За десять місяців 2016-го НБУ випустив 36 пам'ятних монет,

 

За десять місяців 2016-го НБУ випустив 36 пам'ятних монет,
Топ-10 найцікавіших пам'ятних монет України, випущених цього року

За десять місяців НБУ випустив 36 пам'ятних монет, присвячених найрізноманітнішим подіям та постатям української історії й культури.

У понеділок, 10 жовтня, Національний банк України заявив, що за два дні вводить в обіг присвячену волонтерам пам'ятну монету "Україна починається з тебе" номіналом п'ять гривень та тиражем 50 тисяч штук. Тиждень поцікавився, скільки пам’ятних монет випустили в Україні від початку 2016 року та кому чи чому вони були присвячені. 


5 січня в обіг ввели пам’ятну срібну монету "Щедрик" номіналом 20 гривень та тиражем 3000 штук. Роздрібна ціна – 2277 гривень.

Читайте також: У Нацбанку порахували "тривалість життя" банкнот. Інфографіка

Монету присвятили 100-річчю першого виконання хором Київського університету твору Миколи Леонтовича – `Щедрик` – твору, знаного не лише в Україні, а й в усьому світі під назвою "колядка дзвонів" (Carol of the Bells, Ukrainian Bell Carol, Ukrainian Carol).

 

Аверс монети 

 

Реверс монети 

Цій самій події присвятили монету із нейзильберу із такою самою назвою, але номіналом 5 гривень та тиражем 50 000 штук. Роздрібна ціна – 38 гривень.

Аверс монети 

Реверс монети 

 


28 квітня випустили срібну монету "Ігри ХХХІ Олімпіади" номіналом 10 гривень тиражем 3500 штук. Роздрібна ціна – 977 гривень. Випуск монети присвятили важливій події у світовому спортивному житті – Іграм XXХI Олімпіади в місті Ріо-де-Жанейро (Бразилія), що пройшли з 5 до 21 серпня 2016 року і стали першими подібними змаганнями в Південній Америці.

 

Аверс монети 

Реверс монети 

Олімпіаді в Ріо також присвятили монету з нейзильберу номіналом 2 гривні та тиражем 30 000 штук. Роздрібна ціна – 30 грн.

Аверс монети 

Реверс монети 


12 травня Нацбанк запустив в обіг монети "Пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу" з нейзильберу номіналом 5 гривень та тиражем 30 000 штук (роздрібна ціна – 38 гривень), а також зі срібла номіналом 10 гривень та тиражем 2000 штук (роздрібна ціна – 977 гривень).

 

Аверс монети з нейзильберу

Реверс монети з нейзильберу

Аверс срібної монети

Реверс срібної монети


20 червня в обіг ввели монету "20 років Конституції України", присвячену річниці річчю Основного Закону України, прийнятого 28 червня 1996 року Верховною Радою України від імені Українського народу громадян України всіх національностей. Монета вийшла з нейзильберу номіналом 2 гривні та тиражем 30000 штук (роздрібна ціна – 30 гривень), а також зі срібла номіналом 5 гривень та тиражем 3000 штук (роздрібна ціна – 529 гривень).

Аверс монети з нейзильберу

Реверс монети з нейзильберу

Аверс срібної монети

Реверс срібної монети


17 серпня випустили монету з нейзильберу "Галицьке королівство" номіналом 5 гривень та тиражем 50 000 штук (роздрібна ціна – 38 гривень), присвячену Галицько-Волинській державі, яка досягла розквіту під час правління Данила Галицького, коронованого Папою Римським у 1253 році. Монета  ілюструє спадкоємність державної традиції княжої доби і вектор тогочасної європейської інтеграції України-Руси. Монета входить до набору з чотирьох пам`ятних монет у сувенірній упаковці:  "Київська Русь", `"Галицьке королівство", "Козацька держава", "25 років незалежності України", присвячених 25-річчю незалежності України, кожна з яких репрезентує певний етап державного становлення та розвитку держави впродовж тисячоліття.

Аверс монети з нейзильберу

 

Реверс монети з нейзильберу


17 серпня НБУ випустив монету "Козацька держава", виготовлену з нейзильберу у кількості 50 000 штук та номіналом 5 гривень (роздрібна ціна – 38 гривень). "Присвячена титульній сторінці історії нації, що принесла українському народу славу і безсмертя, та репрезентує Українську козацьку державу (1648 - 1782), що постала у вогні національно-визвольної революції середини XVII сторіччя, очолюваної гетьманом Богданом Хмельницьким", – зазначили у НБУ.

Аверс монети

Реверс монети


Монету "25 років незалежності України" Нацбанк випустив 17 серпня із нейзильберу, срібла та золота. Перша – номіналом 5 гривень, тиражем 50 000 штук та роздрібною ціною 38 гривень. Друга – номіналом 20 гривень, тиражем 3500 штук та роздрібною ціною 1793 гривень. Третя – номіналом 250 гривень, тиражем 400 штук (роздрібна ціна не вказана).

"Присвячена відновленню української державності в новітній період історії і відображає головні етапи становлення та багатовікового розвитку української державної традиції", – сказано в тексті НБУ.

Аверс монети з нейзильберу

Реверс монети з нейзильберу

Аверс срібної монети

Реверс срібної монети

Аверс золотої монети

Реверс золотої монети


До цієї ж серії належить і монета "Київська Русь", випущена також 17 серпня. Номінал монети з нейзильберу – 5 гривень, тираж – 50 000 штук, роздрібна ціна – 38 гривень.

"Присвячена витокам української державності – Київській середньовічній державі ІХ - ХІІІ століть, яка виникла на власній соціально-економічній і культурній основі та якій належало особливе місце в історії Європи", – сказано в тексті НБУ.

Аверс монети

Реверс монети


2 вересня в Україні випустили монету "100-річчя боїв легіону Українських січових стрільців на горі Лисоня". Монета з нейзильберу номіналом 5 гривень вийшла тиражем 30000 штук, роздрібна ціна – 38 гривень. У НБУ зазначили, що монету присвятили "подвигу легіону Українських січових стрільців, який 100 років тому відзначився звитягою під час боїв за гору Лисоня і зупинив наступ російської армії на Бережани під час Брусиловського прориву".

 

Аверс монети

Реверс монети


26 вересня в обіг ввели монету "Михайло Грушевський", присвячену 150-річчю історика, організатора української науки, літературознавця, соціолога, публіциста, письменника, політичного, громадського і державного діяча.  Номінал монети із нейзильберу – 2 гривні, тираж – 25 000 штук, роздрібна ціна –  30 гривень.

Аверс монети

Реверс монети

Читайте також: До 160-річчя Івана Франка Нацбанк випустив нові пам'ятні 20 гривень


Цьогоріч з'явилися ще такі цікаві пам’ятні монети: "70 років Закарпатській області", "Давній Вишгород", "Іван Миколайчук", Україна –  непостійний член Ради Безпеки ООН. 2016 - 2017 рр.", "70 років Київському національному торговельно-економічному університету", "Петриківський розпис", "100 років пожежному автомобілю України", "Зозулині черевички справжні", "Кінний трамвай". Подивитися весь перелік можна за посиланням.

Загалом, згідно з даними на сайті Нацбанку, від початку 2016 року в Україні випустили 36 пам'ятних монет, присвячених українській спадщині, видатним особистостям України, відродженню української державності, вищим навчальним закладам, флорі та фауні.Создан 21 июн 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником