але коли держава ставить за мету переозброєння та має обмежені кошти, то потрібно розставляти пріоритети. Ті, країни які надають нам максимум, мають отримати пріоритет. А в Генштабі (ЗСУ – ІФ) підтвердили, що 98% допомоги, яка надходить, нам надають саме США”, – сказав посол під час прес-клубу XIII наради керівників закордонних дипломатичних установ України в понеділок у Києві.

Сполучені Штати Америки не підтримуватимуть якихось конкретних кандидатів на чергових виборах президента в Україні, вважає український посол у США Валерій Чалий. “Я знаю, що наразі підтримки якоїсь особистої немає… думаю, що підтримки прямої, фінансової або ще якоїсь не буде. Тому що це – втручання у внутрішні справи”, – сказав посол під час прес-клубу XIII наради керівників закордонних дипломатичних установ України в понеділок у Києві, відповідаючи на запитання про те, кого США підтримуватимуть на виборах президента в Україні.

Заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль заявила, що Україна не буде розривати угоду з Росією щодо співпраці в Азовському морі і в подальшому буде використовувати наявні інструменти для врегулювання ситуації. Про це вона сказала під час “Наради послів-2018”, повідомила у Twitter прес-служба МЗС. “Про денонсацію угоди з Росією по Азовському морю не може й бути мови – це дасть можливість РФ заявити про територіальний спір”, – сказала Зеркаль. За її словами, для України це безпекове питання, тому планується використовувати наявні інструменти, щоб врегулювати цього питання.

ОБОРОННИЙ СЕКТОР УКРАЇНИ.

Фінансування сектора безпеки й оборони України в 2019 році, виходячи з прогнозів Кабінету Міністрів, становитиме близько 200 млрд грн (не менше ніж 5% від ВВП), повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов. Як повідомляє в понеділок прес-служба РНБО, О. Турчинов провів нараду за участю першого віце-прем’єра – міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва, в. о. міністра фінансів Оксани Маркарової, міністра оборони Степана Полторака, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, а також керівників інших силових структур і відомств. Секретар РНБО України повідомив, що згідно з прогнозом Кабінету Міністрів України, ВВП на 2019 рік становитиме 3 946 млрд гривень, «тому фінансування сектору безпеки й оборони України, яке має бути не менш ніж 5% від ВВП, становитиме близько 200 млрд грн”, – повідомив О. Турчинов.

ЕКОНОМІКА.

Облігації зовнішньої державної позики України на 725 мільйонів доларів були випущені з прибутковістю 9,19% річних, що відповідає ціні облігацій в 95,551% номіналу, про що раніше заявляв заступник міністра фінансів Юрій Буца. Прибутковість паперів вирахували журналісти LIGA.net за допомогою фінансового аналітика ICU Михайла Демківа. Основа розрахунку – параметри, заявлені Буцой (ціна – 95,551%, погашення – 28 лютого), метод – формула внутрішньої норми прибутку IRR (процентна ставка, яка описує чисту рентабельність інвестиції). Про те, що вартість нового запозичення перевищує 9% припускали і інші інвестбанкіри. Керуючий партнер Capital Times Ерік Найман писав про 9,1-9,15%, фахівець відділу продажів цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса говорив про 9%. “Угода вимушена і нереально дорога. Чи спровокує це розпродажі українських паперів на ринку? Можливо так: прибутковість євробондів України з погашенням в 2019 році набагато нижче – 6,76% річних”, – вважає Найман.

Україна вже другий рік поспіль продовжує займати першу позицію в рейтингу країн-джерел ввезення в ЄС контрабандних сигарет. Про це повідомляє delo.ua з посиланням на дослідження компанії KPMG. Понад 4,8 млрд контрабандних сигарет поставляється саме з України, що становить майже 11% всього обсягу контрабанди в країни ЄС і понад 1 млрд євро бюджетних втрат ЄС.

УТВОРЕННЯ ВАСУ.

За три тижні до завершення терміну подання документів на посади суддів до Вищого антикорупційного суду заявки подали лише 6 кандидатів. Відповідну інформацію оприлюднила Вища кваліфікаційна комісія суддів. Так, серед претендентів, судді Львівського, Донецького, Чернівецького та Київського судів. Зокрема, суддя Солом’янського райсуду столиці Вікторія Кицюк, яка стала відома після інциденту з поліцейськими під час оформлення протоколу щодо неправильного паркування. А також на посади суддів ВАСУ подали документи доцент, професор кафедри трудового права та права соціального забезпечення Київського національного університету ім. Т. Шевченка та приватний адвокат.

ПРИВАТБАНК.

Національний банк і “Приватбанк” виграли апеляційний розгляд у судовій справі, в рамках якої “Нікопольський завод феросплавів”хотів врятувати свої 64 вагона від примусового стягнення Нацбанком. Про це пише Finclub. 16 серпня 2018 року Київський апеляційний господарський суд задовольнив апеляційні скарги Приватбанку і НБУ і скасував рішення Господарського суду Києва від 1 грудня 2017 року по цій справі. НЗФ звинувачував НБУ в неприйнятті Нацбанком від Приватбанку виконання зобов’язання (погашення заборгованості) за кредитним договором, який уклали відповідачі, і зобов’язанні Приватбанку погасити заборгованість за цим договором, а НБУ – прийняти від банку виконання зобов’язань щодо її погашення. Госпсуд Києва 1 грудня 2017 року задовольнив тільки одну вимогу: він зобов’язав Приватбанк погасити кредит рефінансування, оскільки у держбанку були фінансові можливості для цього, а НБУ не здійснював дій щодо примусового стягнення боргу.

Поділитися у соцмережах

Огляд ЗМІ за 22 серпня 2018

ВИСНОВКИ

Члени журі присяжних у суді Олександрії (американський штат Вірджинія) визнали колишнього голову передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта винним по 8 із 18 пунктів обвинувачення. П’ять пунктів обвинувачення, пов’язані з податковими махінаціями, два – з порушенням банківського законодавства та один – з приховуванням рахунків в іноземних банках. Манафорт обвинувачується в наданні податковим органам неправдивих відомостей про доходи та у приховуванні інформації про офшорні рахунки.

22 серпня розпочинається перший етап нових американських санкцій проти Росії, які були введені через отруєння Сергія Скрипаля та його дочки в британському місті Солсбері. На першому етапі санкції стосуватимуться заборони на експорт технологій, які можуть бути використані у військових цілях, і не спрямовані безпосередньо проти якоїсь компанії. Помічник держсекретаря США у справах Європи і Євразії Весс Мітчелл заявив, що США готові посилювати санкції відносно Росії.

Президент Петро Порошенко заявив, що його непокоїть наявність адвокатів Кремля в українському політикумі та підтримка російської пропаганди. «Багато адвокатів (Володимира Путіна) у нашому політикумі, як вони намагаються зняти з нього відповідальність за війну чи перекласти цю відповідальність на Україну», – заявив Порошенко. Нардеп Ірина Фріз переконана, що РФ втручатиметься в українські вибори в 2019 році. «РФ підтримуватиме кількох проросійських кандидатів, які намагатимуться відібрати певну кількість голосів або розпорошити демократичний електорат, щоб до другого туру вийшов проросійський кандидат», – заявила Фріз. Вона зазначила, що Служба безпеки України вже веде переговори з країнами Альянсу. “Переконана, що допомогу від країн НАТО ми отримаємо”, – сказала Фріз. Глава Служби безпеки України Василь Грицак заявив, що Росія намагається вплинути на парламентські та президентські вибори в Україні не тільки через кіберпростір, а й за допомогою людей і організацій, які працюють на території України, дбаючи про російські інтереси.

Президент Петро Порошенко знову наполягає на необхідності створення Міністерства у справах ветеранів. За словами Порошенка, це міністерство не повинно бути лише відомством соціального захисту ветеранів – це повинно бути міністерство можливостей. Нардеп Ірина Фріз вважає, що ветерани в Україні мають бути основою дієвого громадського демократичного контролю над владою від суспільства. Посол США в Україні Марі Йованович вважає, що ініціатива створити в Україні Міністерство у справах ветеранів є важливим кроком, а процес його формування може стати хорошим прикладом співпраці уряду і громадянського суспільства.

Уряд ухвалив середньострокову стратегію управління держборгом на 2018-2020 роки. В.о. міністра фінансів Оксана Маркарова зазначила, Мінфін сподівається за два роки знизити держборг України до середнього рівня країн, що розвиваються. “Мета стратегії – досягти наступного року [співвідношення боргу до ВВП] на рівні 52% ВВП, до кінця 2020 року – не більше 49%”, – зазначила Маркарова.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що нові запозичення Україні необхідні для того, аби розплатитися з держборгом, який був нарощенний у попередні роки. За його словами, з 2005 по 2013 рік “супер-професіонали побили рекорди” і збільшили держборг з 12,5 мільярдів доларів до 60 мільярдів доларів. Гройсман запевнив, що без цього Україні загрожує інфляція, неконтрольоване зростання цін, знецінення національної валюти, зупинка промислового виробництва і т.д.

За даними Державної служби статистики, промислове виробництво в Україні в липні поточного року зросло на 2,9% порівняно з відповідним місяцем минулого року. По відношенню до червня в липні цього року промислове виробництво зросло на 1,4%.

В Україні запустили в роботу державний реєстр субсидій. Міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив, що з 1 липня реєстр доступний для всіх громадян України. В ньому відображається інформація з урахуванням закону про захист персональних даних. “Коли ми побудували базу в єдину, знайшли понад 20 тисяч громадян, які отримували подвійну субсидію”, – заявив Рева.

22 серпня вступає в силу рішення Європейського суду, згідно з яким мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення визнаний таким, що порушує права людини.

В. о. голови ДФС Мирослав Продан відсторонив від посади начальника Одеської митниці Олександра Власова на період службового розслідування крадіжки 37 контейнерів із тканиною та іншими товарами. «У мене є всі підстави стверджувати про причетність до цього злочину співробітників Генеральної прокуратури України. Я звертаюся із заявою до НАБУ щодо проведення неупередженого розслідування», – заявив Продан. Продан підтвердив, що під час розслідування співробітники ДФС встановили причетність до крадіжки контейнерів групи Амінєва-Сердюка. “До речі, останній досі працює в Генеральній прокуратурі… До останнього часу цей співробітник працює, більше того – в підрозділі, що здійснює нагляд за роботою митниці”, – уточнив в. о. голови ДФС. “С. Сердюк не є працівником ГПУ. Наказ генпрокурора Ю. Луценка про скорочення посади С.Сердюка і виведення його поза штат”, – повідомила прес-секретар ГПУ Лариса Сарган.

Підозрюваного в справі нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк Миколу Новікова відпустили з-під варти. “У зв’язку з додатковими показаннями, отриманими від підозрюваного громадянина Новікова, які він раніше не надавав слідству, була встановлена його непричетність до скоєння злочину”, – повідомив речник ГПУ Андрій Лисенко. Лисенко пояснив, що це стало підставою для закриття провадження проти Новікова, “у зв’язку з відсутністю в його діях складу злочину”. Речник поліції Ярослав Тракало повідомив, що четверо з п’яти підозрюваних у спробі вбити активістку і радницю мера Херсона Катерину Гандзюк зізналися у скоєнні злочину. Вони отримали пропозицію за грошову винагороду здійснити напад на Гандзюк. За словами речника, ця пропозиція нібито надійшла від п’ятого затриманого, з яким вони проходили військову службу і який був їхнім командиром. Водночас, за словами Тракала, сам організатор від співпраці зі слідством відмовляється.

Верховний суд не дозволив переселенцям із Донбасу брати участь у місцевих виборах. Право участі у місцевих виборах є лише у тих громадян України, які постійно проживають на відповідній території та мають реєстрацію постійного місця проживання на території відповідного села, селища, міста.

ТОП-5 РЕЗОНАНСНИХ НОВИН ДОБИ: ПОЛІТИКА, ЕКОНОМІКА.

 • Пола Манафорта визнали винним за вісьмома пунктами (192 публікації у ЗМІ)
 • Напад на Гандзюк: Новікова відпустили. Справу проти нього закрито (85 публікацій у ЗМІ)
 • Колишній адвокат Трампа Коен визнав себе винним (70 публікацій у ЗМІ)
 • Мінфін США: російські олігархи зазнали значного впливу санкцій (54 публікації у ЗМІ)
 • Голову Одеської митниці відсторонили від посади (15 публікацій у ЗМІ)

САНКЦІЇ США ПРОТИ РОСІЇ.

22 серпня розпочинається перший етап нових американських санкцій проти Росії, які були введені через отруєння Сергія Скрипаля та його дочки в британському місті Солсбері. Санкції були анонсовані адміністрацією президента США 8 серпня, але перший етап набуває чинності сьогодні. На першому етапі санкції стосуватимуться заборони на експорт технологій, які можуть бути використані у військових цілях, і не спрямовані безпосередньо проти якоїсь компанії. Американські ЗМІ раніше повідомляли, що під заборону можуть потрапити газові турбіни, електронне устаткування, яке застосовується в промисловості. При цьому реальний перелік забороненої продукції може виявитися не таким великим, тому що адміністрація Барака Обами ввела схожі обмеження ще в 2014 році.

У Вашингтоні готові посилювати санкції відносно Росії, заявив у вівторок помічник держсекретаря США у справах Європи і Євразії Весс Мітчелл на слуханнях в комітеті сенату США з закордонних справ, передають американські ЗМІ. “Ми бажаємо зробити необхідні кроки для того, щоб продовжувати карати Росію за її поведінку”, – сказав В. Мітчелл. “Я думаю, що адміністрація ясно висловила свою позицію, що ми готові робити додаткові дії (щодо Росії – ІФ)”, – зазначив він. За словами помічника держсекретаря, санкції вже впливають на Росію. Так, В. Мітчелл заявив, що санкції обходяться російській економіці в десятки мільярдів доларів, а компанії, що знаходяться під санкціями, втрачають чверть операційного доходу і змушені звільняти співробітників.

ВТРУЧАННЯ РОСІЇ У ВНУТРІШНІ СПРАВИ УКРАЇНИ.

Президента України Петра Порошенка непокоїть наявність адвокатів Кремля в українському політикумі та підтримка російської пропаганди. “Кремль нав’язує нам інформаційну війну, мета якої – поневолити наш розум. Коли з хворої голови на здорову валить Путін – це ще можна зрозуміти. Але мене як президента непокоїть інше… багато адвокатів (президента Російської Федерації Володимира Путіна – ІФ) у нашому політикумі, як вони намагаються зняти з нього відповідальність за війну чи перекласти цю відповідальність на Україну”, – сказав П. Порошенко, відкриваючи міжнародний волонтерський і ветеранський форум “Там, де ми – там Україна” в середу в Києві.

РФ втручатиметься в українські вибори в 2019 році, прогнозує народний депутат із фракції “Блок Петра Порошенка” Ірина Фріз і висловлює сподівання на допомогу країн НАТО в питанні кібербезпеки виборчої системи України. “Втручання Росії в українські вибори – це 100% відбувається вже. РФ підтримуватиме кількох проросійських кандидатів, які намагатимуться відібрати певну кількість голосів або розпорошити демократичний електорат, щоб до другого туру вийшов проросійський кандидат”, – наводить слова нардепа прес-служба “БПП” у середу .

Глава Служби безпеки України Василь Грицак заявляє, що Росія намагається вплинути на парламентські та президентські вибори в Україні не тільки через кіберпростір, а й за допомогою людей і організацій, які працюють на території України, дбаючи про російські інтереси. “Я навіть не сумніваюся ні на йоту, що Росія робитиме все можливе, щоб вплинути на процес волевиявлення українських громадян під час президентських виборів і виборів до Верховної Ради. Росія та її політичне керівництво робитимуть усе можливе, щоб реінкарнувати стару владу (в Україні – ІФ), щоб посилити вплив Росії в Україні, щоб привести до влади прихильників російської влади”, – сказав В. Грицак журналістам у середу в Києві, відповідаючи на запитання про можливі провокації та втручання в президентські й парламентські вибори в Україні з боку РФ.

УТВОРЕННЯ МІНВЕТЕРАНІВ.

Президент України Петро Порошенко знову наполягає на необхідності створення Міністерства у справах ветеранів. “Правда, що політики, влада дуже завинили перед вами, і треба негайно виправляти цю ситуацію. І я думаю, що під час наших розмов, зокрема на цьому форумі, будуть також вироблені конкретні кроки, які допоможуть відновити справедливість. Я твердо переконаний, і заявляв про це вже не один раз, що допоможе в цьому, на моє глибоке переконання, створення Міністерства у справах ветеранів”, – сказав П. Порошенко, відкриваючи міжнародний волонтерський і ветеранський форум” Там, де ми – там Україна” у середу в Києві.

Народний депутат фракції партії “Блок Петра Порошенка”, голова парламентської делегації в ПА НАТО Ірина Фріз вважає, що ветерани в Україні мають бути основою дієвого громадського демократичного контролю над владою від суспільства, повідомляється на сайті партії “БПП”. “Ветерани мають бути основою створення дієвого, громадського, демократичного контролю над владою від суспільства, особливо в контексті реформування сектора безпеки та оборони. Саме ветерани, які з 2014 року брали участь у війні проти РФ, знають, якою має бути армія, чим мають бути забезпечені ЗСУ. Вони мають повне право давати свої рекомендації владі, щоб здійснювати ефективний контроль”, – сказала І. Фріз під час Міжнародного волонтерського та ветеранського форуму “Там, де ми – там Україна” в середу в Києві.

Ініціатива створити в Україні Міністерство у справах ветеранів є важливим кроком, а процес його формування може стати хорошим прикладом співпраці уряду і громадянського суспільства, зазначає посол США в Україні Марі Йованович. “Рішення створити Міністерство у справах ветеранів було важливим кроком”, – сказала вона, виступаючи на міжнародному ветеранському і волонтерському форумі “Там, де ми, там – там Україна” в середу в Києві.

УКРАЇНСЬКІ ПОЛІТВ’ЯЗНІ У РФ.

Українська сторона в Мінську запропонувала представникам Росії помилувати двох російських громадян і передати їх російському консулу з одночасною передачею Україні українських військовослужбовців, яких незаконно тримають на окупованих територіях Донбасу, повідомила представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко. “Українська сторона шукає всі можливі шляхи для розблокування процесу звільнення заручників з РФ і з окупованих територій. Зробила чергову конкретну пропозицію росіянам: українська сторона готова, як виняток, помилувати двох громадян РФ, які мають проблеми зі здоров’ям, передати їх російському консулу в присутності представників ОБСЄ і МКЧХ з одночасною передачею Україні українських військовослужбовців, яких більше ніж три роки незаконно утримують на Донбасі”, – написала І. Геращенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook за результатами засідання ТКГ у Мінську в середу.

ЕКОНОМІКА.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що нові запозичення Україні необхідні для того, аби розплатитися з держборгом, який був нарощенний у попередні роки. Про це він сказав під час засідання Кабінету міністрів у середу. За його словами, з 2005 по 2013 рік “супер-професіонали побили рекорди” і збільшили держборг з 12,5 мільярдів доларів до 60 мільярдів доларів. “Я вважаю, що ввівши в оману всіх людей, вони брали кошти за кордоном і всередині країни, платили по ним відсотки, і комусь там щось віддавали. Куди вони їх діли, гепнули ці гроші, я не знаю”, – сказав очільник уряду. Гройсман додав, що майже 50 додаткових мільярдів – це катастрофічна сума для України.

Уряд ухвалив середньострокову стратегію управління держборгом на 2018-2020 роки. Відповідне рішення було прийняте на засіданні уряду 22 серпня. Як зазначила на засіданні уряду в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова, Мінфін сподівається за два роки знизити держборг України до середнього рівня країн, що розвиваються. “Наш державний борг приблизно восьмирічний. Зовнішній борг – 6,2 роки, внутрішній – близько 10 років. Треба подовжувати, робити більш рівномірним, щоб не готуватися до пікових виплат, як у наступному році”, – сказала вона. “Мета стратегії – досягти наступного року [співвідношення боргу до ВВП] на рівні 52% ВВП, до кінця 2020 року – не більше 49%”, – зазначила Маркарова. За її словами, документ стратегії управління боргом буде публічним і буде розміщений на сайті Мінфіну.

Рівень тіньової економіки в Україні в першому кварталі 2018 року знизився на 4 відсоткові пункти порівняно з аналогічним періодом 2017 року – до 33% ВВП, свідчить оприлюднений у середу Міністерством економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) звіт про загальні тенденції тіньової економіки в Україні. “Усі методи, з використанням яких оцінюється рівень тіньової економіки, продемонстрували скорочення рівня порівняно з першим кварталом 2017 року”, – йдеться в документі. Як зазначає МЕРТ, детінізація економіки в першому кварталі цього року стала результатом збереження головних ознак макроекономічної стабільності та позитивних економічних тенденцій в умовах політики збільшення внутрішнього попиту, серед сприятливих чинників також зміцнення інвестиційної складової економічного зростання і продовження реформування економіки.

Промислове виробництво в Україні в липні поточного року зросло на 2,9% порівняно з відповідним місяцем минулого року. Про це свідчать дані Державної служби статистики. Як наголошується, у січні-липні поточного року в порівнянні з відповідним періодом 2017 року промислове виробництво зросло на 2,6%. В тому числі у добувній промисловості та розробленні кар’єрів – на 2%, переробній – 2,4%, постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 4,1%. У Держстаті відзначають, що по відношенню до червня в липні цього року промислове виробництво зросло на 1,4%.

НАПАД НА КАТЕРИНУ ГАНДЗЮК.

Підозрюваного в справі нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк Миколу Новікова відпустили з-під варти. Про це кореспонденту “Української правди” повідомила сестра Новікова Ірина Кадукова. За її словами Новікова звільнили з під варти навіть до розгляду апеляції. “Я прийшла сьогодні в суд, де мали розглядати апеляція і мав бути відео-зв’язок з свідками зі Львова щодо його алібі. Поки чекала в суді, прийшов прокурор і сказав, щоб я їхала забирати брата, він не винен”, – сказала Кадукова. Як пояснив “Українській правді” адвокат Новікова Камілжан Шадманов, апеляція була відкликана.

Микола Новіков, якого підозрювали в нападі на активістку та чиновницю Херсонської міськради Катерину Гандзюк, змінив покази про своє алібі. Про це “Українській правді” повідомив речник Генпрокуратури Андрій Лисенко. “У зв’язку з додатковими показаннями, отриманими від підозрюваного громадянина Новікова, які він раніше не надавав слідству, була встановлена його непричетність до скоєння злочину”, – сказав він. Лисенко пояснив, що це стало підставою для закриття провадження проти Новікова, “у зв’язку з відсутністю в його діях складу злочину”. У прокуратурі стверджують, що Новіков приховував від слідства додаткові покази про те, де знаходився.

Микола Новіков каже, що слідчі самі запропонували йому підписати нові покази, після яких з нього зняли підозру у нападі на активістку та співробітницю Херсонської міськради Катерину Гандзюк. Про це він розповів кореспонденту “Української правди”. “Мені довелося це зробити (підписати нові покази – УП), бо я хвилювався за своїх рідних. Але насправді мене там (в Херсоні – УП) не було”, – сказав Новіков. Він стверджує, що йому дали вже готовий текст на підпис. Крім того, за словами Новікова, слідчі нагадали, що проти нього відкриті ще два провадження про хуліганство та зберігання зброї, за якими йому загрожує від 3 до 7 років ув’язнення.

Четверо з п’яти підозрюваних у спробі вбити активістку і радницю мера Херсона Катерину Гандзюк зізналися у скоєнні злочину. Про це повідомив “Українській правді” речник поліції Ярослав Тракало. За його словами, наразі слідство попередньо встановило причетність до скоєння даного злочину п’ятьох осіб. “Їхня причетність до нападу на гр. Гандзюк, за версією слідства, підтверджується як зібраними речовими доказами, так і наданими свідченнями”, – зазначає Тракало. Він розповів, що четверо із затриманих, які, до речі, проживають в різних регіонах країни, зізналися слідчим, що отримали пропозицію за грошову винагороду здійснити напад на Гандзюк.

Херсонський міський суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту підозрюваному в нападі на в. о. керуючого справами виконкому Херсонської міськради, радника мера Херсона, активістку Катерину Гандзюк В’ячеслава Вишневського терміном до 20 жовтня, повідомляє сайт “Громадського ТБ”. “Також чоловік до 20 жовтня має носити електронний браслет”, – ідеться в оприлюдненому в середу вдень повідомленні. Як повідомлялося, 31 липня вранці в Херсоні невідомий облив концентрованою сірчаною кислотою співробітницю міськради К. Гандзюк біля її будинку. Постраждалу з опіками доправили до місцевої лікарні, але незабаром перевели до медзакладу Києва.

АНТИКОРУПЦІЯ.

В. о. голови Державної фіскальної служби (ДФС) Мирослав Продан відсторонив від посади начальника Одеської митниці Олександра Власова на період службового розслідування крадіжки 37 контейнерів із тканиною та іншими товарами. “Я віддав доручення підрозділу внутрішньої безпеки центрального апарату ДФС на проведення службового розслідування. Для неупередженості дій на період цього розслідування відсторонити керівника Одеської митниці від виконання ним обов’язків. Третє: у мене є всі підстави стверджувати про причетність до цього злочину співробітників Генеральної прокуратури України. Я звертаюся із заявою до НАБУ щодо проведення неупередженого розслідування”, – сказав він на прес-брифінгу в середу.

Мережа АЗК Концерну Галнафтогаз під брендом ОККО не працює на території тимчасового окупованих територій України. Про це заявив бенефіціар концерну Віталій Антонов на прес-конференції, передає Liga.Net. За його словами, бренд ОККО не працює на території Донецької і Луганської областей, а також не співпрацює з терористичними організаціями “ЛНР” і “ДНР”. Крім того, він повідомив, що заправки ОККО, які залишилися на окупованому півострові, були передані в оренду і зараз Галнафтогаз ними не керує. До прес-конференції Антонов в Facebook підтвердив обшуки СБУ в офісах Галнафтогазу у Львові і Києві.

Поділитися у соцмережах

 

 

Огляд ЗМІ за 21 серпня 2018

ВИСНОВКИ

Глава британського МЗС Джеремі Хант вважає, що світовий демократичний порядок під загрозою. Він наполягає, що Захід повинен об’єднатися для боротьби з внутрішніми і зовнішніми ворогами, серед яких перший – Росія під керівництвом Володимира Путіна.

Сполучені Штати ввели санкції проти двох росіян, однієї російської та однієї словацької фірми в рамках американської програми, спрямованої проти зловмисної кібердіяльністі. Президент США Дональд Трамп назвав ряд умов, при яких він може почати розглядати питання зняття з Росії санкцій. Це буде можливо тільки в тому випадку, якщо Москва стане робити які-небудь кроки для співпраці з Вашингтоном з таких питань, як, наприклад, Сирія і Україна.

Посол України в США Валерій Чалий заявив, що Україна останні роки посідає ключове місце у зовнішній політиці Сполучених Штатів та входить до першої десятки важливих для США країн. Він заперечив зменшення уваги до України з боку США. Чалий також повідомив, що Радник президента Сполучених Штатів Америки з питань національної безпеки Джон Болтон має намір зустрітися в Києві з вищим керівництвом України, зокрема з президентом України Петром Порошенком і прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, а також главами зовнішньополітичного та оборонного відомств, заявляє посол України в США Валерій Чалий. За словами Чалого, цього року США надали Україні фінансову допомогу у розмірі близько 620 мільйонів доларів. Крім того, США передадуть Україні катери, які підсилять спроможності в Чорноморському басейні.

Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова заявила, що обмін Олега Сенцова на російських ув’язнених, які утримуються в Україні, неможливий, оскільки у нього є громадянство і Росії, і України, і для цього потрібно змінити законодавство. На її думку, необхідно шукати “якусь нову правову форму “. Зокрема, між Росією і Україною має бути укладено двосторонню угоду про статус осіб з двома громадянствами. Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко розцінює слова звільнення Олега Сенцова як затягування часу і продовження тактики шантажу. «Єдине, що потрібно для звільнення Сенцова, Кольченка, Сущенка, інших бранців Кремля і заручників з окупованих територій, – це політична воля і бажання Путіна», – додала Геращенко. Ірина Геращенко також повідомила, що російська сторона і уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова відкинули ініціативу зустрітися Мінську для обговорення ініціативи Києва про передання РФ 36 російських громадян в обмін на українських політв’язнів.

Верховний суд відмовився за позовом НАБУ відкривати провадження щодо скасування догани голові САП Назару Холодницькому.

«Українська правда», посилаючись на власні джерела у прокуратурі, повідомляє, що Генеральна прокуратура готує підозру директору НАБУ Артему Ситнику по кількох епізодах. Правоохоронці перевіряють як мінімум три факти порушень Ситника. Йдеться про розголошення матеріалів досудовго розслідування без дозволу прокурора, розкриття державної таємниці та попередження щодо проведення обшуків. Співрозмовник УП пояснив, що підозра може базуватися на матеріалах розголошення директором НАБУ особистої інформації цивільної дружини прокурора Костянтина Кулика на закритій зустрічі із журналістами.

Генпрокурор Юлій Луценко повідомив, що ГПУ збирає докази у справі проти виконуючого обов’язки голови Державної фіскальної служби Мирослава Продана. “Так, у мене є претензії до Продана. Поки що я озвучую претензії до безлічі випадків щодо контрабанди, які допустили його підлеглі. Але зараз я працюю по справі, в якій у мене є претензії до нього персональні. В той момент, коли я здобуду достатню кількість доказів, зроблю процесуальне рішення. Кажу це раз і назавжди чесно — це не означає риття під Гройсмана”, – повідомив Луценко.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що підозрюваний в організації вбивства журналіста Аркадія Бабченка Борис Герман пішов на угоду зі слідством. Він запевнив, що так званий “організатор” фактично підтверджує версію слідства і “прямо вказує на представника” Росії.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що колишнього першого заступника голови правління ПАТ “Укргазвидобування” Олексія Тамразова знову затримали за сприяння злочинній організації. Генпрокурор вважає, що Тамразов міг би бути дуже хорошим свідком і “через інструмент угоди зі слідством надати остаточні свідчення про структуру, розподіл обов’язків, кримінальну схему та інші подробиці щодо діяльності злочинної організації”.

Суд у Херсоні обрав запобіжний захід у вигляді арешту двом підозрюваним у причетності до замаху на вбивство радниці міського голови Херсона, активістки Катерини Гандзюк.

“Наші Гроші з Денисом Бігусом” повідомляють, що соратника Генпрокурора Юрія Луценка – Ярослава Максимця і племінника головного військового прокурора – Андрія Матіоса затримували за водіння у нетверезому стані, але не притягли до відповідальності через “не такий” драгер. Суддя Солом’янського райсуду Києва Марія Зелінська вирішила не притягувати Андрія Матіоса до відповідальності за п’яне водіння, посилаючись на те, що показники “Драгера 6820” не можуть бути допустимим доказом. Так само суддя Печерського райсуду Володимир Карабань не визнав доказом ці показники Драгера і закрив адміністративне провадження щодо Ярослава Максимця через “відсутність складу порушення”.

Інститут масової інформації повідомляє, що протягом липня 2018 року найбільше матеріалів з ознаками замовності в інтернет-ЗМІ стосувались УПЦ (МП) та члена партії “За життя”, кума президента РФ Віктора Медведчука. “Загалом, на них припало 80% від загальної кількості “джинси”, що була зафіксована експертами в інтернет-ЗМІ”, – йдеться в матеріалі ІМІ.

Дані опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг” у серпні свідчать, що майже 70% опитаних громадян вважають що спадкоємицею Київської Русі є Україна, а не Росія, протилежної думки – 9% українців. Соціологи додають, що за десять років тих, хто вважає Україну спадкоємицею Київської Русі, побільшало (у 2008 році таких було 54%), а тих, хто дотримується протилежної думки, поменшало (у 2008 тих, хто говорив так про Росію було 18%).

ТОП-5 РЕЗОНАНСНИХ НОВИН ДОБИ: ПОЛІТИКА, ЕКОНОМІКА.

 • Геращенко: РФ тягне час заявами про неможливість звільнення Сенцова (124 публікації у ЗМІ)
 • Трамп розповів, за яких умов може розглядати питання зняття санкцій з РФ (45 публікацій у ЗМІ)
 • США вводять нові санкції через російську кібердіяльність (36 публікацій у ЗМІ)
 • Новий очільник британського МЗС закликає Євросоюз запровадити додаткові санкції проти Росії (30 публікацій у ЗМІ)
 • Російська омбудсменка відмовилася обговорити пропозицію Києва про обмін полоненими (29 публікацій у ЗМІ)

МІЖНАРОДНА ПОЛІТИКА ТА УКРАЇНА.

Україна має намір отримати у США катери берегової охорони типу Island для використання їх у Чорному морі, заявляє посол України в США Валерій Чалий. “Ми працюємо над тим, щоб отримати від Сполучених Штатів катери класу Island, які посилять наші можливості в Чорноморському басейні”, – сказав В. Чалий на прес-конференції у вівторок у Києві. За його словами, цей процес не завершено, “але ми працюємо над цим”. “Наразі експертні групи працюють над підготовкою відповідної угоди про передання таких катерів, і я сподіваюся, що ми завершимо успішно цей процес – ми отримаємо посилення”, – додав посол.

Радник президента Сполучених Штатів Америки з питань національної безпеки Джон Болтон має намір зустрітися в Києві з вищим керівництвом України, зокрема з президентом України Петром Порошенком і прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, а також главами зовнішньополітичного й оборонного відомств, заявляє посол України в США Валерій Чалий. “Будуть змістовні зустрічі з президентом, прем’єр-міністром, міністром закордонних справ, міністром оборони”, – сказав Чалий на прес-конференції у вівторок у Києві. Він також повідомив, що українська сторона запросила Дж. Болтона взяти участь 24 серпня в параді, присвяченому 27-й річниці незалежності України.

Посол України в США Валерій Чалий заявляє про російський слід у заявах колишніх політиків про начебто втручання України в президентські вибори США. “Ви пам’ятаєте, минулого року, і, до речі, я чую продовження таких оцінок деякими колишніми політиками, що Україна також втручалася у вибори США. Повірте, це все була брудна історія, яка підтримувалася і підтримується на стику російських активностей і колишніх наших політиків, які досі мають лобі в США, платять за це й атакують іноді безпосередньо посольство та посла”, – сказав В. Чалий на прес-конференції у вівторок у Києві.

Партнерство між США і Україною виходить на новий, стратегічний рівень у сфері безпеки та оборони, а членство України в НАТО є найбільш оптимальним сценарієм гарантування безпеки країни, зазначає український посол у США Валерій Чалий. “Україна сьогодні вперше за всі роки взаємодії зі США виходить на рівень стратегічного партнерства, принаймні у сфері безпеки та оборони”, – сказав він на прес-конференції у вівторок у Києві. За словами посла, про новий рівень взаємодії у сфері безпеки та оборони Вашингтона й Києва свідчить надання Україні протитанкового сучасного озброєння. “Це не тільки свідчення готовності допомагати нашій країні – це свідчення зовсім іншого рівня взаємодії: тут і довіра, якої не було свого часу, вона зросла серйозно … Нині довіра до використання Україною такої зброї дозволяє говорити про нові рівні”, – наголосив В. Чалий.

США нададуть підтримку Києву в протидії втручанню у виборчий процес під час виборів президента України, зазначає український посол у США Валерій Чалий. “США не підтримуватимуть когось конкретно на виборах, США допомагатимуть нам у протидії втручанню у вибори, а загроза дуже серйозна”, – сказав Чалий на брифінгу у вівторок у Києві. За його словами, йдеться не лише про кібератаки. “Це може бути пряме втручання у вибори”, – сказав посол. “Ми наразі працюємо над кількома напрямами взаємодії (у протидії втручанню у виборчий процес – ІФ): це і кібердіалог… і платформа, яку посольство запровадило на експертному рівні, науковому. І третій рівень – сфера спецвідомств”, – додав Чалий.

УКРАЇНСЬКІ ПОЛІТВ’ЯЗНІ У РФ.

Обмін політв’язня Олега Сенцова на російських ув’язнених, які утримуються в Україні, неможливий, оскільки у нього є громадянство і Росії, і України, і для цього потрібно змінити законодавство. Про це заявила уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова, повідомляє “Інтерфакс-Україна”. “Що стосується Сенцова, Штиблікова і так далі, у них вийшло за фактом два громадянства. І відповідно до української Конституції, їх громадяни видачі не підлягають на територію Росії – так само, як і у нас громадяни не підлягають видачі на іншу територію”, – сказала омбудсмен. На її думку, необхідно шукати “якусь нову правову форму “.

Представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко розцінює слова російського омбудсмена Тетяни Москалькової про неможливість звільнення українського режисера Олега Сенцова як затягування часу і продовження тактики шантажу. “Те, що городить омбудвумен РФ Т. Москалькова про неможливість звільнення Сенцова і якусь загадкову “нову правову угоду” між РФ і Україною – це, звичайно, маячня, банальне і лицемірне затягування часу, фарс, підлість і продовження тактики шантажу долями живих людей. Єдине, що потрібно для звільнення Сенцова, Кольченка, Сущенка, інших бранців Кремля і заручників з окупованих територій, – це політична воля і бажання Путіна. Волі немає, навпаки, є бажання замучити при потуранні і байдужості світу…”, – написа І. Геращенко на сторінці у Facebook у вівторок ввечері.

Російська сторона і уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова відкинули ініціативу зустрітися Мінську для обговорення ініціативи Києва про передання РФ 36 російських громадян в обмін на українських політв’язнів, заявляє перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко. “На жаль, російська сторона і омбудсвумен РФ Т. Москалькова відкинули ініціативу зустрітися Мінську і обговорити ініціативу України про передання РФ 36 її громадян в обмін на політв’язнів Кремля. Росії громадяни просто не потрібні”, – написала І. Геращенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook у вівторок.

У Міністерстві закордонних справ України вкотре закликали іноземних партнерів і міжнародні організації посилити тиск на Росію з метою звільнення українського режисера Олега Сенцова, який голодує в російській в’язниці, та інших українських політв’язнів. “100 днів голодує О. Сенцов. Страшна цифра. Людське життя – найвища цінність. Вимагаємо від РФ негайно звільнити Олега”, – написала речник МЗС України Мар’яна Беца на своїй сторінці в мікроблозі Twitter у вівторок. “Звертаємося до наших партнерів і міжнародних організацій посилити тиск на РФ для #SaveOlegSentsov і звільнення українських політв’язнів у РФ”, – наголосила вона.

СПРАВА КЕРНЕСА.

До апеляційного суду Полтавської області надійшли матеріали кримінального провадження щодо міського голови Харкова Геннадія Кернеса і його охоронців Віталія Блінніка та Євгена Сміцького за апеляційними скаргами на рішення суду першої інстанції. Як повідомляється у вівторок на порталі “Судова влада України”, апеляційні скарги подали прокурори відділів Генпрокуратури України, які брали участь у розгляді кримінального провадження в суді першої інстанції, а також потерпілий Сергій Ряполов і його представник, адвокат Тетяна Зелькіна. Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи визначено склад колегії суддів, яка розглядатиме апеляційні скарги. Це Володимир Костенко, Ліліана Нізельковська і Василь Маличенко.

СПРАВА ХОЛОДНИЦЬКОГО.

Верховний суд відмовився за позовом НАБУ відкривати провадження щодо скасування догани голові САП Назару Холодницькому. Про це повідомляє у Facebook прес-служба суду. “21 серпня 2018 року Верховний Суд у складі Касаційного адміністративного суду ухвалив рішення, яким відмовив у відкритті провадження у справі за позовом Національного антикорупційного бюро України до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів про визнання протиправним та скасування рішення щодо накладення дисциплінарного стягнення на Холодницького Н.І.” – йдеться в повідомленні.

СПРАВА БАБЧЕНКО.

Підозрюваний в організації вбивства журналіста Аркадія Бабченка пішов на угоду зі слідством. Про це під час брифінгу у вівторок повідомив генпрокурор Юрій Луценко. “Так, дійсно, Герман та його захист пішли на підготовку угоди і працюють в цьому контексті”, – сказав Луценко. Він запевнив, що так званий “організатор” фактично підтверджує версію слідства і “прямо вказує на представника” Росії. Водночас, генпрокурор наголосив, що угода має ще бути затверджена судом.

РОЗСЛІДУВАННЯ НАПАДУ НА КАТЕРИНУ ГАНДЗЮК.

Суд у Херсоні у вівторок обрав запобіжний захід у вигляді арешту двом підозрюваним у причетності до замаху на вбивство радниці міського голови Херсона, активістки Катерини Гандзюк. “21 серпня в Херсоні суд обрав запобіжний захід двом чоловікам, яких підозрює слідство у причетності до скоєння замаху на вбивство чиновниці Херсонської міської ради. Суд заарештував підозрюваних на 60 діб без права внесення застави”, – повідомив відділ комунікації поліції Херсонської області. Загалом у підозрі в нападі на К. Гандзюк затримано п’ятьох осіб. 20 серпня було заарештовано Віктора Горбунова – одного з підозрюваних у замаху.

АНТИКОРУПЦІЯ.

Генпрокуратура збирає докази у справі проти виконуючого обов’язки голови Державної фіскальної служби Мирослава Продана. Про це заявив Генеральний прокурор Юрій Луценко в інтерв’ю Українській правді. “Я кажу: сьогодні в країні процвітає контрабанда. Це факт? Володимир Борисович [Гройсман] каже: “факт”. Я пропоную такий-то метод боротьби, він каже “ні, я обираю інший”. О’кей, ви прем’єр-міністр. При цьому я виявляю раз за разом величезні проблеми в роботі митників”, – заявив Луценко. “Я його непублічно закликав до зміни команди на митниці. Тепер я роблю у вас це публічно. Я вважаю, що в країні, в якій три роки немає керівника митної служби, не може бути порядку на митницях. Я вважаю, що якщо зараз призначили чергового виконуючого обов’язки, то це нічого не вирішує. Тому що в той же день, коли його призначили, на його митниці виявили мільйони “контрабасу”, – додав він.

Колишнього першого заступника голови правління ПАТ “Укргазвидобування” (2010-2014 рр.) Олексія Тамразова знову затримали у вівторок за сприяння злочинній організації, заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко. “Сьогодні його затримано за статтею 256 за сприяння членам злочинної організації, за статтею 191 (крадіжка в особливо великих розмірах). Безумовно, після затримання відбудуться слідчі дії, а також буде обрано запобіжний захід”, – сказав Ю. Луценко на брифінгу в Києві у вівторок. Генпрокурор вважає, що О. Тамразов міг би бути дуже хорошим свідком і “через інструмент угоди зі слідством надати остаточні свідчення про структуру, розподіл обов’язків, кримінальну схему та інші подробиці щодо діяльності злочинної організації”.

Поділитися у соцмережах

 

 

Огляд ЗМІ за 20 серпня 2018

ВИСНОВКИ

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель, під час якої федеральний канцлер поінформувала про результати її переговорів із президентом Росії. Представник уряду ФРН Штеффен Зайберт повідомив, що Берлін і Москва планують продовжити обговорення можливої місії ООН для України. Помічник президента Росії з міжнародних справ Юрій Ушаков заявив, що саміт “нормандської четвірки” за участю лідерів України, Франції, Росії та Німеччини може відбутися в Парижі. За його словами, можливість проведення зустрічі обговорювали глава РФ Володимир Путін та канцлер ФРН Ангела Меркель, але затвердженої дати її проведення наразі що немає.

Нардеп Дмитро Тимчук повідомив, що підрозділи ЗС України кілька днів тому під час заходів із відтискання бойовиків від населених пунктів на Донбасі для запобігання обстрілам мирних жителів відновили контроль над н. п. Шуми поблизу Торецька (Донецька обл.).

Перший заступник постійного представника президента України в АРК Ізет Гданов заявив, що до деокупації Криму необхідно йти через посилення санкцій проти окупанта з огляду на те, що немає рішення керівництва України щодо звільнення півострова військовим шляхом. Постійне представництво Президента України в Криму також виступає за відбір на конкурсній основі компанії для легальних пасажирських перевезень до адміністративного кордону Херсонської області та Кримського півострова.

VoxUkraine і LIGA.net повідомляють, що державний борг України на червень 2018 року становив 76,3 млрд доларів. З цієї суми приблизно 60% – зовнішні запозичення. Це дорівнює 47,2 млрд доларів, що в 2,6 рази більше поточного рівня валютних запасів країни. Як зазначається, до 47,2 млрд доларів входить 9,6 млрд доларів гарантованого державою боргу, а решту – прямий борг у вигляді єврооблігацій (близько 17,5 млрд доларів, враховуючи 3 млрд доларів “російських” облігацій, за якими Україна оголосила дефолт), а також позик у міжнародних організацій (16,6 млрд доларів, включаючи облігації, розміщені під гарантії США) і іншу заборгованість (3,5 млрд доларів). Ще приблизно 4,3 млрд доларів – валютні ОВДП.

Україна посідає п’яте місце у світі за обсягом виробництва меду і є лідером з його виробництва у Європі. Україна виробляє понад 100 тис. тонн на рік, тобто 6% світового меду. «Наш мед постачається в 35 країн світу. Більшість його Україна експортує в США, Німеччину, Польщу і Францію. Лише в країни ЄС торік було поставлено понад 50 тис. тонн (з них понад 5 тис. тонн за безмитною квотою)», – повідомляє прес-служба Офісу віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе.

На конкурсі до Державного бюро розслідувань визначили 53 переможців на керівні посади слідчих та оперативних відділів територіальних управлінь органу. За даними прес-служби ДБР, зокрема обрані кандидати в начальники та їх заступники до слідчих відділів, а також начальники відділу супроводження оперативними підрозділами досудових розслідувань та відділу оперативних розробок у семи територіальних управліннях Державного бюро розслідувань.

Центр протидії корупції подав скаргу до Солом’янського суду на рішення прокурора САП закрити кримінальне провадження у “справі рюкзаків” проти сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря.

Глава Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков вважає надмірно прозорою систему відбору суддів в Україні та виступає за обмеження публічності інформації щодо суддів, зокрема, майнового характеру. Він наголосив, що таку інформацію часто оприлюднюють ще до того, як судді відповіли на обвинувачення, які містяться в негативних висновках.

Вночі з 19 на 20 серпня невідомий увірвався до міськради Харкова, де пострілом поранив охоронця, а також убив патрульного поліцейського. Загиблим правоохоронцем виявився 29-річний інспектор Дмитро Кірієнко. У поліцейського залишилися дружина та дворічна донька. “Родині загиблого патрульного Дмитра Кірієнка МВС буде виплачена компенсація в сумі 1 321 500 гривень”, – повідомив нардеп Антон Геращенко.

У справі про замах на вбивство активістки та співробітниці Херсонського міської ради Катерини Гандзюк затримали ще 4 осіб. Голова Нацполіції Сергій Князєв повідомив, що загалом затримано 5 осіб, які “підозрюються слідством в організації та співучасті у скоєнні замаху на вбивство”. Міський суд Херсона обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на два місяці Віктору Горбунову – другому підозрюваному в замаху на вбивство Катерини Гандзюк.

Бізнесмен і депутат Верховної Ради від БПП Максим Єфімов підтвердив купівлю одного з найбільших виробників електроенергії – компанії “Донбасенерго”. “В цілому домовленість вже досягнута, а формальні процедури ще не виконані. Я публічна особа, і як тільки це станеться, це відіб’ється в моїй електронній декларації”, – сказав Єфімов.

Державна виконавча служба заблокувала рахунки “Укргазвидобування” для стягнення 261 мільйона гривень. Стягнення проводиться у зв’язку з порушенням компанією “Карпатигаз” (як оператором за договором спільної діяльності) зобов’язань за договором лізингу перед компанією “Центр фінансового лізингу”.

“Схеми” повідомляють, що новий генпродюсер телеканалу “112 Україна”, якого призначили після зміни власника, пов’язаний із кумом президента Росії Віктором Медедчуком. Так, у квітні 2018 року 99% власності каналу стали належати швейцарській фірмі АТ “Плірофоріес АГ”. Нею володіє громадянин Німеччини Едуард Катц. “Натомість на справжнього власника вказує новий менеджмент, який прийшов на канал цього літа і має тісні зв’язки з політсилою Віктора Медведчука”, – зазначають журналісти. Йдеться про нового генерального продюсера, 30-річного Артема Марчевського. Телеканал повідомив про його призначення на початку червня.

ТОП-5 РЕЗОНАНСНИХ НОВИН ДОБИ: ПОЛІТИКА, ЕКОНОМІКА.

 • Родині вбитого в Харкові поліцейського виплатять 1,3 мільйона – Геращенко (364 публікації у ЗМІ)
 • Більшість – колишні АТОвці: у справі Гандзюк затримали п’ятьох підозрюваних (50 публікацій у ЗМІ)
 • Меркель розповіла Порошенку про переговори з Путіним (34 публікації у ЗМІ)
 • Радник Трампа з нацбезпеки назвав чотири країни, які можуть втрутитися у вибори США (30 публікацій у ЗМІ)
 • Суд арештував рахунки Укргазвидобування (3 публікацій у ЗМІ)

МІЖНАРОДНА ПОЛІТИКА ТА УКРАЇНА.

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель, під час якої федеральний канцлер поінформувала про результати її переговорів із президентом Росії, що відбулися напередодні в Німеччині. “П. Порошенко та А. Меркель домовилися про продовження консультацій на рівні міністрів закордонних справ “нормандського формату” щодо миротворчої місії ООН на окупованій частині Донбасу”, – повідомляє в понеділок удень прес-служба глави Української держави.

Берлін і Москва планують продовжити обговорення можливої місії ООН для України, повідомив журналістам представник кабінету міністрів ФРН Штеффен Зайберт. У суботу в резиденції Мезеберг під Берліном відбулася зустріч канцлера ФРН Ангели Меркель і президента РФ Володимира Путіна. Ш. Зайберт повідомив, що зазначену тему під час переговорів порушували.

Саміт “нормандської четвірки” за участю лідерів України, Франції, Росії та Німеччини може відбутися в Парижі. Про це заявив помічник президента Росії з міжнародних справ Юрій Ушаков, передає IZ.ru. За його словами, можливість проведення зустрічі обговорювали глава РФ Владімір Путін та канцлер ФРН Ангела Меркель у Берліні у суботу ввечері, але затвердженої дати її проведення наразі що немає. “Домовилися, що її потрібно добре підготувати, щоб був якийсь реальний результат після її проведення. Експертам доручено продовжувати роботу з підготовки зустрічі. Навіть не визначили часові параметри, але сам варіант зустрічі обговорювалося”, – сказав помічник Путіна.

До деокупації Криму необхідно йти через посилення санкцій проти окупанта з огляду на те, що немає рішення керівництва України щодо звільнення півострова військовим шляхом, зазначає перший заступник постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим Ізет Гданов. “Ми маємо спільно з усіма державними установами опрацьовувати питання реалізації цього списку та його розширення для того, щоб обтяжувати для окупанта Крим. У нас немає наразі рішення щодо військового звільнення Криму. Поки що немає такого рішення. Але є рішення президента України як верховного головнокомандуючого щодо посилення тиску на агресора”, – сказав він на прес-конференції в понеділок у Києві.

Постійне представництво президента України в Криму виступає за відбір на конкурсній основі компанії для легальних пасажирських перевезень до адміністративного кордону Херсонської області та Кримського півострова, зазначає перший заступник постпреда Ізет Гданов. “Наші громадяни в Криму звертають увагу на відсутність легального пасажирського сполучення з контрольно-пропускними пунктами в’їзду-виїзду, які відкриті. Хочу нагадати, їх три: “Каланчак”, “Чонгар”, “Чаплинка”. Досі там немає документів у людей, досі не вирішується питання про легальне сполучення”, – сказав І. Гданов на прес-конференції в понеділок у Києві.

ЕКОНОМІКА.

Державний борг України на червень 2018 року становив 76,3 млрд доларів. Про це йде мова в спецпроекті VoxUkraine і LIGA.net. З цієї суми приблизно 60% – зовнішні запозичення. Це дорівнює 47,2 млрд доларів, що в 2,6 рази більше поточного рівня валютних запасів країни. Як зазначається, до 47,2 млрд доларів входить 9,6 млрд доларів гарантованого державою боргу, а решту – прямий борг у вигляді єврооблігацій (близько 17,5 млрд доларів, враховуючи 3 млрд доларів “російських” облігацій, за якими Україна оголосила дефолт), а також позик у міжнародних організацій (16,6 млрд доларів, включаючи облігації, розміщені під гарантії США) і іншу заборгованість (3,5 млрд доларів). Ще приблизно 4,3 млрд доларів – внутрішні запозичення в іноземній валюті (так звані валютні ОВДП – облігації внутрішньої державної позики).

Україна посідає п’яте місце у світі за обсягом виробництва меду і є лідером з його виробництва у Європі. Про це повідомив офіс віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе в Facebook. Як наголошується, Україна виробляє понад 100 тис. тонн на рік, тобто 6% світового меду. “Сьогодні в Україні налічується близько 400 тисяч бджолярів, на яких припадає 4 млн вуликів. Основними виробниками меду є вісім областей: Вінницька, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Житомирська, Миколаївська, Полтавська і Кіровоградська”, – йдеться у повідомленні. “Ці регіони забезпечують виробництво 70% українського меду. Наш мед постачається в 35 країн світу. Більшість його Україна експортує в США, Німеччину, Польщу і Францію. Лише в країни ЄС торік було поставлено понад 50 тис. тонн (з них понад 5 тис. тонн за безмитною квотою)”, – повідомляє прес-служба.

УТВОРЕННЯ ДБР.

На конкурсі до Державного бюро розслідувань визначили 53 переможців на керівні посади слідчих та оперативних відділів територіальних управлінь органу. Про це повідомляє прес-служба ДБР. За її даними, зокрема обрані кандидати в начальники та їх заступники до слідчих відділів, а також начальники відділу супроводження оперативними підрозділами досудових розслідувань та відділу оперативних розробок у семи територіальних управліннях Державного бюро розслідувань. Перелік переможців конкурсу доступний за посиланням. Зазначається, що тепер усі переможці пройдуть психофізіологічне дослідження із застосуванням поліграфу та спеціальну перевірку органами державної влади. “З урахуванням цих даних буде ухвалено рішення щодо призначення на посади”, – наголошують у бюро.

РОЗСЛІДУВАННЯ НАПАДУ НА КАТЕРИНУ ГАНДЗЮК.

У справі про замах на вбивство активістки та співробітниці Херсонського міської ради Катерини Гандзюк затримали ще 4 осіб. Про це повідомив голова Нацполіції Сергій Князєв. “Був затриманий підозрюваний в цьому провадженні. Декілька днів назад нами була проведена спеціальна операція на сході нашої держави і були затримані ще декілька підозрюваних… Вчора ще 3 чоловік було затримано, і сьогодні ранком… мені доповіли, що ще затримали на Житомирщині одного із учасників цього правопорушення”, – розповів Князєв. Таким чином, за його словами, правоохоронці затримали ще 4 осіб, про яких не повідомляли раніше. Князєв зазначив, що загалом затримано 5 осіб, які “підозрюються слідством в організації та співучасті у скоєнні замаху на вбивство”.

Міський суд Херсона обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на два місяці Віктору Горбунову – другому підозрюваному в замаху на вбивство радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк, повідомила прес-служба ГУ Нацполіції України в області. “Затриманого, якого розшукувала поліція, суд заарештував на 60 діб без права внесення застави”, – йдеться в оприлюдненому в понеділок увечері на сайті обласного главку поліції повідомленні.

АНТИКОРУПЦІЯ.

Центр протидії корупції подав скаргу до Солом’янського суду на рішення прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрити кримінальне провадження у “справі рюкзаків” проти сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря. Про це повідомляє сайт ЦПК. Антикорупціонери вважають незаконним рішення про закриття провадження щодо сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря.

ЕНЕРГЕТИКА.

Бізнесмен і депутат Верховної Ради від БПП Максим Єфімов підтвердив купівлю одного з найбільших виробників електроенергії – компанії “Донбасенерго”. Про це він розповів в інтерв’ю ЕП. На питання про те, коли його структури увійдуть до складу прямих або опосередкованих акціонерів “Донбасенерго” Єфімов відповів: “Загадувати щодо термінів – неправильно. По дорожній карті, яка визначена, – протягом півроку”. “В цілому домовленість вже досягнута, а формальні процедури ще не виконані. Я публічна особа, і як тільки це станеться, це відіб’ється в моїй електронній декларації”, – сказав Єфімов. Раніше повідомлялося, що структурам Єфімова буде проданий весь пакет Януковича і його молодшого ситуативного бізнес-партнера Ігоря Гуменюка в “Донбасенерго” – 60,8% акцій.

Державна виконавча служба заблокувала рахунки “Укргазвидобування” для стягнення 261 мільйона гривень. Про це повідомляється на офіційному сайті УГВ. Стягнення проводиться у зв’язку з порушенням компанією “Карпатигаз” (як оператором за договоро спільної діяльності) зобов’язань за договором лізингу перед компанією “Центр фінансового лізингу”. “Таким чином, УГВ продовжує зазнавати збитків від спільної діяльності в рамках договору з “Карпатигаз” і Misen Enterprises, який був розірваний Арбітражним інститутом торгової палати Стокгольма 11 липня 2018 року”, – підкреслюють в прес-службі. За її даними, “Центр фінансового лізингу” подав позов солідарно до всіх учасників договору СД, в той же час станом на сьогодні заарештовані тільки рахунки УГВ.

Поділитися у соцмережах

Огляд ЗМІ за 17-19 серпня 2018

ВИСНОВКИ

Зустріч канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента Росії Володимира Путіна пройшла в закритому режимі. Переговори в резиденції ФРН для почесних гостей під Берліном тривали три години. Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив, що Берлін хочеться додати нової динаміки Мінському процесу. “Я налаштований оптимістично, і що у нас є шанс для проведення миротворчої місії ООН”, – сказав він. Хайко Маас також категорично заперечує можливість визнання Криму російським. Прес-секретар глави РФ Дмитро Пєсков заявив, що Путін і Меркель обговорювали ситуацію в Україні. Також вони говорили про мінські угоди, які почали “буксувати”. За його словами, Путін і Меркель також “говорили про перспективи продовження газового транзиту через територію України”. Російський журналіст, головний редактор «Еха Москви» Олексій Вєнєдиктов заявив, що на зустрічі з Володимиром Путіним Ангела Меркель в деталях виклала йому план введення миротворчої місії на Донбас. За словами Венедиктова, Меркель говорила про введення 30-40 тис. Миротворців і створення міжнародної адміністрації.

США можуть запровадити санкції пов’язані з будівництвом газопроводу Nord Stream 2 протягом декількох тижнів. У США є пакет санкцій, які можуть бути використані, щоб спробувати зупинити завершення будівництва газопроводу Nord Stream 2, проти компаній, які беруть участь у проекті і фінансують його.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін побажав щастя главі Австрії МЗС Карін Кнайсль, незважаючи на участь російського президента у її весіллі. “Незважаючи на російське покровительство весілля, я бажаю моїй австрійській колезі справжнього сімейного щастя”, – заявив Клімкін.

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян повідомив, що МІУ розробило комплекс контрзаходів, включаючи обмеження пасажирського сполучення з РФ, у відповідь на дії РФ щодо перешкоджання судноплавству в Азовському і Чорному морях. Омелян зазначив, що на даному етапі передчасно розголошувати ці заходи, адже це “має бути державне рішення”, але підтвердив, що одним із елементів, пропонованих уряду для затвердження, є обмеження пасажирського сполучення. Він додав, що такими заходами уряд убезпечить українців, які все ще на свій ризик їдуть до РФ. Омелян також повідомив, що після зупинення залізничного сполучення з Росією потяги, які використовували на цьому напрямку, спрямують на захід, для підвезення громадян до країн Європейського союзу. Водночас, він зазначив, що Україна не буде порушувати свої зобов’язання в рамках СОТ щодо забезпечення транзиту, а його падіння в останні роки пов’язане виключно з діями Росії, які Київ оскаржує в СОТ.

Президент Петро Порошенко підписав закон, який “створить ефективний механізм використання масивів земель с/г призначення та необхідні умови для запобігання рейдерству та стимулювання зрошення земель в Україні”. Закон визначає особливості використання та розпорядження земельними ділянками, розташованими у масиві земель с/г призначення, а також полезахисними лісовими смугами, які обмежують такий масив. Встановлюється право власників земельних ділянок усіх форм власності, розташованих у масиві земель с/г призначення обмінюватися такими земельними ділянками.

Президент Петро Порошенко підписав закон, який дозволяє державному концерну “Укроборонпром” не віддавати борги країні-агресору.

Кабінет міністрів 17 серпня провів позачергове засідання без прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. На засіданні розглядались питання стосовно проведення Дня Незалежності, фінансування шахт та заборгованості шахтарям. Президент Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до держбюджету, який передбачає погашення заборгованості із виплати зарплати шахтарям. Згідно з законом 1,4 мільярда гривень, встановлені Міністерству енергетики та вугільної промисловості за бюджетною програмою “Підтримка впровадження ринку електричної енергії”, спрямують на державну підтримку вугледобувних підприємств.

НКРЕКП планує скасувати формулу “Роттердам+” в зв’язку з початком дії нового ринку електричної енергії. З початку дії нового ринку електроенергії визнаються такими, що втратили силу цілий ряд нормативних документів, які раніше регламентували роботу української енергетики. У переліку документів, які планується скасувати, постанова НКРЕКП №289 від 03.03.2016 року “Про затвердження порядку формування прогнозної оптової ціни електричної енергії”, більш відома під назвою “Роттердам+”. Дане рішення НКРЕКП пояснює необхідністю впорядкування нормативної бази діяльності на ринку електричної енергії України та для забезпечення своєчасної підготовки учасників ринку електричної енергії України до роботи нового ринку електричної енергії.

Суддя Андрій Антонов, який розглядав та зрештою закрив справу проти міського голови Харкова Геннадія Кернеса, подав заяву про відставку. У ній Антонов наполягає, що дії прокурорів, які не з’являлись на дебати, “позбавили суд можливості винести вирок по суті обвинувачення”. Суддя також згадує, що прокуратура відкрила проти нього провадження за “неправосудне рішення”, і вважає це тиском та його дискредитацією. Також Антонов зазначає, що в день ухвалення ним рішення НАЗК повідомило про початок перевірки його декларацій.

Правоохоронці затримали двох чоловіків, яких підозрюють в організації та співучасті в замаху на активістку Катерину Гандзюк. Директор департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко повідомив, що серед затриманих – “громадянин Г., якого Нацполіція раніше оголосила в розшук, як зафіксовану на відео з камер спостереження особу, котра купувала знаряддя злочину (сірчану кислоту)”. “Щодо іншого учасника слідчі також з’ясовують його роль у вчиненні кримінального правопорушення”, – додав Шевченко.

Генпрокурор Юрій Луценко підписав наказ про догану керівнику САП Назару Холодницькому.

ТОП-5 РЕЗОНАНСНИХ НОВИН ДОБИ: ПОЛІТИКА, ЕКОНОМІКА.

 • Меркель представила Путіну план розміщення миротворців на Донбасі (89 публікацій у ЗМІ)
 • Порошенко погодив колективну власність на землю (75 публікацій у ЗМІ)
 • Путін станцював на весіллі глави МЗС Австрії (67 публікацій у ЗМІ)
 • США готують нові санкції проти «Північного потоку – 2» (24 публікацій у ЗМІ)
 • Президент дозволив “Укроборонпрому” не віддавати борги Росії (11 публікацій у ЗМІ)

МІЖНАРОДНА ПОЛІТИКА ТА УКРАЇНА.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про бажання обговорити з президентом Росії Володимиром Путіним розміщення місії ООН на Донбасі і констатувала відсутність там стабільного перемир’я. “Ми маємо працювати над тим, щоб знайти рішення. Це стосується, по-перше, питання України. Над цим уже досить довго працюємо. Основа є і залишається, це мінські домовленості. Хоча потрібно констатувати, що у нас поки немає стабільного перемир’я”, – сказала А. Меркель журналістам перед початком переговорів з В. Путіним.

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Мас заявив, що Берлін хоче додати нової динаміки мінському процесу. Про це він сказав в інтерв’ю німецькій газеті Welt am Sonntag, передає Die Welt. “Я налаштований оптимістично, і у нас є шанс для проведення миротворчої місії ООН”, – сказав Мас. За його словами, МЗС Німеччини обговорює це як з Україною, так і і з Росією. “Метою Німеччини залишається стабілізація України, перемир’я і установка лінії розмежування. У тому випадку, якщо мінські угоди будуть успішно реалізовані, ми можемо вести переговори про закінчення дій санкцій. Але тільки тоді”, – сказав німецький міністр закордонних справ.

Переговори президента РФ Володимира Путіна і канцлера ФРН Ангели Меркель були “корисними і грунтовними”. Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, повідомляє ТАСС.  “Переговори були тривалими … це була дуже грунтовна і детальна розмова”, – повідомив Пєсков. За його словами, Путін і Меркель “жалкують у зв’язку з тим, що виконання “мінських домовленостей” з українського врегулювання застопорилося”. “В цілому обмінялися думками щодо ситуації в Україні … Висловили співчуття у зв’язку з тотальним пробуксовуванням процесу щодо імплементації мінських домовленостей”, – заявив Пєсков.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель під час спільної заяви для преси з президентом Росії Володимиром Путіним сказала, що вони обговорять на зустрічі в Мезеберзі поставки газу в ЄС через Україну. “Навіть після запуску “Північного Потоку 2″ Україна має грати свою роль в газовому транзиті в Європу. Я дуже задоволена, що нам вдалося розпочати діалог з цього питання”, – заявила вона. Зі свого боку В. Путін сказав, що “Північний потік 2” – “виключно економічний проект і не закриває можливості транзитних поставок через територію України”.

З нагоди 10-го Всесвітнього дня гуманітарної допомоги Організація Об’єднаних Націй закликала світ збільшити допомогу цивільному населенню Донбасу, повідомляється в заяві ООН в Україні. “Я прошу міжнародне співтовариство збільшити підтримку заради розширення заходів, спрямованих на полегшення страждань цивільного населення України, яке потерпає внаслідок цієї кризи, незалежно від місця їхнього проживання в міжнародно-визнаних кордонах України, і ще раз закликаю повністю дотримуватися вимог міжнародного гуманітарного права”, – заявила координатор системи ООН в Україні та координатор з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані в неділю.

Президент України Петро Порошенко направив свого уповноваженого у справах кримськотатарського народу, народного депутата Мустафу Джемілєва для участі в роботі VI з’їзду правлячої Партії справедливості і розвитку Туреччини, повідомив народний депутат від фракції “Блок Петра Порошенко”, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров . “18 серпня 2018 року в Анкарі відбувся VI з’їзд правлячої Партії справедливості і розвитку Туреччини (Adalet ve Kalkınma Partisi – AKP), засновником якої є президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. Президент України Петро Порошенко в якості власного представника для участі в роботі VI з’їзду AKP направив уповноваженого президента України у справах кримськотатарського народу, народного депутата України, лідера кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва”, – написав Р. Чубаров на сторінці в Фейсбуці.

САНКЦІЇ США ПРОТИ ПІВНІЧНОГО ПОТОКУ 2.

США можуть запровадити санкції пов’язані з будівництвом газопроводу Nord Stream 2 протягом декількох тижнів. Про це пише The Wall Street Journal. У той час як президент РФ Владімір Путін проводить переговори з канцлером ФРН Ангелою Меркель про будівництво газопроводу, США, які не беруть участі в переговорах, можуть вплинути на результат. У США є пакет санкцій, які можуть бути використані, щоб спробувати зупинити завершення будівництва газопроводу Nord Stream 2, проти компаній, які беруть участь у проекті і фінансують його. Нинішні і колишні чиновники США заявили, що такі санкції обговорювалися і можуть бути запроваджені в перебігу декількох тижнів, хоча поки ніяких дій не було.

ВІЗИТ ПУТІНА НА ВЕСІЛЛЯ ГОЛОВИ МЗС АВСТРІЇ.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін побажав щастя главі Австрії МЗС Карін Кнайсль, незважаючи на участь російського президента у її весіллі. “Незважаючи на російське покровительство весілля, я бажаю моїй австрійській колезі справжнього сімейного щастя”, – написав у Twitter очільник українського зовнішньополітичного відомства німецькою мовою.

ПРИПИНЕННЯ ТРАНСПОРТНОГО ТРАНЗИТУ УКРАЇНИ З РФ.

Міністерство інфраструктури України розробило комплекс контрзаходів, включаючи обмеження пасажирського сполучення з РФ, у відповідь на дії РФ щодо перешкоджання судноплавству в Азовському і Чорному морях. Про це завив міністр Володимир Омелян в ефірі “5 каналу” в четвер увечері, повідомляє “Інтерфакс-Україна”. “У нас є кілька досить вагомих ударів у відповідь. Контрзаходи, які ми запропонуємо найближчим часом, – сподіваюся, Кабмін їх підтримає”, – сказав він.

Після зупинення залізничного сполучення з Росією потяги, які використовували на цьому напрямку, спрямують на захід, для підвезення громадян до країн Європейського союзу. Про це на прес-конференції 17 серпня заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян. “Усі ці поїзди, що використовуються для сполучення з РФ, можуть бути спокійно застосовані для внутрішнього переїзду українських громадян. Чи у напрямку курортів, чи на інших напрямках, де вони затребувані”, – сказав Омелян. Він наголосив, що після закриття сполучення з Росією залізниця не понесе збитків.

ЕКОНОМІКА.

Президент Петро Порошенко підписав закон, який “створить ефективний механізм використання масивів земель с/г призначення та необхідні умови для запобігання рейдерству та стимулювання зрошення земель в Україні”.  Як повідомили у прес-службі глави держави, документ підписано 19 серпня та набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Закон визначає особливості використання та розпорядження земельними ділянками, розташованими у масиві земель с/аг призначення, а також полезахисними лісовими смугами, які обмежують такий масив.

Президент Петро Порошенко підписав закон, який дозволяє державному концерну “Укроборонпром” не віддавати борги країні-агресору. Про це повідомляє в суботу прес-служба президента. Закон називається “Про внесення змін до законів України щодо вирішення деяких питань заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу – учасників Державного концерну “Укроборонпром” перед державою-агресором та/або державою-окупантом та забезпечення їх стабільного розвитку”. “Законом запроваджується заборона на примусове виконання рішень, у тому числі на визнання та виконання рішень іноземних судів, щодо стягнення заборгованості за зобов’язаннями, де кредитором (стягувачем) є юридична особа держави-агресора та/або держави-окупанта або юридична особа з іноземними інвестиціями чи іноземне підприємство держави-агресора та/або держави-окупанта, а боржником – підприємство оборонно-промислового комплексу, внесене до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави”, – пояснили в прес-службі.

Президент Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до держбюджету, який передбачає погашення заборгованості із виплати зарплати шахтарям. Про це повідомляє прес-служба глави держави. Згідно з законом 1,4 мільярда гривень, встановлені Міністерству енергетики та вугільної промисловості за бюджетною програмою “Підтримка впровадження ринку електричної енергії”, спрямують на державну підтримку вугледобувних підприємств. Зазначається, що це зменшить соціальну напругу серед шахтарів, оскільки кошти цієї бюджетної програми будуть направлені в тому числі на погашення заборгованості з оплати праці.

СПРАВА КЕРНЕСА.

Суддя Київського районного суду Полтави Андрій Антонов, який тиждень тому закрив кримінальне провадження стосовно міського голови Харкова Геннадія Кернеса та його охоронців Віталія Блінника та Євгена Сміцького, подав заяву про відставку, повідомила прес-секретар Вищої ради правосуддя (ВРП) Оксана Лисенко виданню “Українська правда”. “Антонов подав до Вищої ради правосуддя заяву про відставку з посади судді Київського районного суду Полтави, мотивуючи своє звільнення тиском на нього”, – пояснила О. Лисенко. Крім того, суддя направив до ВРП заяву про втручання в його діяльність. Він, зокрема, зазначив, що прокуратура відкрила проти нього провадження за “неправосудне рішення”, і вважає це тиском і дискредитацією.

Суддя Київського районного суду Полтави Андрій Антонов, який виніс ухвалу про закриття кримінального провадження щодо міського голови Харкова Геннадія Кернеса і його охоронців Віталія Блінникова і Євгена Сміцького, звернувся до Вищої ради правосуддя (ВРП) з заявою про тиск з боку Генеральної прокуратури України. “Ще до розгляду питання законності даної ухвали вищими інстанціями, в порушення вимог ст.124 Конституції України, які обумовлюють, що правосуддя здійснюється виключно тільки судами, через ЗМІ, телебачення, брифінги представниками Генеральної прокуратури України заявлено про незаконність даної ухвали, тим самим цілеспрямовано чиниться тиск і дискредитація мене, як судді особисто і всієї судової гілки влади в очах суспільства”, – йдеться в заяві А. Антонова, опублікованій на офіційному сайті ВРП.

ЕНЕРГЕТИКА.

Держагентство з енергоефективності та енергозбереження України (Держенергоефективності) і Міністерство енергетики та промисловості Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) підписали меморандум про взаєморозуміння в сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики. “Співпрацюючи, ми будемо обмінюватися досвідом і сприяти реалізації спільних інвестиційних проектів у сфері енергоефективності, “чистої” енергетики і переробці сміття”, – сказав керівник Держенергоефективності Сергій Савчук, повідомляє в суботу прес-служба агентства.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, планує скасувати формулу “Роттердам+” в зв’язку з початком дії нового ринку електричної енергії. Проект постанови оприлюднено на офіційному сайті НКРЕКП. Згідно з документом, з початку дії нового ринку електроенергії визнаються такими, що втратили силу цілий ряд нормативних документів, які раніше регламентували роботу української енергетики. У переліку документів, які планується скасувати, постанова НКРЕКП №289 від 03.03.2016 року “Про затвердження порядку формування прогнозної оптової ціни електричної енергії”, більш відома під назвою “Роттердам+”.

Поділитися у соцмережах

 

 Создан 13 сен 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником