Турчинов Олександр, Диктатор України 1-й

 

Турчинов Олександр, Диктатор України 1-й

З 20 лютого 2014-го обіймав всі найвищі посади в Україні (голова ВРУ, вик. об. Президента України, голова Укряду України, Прокурора України тощо) по обрання головою ВРУ Гройсмана, коли склав останні надзвичайні повноваженняТурчинов Олександр Валентинович

Турчинов Олександр Валентинович
Турчинов, Александр.jpg
Секретар Ради національної безпеки і оборони України (з 16 грудня 2014 року).
https://www.facebook.com/oleksandr.turchynov

Зміст

Особиста справа

Турчинов Олександр Валентинович - український політик і державний діяч, секретар Ради національної безпеки і оборони України (з 16 грудня 2014 року).

Керівник фракції "Народний фронт" в українському парламенті (з 27 листопада 2014 р.). Спікер Верховної Ради України (22 лютого - 27 листопада 2014 р.), тимчасово В. о. Президента України (23 лютого - 7 червня 2014 р.), Верховний головнокомандувач Збройними силами України (26 лютого - 7 червня 2014 р.).

Був давнім другом і соратником Юлії Тимошенко. Після її арешту в 2011 році взяв керівництво БЮТ на себе. 27 серпня 2014 року вийшов зі складу "Батьківщини" і пререшел в "Народний фронт".

Депутат Верховної ради у 1998-2007 і з 2012 року. З лютого по вересень 2005 року був головою СБУ (Служби безпеки України, - ред.). З травня по листопад 2007 року був першим заступником секретаря РНБО України.

З грудня 2007 по березень 2010 року був першим віце-прем'єр-міністром України.

Біографія

Олександр Турчинов - народився 31 березня 1964 року в Дніпропетровську.

Сім'я: Одружений.

Ганна Турчинова
Політик одружений, у нього є син, Кирило (1994 р. н.). Вступив на юридичний факультет Київського національного економічного університету, а на четвертому курсі перевівся в Академію праці, соціальних відносин і туризму. Влітку 2014 року після отримання диплома магістра написав заяву і пішов служити в Національну гвардію.

Ганна Володимирівна Турчинова (1970 р.) закінчила романо-германський факультет Дніпропетровського університету, завідує кафедрою іноземних мов у Національному педуніверситеті ім. Драгоманова, кандидат педагогічних наук. Займається фігурним катанням.

З майбутнім чоловіком Олександром Турчиновим студентка Анна познайомилася в Дніпропетровському університеті. Познайомилися під час роботи Олександра Валентиновича в обкомі комсомолу. "Він взяв мене в першу чергу тим, що на відміну від багатьох кавалерів і вздыхателей, які намагалися за мною доглядати, був єдиним, ким я не могла зневажати. Я швидко зрозуміла, що маю справу з розумним чоловіком, який сильніше за мене. А значить, треба капітулювати", – згадує Ганна ("Дзеркало тижня", 5 березня 2005 року).

Батьки Олександра Турчинова рано розійшлися і Олександра виховувала мати Валентина Іванівна. У шкільні роки виступав за збірну області з волейболу.[1]

Освіта: Вища.

 • 1986 р. закінчив Дніпропетровський металургійний інститут з відзнакою.
 • Будучи студентом другого курсу його як командира будзагону преміювали поїздкою у складі делегації ЦК ЛКСМУ в Індію і Цейлон.

Кар'єра:

 • Після вузу недовгий час трудився вальцювальником і майстром на меткомбінаті "Криворіжсталь", а потім перейшов на комсомольську роботу.

Як згадував він сам: "Після інституту мені пророкували наукову перспективу. І ніхто з викладачів не очікував, що я добровільно піду працювати на «Криворіжсталь». Вальцювальником. Будь-якого молодого фахівця спочатку брали на робочу посаду..."[2]

 • 1987-1989 рр. - секретар райкому і завотдел пропаганди Дніпропетровського обкому ЛКСМУ. Виступив одним з координаторів Демократичної платформи в КПРС, що ратувала за оновлення, децентралізацію Компартії, за що і позбувся партквитка.
 • 1990 р. створив з компаньйонами і очолив Українське відділення інформагентства "ИМА-Прес", що видавало книги і газети.
 • 1991 р. очолив ним же створений Інститут міжнародних відносин, економіки, політики і права.
 • 1992-1993 рр. керував економічним комітетом Дніпропетровської облдержадміністрації.
 • 1993-1994 роках - радник з економічних питань Прем'єр-міністра Леоніда Кучми, з яким познайомився ще в пору, коли той керував дніпропетровським заводом-гігантом "Південмаш". [3]
 • 1994 р. створив Всеукраїнське об'єднання "Громада" (ВО "Громада"), яку пізніше в 1997 очолив Павло Лазаренко. ВО "Громада" підтримала Леоніда Кучму на президентських виборах.
 • 1998 р. обраний народним депутатом України за списком партії "Громада"; після відходу Юлії Тимошенко в уряд - голова Комітету з питань бюджету Верховної ради.
 • 1999 р. - в результаті конфлікту з Лазаренком створюється Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" (ВО "Батьківщина"), яку з дня заснування очолює Юлія Тимошенко, Олександр Турчинов був її заступником.
 • 2002 р. обраний народним депутатом України за списком блоку БЮТ.
 • 2004 р. - під час президентських виборів - один із заступників керівника виборчого штабу Віктора Ющенка.
 • На початку 2005 року, після перемоги Віктора Ющенка на президентських виборах Олександр Турчинов був призначений главою Служби безпеки України. В рамках загального реформування апарату управління країною перед ним було поставлено завдання реформувати СБУ, створивши на її базі дві структури з одним підпорядкуванням - національну розвідку і національне бюро розслідувань. У відання національного бюро розслідувань планувалося передати контррозвідку і всі питання, що зачіпають державну безпеку.
 • 09.2005 р. - у зв'язку з відставкою Юлії Тимошенко з посади прем'єр-міністра України та з-за небажання співпрацювати з корумпованим оточенням Віктора Ющенка Турчинов також пішов зі свого поста і очолив передвиборчий штаб блоку БЮТ. На парламентських виборах 2006 року знову обраний у Верховну раду. У Верховній раді V скликання був заступником голови фракції БЮТ.
 • 23 травня 2007 р. - указом президента Ющенка призначений першим заступником секретаря РНБО.
 • 30.09.2007 р. був знову обраний народним депутатом Верховної Ради від фракції БЮТ.
 • 19.12.2007 р. призначений першим віце-прем'єром України.
 • 2008 р. брав участь у виборах міського голови Києва і зайняв друге місце.
 • З листопада 2012 року народний депутат Верховної Ради України VII скликання, №4 у партійному списку ВО "Батьківщина".
 • З липня 2013 року очолив центральний штаб ВО "Батьківщина".
 • Після відставки Володимира Рибака з посади спікера ВР 22 лютого 2014 року, Турчинов обраний Головою Верховної ради України. За його призначення проголосувало 288 депутатів.
 • 26.02.2014 р. - Турчинов у відповідності з Конституцією України підписав постанову про покладення на себе обов'язки президента України. В. о. Президента, згідно з Конституцією України, прийняв на себе обов'язки головнокомандувача Збройних сил України.
 • 07.06.2014 р. - передав повноваження обраному в ході виборів президента Петру Порошенку.
 • 08.2014 р. - разом з Арсенієм Яценюком, Арсеном Аваковим і рядом інших покинув політрада партії "Батьківщина" з-за розбіжностей. Після цього була організована партія "Народний фронт", до цього був першим заступником голови Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" та керівником Центрального штабу партії. В ході парламентських виборів партія посіла перше місце за партійними списками. У Верховній Раді VII скликання став керівником фракції "Народного фронту".
 • 16 грудня 2014 р. - указом президента України Петра Порошенка Олександр Турчинов призначений на посаду секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

Звання, нагороди:

 • У 1995 р. захистив кандидатську дисертацію "Методичне забезпечення та механізм реформування і оптимізації оподаткування в сучасних економічних умовах". В 1997 р. захистив докторську дисертацію "Тіньова економіка (методологія дослідження та механізми функціонування)". Автор понад 100 наукових робіт і монографій, присвячених дослідженням корупції, тіньової економіки, тоталітаризму.

Доктор економічних наук, професор. Автор наукових праць і монографій, присвячених дослідженням корупції, тіньової економіки, тоталітаризму.

У 2006 році в "Топ-100" найвпливовіших людей України, яких щорічно визначає журнал "Кореспондент", Олександр Турчинов зайняв 25-ю позицію.

У 2007 році в "Топ-100" найвпливовіших людей України журналу "Корреспондент" Олександр Турчинов зайняв 29-ю позицію.

У 2007 році в рейтингу журналу "Фокус" "200 найвпливовіших українців" зайняв 27-е місце.

31 жовтня 2014 р. на церемонія нагородження учасників спецоперації українських силовиків у Донбасі глава МВС України Арсен Аваков нагородив Олександра Турчинова автоматичним карабіном за заслуги перед міністерством. Міністр висловив надію, що той буде надавати допомогу міністерству і в майбутньому.

Оперативне справу

"Я волонтер, який пішов у політику, так як не бачив можливості розвитку української науки без серйозних політичних змін, і, повірте, мене менше всього цікавить кар'єра чиновника. І більше того - я євангелістський християнин, баптист, я проповідую в церкві, і для мене пасторське служіння було б більш цікавим, ніж робота на посаді прем'єр-міністра", – говорив Олександр Турчинов. ("Факти", 2 лютого 2004 р.).

"Можна відступити від якихось посад і амбіцій, але не можна відступити від принципів", – вважає Олександр Валентинович ("Главред", 7 лютого 2006 р.).

Турчинов - голова СБУ

У травні 2005 року Прем'єр Юлія Тимошенко погрожувала залучити СБУ (Турчинова під час перебування головою служби) до розслідування причин бензинової кризи на Україні.

Справу Могилевича

27 липня 2005 Олександр Турчинов повідомив про наявність у нього доказів того, що компанія Росукренерго - посередник "Газпрому" в транспортуванні туркменського газу через територію Росії — опосередковано контролюється Семеном Могилевичем - економістом з Києва, з початку 1970-х пов'язаним з російськими організованими злочинними угрупованнями, в 1990 який емігрував в Ізраїль, а потім переїхали в Угорщину і мають громадянство Росії, України, Ізраїлю та Угорщини. Могилевич розшукується ФБР за передбачувану участь в махінаціях з акціями, рекеті, шахрайстві і відмиванні грошей, фінансування транспортування зброї і наркотиків. У "Газпромі" і "Raiffeisen Investment" стверджували, що Могилевич не має відношення до "RUE".

Після цього виник конфлікт з президентом Ющенко. Турчинов подав у відставку, в грудні 2010 року він ще раз нагадав її причини.

30px-Aquote1.png "Треба було Віктору Ющенку виконати свою обіцянку "Бандити повинні сидіти в тюрмах!" І я можу сказати як екс-голова СБУ, що ми дійсно почали розслідувати серйозні справи, які стосуються корупції у вищих ешелонах влади. Зокрема, відоме газову справу, питання "Росукренерго". Саме ми відкрили тоді кримінальну справу щодо серйозних зловживань і чиновників, і тих, хто просто використав можливість, надану чиновниками, для того щоб мільярди виводити з української економіки. І як тільки ми підійшли до тих, хто повинен відповідати, на жаль, у мене тоді вийшов конфлікт з Віктором Ющенком, якому пан Фірташ вже почав подобатися, як подобався він до цього пану Кучмі, а зараз подобається Януковичу. І саме тому сталася моя відставка з посади голови СБУ. І саме тому фактично відбулася відставка уряду Юлії Тимошенко у 2005 році", - зазначив політик.[4] 30px-Aquote2.png

Прослушка

Вступивши на посаду голови Служби безпеки України Турчинов взявся за "прослушку".

30px-Aquote1.png Сподіваюся, найближчим часом з нашою допомогою буде покінчено з однією з найпоширеніших фобій. У суспільстві стійко вкоренилася думка, що в нашій країні всі слухають всіх. Дійсно, в Україні досі підслуховували частіше і більше, ніж це дозволялося законодавством і диктувалося необхідністю. Проте рідше і менше, ніж це прийнято вважати, - сказав Турчинов. [5] 30px-Aquote2.png

У 2006 році, напередодні парламентських виборів керівника виборчого штабу БЮТ Турчинова звинуватили в "прослушці" під час перебування головою СБУ. Генеральна прокуратура навіть порушила кримінальну справу за фактом прослуховування вищих посадових осіб. Він сприйняв справу як політичну провокацію: "Ви знаєте, Служба безпеки дійсно проводить певні оперативно-технічні заходи. Але я можу вас запевнити, що за часів мого керівництва Службою безпеки всі ці заходи проводилися в межах закону і Конституції. А те, що відбувається сьогодні, це погано відрепетируваною спектакль, який фактично має назву "Передвиборна агітація", типовий" ("1+1", 11 березня 2006 р.).[6]. Подальшого розвитку справу не отримало.


З березня 2006 року Турчинов і його колишній заступник голови СБУ Андрій Кожем'якін (також депутат за списком БЮТ) залучався Генеральною прокуратурою України в якості свідка по кримінальних справах за фактом знищення матеріалів оперативно-розшукової справи СБУ про діяльність бізнесмена Семена Могилевича і за фактом незаконного прослуховування розмов кореспондента газети "Сегодня" Олександра Корчинського.


У квітні 2012 року Генеральна прокуратура повідомила, що перевіряє інформацію про незаконне виділення квартир журналістам Олександром Турчиновим під час перебування його головою Служби безпеки України[. "Батьківщина" назвала звинувачення Генпрокуратури політичним переслідуванням...

Професор, письменник, проповідник

Таємна вечеря.jpg
Доктор економічних наук, професор, автор восьми монографій, більше сотні наукових робіт, присвячених дослідженню виникнення корупції, тіньової економіки, генезису тоталітарних тенденцій у сучасному суспільстві. Кандидатська дисертація – "Методичне забезпечення та механізм реформування і оптимізації оподаткування в сучасних умовах" написана в 1995 р. Докторська дисертація – "Тіньова економіка (методологія дослідження та механізми функціонування)" – у 1997 р.

Як белетрист Олександр Турчинов дебютував в 2004 році, видавши трилер "Ілюзія страху". У книзі викладена історія бізнесмена, який змушений захищати свій бізнес в складних умовах бандитських 90-х. "Бажання позбутися від "непотрібного, паралізуючого, невиправданого страху", як заявив сам Олександр Валентинович, було головною причиною, що примусила його сісти за написання книжки. У книзі "Ілюзія страху" використано багато цитат з Біблії і ілюстрації – фрагменти з картин середньовічного нідерландського художника Ієроніма Босха. Всього він написав і видав три книги: психологічний трилер: "Ілюзія страху", художньо-документальну та біографічну повість "Свідоцтво" і містичний трилер "Таємна вечеря".

За власними словами Олександра Валентиновича, він євангелістський християнин, баптист, однак його називали в пресі і лютеранином. При цьому він сам підкреслював, що, незважаючи на читаються їм проповіді, пастором він не є.[7]

Пришествие.jpeg

26 грудня 2012 року Олександр Турчинов преставил у Києві свою книгу "Пришестя", видану російською мовою накладом 7 тисяч 770 примірників. Презентація відбулася у книгарні "Сяйво книги".

30px-Aquote1.png Я спробував довести в книзі, що пришестя неминуче, і звіт кожного - неминучий, і зупинити кризи - економічні, соцальные, політичні - не можна жорсткими діями або диктатурою і терором. Їх можна зупинити тільки вірою і любов'ю 30px-Aquote2.png

Турчинов зізнався, що писав цю книгу протягом трьох років. "Я важко писав цю книгу, десь три роки, хоча, звичайно, я писав дуже швидко, у відпустці. Я не вважаю себе письменником, це для мене більше хобі", - додав він.

Як сказав А. Турчинов, ця книга не є пророцтвом, хоча в сюжеті відслідковуються деякі реальні події в українській політиці. "Це спроба побудувати модель нашого з вами суспільства і подивитися, як ця модель працює в найближчій перспективі", - пояснив він.

За його словами, колишній прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко однією з перших прочитала книгу "Пришестя". Книгу їй передав її захисник, народний депутат Сергій Власенко.

"Юлія (Тимошенко) передала, що прочитала книгу за один день, їй дуже сподобалося, хоча сказала, що з деякими речами вона не погоджується", - повідомив автор.

Турчинов розраховує, що його книга буде восстребована. У той же час, він не впевнений, що його твором зацікавляться опоненти. "Мабуть, вони мало читають. У мене є підозра, що навряд чи вони її прочитають. Але я не знаю серед наших опонентів читачів, а письменників там багато, які і непогані гонорари отримують...", - зазначив А. Турчинов.[8]

Вихід з "Батьківщини"

У кінці серпня 2014 року з'явилася інформація про те. що в партії "Батьківщина" стався великий розкол. З партії вирішили піти майже всі ключові політики. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Він написав, що розбіжності виникли при обговоренні формування списку партії на майбутніх парламентських виборах[9].

Він повідомив, що в рамках обговорення пропонувалося, щоб списку об'єднаної "Батьківщини" на виборах очолив наш кандидат на посаду прем'єр-міністра Арсеній Яценюк. При тому, що лідером партії, звичайно, залишалася б Юлія Тимошенко.

При цьому Аваков повідомив, що наполягав на єдності всіх демократичних сил.

"Хто пішов? Турчинов, Яценюк, Аваков, Денисова, Петренко, Гриневич, Головко, Матейченко, Пашинський, Парубій, Пишний, Бурбак, Хміль, Апостол, Ємець, Лунченко", - написав він.

За інформацією джерел - учасників політради ВО "Батьківщина", який відбувся 25 серпня 2014 року і продолжалался більш 6 годин, в ході засідання виник конфлікт між лідером партії Юлією Тимошенко та Олександром Турчиновим[10].

Він вніс пропозицію створити на базі "Батьківщини" широке об'єднання демократичних сил, вийти з ініціативою підписання коаліційної угоди ВО" Батьківщина "з партіями "Солідарність", "Удар" і "Свобода" з тим, щоб заявити про принцип "непоборення", координації та підтримки в ході виборчого процесу, і, відповідно, створення коаліції в новому парламенті.

Після відмови Тимошенко поставити на голосування зазначені пропозиції Турчинова, він покинув засідання політради. Його підтримала значна кількість членів політради ВО "Батьківщина", в результаті на засіданні залишилася тільки половина учасників.


Олександр Турчинов займає посаду керівника центрального штабу партії "Народний фронт".

У першу десятку кандидатів увійшли прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, радник глави МВС Тетяна Чорновол, голова Верховної Ради Олександр Турчинов, екс-секретар РНБО Андрій Парубій, командир спецбатальйону "Миротворець" Андрій Тетерук, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, екс-заступник секретаря РНБО Вікторія Сюмар, депутати "Батьківщини" В'ячеслав Кириленко Лілія Гриневич, а також командир добровольчого батальйону "Дніпро-1" Юрій Береза.

Спікер ВРУ, В. о. Президента України і головнокомандуючий і Секретар РНБО України

22 лютого 2014 року Олександр Турчинов обраний головою Верховної Ради України[11].

Варто відзначити, що за всю історію незалежності України новий спікер Олександр Турчинов був обраний максимальною кількістю голосів - його кандидатуру підтримали 288 народних депута[12].

Після призначення турчинова на посаду спікера ВР, парламент поклав на нього функції президента України. За відповідну постанову №4204 проголосували 282 народних депутата[13].

На посаді в. о. Президента України Турчинов пропрацював до президентських виборів та інавгурації Президента Петра Порошенка.

16 грудня 2014 р. - указом президента України Петра Порошенка Олександр Турчинов призначений на посаду секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

Спікер ВР

Під час роботи Турчинова спікером парламенту країни 11 березня 2014 року Верховна Рада Автономної Республіки Крим та Севастопольська міська рада в умовах фактичної окупації з боку РФ з участю так званих "зелених чоловічків" - російських військовослужбовців - прийняли декларацію про незалежність АРК та міста Севастополя, а 18 березня 2014 року підписали договір про входження Республіки Крим та міста Севастополя до складу Російської Федерації на правах суб'єктів Російської Федерації.

28 березня 2014 Турчинов у відповідь на штурм Ради "Правим сектором", що мав місце за день до цього, заявив, що Верховна Рада - фундамент легітимної влади на Україні, і що її поміняти можна тільки шляхом виборів, а всі інші методи - незаконні та антиконституційні.

В. о. Президента України і Головнокомандувач

22 лютого 2014 року Верховна рада прийняла постанову "Про самоусунення Президента України (який втік у Росію Віктора Януковича, - ред.) від виконання конституційних повноважень і призначення позачергових виборів Президента України". Цією постановою Верховна рада призначила дострокові президентські вибори на 25 травня 2014 року.

23 лютого голова Верховної ради Олександр Турчинов підписав постанову про покладення на себе обов'язки президента України, пославшись на статтю 112 Конституції України (в редакції від 8 грудня 2004 року).

27 лютого 2014 року Олександр Турчинов підписав Указ про призначення Арсенія Яценюка главою уряду.

7 червня 2014 року передав повноваження обраному в ході виборів президента Петру Порошенку.

26 лютого 2014 року в. о. Президента України А. Турчинов у відповідності з п. 17 ч. 1 ст. 106 та ст. 112 Конституції України взяв на себе обов'язки головнокомандувача Збройних сил України. В. о. Президента України від 14 квітня 2014 року підписав указ №405/2014 про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про проведення широкомасштабної антитерористичної операції проти сепаратистів, які зазіхають на територіальну цілісність України.

Останні події

27 листопада 2014 року Олександр Турчинов оголосив про припинення повноважень Верховної Ради VII скликання і покинув пост спікера Ради. Депутати проводили Турчинова оплесками та скандуванням "Молодець!"

16 грудня 2014 р. - указом президента України Петра Порошенка Олександр Турчинов призначений на посаду секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

Як зазначили в "Дзеркалі тижня", поправки до Закону "Про Раду національної безпеки і оборони України", які днями були прийняті в першому читанні , істотно розширюють повноваження не тільки самого органу, але і його новопризначеного секретаря Олександра Турчинова. Посаду може стати порівнянною за вагою з президентом, прем'єром і спікером.

Якщо раніше РНБОУ тільки розглядав питання, що відносяться до сфери безпеки і оборони і подавав президенту відповідні пропозиції, то тепер він уповноважений ще й приймати рішення. А ці рішення стосуються проектів державних програм, доктрин, директив, наказів, законів.

Якщо в колишній редакції Радбез здійснював поточний контроль за діяльністю органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони, то згідно з новою редакцією, він повинен буде координувати і контролювати діяльність цих органів. Крім цього він повинен здійснювати координацію і контроль над діяльністю виконавчих органів у сфері протидії корупції, забезпечення громадського порядку і боротьби із злочинністю. "Згідно з нововведеннями, апарат Ради національної безпеки стає юридичною особою, а його робота здійснюється у відповідності зі спеціальним регламентом РНБОУ, який затверджується Указом президента", - йдеться в статті.[14]

Показовим, особливо враховуючи військову агресію Росії щодо України, що Президент РФ Володимир Путін розкритикував позицію українського керівництва, зокрема і секретаря РНБО Олександра Турчинова, за готовність воювати до повного знищення терористів.[15]

Трохи раніше Турчинов заявив, що Україна готова вести війну до повного звільнення своєї території: "Режим припинення вогню, який постійно порушується російськими терористичними угрупованнями, може в будь-яку хвилину перерости у нове жорстоке протистояння. Росія може розв'язати повномасштабну континентальну війну. І це може відбутися в будь-який час".

Джерела

 1. "Олександр Турчинов" / "Вікіпедія"
 2. "Олександр Турчинов" / "Вікіпедія"
 3. Олександр Турчинов
 4. Турчинов розповів, чому пішов з СБУ
 5. Турчинов обіцяє побороти незаконне прослуховування
 6. Олександр Турчинов. ДОСЬЄ
 7. Турчинов Олександр /ProfiCinema
 8. Турчинов презентував у Києві своє "Пришестя"
 9. "Батьківщину" залишає ряд ключових політиків, - Аваков
 10. Заяви, зроблені Тимошенко, не відповідають ситуації, яка склалася на політраді партії, - джерела
 11. Турчинов обраний новим спікером Верховної Ради
 12. За нового спікера проголосувала рекордна кількість депутатів. ВІДЕО
 13. Рада тимчасово передала Турчинову функції Президента
 14. "РНБО перетворюється в потужний центр політичного впливу на рівні Ради та Кабміну, - ЗМІ" / "Цензор.НЕМАЄ"
 15. "РНБО перетворюється в потужний центр політичного впливу на рівні Ради та Кабміну, - ЗМІ" / "Цензор.НЕМАЄ"


Создан 02 июн 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником