Янукович Віктор, Президент України 4-й

 

Янукович Віктор, Президент України 4-й

Не повний термінЯнукович Віктор Федорович

22 лютого 2014 року Верховна Рада прийняла постанову "Про самоусунення президента України від виконання конституційних повноважень і призначення позачергових виборів президента України" на 25 травня 2014 р. На наступний день постановою парламенту обов'язки президента були покладені на голову ВР Олександра Турчинова.[1]

Янукович Віктор Федорович
Віктор Янукович 2.jpg
Четвертий Президент України (2010-2014 рр..).

Новини від Цензор.НЕМАЄ


Будяк року.jpg
Будяк 2011 року

Зміст

Особиста справа

Біографія

Віктор Янукович - екс-президент України (4-й Президент), який втік з країни і сховався в Росії після кривавого розгону Евромайдана, екс-прем'єр-міністр, екс-губернатор Донецької області.

Народився 9 липня 1950 року в сел. Жуківка ("Півновка"), Єнакіївського району, Донецької області [2].

Сім'я:

Батько - Федір Володимирович Янукович (1923-1991)[3]був машиністом паровоза і походив з села Януки, Докшицького району Вітебської області, Білорусь.

Мати - Ольга Семенівна Леонова (1925-1952), медсестра, померла, коли Віктору було 2 роки. Прізвище "Янукович", можливо, татарського походження[4].

Сам же Янукович в інтерв'ю «Газеті Виборчій» заявив, що його дід і прадіди були литовськими поляками.[5] Колишній президент Грузії Едуард Шеварднадзе стверджував, що в одній з бесід Янукович розповідав йому, що його виростив грузин за походженням, але мова не йшла про біологічне батька [6]

Рідкісна зустріч

З дружиною - Людмилою Віктор Янукович познайомився в грудні 1969 року на Єнакіївському металургійному комбінаті. У досить прозаїчною ситуації - під час розвантаження цегли один з них травмував ногу Людмилі. «Глянув на неї, і серце здригнулося. Подав кухоль води, допоміг сісти на лавку. Запитав: «Як тебе звуть?» – «Люда». – «А мене Віктор». Так і познайомилися, а потім розговорилися», – згадує Віктор Янукович («Теленеделя», 28 липня 2004 р.).

Одружилися Людмила і Віктор Янукович у листопаді 1972 року. «Переконана, що перша дружина і перший чоловік – це від Бога. Бог нас послав один одному», – вважає пані Янукович («Комсомольська правда», 13 грудня 2002 р.). Вона каже, що приводів для ревнощів їй чоловік не дає: «Ну, якийсь черв'як буває, але треба вірити». Людмила Янукович була головою благодійного фонду «Від серця до серця». Під час президентської кампанії 2004 р. Людмила Янукович прославилася своїми розповідями про «наколоті» апельсини, які нібито роздають на Майдані незалежності ті, хто підтримує Віктора Ющенка.

У Розкішній віллі разом з Януковичем жила ще одна його кохана Любов Полєжай. 39-річна землячка Януковича з Єнакієвого - сестра особистого кухаря Януковича.

Полежай "тримає" салон краси "Crystal Spa" в самому центрі Києва і керує благодійною організацією. Крім неї, у президентській резиденції жила її 12-річна дочка від першого шлюбу. Як повідомляє "Kyiv Post", дочка Полежай навчалася в дорогій приватній школі в Києві. На фотографіях, розміщених у соціальній мережі "Facebook", Полежай постає в образі любительки собак. Для її вихованців у резиденції була спеціальна собача будка класу люкс.

Факт співжиття з коханкою був підтверджений у результаті ретельного огляду кімнат розкішної резиденції, відкритої для публіки, повідомляє "La Repubblica".

Любов Полєжай жила в кімнаті, розташованій поруч з кімнатою президента, там вона залишила свій одяг, різні дипломи та ліцензії та навіть посвідчення фаната футбольного клубу "Шахтар", що належить великому другу і фінансисту Януковича, мільярдерові Рінату Ахметову.

Президент, підкреслює "Bild", завжди педантично стежив за тим, щоб його кохана не потрапляла в поле зору громадськості, адже офіційно глава держави з 1972 року перебував у шлюбі з Людмилою Александрової. Законна дружина президента, в свою чергу, ніколи не була першою леді держави. Вона, як йдеться в статті, практично не з'являлася на публіці і не цікавилася політикою. Як додає "Bild", Людмила Олександрівна, яка проживає в Донецьку, вважається дуже релігійною жінкою.

Януковичі виховали синів - Олександра і Віктора. Вони називають Віктора Федоровича "батею".

Олександр - лікар-стоматолог, олігарх. Також, як і батько - у бігах.

Олександр каже, що батько вплинув на їх з братом формування: «Впливав він дуже серйозно і глибоко. Розбору польотів, як такого, ніколи не було. Якщо ми щось не зробили, батя сідав навпроти, дивився в очі і говорив: «Ну, як же, ми ж домовлялися?!». І відразу ставало соромно» («Теленеделя», 28 липня 2004 р.).

«З дітьми у мене склалися особливі стосунки. Вони мені не тільки сини, але й найближчі друзі», – каже Віктор Янукович («Факти», 30 серпня 2003 року).

Віктор Вікторович Янукович - народний депутат України (він балотувався в народні депутати за списком Партії регіонів під N 89).

У рейтингу «15 найзавидніших наречених України», організованому журналом «Фокус» у 2007 році, Віктор Янукович-молодший зайняв 9-ту позицію.

Віктор Федорович Янукович має двох онуків від старшого сина Олександра, і одного від молодшого сина Віктора.

Куми:

Довідка: Після того, як мама Віктора Януковича в 1952 році померла, батько одружився ще раз.

Віктор Федорович має ще дві сестри по лінії батька, Федора Януковича - Галину та Лідію. Остання працює двірником. Лідія живе в рідному містечку нинішнього глави Держави Єнакієвому у дев'ятиповерхівці недалеко від центру. Біля будинку "Газета по-киевски" застала її чоловіка – пенсіонера Анатолія Іншакова, порпався в старому «пиріжку». Лідія Федорівна, як і її дочка та племінниця, відмовилися від розмови, повідомляє газета.

«Ліда моя на дільниці – вона старший двірник, – каже Анатолій. – Скільки раз їй казав, щоб кидала роботу – відповідальна, не хоче залишати колектив. – Ви не думайте, що ми бідні – столову тримаємо в депо, от думаю реабілітаційний центр для інвалідів відкривати. Гроші є – ми ще й доньці допомагаємо».. З ними, схоже, ніяких контактів не підтримує, одна з них працює простий дворничихой», - пише "4post.com.ua".

Про те, що мама Віктора Януковича, Ольга Семенівна Янукович (Леонова), померла, відповідно до офіційної біографії глави держави — в 1952 році — відомо всім.

Однак, про те, що він мав молодшого брата Володимира, який помер у піврічному віці в 1954 році, через два роки після смерті Ольги Семенівни стало відомо тільки в 2012 році. Про нього раніше Віктор Федорович чомусь довгий час замовчував[7]

В донбаському містечку — Красногорівці доживала свої останні дні теща Президента — Валентина Василівна Давидова. Трохи «піднявшись» в 1978 році, Віктор Янукович купив їй в цьому глухому містечку скромний будиночок і приставив дивитися за хворою, практично не пересувається по будинку жінкою, якусь доглядальницю Антоніну. За словами сусідів Валентини Давидової, вони самі були здивовані, чому такий великий чоловік «замкнув» свою тещу чи не краю світу, звідки до центру міста пішки йти чи не сім кілометрів. «Віктор Федорович був тут частим гостем, а ось Людочка приїжджала до мами, — розповіла місцева мешканка. — А як у минулому році її мама померла — так більше тут ніхто не з'являвся. Останній раз я бачила тут Людмилу Олександрівну на Миколая (19 грудня, — авт.). Напевно, хату продавала або речі забирала». Як запевняють сусіди, нібито похорон Валентини Давидової пройшли за 30-40 хвилин. «Все організували швидко, час не тягнули, — розповідають люди. — Труну приблизно за 800 гривень, священик відспівав, засипали землею, на тому і закінчили»[8]

Могила Янукович Ольги (померла в 1952 р.) і маленкького Володимира (помер у 1954 р.)
Янукович на могилі мамы.jpeg
Могила Януковича Федора і Костуси.jpeg

Освіта і кар'єра:

У школі, як каже прем'єр, відмінником він ніколи не був, але вчився добре. Після школи Янукович вчився в Єнакіївському гірничому технікумі.

У 1967 році був вперше засуджений і направлений в колонію для малолітніх злочинців. Після двох років відбування покарання повернувся в Єнакієвому, почав працювати газівником Єнакіївського металургійного комбінату. У 1970 році вдруге був засуджений. Однак це не завадило Януковичу протягом 20 років обіймати керівні посади на підприємствах автомобільного транспорту Донецької області. Закінчив Донецький політехнічний інститут. За фахом – інженер-механік.

Пізніше отримав диплом Української академії зовнішньої торгівлі. Магістр міжнародного права. У серпні 1996 року призначений заступником голови, а у вересні – першим заступником голови Донецької обласної держадміністрації. З 14 травня 1997 року по листопад 2002 року обіймав посаду голови Донецької ОДА, був депутатом Донецької обласної ради. З травня 1999 по травень 2001 року – голова Донецької обласної ради за сумісництвом. Заслугою Віктора Януковича на посаді губернатора Донецької області преса називає примирення «донецьких» і «дніпропетровців». Це, як вважає, зокрема, російська «Независимая газета», сталося після того, як однакові частки акцій Алчевського меткомбінату – на 32,5 % отримали «Індустріальний союз Донбасу» та компанії, які входять в дніпропетровську групу. Янукович став ініціатором підписання угоди про співпрацю між двома регіонами. Одним словом, у часи губернаторства він був справжнім авторитетом.

21 листопада 2002 року 234 голосами «за» Віктор Янукович призначений Верховною Радою на посаду прем'єр-міністра України. 19 квітня 2003 року на з'їзді Партії регіонів обраний головою партії. 24 листопада 2004 року ЦВК оголосив про обрання президентом України Віктора Януковича, який, за даними комісії, отримав підтримку 49,46% голосів виборців. Потім ці результати були оскаржені і скасовані. 1 грудня 2004 року уряд Віктора Януковича парламент відправив у відставку. Під час повторного другого туру 26 грудня Янукович програв президентські вибори Віктору Ющенку. За нього проголосувало 44,1 % виборців.

У березні 2006 року Партія регіонів на чолі з Януковичем отримала підтримку 32,1% виборців. 4 серпня 2006 року Верховна Рада за пропозицією антикризової коаліції обрала Віктора Януковича прем'єр-міністром України. У 2007 році очолив «Топ-100» найвпливовіших людей України, яких щорічно визначає журнал «Кореспондент». На виборах 2007 року очолив виборчий список Партії регіонів. ПР отримала підтримку 34, 37% виборців. 21 грудня 2007 року Віктор Янукович очолив опозиційний уряд Партії регіонів. 20 квітня 2008 року Януковича на черговому з'їзді переобрали лідером Партії регіонів.

Родовий герб

Родовий герб

Віктор Янукович має свій родовий герб. Правда, деякі фахівці вважають, що родовий символ Януковича зроблена вкрай непрофесійно. Так, головний редактор сайту «Геральдика сьогодні», секретар Гільдії геральдичних художників Росії Дмитро Іванов заявив кореспонденту «КП» наступне:

 • Герб Януковича насправді не герб, а гербовидная емблема, псевдогерб (тобто фальшивий). Він знаходиться в прямому протиріччі з тими правилами, канонами і традиціями, що діють на території України.
Довідка: За словами Іванова, ці правила не передбачають можливості використання елементів державного герба при створенні приватних символів, яким є герб Януковича. Так і інших дефектів на ньому безліч.
 • Правда, провини Януковича, на думку Дмитра Іванова, в цьому немає: сам він собі герб не замовляв, а всього лише необачно прийняв в дар, довірившись малосведущим людям. Навіть участі в обговоренні та розробці емблеми Янукович не брав, так що «родовим» даний знак може називатися вельми умовно.[9]

Лариса Скорик, найближча подруга Ганни Герман стверджує, що вона, як архітектор, за абрисом і повороту голови, за формою рук може досить багато зрозуміти про генеалогічне дерево і знайшла в будові і тектоніці Віктора Януковича приналежність до вищого стану.

"Коронованый"
За словами Лариси Скорик, мати Януковича - родом з Орловської губернії: «Її рідня по чоловічій лінії - батько, дід, прадід - священики. Духовних осіб в царській Росії, так само, як лікарів і вчителів, відрізняла освіченість та інтелігентність, навіть якщо вони служили в сільських парафіях».

На підтвердження своїх слів про інтелігентність Януковича Скорик нагадала, що він жодного разу не відповів «на мерзенні нападки, коли обзивали злодієм, гвалтівником». [10]

Заразившись ідеями архітектора Лариси Скорик київська художниця Юлія Панасюк вирішила увічнити президента Віктора Януковича на полотні. Вона зобразила главу держави у діловому костюмі і в короні Галицько-Волинського князя Данила Галицького.[11]

Клан Януковича

Клани
Тарас Чорновіл в інтерв'ю Радіо Свобода чітко позначив одну групу впливу на Віктора Януковича - клан Сергія Льовочкіна (міністр палива Юрій Бойко, голова СБУ Валерій Хорошковський і бізнесмен Дмитро Фірташ).

«Я думаю, управління державою сьогодні здійснюється тільки в оперативному режимі, тільки тією групою Льовочкіна. Але там теж так все незрозуміло, що сказати важко. Коли Янукович приймає рішення самостійно, коли приймають рішення за нього, сказати важко, оскільки всі рішення які нелогічні», - сказав депутат.

Групу у свій час назвали «газовими баригами», у 2009 році Партія регіонів навіть мала наміру виключити зі своїх лав Сергія Льовочкіна і Юрія Бойка, близьких до бізнесмена Дмитра Фірташа. Про це писала «Сегодня» з посиланням на джерела всередині партії. Однак «баригам» тоді вдалося вижити.

Зі слів Тараса Чорновола, клан націлений на використання адміністративних можливостей в ім'я бізнесу Фірташа. Також, на думку політика, Фірташ може бути зацікавлений в ізоляціонізмі, бо коли діють тільки рейдерські принципи, це дає йому колосальні можливості.

Очевидно саме цим курсом можна пояснити, на перший погляд нелогічні і дивні, дії по відношенню до лідера опозиції Юлії Тимошенко. Кримінальні переслідування відомої у всьому світі «помаранчевої принцеси» не припали до душі сповідують демократичні цінності європейцям і американцям, не виявилася байдужою до долі Юлії Тимошенко і росіяни. Світ пригрозив Україні міжнародною ізоляцією.

Заплямував себе тісним зв'язком з міжнародним злочинцем Севою Могилевичем Фірташ чудово розуміє, що бізнес України йому далі робити не слід, тому загрози і санкції Європи, США та Росії йому тільки на руку. Олігарх освоїв для себе нішу на українському ринку і буде битися за неї до останнього. Звісно не переходячи дорогу другого клану.

Клан Олександра Януковича, старшого сина президента Віктора Януковича. Поки що спеціалізується на фінансово-банківської діяльності, торгівлі та будівництві. По суті, теж не потребує в міжнародних зв'язках. Його найближчим подільником вважають головного банкіра країни - Сергія Арбузова. Клан багато в чому вже досяг успіху, однак його апетити лишилися невичерпними. На черзі можуть стати однопартійці, він може в майбутньому скласти серйозну загрозу і «газовим баригам». Тут можна говорити про «білоруської моделі», в якій все контролюється однією Сім'єю.

Клан Юри Єнакіївського (Іванющенка). Єнакіївський депутат, який прибув в Україну після інавгурації Януковича з Монако впритул зайнявся сільським господарством. Він разом з міністром сільського господарства Миколою Присяжнюком теж не бояться зовнішньої ізоляції, українське зерно і земля завжди будуть користуватися світовим попитом.

Клан генерального прокурора Віктора Пшонки. Кум Віктора Януковича повністю відданий президентові. Це найголовніше якість в системі ізольованої держави. Джерела збагачення невичерпні, як невичерпні і кримінальні справи. У будь-який час може «приземлити» будь-який інший клан, природно за вказівкою. Ізоляція йому не загрожує.

Клан Анатолія Могильова. Завдяки автозаках, дубинкам і газу, якщо знадобитися снайперам і важкого армійського озброєння готовий зламати будь-яке протистояння з владою не тільки опозиції, але й українського народу. Майже 300-тисячна постійно озброєна армія стала захищати режим. Заохочуються тортури, вбивства в катівнях, захищаються і виправдовуються перевертні в погонах - для страху у народу, почуття безкарності та вседозволеності у міліціонерів. Буде відчувати себе більш значущим в умовах ізоляції країни.

Можливо припустити, що клани Льовочкіна і Юри Єнакіївського формують якийсь «общак» - для підтримки своїх народних депутатів, правильного ними голосування, підкупу народних обранців з інших фракцій. А також - забезпечення потрібних результатів на виборах різного рівня, змісту різних громадських і політичних формувань, в тому числі псевдооппозиционного спрямування.

Вплив інших груп на Віктора Януковича, мабуть, зведено до мінімуму. Як зазначає Тарас Чорновіл, вже і Ахметов не може вплинути на ситуацію.

У політика майбутніх реформ взагалі склалося враження, що Янукович уникає будь-яких справ, максимально сидить у Межигір'ї, задовольняється життям, і до останнього часу задовольнявся тими візитами і тими прийомами, які давали йому скрізь у світі. Зараз, коли в світі все обривається, він хаотично починає повертатися до того, що треба приймати якісь рішення. Але він фактично віддав кермо цього воза українського в інші руки.

Тут з Тарасом Чорноволом погодитися не можна, Янукович навіть постійно перебуваючи в Межигір'ї, жорстко керує усіма своїми кланами і не дозволяє кому-небудь з ватажків перейти межу дозволеного їм[12]

Страхи Януковича

Віктор Федорович має нагрудний хрестик «Вхід розсудливого розбійника в рай»
Те, що президент панічно боїться замаху, знають всі в його найближчому оточенні. Недавній візит до Давосу супроводжується посиленим залученням української охорони. 14 охоронців по п'ятах ходили з ним по мирному швейцарського селища, де місцева поліція і так «прочесала» все до міліметра. В Межигір'ї вже давно гаранта охороняє ціла вогнева група протиповітряної оборони. Звичайно, у страху очі великі, але хтось маніпулює свідомістю президента. Інакше, як пояснити його слова, сказані на розширеному засіданні Кабміну 2 листопада 2011 року. «Сьогодні правоохоронні органи дають інформацію, що йде скупка зброї в країні і підготовка до збройних нападів на органи влади. Скажіть, будь ласка, люди вже втратили страх і совість? Так хто це організовує? Не ті, кому гірше за всіх живеться. Ті, кому важче - вони мовчать, терплять і чекають», - прокоментував Янукович акції протестів чорнобильців і «афганців» проти закону про скасування пільг. А тут ще Тарас Чорновіл як завжди недоречно, ляпнув язиком, що президент не доживе до кінця каденції. «Знаєте, я раніше сміявся над всіма цими його страхами, а потім зрозумів. Він дуже добре знає, з ким він працює», - повідомив у серпні 2012 року Т. Чорновіл. А потім додав: «Ні, побоювання не безпідставні. І я думаю, що шанси не дожити у нього до президентських виборів дуже великі. Дуже великі». Найближче оточення про це, звичайно, з пресою не ділиться, але з завмиранням у серці спостерігає за далеко не завжди адекватною реакцією президента. Його багатоденне мовчання після закінчення парламентських виборів - один із наочних прикладів.[13]

Легенди

Очі бояться — руки роблять

Тому що
«Очі бояться — руки роблять», ймовірно ці слова вимовляв Віктор Янукович в юності, коли зривав шапки з перехожих і ґвалтував дівчат; вимовляв і коли став «виховував» підопічних (рука — кращий аргумент), «писав» дисиртации; вимовляв, коли «замітав» кримінальне минуле, коли прибирав своїх конкурентів або наводив порядок в партії, яка перестала останнім часом сприймати його... Не секрет, що майбутні президентські вибори можуть стати для Януковича останніми, питання його заміни не знято. Вигнаний, але поки ще з непроломленной ломом головою Василь Кисельов нещодавно сказав — «Мені в цій партії, поки її лідер – Янукович, робити нічого... Це просто злив партії. [14]

Легенда про космонавта Берегового

З космонавтом Береговим
Також від батька в спадщину дісталася Януковичу і легенда про дружбу з космонавтом Береговим, нібито з яким Федір Володимирович перед війною разом учився літати в Єнакіївському аероклубі. Пізніше, як відомо, це вона знадобилася Януковичу, щоб ліквідувати темні плями у своїй біографії. Слід зазначити, що про стосунки Януковича і космонавта Берегового відомо дуже мало, мабуть тільки те, що нібито десь у якихось архівах збереглася копія звернення Берегового в Донецький обласний суд з проханням розібратися в кримінальній долю Януковича. Хто клопотався за Януковича перед Береговим — невідомо. Віктор Янукович бачився, принаймні один раз, з Георгієм Береговим — під час відвідування легендарним космонавтом міста Єнакієве. Як відомо, Береговий після закінчення середньої школи в 1938 році почав трудову діяльність на Єнакіївському металургійному комбінаті. У тому ж році призваний в Червону Армію. У 1941 році закінчив Ворошиловоградскую школу військових льотчиків імені Пролетаріату Донбасу. Про те, що Георгій Береговий відкрив для себе космос в єнакіївському аероклубі він нікому не розповів.
Президентський указ
У 2010 році Віктор Янукович забув, як звати його легендарного покровителя, клопотав у сімдесяті роки про зняття з нього судимостей. Про це свідчить указ Президента, в якому Георгій Береговий названий Григорієм.

В Указі Президента України № 1071/2010 «Про відзначення 90-річчя з дня народження Георгія Берегового» по тексту всього указу Георгія Берегового називають Григорієм.[15]

 


Скептики стверджують, що фотографія, на якій зображені герой-космонавт Георгій Береговий і Віктор Янукович насправді є невдалим твором невідомого фотошопера.

 • По-перше - бентежить зростання космонавта Георгія Берегового. Як відомо, до першовідкривачам космосу висувалися жорсткі вимоги - зріст не більше 170 см вага - до 70 кг, вік - до 30 років ( за іншими даними ріст до 175 см, вага - 75 кг, вік - до 35 років)[16] Як очевидно, на фотографії Віктор Янукович і Георгій Береговий майже одного зросту, слід знати що зростання Віктора Януковича 192 см[17]
 • По-друге - фотографія єдина у своєму роді. Є, звичайно, інші фотографії, на яких є Георгій Береговий з земляками.

ДАЛІ

Легенда про поліцейської блясі

У зв'язку з розслідуванням УНКДБ
В спадок від батька Януковичу дісталася і неприємна історія з «поліцейської бляхою». Згідно з оприлюдненою ПР у 2004 році передвиборній біографії Віктора Януковича, його батько, Федір Володимирович пішов на фронт, де був важко поранений. І все.

Секрет батька вдалося відкрити деякими архівними документами, які дають підставу вважати, що Федір Янукович, то після того, як вилікувався від поранення, то після дезертирства співпрацював з фашистськими окупантами.[18]

Легенда про діда-карателі

Несловоохотлив Віктор Федорович і з приводу свого діда по батьківській лінії. Згідно сімейного перекази і від самого Віктора Федоровича відомо, що родина походила з села Януки Вітебської області Білорусі. Перевірити цю версію сьогодні важко – під час Великої Вітчизняної війни окупанти дотла спалили село, а жителів – розстріляли. Інші ж джерела стверджують, що дід Віктора Януковича, Володимир Петрович Янукович служив в Громадянську війну в білогвардійських частинах, відстоюючи з шаблею в руці ідеали самодержавства. На чолі карального загону він проводив зачистки в українських селах, які наважилися визнати Радянську владу. Солдати з загону Януковича наводили жах на селян, спалюючи хатини, реквизируя худобу і ґвалтували жінок. Кажуть, його звірства вражали самого Махна, який їздив до Янеку-Кривавого обмінятися досвідом. Про це багато писалося в тодішній більшовицькій пресі. Бажаючі можуть ознайомитися з рукописом незакінченої повісті Фадєєва «Поліський кат», що зберігається в Москві, в Центральній універсальній науковій бібліотеці ім. А. Н. Некрасова. Коли ж Білої гвардії змінила удача, Володимир Янукович переметнувся на бік більшовиків. Завдяки вродженим якостям головоріза він швидко зробив кар'єру і тут, з подвоєною енергією переслідуючи вчорашніх товаришів по полку. Він, зокрема, керував масовими стратами полонених білих офіцерів у Житомирі і Самарі і, за деякими відомостями, асистував чекістові Якову Юровскому під час розстрілу царської сім'ї в Єкатеринбурзі (переконливі аргументи на користь цієї версії наводяться у третьому виданні книги Е. Радзинського «Господи, спаси і умири Росію!»). Однак потім за нез'ясованих причин Володимир Янукович нібито потрапив в опалу у червоних командирів, і його самого ледь не поставили до стінки. Кажуть, за діда Януковича заступився Костянтин Ціолковський, але ці дані не підтверджуються фактами. У підсумку Володимир Янукович був засланий в білоруську глибинку проводити колективізацію, де швидко спився і колишньої активності вже не виявляв.[14]

Легенда про авторалі в Монте-Карло

А ралі виявляється не було
У 1974 році Янукович, незважаючи на судимості, зміг, згідно з його біографії, виїхати за кордон для участі в авторалі в Монте-Карло. Хоча скептики стверджують, що для людей, які побували у місцях не таких віддалених, в той час такі розваги були заборонені. Цей факт наштовхнув ряд журналістів на підозру про «особливі взаємини», які склалися у Януковича з КДБ. Так само це спровокувало думку, що документи про його судимості досі лежать у Москві (а значить-могли використовуватися Росією для впливу на українського прем'єра і кандидата у президенти у 2004 році). Слід можливо погодитися зі скептиками щодо авторалі — в 1974 році традиційні авторалі в Монте-Карло були скасовані. Вперше за багато років вони не відбулися з причини бензинової кризи.[14]

«Проффесор» і академік неіснуючого вузу

ПроФФесор
Незважаючи на розрив в освіті з-за двох судимостей, Янукович у 1973 році закінчив Єнакіївський гірничий технікум. У 1980 році Янукович для самовдосконалення закінчив Донецький політех, у 2001 – факультет міжнародного права Української академії зовнішньої торгівлі. Втім його ймовірні однокурсники зовсім не пам'ятають, щоб Федорович ходив на лекції або хоча б на іспити. Докторська дисертація донецького губернатора присвячена питанням управління розвитку інфраструктури великого промислового регіону. Тільки злі язики кажуть, що Янукович писав її не сам. На сьогоднішній день Янукович – тричі академік: академік Каліфорнійської міжнародної академії науки, освіти, індустрії та мистецтв, чинний член Академії економічних наук України і член-кор Транспортної академії України. Такого вузу як Каліфорнійська академія знайти не вдалося. Різнобічно розвинений губернатор написав понад 50 наукових праць (деякі з них – у співавторстві). У довідках зазначає, що вільно володіє українською мовою та англійською зі словником. Але це не завадило йому у власній анкеті, представленої в 2004 році ЦВК зробити 12 грубих помилок. Слова «прємьєр-міністр», «проффесор» і «з лювовью» вже стали класикою української безграмотності.

Керівник міліції Криму Геннадій Москаль в жовтні 2009 року засумнівався в достовірності диплома про вищу освіту лідера Партії регіонів Віктора Януковича. [19] Так він відреагував на публікацію про доходи кандидата в президенти Януковича. У матеріалі, зокрема, зазначається, що в Українській академії зовнішньої торгівлі, де Янукович отримав «магістра міжнародного права», такого студента не пам'ятають. [14]

Співпраця з КДБ

Народний депутат Григорій Омельченко стверджує, що Янукович - агент КДБ, а його президентство - операція, розроблена російськими спецслужбами.

Про це він сказав у прямому ефірі радіо НАРТ.

30px-Aquote1.png Я знаю прізвище офіцера (який здійснював вербування), зараз це генерал-лейтенант запасу КДБ УРСР, він проживає в Україні, є громадянином України...проживає на півдні, його прізвище на букву О, далі говорити не буду", - сказав Омельченко 30px-Aquote2.png

За його словами, російські спецслужби, в тому числі психологи-аналітики, врахували практично все, щоб "протягнути Януковича президентом, щоб той був абсолютно повністю керований через російські спецслужби і, зокрема, президента Росії Путіна"[20]

Наукова діяльність

Тільки рік ... Але перевернути встигли
Автор більше 30-ти праць:

Книги:

 • «Інфраструктура промислового регіону: теорія, практика, перспективи» (1999)
 • «Менеджмент інвестиційного проектування та планування» (т. 2, у 3 кн.; 1996-1998, співавтор);
 • «І рік при владі... » (Прапор перевернутий);

Статті:

 • «Стан і проблеми діяльності банків в Донецькій області» (1998)
 • «Статус обласної ланки управління соціально-економічним розвитком» (1998)
 • «Регіональні проблеми формування і використання трудових ресурсів» (1999)
 • «Українсько-російські економічні відносини у регіональному аспекті: тенденції, особливості розвитку» (1999)
 • «Шахтарські міста Донецької області: проблеми та шляхи вирішення» (1999, співавтор)
 • «Проблеми реструктуризації господарського комплексу промислового регіону» (1999, співавтор)
 • «Проблеми і перспективи соціально-економічного розвитку Донецької області» (1999)
 • «Засоби підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності регіону» (2000)
 • «Економічні процеси керовані» (2001) і т. п.[21]
Довідка: Згідно з декларацією, у 2011 році донецька друкарня «Новий світ» виплатила йому винагороду в сумі 16,4 млн грн за передані цьому видавництву майнові права.

Зокрема, на створені у 2005-2010 рр. бестселери «Рік в опозиції. У політиці не буває остаточних перемог і поразок», «... І рік при владі. Від кризи - до економічного зростання», «Подолати шлях», «Як Україні далі жити», а також на літературні твори, які у майбутньому будуть створені автором».[22]

Плагіат: «Opportunity Ukraine»

Opportunity Ukraine.jpg
Як з'ясувала редакція « Української правди», книга Януковича є плагіатом, де за підписом президента видані не тільки чужі ідеї, а скомпільовані цілі абзаци з текстів, які раніше виходили за підписом різних осіб - від опозиціонера Тараса Стецьківа до журналіста В'ячеслава Піховшека та арештованого чиновника Василя Волги.

Влітку 2011 року стало відомо, що Віктор Янукович написав книгу «Opportunity Ukraine». Видали її англійською мовою в Австрії. Книга видавалася за рахунок Януковича. Тобто у даному випадку австрійська компанія отримала гроші від автора за надану йому можливість втілити свої творчі амбіції. Янукович у нещодавніх інтерв'ю стверджував, що почав писати книгу ще в опозиції, а закінчив — у відпустці.

Мемуари політика, які в Україну з Австрії прибули днями, є символом вершини його кар'єри. Викладені на папері думки — це не просто роздуми. Це — досвід, який політик намагається передати наступним поколінням. Часто політики не пишуть декілька книжок спогадів, а обмежуються однією, яка тут же стає бестселером.

Протягом першого дня роботи над щойно виданою книгою Януковича видання виявило щонайменше шість випадків дослівного використання ним чужих текстів. Враховуючи, що книга президента написана від першої особи, він присвоїв собі інтелектуальну працю кількох інших людей, пише УП.

Наприклад, перша глава книги Януковича під назвою «Кожен заслуговує на шанс» не обійшлась без дослівної передруку чужої праці. Згадуючи про рідний Донбас, президент наводить вірш Олександра Блока «Нова Америка». Фраза з його книги повністю збіглася зі статтею в газеті «Рідне Приазов'я», написаною зовсім іншою людиною.

Українські чиновники вже не раз були головними діючими особами гучних скандалів, пов'язаних з плагіатом. На початку 2000-х років Володимир Литвин був викритий у тому, що під своїм ім'ям опублікував статтю американського дослідника Томаса Каротерса. Однак навіть після цього скандалу Литвин став віце-президентом Академії наук і двічі — спікером Верховної Ради. Так само заступник міністра юстиції Василь Мармазов не залишив посаду після того, як його викрили у плагіаті при підготовці наукової монографії.

А зовсім нещодавно секретар Ради національної безпеки і оборони України Раїса Богатирьова буквально дослівно повторила виступ керівника компанії Apple Стіва Джобса, намагаючись видати пережиті ним життєві складнощі за свої власні.

Радник глави держави Ганна Герман називає брехнею інформацію, що книга Президента України Віктора Януковича «Opportunity Ukraine» є плагіатом.

«Твердження про те, що президент платив за свою книжку видавництву „Mandelbaum verlag“ — це абсолютна неправда. Це комерційний проект кількох видавництв... В основу книги лягли, з того що я читала, а я знаю президентські тексти, бо я працюю з президентом дуже давно, його статті, його роздуми, його виступи в різні роки, які він робив і які опубліковані в його раніших книжках. Можливо, хтось з політиків колись і використовував якісь думки з книжок Януковича. Це просто смішно — звинувачувати президента, що він використовує якісь тексти Стецьківа чи Волги», - цитує слова Герман УНІАН.

Вона зазначила, що інформація про плагіат книги є спробою очорнити дії президента. На думку радника глави держави, видання, яке розповсюдило цю інформацію, «все, що не робить президент, все обливає брудом».[23]

Довідка: Сторінка 25. "Нова Америка" Блоку

Перша ж глава Януковича під красномовною назвою "Кожен заслуговує на шанс" не обійшлась без дослівного передруку чужої праці. Пишучи про рідний Донбас, президент згадує вірш Олександра Блока "Нова Америка". Пам'ятаючи про любов гаранта до поетів Срібного віку (зокрема, Анни Ахматової), ми вирішили перевірити фразу з його книги. І - о диво - вона повністю збіглася зі статтею в газеті "Рідне Приазов'я", написаною зовсім іншою людиною.

Ось англійський текст з нової книги Віктора Януковича:

"At the same time similar processes took place on the opposite side of the globe in the United States. The same rush of settlers to the frontiers and the same powerful industrial development. The similarity was accurately recognized by contemporaries; no wonder Blok's poem dedicated to our region is called "The New America". The difference between the two lands was that America remained a farmers' country with a strip of big cities along the coast, while Donbass was transformed into a primarily industrial region".[24]

ДАЛІ

Аристократ в 4-му поколінні

«Я, як архітектор, за абрисом і повороту голови, за формою рук можу досить багато зрозуміти про генеалогічне дерево. Так от, як би не намагалися уражати щодо Януковича і возвеличувати Юлію Тимошенко, його будова, тектоніка, якщо на те пішло, свідчить про приналежність до вищого стану, а її зовнішні дані вказують на плебейство», - заявила Скорик.
Не злодій і ґвалтівник

За словами Лариси Скорик, мати Януковича - родом з Орловської губернії: «Її рідня по чоловічій лінії - батько, дід, прадід - священики. Духовних осіб в царській Росії, так само, як лікарів і вчителів, відрізняла освіченість та інтелігентність, навіть якщо вони служили в сільських парафіях».

На підтвердження своїх слів про інтелігентність Януковича Скорик нагадала, що він жодного разу не відповів «на мерзенні нападки, коли обзивали злодієм, гвалтівником». «Зізнаюся, в ту пору запропонувала йому варіант «адекватної відповіді». Навіть з боку неможливо було терпіти подібні потоки чорного піару! Він не погодився: «Не треба. Негарно». У Януковича є внутрішня порядність, а впертістю, яку могло залишити сирітство, немає. Хоча постояти за себе він навчився в той край не тільки інтелігентів висилали на перевиховання», - додала вона.

Літературні та географічні казуси Януковича Скорик йому прощає: «Він досконально володіє темами, якими займався як економіст, як керівник. І може не знати того, що знають люди, далекі від виробництва... Розумієте, прочитати книгу ніколи не пізно. А ось придбати досвід, необхідний для творення держави, і застосувати його здатний далеко не кожен теоретик». За висновками дослідниці абрису Януковича, зовнішні дані Юлії Тимошенко вказують на плебейство». [25]

Життя під знаком факторіала

Книга в 50 екземплярів
Написав книгу про Віктора Януковича хтось Віталій Спажук. Тираж невеликий - 50 штук[26]

Перша книга Віталія Спажука про нинішнього президента України побачила світ у 2004 році. Називалася вона «Істинно Созидатель». У 2010 році побачила світ друга робота донецького письменника - «От Майданов до храмов». Ці дві книги, а також інавгураційну промову Януковича, і склали дилогію «Життя під знаком факторіала» обсягом 244 сторінки.

Книга "Життя під знаком факторіала" рясніє компліментами на адресу Януковича. "Віктор Федорович Янукович з тих пасіонарних талановитих особистостей, чий життєвий досвід і творчі звершення накопичувалися не складанням років, а наростали за законом факторіала! Вся його масштабна життєдіяльність - велика яскрава життя під знаком факторіала!", - пише він.

30px-Aquote1.png «Осяяний місячним світлом, Віктор Федорович стояв на краю монастирського плато і задумливо дивився вниз, на вкритий біло-блакитним (!!! - С. Н.) снігом Сіверський Донець. Високий, відмінно складений, красива людина...» (стор. 70). 30px-Aquote2.png
30px-Aquote1.png «Віктор Федорович прийняв мене у київському офісі Партії регіонів. З повною привітності посмішкою, з райдужно струмуючими, як з дощу очима, з бездоганною зачіскою, в білій сорочці без краватки він виглядав легиартом! Вже при рукостисканні я намагався зрозуміти, що змінилося в цьому респектабельному, харизматичний - гуліверські дива - чолов'яга за ті три роки, поки ми не бачилися?» (стор. 100). 30px-Aquote2.png

З книжки стає відомо, що Янукович - "останній квітка хрущовської відлиги", преумножатель добра, "творче ім'я", "людина", "украинобъединяющий лідер", "делообразующий керівник-гуманіст", який "на підлі удари наклепу мужньо відповідав ударами свого серця"

Упродовж усієї книжки Віктор Федорович у розмові із Віталієм Спажуком цитує:

 • Конфуція;
 • Східних мудреців;
 • Івана Буніна;
 • Згадує переписку Антона Чехова із сучасниками;
 • Звертається до творів Григорія Сковороди.

Ось приклади (розповідає Віктор Янукович):

«Я в юності вважав читання листування письменників нудним заняттям. Але одного разу кудись їхав на поїзді і за відсутністю іншої книги прочитав десь півтому листування Чехова. З тих пір я переконань, що в епістолярній спадщині великих людей міститься сама відверта історія »(стор 88).

«Сенека, здається, говорив:« Для корабля, Який не знає куди пливти-немає попутного вітру ». Тому національна ідея повинна бути у народу »(стор 91).

«Не так давно я прочитав книгу Джефрі Сакса« Кінець бідності », - з помітним жвавим говорив він (Янукович. - С. Н.). - Там багато думок, співзвучних моїх мріях і, переконань, сподіванням більшості українського народу »(стор 95).

«Сергій Радонежський мудро говорив:« Любов і єднання спасемося »(стор 96).

«Ось я недавно прочитав аналітичний двотомник« Європейська модернізація. Цікавий і, головне, обґрунтований економіко-історичний погляд на Європу авторів - Травіна і Моргання »(стор 98).[27]

Довідка: Віталій Спажук створив цілу серію книг «Милістю Божою» про представників донецької політичної еліти - про Володимира Рибака («Серце, звернене до Донецька» і «Мер милістю Божою»), Анатолія Близнюка («У владі мрії»), Тетяна Бахтєєва («Дончанка дороговказною краси») etc. До речі, на Google books розміщені книги Спажука «Серце, звернене до Донецька», «сверстнику майбутньому», «Мер милістю Божою», «В нимбам хірургічної лампи»

Судимості

 • Перша: 15 грудня 1967 року (за статтею 141 частини 2 КК УРСР — грабіж), як член злочинного угруповання «Півновка». На момент початку відбування покарання Януковичу було 17 років. Відбував покарання протягом 19 місяців (1 рік 7 місяців), звільнений в честь 50-річчя святкування Великої Жовтневої революції по амністії. Термін покарання — 3 роки. Відбування покарання відбувалося у колонії Кременчука.

По першій судимості, у зв'язку з амністією з нагоди 50-ти річчя Жовтневої революції термін покарання був зменшений судом до 1,5 років. Покарання Янукович відбував у колонії Кременчука упродовж 6-7 місяців і був умовно-достроково звільнений на клопотання адміністрації за зразкову поведінку.

 • Друга: 8 червня 1970 року Янукович притягнутий до кримінальної відповідальності другий раз. Причина — заподіяння середньої тяжкості тілесних ушкоджень (стаття 102 КК УРСР). Був засуджений на 2 роки позбавлення волі. Досудове слідство, розгляд справи в суді йшло протягом 9 місяців. [28] Опозиційна українська преса, посилаючись на якихось учасників і свідків інциденту, що став причиною другого арешту, стверджує, що насправді кримінальну справу було порушено за статтею за зґвалтування «неприродним способом» (ст. 118 КК УРСР).[29]

Є інформація, що будучи керівником автобази Янукович нібито сильно прокрався і ледь не сів на 7 років. [30]. Деяку інформацію про кримінальне досвід Віктора Януковича роздобув донецький журналіст Володимир Бойко, потрапивши у в'язницю завдяки сприянню місцевих податківців. Він з'ясував, що Янукович все ж сидів тричі. Янукович, будучи директором плодоовочевої бази, прокрався і отримав шість років за 86-1 за розкрадання в особливо великих розмірах. Вийшов достроково, приблизно через чотири роки, за рекомендацією "кума" (Льовочкіна-старшого, батька нинішнього глави Адміністрації Президента Сергія Льовочкіна). У цій версії є деяка невідповідність дійсності: Янукович очолював не овочеву, а автобазу, однак така помилка, схоже, не змінює суті історії[31]

Співпраця з адміністрацією

За свідченням мешканця Сміли Миколи Московченка, який у той час також перебував у цій колонії, Янукович співпрацював з адміністрацією виправної установи. Удруге до кримінальної відповідальності Янукович був притягнутий за заподіяння тілесних ушкоджень середньої тяжкості за ст. 102 КК України й засуджений 8 червня 1970 року до 2 років позбавлення волі. Але при цьому з невідомих зараз причин досудове слідство й розгляд справи в суді тягнулися 9 місяців. За свідченням одного з «друзів» Януковича Олександра Мартиненка, під час інциденту була присутня дівчина, яку Янукович начебто захистив від п'яних залицянь. Побутує легенда, що начебто справа насправді піднімалося за зґвалтування відповідно до статті 118 КК УРСР, але завдяки співпраці Януковича з «органами» буцімто зникла заява потерпілої, а справа була перекваліфікована. Перевірити цю версію наразі неможливо, оскільки матеріали кримінальних справ відсутні, а вирок і постанову президії Донецького облсуду, які, напевно, зберігаються в Януковича, ніхто не бачив.[29]

Відсидка

Про життя за ґратами розповів співкамерник Президента України Віктора Януковича.[32]

30px-Aquote1.png Коли сидів з ним (про Віктора Януковича*, - ред.) на зоні, то пригощав нас копченостями, курми, голландськими сирками, - згадує колишній зек Михайло Данилевич із села Лісова Лысиивка Калинівського району Вінниччини, який відбував покарання у Стрижавській колонії за крадіжку в 1970-х, в інтерв'ю «Газеті по-українськи» - у той час в цій колонії Віктор Янукович півроку відбував за хуліганство, повідомляє «Цензор.НЕМАЄ». - Такі посилки йому два рази в місяць висилали. Мене наймав, щоб я їх забирав на свиданці. Говорив: «Там передачки привезли. Бери їдь». Чекав ті посилки, як Бога. За привозку платив 200 рублів. Янукович ніколи не ходив у місцевий магазин. Тільки раз зайшов, тому що йому було цікаво, шо там продають. Якщо йому було шось треба, когось посилав. 30px-Aquote2.png
30px-Aquote1.png Пам'ятаю день, як його привели в чорній робі. На вигляд така нова, аж блищала. А на ногах добротні черевики. Тримав невелику матерчату сумку. Наші головні з секції попередили одразу: «Живи, мужик, приобщайся до нашого суспільства. Нікуди не влізай без відома». Так він і робив. Мився, їв в їдальнях з усіма ту гречку, рис, помідори і фрукти на свята. Але був сам по собі, тримався подалі від усіх. Тільки двоє наближених у нього було - один за квартирну крадіжку сіл, другий - кишеньковий злодій. Таких поважають на зоні», - розповів він. 30px-Aquote2.png
30px-Aquote1.png З ним (з Януковичем, - ред.) часто радився господар зони Банюк, - говорить також Михайло Данилевич. - Янукович не працював у колонії. Замість себе посилав інших. Платив їм кілька рублів на місяць. А тепер такса - 25 гривень... У Стрижавській колонії Януковича прозвали Хамом. Був запальний. Хтось почне його за душу брати, слово проти нього скаже, він грубо відповість. Скаже коротко головним зекам по секції: «Я його покараю ввечері!» З тим потім розбиралися. Карали просто - додавали до роботи ще дві доби», - додав колишній в'язень. 30px-Aquote2.png
30px-Aquote1.png Наші ліжка поділяли дві тумбочки. Як-то взяв у нього в борг 350 рублів. Збрехав, шо в нарди програв, а на них купив горілки, щоб з хлопцями посидіти. Тоді у нас на зоні горілку гнали. Федорович таку не пив. Йому привозили її в коробках. Тоді так і не віддав борг. Він і не просив тих грошей. Йому щоразу привозили дві пачки грошей, купюрами до 50 рублів, - підсумував оповідач. - Кожен місяць його відвідували друзі. Одного разу приїхала чорнява дама, така розніжена, з сумочкою. Так ніхто і не дізнався, хто вона. Ну, точно не його дружина. 30px-Aquote2.png

Співпраця з КДБ

Є чутки про те, що навички маніпулювання людьми Янукович отримав... у КДБ. Нібито його співпрацю з «органами» почалося ще під час відбування першого терміну в колонії. Деякі депутати Верховної Ради саме цим пояснюють і дивну історію з другої судимістю Януковича, і визнання його невинуватим у двох злочинах, і те, що двічі засуджений і далеко не блискучий абітурієнт Янукович в 1974 році легко вступив у Донецький політех. До речі, в тому ж році, відразу після колонії, Янукович зміг безпроблемно виїхати в Монте-Карло для участі в авторалі. У той час без допомоги КДБ це було б неможливо, вважають депутати. [29].

Зникнення судимостей

Взагалі ж дані про судимості у біографії Януковича були відсутні з мотивацією, що вони погашені. 18 липня 1973 року, через рік після відбуття другого покарання, ухвалою народного суду Єнакієвого «на клопотання трудового колективу» з Януковича були достроково зняті обидві судимості, термін погашення яких закінчувався в липні 1975 року. В 2005 році нова влада запідозрила, що судимості з Януковича були зняті з порушенням закону. Донецька обласна прокуратура порушила кримінальну справу за фактом можливої фальсифікації рішення про зняття судимостей. А міністр внутрішніх справ Юрій Луценко навіть навів дані експертизи, яка це підтвердила. «Експертиза однозначно встановила, що рішення було сфальсифікованим, і, наскільки мені відомо, секретарка, яка підписалася під рішенням того суду, на той час мала вік близько семи років від роду. Забули поставити когось більш дорослого. Але ці особи одразу махнули в біга», – повідомив міністр. У 2006 якраз через кілька днів після створення антикризової коаліції і чергового подання Януковича на прем'єра з'явилася інформація, що прокуратура закрила справу за відсутністю складу злочину.[33]

ДЕТАЛЬНІШЕ

Скелети в шафі

Євген Щербань

Хто оплатил?.jpg
Петро Дорфман, колишній референт-консультант нині покійного народного депутата України Євгена Щербаня у своєму інтерв'ю кореспонденту газети «Погляд» розповів, що перед убивством Євгена Щербаня у нього відбулася розмова і «...зайшла мова про те, чи не спробують недруги почати знищувати лідерів, у яких вони відчули небезпечних конкурентів. Щербань відповів, що у нього ворогів в бізнесі немає..., а от політики... і якщо коли-небудь мене вб'ють, то це буде чисто політичне вбивство...». За словами політологів, загиблий Євген Щербань повинен був повести донецьких до влади. Проте впливовий політик і бізнесмен відчував – такий похід може стати останнім у його житті. «Вбивство було очікуваним. В 95-му році, після вибуху на стадіоні «Шахтар», після того, як весь світ обійшли сцени вирваного серця на асфальті, кисть руки з годинником, у мене була розмова на цю тему, і він сказав – наступний я. Маючи на увазі себе. Йому пощастило, що він прожив ще цілий рік. Я думаю, що його вбили ті ж люди, які влаштували вибух на стадіоні», - сказав народний депутат України Юрій Болдирєв. Строгий і талановитий – таким запам'ятався Євген Щербань парламентарію Юрію Болдирєву. Депутат був переконаний, що серія замовних вбивств розчищала дорогу іншому впливовій людині. З місцевих. Місце Євгена Щербаня віддали Віктору Януковичу. Під патронатом Кучми він «повівся» донецьких до влади. Стрімкий зліт нікому невідомого, двічі судимого «завгара», директора Донецького об'єднання автотранспорту почався буквально за пару місяців до вбивства Щербаня. [34]

Євген Кушнарьов

Євген Кушнарьов
Він перейшов дорогу Віктора Януковича до безроздільної влади. Йому залишалося буквально півкроку, щоб стати замість нього і краще за нього. Чесніший, порядніше, розумнішою і розумнішою. Він не шукав будь-яку ціну сиюминутой вигоди, а представляв інтереси виборців. У велику політику він прийшов не на ножах братви, а з допомогою впливової ліберально-демократичної політсили. За ним стояли мільйони виборців, а не понівечені трупи без вісті зниклих" земляків. Перед смертю йому неодноразово погрожували ті люди, проти яких він не вирішував виступити відкрито. Смерть наздогнала його в той момент, коли він її зовсім не очікував. У нього стріляли з максимально близької відстані. Діти загиблого переконані, що мова може йти тільки про політичний, а не про якомусь іншому, вбивство. Його загибель списали на дурну випадковість. Винний не поніс жодного покарання і, навпаки, живе і процвітає. Співає пісні про балалайку, грає в доміно і чарівну паличку. На момент раптового відходу з життя Євген Кушнарьов був головним ідеологом ПР, мав багаторічний досвід роботи главою Адміністрації президента. Офіційно очолював фракцію Партії регіонів у Верховній Раді України. [35] У день трагічної загибелі Євгена Кушнарьова, Віктор Янукович перебував за кордоном, в Анкарі. Інформацію про смерть Євгена Кушнарьова він отримав з запискою під час спільної прес-конференції з прем'єр-міністром Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом. Прочитав, зробив паузу і зі скорботним виглядом заявив: "Я одержав зараз інформацію про смерть нашого друга".[36]

Георгій Кирпа

Георгій Кирпа
Перед своєю смертю Георгій Миколайович сказав про Януковича і його команді: «Таких бандитів я зроду не бачив». Кирпу знайшли застреленим на своїй дачі в селищі Бортничі під Києвом. Офіційна версія – самогубство. В рамках розпочатого журналістського розслідування виданню RUpor.info вдалося дізнатися, що труп оглядали в лікарні Жовтневого району р. Києва патологоанатоми з Сімферополя, згодом тіло кремували. Можливо для того, щоб не можна було виявити відбиті яєчка і зламані ребра, а можливо і для того, щоб не можна було виявити контрольний (після «суицидного») постріл у скроню ... У причетності до смерті Георгія Кірпи небезпідставно підозрюють і Віктора Януковича. Мотиви політичні – і Георгій Кирпа, і Євген Щербань, і Євген Кушнарьов були конкурентами кандидата в президенти України.

27 грудня 2004 року о 21:10 в селищі Бортничі на присадибній ділянці по вул. Червоноармійській був знайдений мертвим (вогнепальне поранення в голову) міністр транспорту і зв'язку Георгій Кирпа. Слідчо-оперативна група, яка прибула на місце події, виявила тіло в приміщенні сауни, розташованої на території дачної ділянки Р. Кирпи. Поруч із загиблим знайдений пістолет ПСМ, а також стріляна гільза. Вже на наступний день після трагедії МВС озвучило попередню версію смерті Р. Кирпи — самогубство. Разом з тим, у політичних колах обговорювалися різні версії загибелі міністра. Нестор Шуфрич заявив, що ця смерть була вигідна Віктору Ющенку. Версію про те, що до загибелі Кірпи причетні прихильники Віктора Януковича, висловив Микола Томенко. «Я думаю, він як свідок розповів би багато... Можна передбачити, що за цей час відбудеться ще не один такий випадок, коли „пропадуть“ люди, які є свідками незаконної діяльності влади», — передбачив політик.[37]

Зиновій Кулик

Зиновій Кулик
Народна чутка смерть Зіновія Кулика схильна пов'язувати з ім'ям його протеже – Ганни Герман. Не стало Зиновія Кулика після однієї з перших прес-конференцій Герман, на якій вона намагалася розповісти про «темні» плями в біографії Януковича. Герман почала переконувати всіх і вся в тому, що судимості Віктора Федоровича це не більш ніж помилки його молодості, а сам Янукович – «білий і пухнастий». Обізнані люди стверджують, що причиною смерті Кулика став телефонний дзвінок від самого Віктора Федоровича, чи то від одного з його помічників, обурених «непрофесіоналізмом» протеже Кулика і темою, яку вона вибрала для прес-конференції. Подейкують, що Віктор Федорович рвав і метав. За офіційною версією, Зиновій Кулик помер від інфаркту.

Причиною, яка змусила багатьох засумніватися в офіційній версії смерті, стали раптові похорон Зіновія Володимировича. Його поховали на наступний же день ні проводячи розтини, ні дотримуючись необхідних при цьому процедур.

Як не дивно, але і в цієї неофіційної версії фігурує все та ж Ганна Герман. Скоріше, не вона сама, а тема нещасливої прес-конференції, присвяченій судимостей Януковича. За цією версією, Зиновій Кулик не просто заздалегідь знав про тему прес-конференції, він задовго до призначення Герман прес-секретарем Януковича і його керівником прес-служби займався цією темою за розпорядженням Леоніда Кучми.

Про це, зокрема, говорить у своєму листі на ім'я прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко адвокат Сергій Крижанівський. Він стверджує, що Кулика отруїли, підмішавши йому отруту, за вказівкою Віктора Януковича. Ймовірним виконавцем став хтось Гурбичев Олександр Миколайович - у той час один з радників Януковича.

Маєтки

Віктор Янукович любить приватизувати заповідні та святі місця України, пише у розслідуванні київська газета «Лівий берег». Взяти хоча б «Межигір'я». Раніше на території нинішньої резиденції президента, був великий козацький монастир. Вважається, що саме тут сховали бібліотеку Ярослава Мудрого.

Ліси під Сухолуччям відомі тим, що на територію Дніпровсько-Тетерівського лісопромислового господарства громадян пускають лише за перепустками. Тож Янукович може насолоджуватися 30 тисячами га лісу, якщо не одноосібно, то у «вибраному» товаристві. При цьому – це не повний список заповідних володінь Януковича.

Родина Віктора Федоровича облюбувала собі також місцевість в Криму. Конкретно – в державному заказнику на мисі Айя, що в перекладі означає «Святий».

Чутки про причетність Януковича до приватизації мису ходили давно. Перевірка підтвердила – величезний шматок території мису був приватизований тими ж людьми, що приватизували Міжгір'я – і в той же самий час, що Межигір'я: у липні-жовтні 2007 року, коли Віктор Янукович був прем'єр-міністром України. Мова йде про приватизацію бази відпочинку автодорожників «Мис Айя». [38][39]

Межигір'я

Межигір'я
Оцінити масштабність скандального об'єкта не так вже складно. Головне - запас сил і часу, оскільки обхід цих володінь, що розмістилися в лісовому масиві площею 137 га, схоже повноцінному турпоходу. Історична цінність «Межигір'я» фахівцям давно відома. Тепер історико-культурний заповідник особиста власність Віктора Януковича.[40]

Сухолуччя

Сухолуччя
Створено в 1967 р. Загальна площа - 37,9 тис. га, в тому числі вкрита лісом - 17,4 тис. га, зайнято водними угіддями - 8,9 тис. га. Має охоронну зону. «Охороняються типові ландшафти Київського Полісся в межах підтопленої заплави р. Тетерів і узбережжя Київського водосховища. Здебільшого поширені соснові, дубово-соснові та грабово-дубово-соснові ліси. Місцями переважають осичняки і березняки; в підліску - крушина і бруслина. У заплаві на луках переважають куничник сіруватий, пирій повзучий, мітлиця біла, осока струнка і ін.».

У цьому заповідному урочищі, що розкинулося в закруті Дніпра, Тетерева і Здвижа споконвіку водиться безліч усякої звірини, поля навколо навколишніх сіл перериті слідами їх бурхливої життєдіяльності. Звідти завжди можна було привезти повні кошики, а то і багажники «білих», сироїжок, «польських», лисичок, маслюків. Яке ж було здивування простих любителів природи, коли з літа 2009 року їх перестали пускати в ліси Сухолуччя. По периметру заповідника з'явилися контрольно-пропускні пункти і глибокий рів. [41]

Оболонські Липки

Помилка створення мініатюри: convert: no decode delegate for this image format `/tmp/magick-XXCv3t5p' @ constitute.c/ReadImage/503.
convert: missing an image filename `/tmp/transform_42d58a193b2a-1.jpg' @ convert.c/ConvertImageCommand/2800.
Помешкання Януковича площею 239 квадратних метрів розташоване в багатоквартирному будинок
Як відомо, офіційним місцем реєстрації президента України є квартира в будинку по вулиці Оболонська набережна, 15. Ця адреса вказана в декларації про доходи Віктора Януковича, і на виборчій дільниці в цьому окрузі він голосував на останніх виборах.[42]

Чорномор'я

Чайний будиночок. Ялта
"Чайний будинок Януковича "- про цей об'єкт в околицях Ялти складають легенди. Маєток, розташований за сім кілометрів від міста, біля Нікітського ботанічного саду, своїм виглядом породжує згадки про декорації розкоші з серіалу "Санта-Барбара". З формальної точки зору, палац оформлений на близького друга Януковича Антона Пригодського, який придбав санаторій "Чорноморський". Відразу після Помаранчевої революції ця операція стала предметом розслідування кримінальної справи, що, як і всі інші, закінчилося нічим.[43]

Мис Айя

Головний корпус бази відпочинку «Мис Айя»
Ця база являє собою чотириповерховий будинок з номерним фондом на 86 апартаментів. Крім того, там же розташовані 45 дерев'яних котеджів. З заходу «Мис Айя» поряд з заповідником, має власний пляж в 150 метрах від головного корпусу. Все це багатство було приватизоване 21 серпня 2007 року через Фонд держмайна України за смішні $800 тисяч. Прокуратура Криму тоді звинуватила Фонд Держмайна в незаконній приватизації об'єкту. За даними слідчих, була занижена реальна вартість майна. Але, коли в прокуратурі розібралися, хто стоїть за угодою, справу закрили. Причому приватизували базу відпочинку якраз після реконструкції, зробленої за державний кошт. Крім нерухомості під приватизацію потрапив парк в 3,5 га. Одна лише ринкова вартість парку була такою, яку структури Януковича заплатили за все майно і землю разом узяті. [38]

Донецькі маєтку

Донецькі маєтку

"Родинне гніздо" Віктора Януковича у Донецьку не продано, а навіть розширюється. До такого висновку прийшли журналісти донецького сайту Острів, вивчили маєток Януковичів у Донецьку. Автори нагадують, що, щоб виправдати відчуження державної дачі в Межигір'я, тоді ще кандидат у президенти Віктор Янукович заявив, що для можливості сплати непомірною оренди київській резиденції, він "продав будинок у Донецьку". На думку авторів, якщо президент не бреше, то він продав свій будинок або власній дружині або комусь з синів. "Принаймні, в Донецьку точно відомо, що родинне гніздо Януковичів залишилося на місці, з тими ж мешканцями, і навіть стало більше", - наголошується в матеріалі.

Маєток Януковичів знаходиться в Будьонівському районі Донецька за адресою вул. Райніса 65-а - 65-р. Тут проживає дружина президента і старший син - Олександр. Віктор Янукович-молодший теж має будинок на території резиденції.[44]

Резиденції

 • Адміністрація президента Київ, Банкова, 11
 • Будинок з Химерами Київ, Банкова, 10
 • Центральна приймальна президента Київ, Шовковична, 14
 • Маріїнський палац Київ, Грушевського, 5
 • Особняк Ковалевського Київ, Пилипа Орлика, 1/15
 • Резиденція «Залісся» Київська область, Броварський район, с. Богданівка
 • Резиденція «Синьогора» на Івано-Франківська область, Богородчанський район, с. Гута
 • Резиденція №3 Крим, Масандрівський Палац
 • Резиденція №4 Крим, Юсуповський Палац
 • Резиденція №6 Крим, мис Форос
 • Резиденція №8 Крим, мис Форос

Тільки в 2011 році і лише на поліпшення умов кримських резиденцій Януковича з кишень платників податків пішло близько 200 млн грн[45]

Приватизація влади

Опозиційні політики, журналісти та експерти звинувачують Януковича в узурпації влади [46][47][48]внутрішня політика Віктора Януковича повністю спрямована на побудову автократії з чіткою вертикаллю влади.

Довідка: * у перші дні свого президентства за ініціативою президента розпалася правляча коаліція у Верховній Раді[49]. На наступний же день Верховна Рада відправила у відставку уряд Юлії Тимошенко, у зв'язку з неконструктивним оппонированием політики Януковича[50];
 • 11 березня 2010 року була створена лояльна В. Ф. Януковичу парламентська коаліція «Стабільність і Реформи», і в той же день був призначений весь Кабінет міністрів[51];
 • у період з 17 по 26 березня 2010 року Віктор Янукович провів повну люстрацію губернаторського корпусу і силових відомств[52][53];
 • 8 квітня 2010 року Конституційний Суд України виніс вердикт на користь законності формування нової парламентської коаліції «Стабільність і Реформи»[54]. Також відомо, що даним рішенням КСУ передувала ротація окремих суддів за квотою президента. В наслідок визнання законності формування коаліції з окремих депутатів, виникла тенденція до зміцнення правлячої коаліції за рахунок депутатів-перебіжчиків від опозиційних фракцій;
 • вже в перші два місяці президентства Януковича, існування нової коаліції та уряду в Україні посилився тиск на ЗМІ, а також згортання свободи слова. Так наприклад, журналісти двох провідних телеканалів «1+1» та СТБ заявили про введення цензури[55][56][57] Незалежні експерти також констатували політизацію «Першого національного телеканалу»[58]. Дані соцопитувань показують, що вже в кінці квітня 2010 року 18 % громадян відчули на собі згортання свободи слова в Україні[59].
 • за ініціативою Віктора Януковича, 1 жовтня 2010 року Конституційний Суд України скасував конституційну реформу 2004 року. В наслідок чого КСУ значно розширив повноваження президента(зокрема дав одноосібне право призначати і розпускати Кабінет Міністрів), та обмежив роль Верховної Ради у політичному житті держави.

Сам Віктор Янукович однозначно схвалив вердикт КСУ, пославшись на його законність[60]:

 • на виборах в місцеві органи влади, що відбулися в Україні 31 жовтня 2010 року, більшість голосів(36,2 %) набрала правляча Партія регіонів[61]. Політологи вважають таку перемогу результатом побудови вертикалі влади, і значним адміністративним ресурсом в руках правлячої партії.

Літаки, вертольоти, яхти Віктора Януковича

Літак Януковича
AgustaWestland-139
"Бандідо"


На початку 2011 року державний бюджет взяв на себе витрати в сумі 7,5 млн. грн. Призначення - обслуговування сімейного вертольота Віктора Януковича.

В середині 2011 року Державне управління справами взяло в оренду, ще й сімейний літак Януковича. Це стало відомо з "Вісника державних тендерів".

Власник літака - як і вертольота - фірма «Центравіа». Засновники цієї фірми тісно пов'язані зі структурами, які будують «Міжгір'я», а також з іншими будівельними об'єктами по всій країні, до яких - за даними ЗМІ - має відношення старший син Януковича Олександр.

Довідка: протягом двох останніх років зазначений літак забезпечував конфіденційні польоти Януковича. Наприклад, 6 травня 2011 року літак родини Януковича був сфотографований на аеродромі в Парижі

Цей літак з'явився вперше на території України в Сімферополі в жовтні 2008 року. У 2010-му в ЗМІ вже активно обговорювали той факт, що у Віктора Федоровича завівся персональний Фалькон.

Слід зазначити, що на балансі ДУС вже знаходиться новий дорогий бізнес-джет Airbus-319-115 XCJ, який поповнив авіапарк президентських літаків тільки в 2010 році.[62]


Віктор Янукович літатиме по всій Україні на новому вертольоті AgustaWestland-139 італійсько-американського виробництва, орієнтовна вартість такого гелікоптера - 12 мільйонів євро.

Перший політ президента на новому вертольоті відбувся ще 19 жовтня 2010 року під час поїздки до Рівного, а 11 листопада глава держави відправився з робочим візитом на вертольоті в Івано-Франківськ[63]

Довідка: За словами експертів, це одна з кращих існуючих у світі моделей вертольотів, його головна перевага - новітні технології електронного урядування плюс швидкість. Як відзначає виробник, цей вертоліт підходить не тільки для подорожей Vipів, а може використовуватися як патрульний та пошуково-рятувальний літальний апарат, зв'язковий і пожежний.

Максимальна дальність польоту - 1000 кілометрів, що дозволить Януковичу без проблем пересуватися по всій території України, вертоліт оснащений двома двигунами, має чудові льотно-технічні характеристики і дуже надійний. Як йдеться на сайті компанії-виробника, AW139 є представником нового покоління дводвигунових вертольотів середнього класу, який має високі показники економічності, рівня надійності, багатофункціональність застосування. AW139 здатний перевозити до 15 пасажирів на граничній швидкості до 309 км/ч. Нагадаємо, один політ президента Віктора Януковича з заміської резиденції "Межигір'я" на роботу обійдеться у тисячу доларів. В обшем, польоти президента Віктора Януковича на вертольоті на роботу і назад обійдуться українцям в 2011 році в 7,5 млн грн.

Державно-сімейний бізнес

Протягом останніх місяців профільне Інтернет-видання «Наші гроші» оприлюднив десятки фактів того, як, використовуючи тендери, високопоставлені отримували для свого сімейного бізнесу мільярдні контракти за рахунок держави.

Прес-служба « Батьківщини» заявила, що, «як свідчать опубліковані документи, що сім'я Януковича отримала від держави 2 млрд грн, «вигравши» тендери на постачання вугілля держпідприємству «Вугілля України». Журналісти простежили весь ланцюг причетних до цієї схеми фірм, який привів їх до старшого сина Януковича Олександра».

«471 млн. грн. отримали від держави фірми, що належать сім'ї голови фракції Партії регіонів у ВР Олександра Єфремова. На таку суму ТОВ «Індекспром»та ТОВ «ДС-8», що належать Єфремову, уклали угоди на постачання обладнання держпідприємства «Луганськвугілля»», - йдеться в заяві прес-служби« Батьківщини».[64]

Кримінальне переслідування опозиції

Після приходу до влади Віктора Януковича зазнали переслідувань і арештів майже виключно політична команда Юлії Тимошенко та міністри її Кабінету міністрів. У той же час найближчі соратники Віктора Ющенка — отримали високі посади: міністр міністерства з надзвичайних ситуацій Віктор Балога[65]; посол в Білорусі — Роман Безсмертний; Владислав Каськів[66] (колишній лідером «Пори» до жовтня 2006) — глава Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами». Також не піддаються переслідуванням політичні сили інших основних кандидатів у президенти-2010 (крім Ю. Тимошенко)» екс-спікера Арсенія Яценюка, Сергій Тігіпко, команди «лідера радикальних націоналістів Олега Тягнибока».

Довідка: Хроніка переслідування Юлії Тимошенко та її соратників:
 • 12 травня 2010 року було відновлено «кримінальну справу 2004 року» — проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко (закрите ще у 2004 році при Президенті Кучмі), за яким Тимошенко інкримінували «спробу (саме спробу, а не факт) дачі хабара з метою звільнення її тестя»[67] (гострота проблеми полягала в тому, що тесть, будучи в ув'язненні, переніс інсульт). Тимошенко вперше викликали до Генпрокуратури на 17.5.2010 — і в цей же день стався пам'ятний курйоз (під час покладання вінків «біля вічного вогню» Януковичу на голову надівся «великий меморіальний вінок у зріст людини», здутий ураганним поривом вітру);[68]
 • 12 серпня 2010 року Генеральна Прокуратура України порушила кримінальну справу проти міністра економіки в уряді Тимошенко Богдана Данилишина[69]. Пізніше Богдан Данилишин виїхав у Чехію, де офіційно попросив і отримав політичний притулок»;
 • 19 серпня 2010 року за привласнення 11 млрд кубометрів газу Росукренерго було порушено кримінальну справу проти колишнього першого заступника глави «Нафтогазу» Ігоря Діденка та голови державної митної служби України Анатолія Макаренка. Судом була призначена міра запобіжного заходу — взяття під варту[70];
 • 15 жовтня 2010 року завершився замовний аудит економічної діяльності уряду Юлії Тимошенко. Звіт закордонних аудиторів звинуватив Тимошенко у використанні бюджетних коштів на свою передвиборчу кампанію, нецільовому використанні бюджетних коштів для покриття нестачі в пенсійному фонді та нецільових витратах коштів стабілізаційного фонду. Звіт був переданий до Верховної Ради та Генеральної Прокуратури України[71];
 • 2 грудня 2010 року Юлію Тимошенко викликали на допит в головне слідче управління ГПУ України як підозрюваного в розтраті бюджетних грошей, отриманих з продажу парникових газів згідно ст. 17 Кіотського протоколу[72][73];
 • 13 грудня 2010 року було порушено кримінальну справу проти екс-міністра МВС України Юрія Луценка за підозрою в розтраті державного майна, а також зловживання службовим становищем [74].
 • 21 лютого 2011 року були об'єднані в одне провадження дві кримінальні справи проти Тимошенко – за підозрою в нецільовому використанні "кіотських" коштів та 67 млн. гривень з держбюджету, виділених під гарантію уряду на закупівлю і ввезення в країну 1 тис. автомобілів Opel Combo нібито для медичних цілей.
 • 11 квітня 2011 року проти лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко порушено чергову кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень під час підписання газових контрактів в 2009 р. Про це під час прес-конференції заявив заступник генерального прокурора України Рінат Кузьмін[75]
 • 12 квітня 2012 року Валерій Іващенко , колишній в. о. Міністра оборони засуджений до 5 років позбавлення волі.
 • 19 квітня 2012 року Київський районний суд Харкова розпочав попереднє слухання у закритому 2005 року справи у відношенні Юлії Тимошенко в години керівництва нею діяльністю корпорації (ЄЕСУ) наприкінці 1990-х років.
 • 16 травня 2012 року Апеляційний суд Києва залишив у силі вирок Печерського районного суду, винесений екс-міністру внутрішніх справ Юрію Луценку та його водієві Леоніду Приступлюку.

Світова реакція на переслідування опозиції

Світова громадськість сприймає процеси, які відбуваються в Україні з тривогою. Посли країн „великої сімки“ направили лист особисто президенту Януковичу, в якому висловили свою глибоку стурбованість протікають в Україні недемократичними процесами.[76][77][78]

Експерти вважають. що переслідування представників опозиційних сил є рекламним ходом чинної влади. [79] [80]


12 вересня 2011 року. Держсекретар США Хіларі Клінтон та міністр закордонних справ ЄС Кетрін Ештон написали секретний лист Віктору Януковичу, де розкритикували його за арешт Тимошенко[81]


21 вересня 2011 року. Від зустрічі з Януковичем у Нью-Йорку під час Генасамблеї ООН відмовився президент Франції Ніколя Саркозі. За інформацією "Української правди" у французьких дипколах, адміністрація президента надіслала запит про організацію таких двосторонніх переговорів під час перебування керівників двох країн у Америці.

Як стало відомо з повідомлень Банкової, на зустріч з Януковичем замість Саркозі Франція відрядила міністра закордонних справ Алена Жюппе. Того самого Жюппе, який першим з керівників західних дипломатичних установ заявив, що Угода про асоціацію України з Євросоюзом не набуде чинності до зняття з Тимошенко всіх звинувачень.

Барак Обама в офіційній зустрічі Януковича теж відмовив[82]


25 травня 2012 року, згідно з інформацією УП[83]у Конгресі США готується резолюція, яка закликає ввести санкції проти президента Віктора Януковича, інших чиновників і України заради звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Проект такої резолюції за авторством сенатора Джеймса Інхофа знаходиться на розгляді комітету закордонних справ Сенату. У проекті резолюції українську владу закликають "негайно" звільнити Тимошенко з-за ґрат за медичними показаннями.

Також автор резолюції пропонує Конгресу засудити адміністрацію президента Віктора Януковича за "політично вмотивоване ув'язнення екс-прем'єра". При цьому Державному департаменту пропонується "заборонити видачу візи президенту Віктору Януковичу, генеральному прокурору Віктору Пшонці та іншим чиновникам, які мають стосунок до ув'язнення Тимошенко".

У проекті резолюції пропонується "закликати ОБСЄ не визнавати заплановане на 2013 рік головування України в організації до моменту звільнення Тимошенко".

Крім того, в проекті резолюції пропонується "Держдепу зобов'язати посла США в Україні призупинити всю діяльність в посольстві до звільнення Тимошенко". Крім того проектом резолюції пропонується НАТО призупинити дії всіх угод про співробітництво з Україною та надати Києву невизначений випробувальний термін у зв'язку з особливим партнерством з організацією до моменту звільнення Тимошенко.

Курйози та конфузи

Знову конфуз
Охоронці Віктора Януковича влаштували курйозний інцидент в Страсбурзі, де президент України перебуває з робочим візитом. Бодігарди глави України не пустили в туалет генсека Ради Європи.

Перед входом у ресторан Ради Європи Янукович вирішив зайти в туалет помити руки. Зрозуміло, пильні охоронці президента України, забезпечуючи безпеку політика, своїми тілами закрили вхід в таку важливу кімнату і нікого всередину не пускали. Але оскільки це був туалет загального користування, вбиральні вирішив скористатися генсек Ради Європи.

Вишукано одягнений чоловік підійшов до охоронців і зажадав, щоб йому дали пройти в туалет. Але охоронці Януковича стіною стояли за безпеку президента України.

"No!", – видавив з себе охоронець Януковича. Вражений таким несподіваним відмовою, європеєць стояв і не розумів, що відбувається. І головне, що йому тепер робити. "Я – генеральний секретар!" – спробував пояснити єврочиновник українським охоронцям, сторожившим вхід у туалет. Але ці аргументи не влаштували українських сек'юріті, і один з них знову відповів генсеку ємним словом "no". Втім, і він виявився не з боязкого десятка і вже з третьої спроби генсек Ради Європи потрапив в жадане заклад.[84]

Невиїзної чиновник

На Заході вже готові проскрипционные списки українських чиновників, яким буде закритий в'їзд до Європи і США. За цим повинні послідувати блокування рахунків українських чиновників і олігархів. "Главком" опублікував список чиновників, які потрапляють під санкції, що вже саме по собі означає, що вони знаходять все більш реальныю загрозу.

Задовго до прийняття ПАРЄ резолюції про функціонування демократичних інститутів в Україні, опозиція передала керівництву США і Європейського союзу список українських чиновників, до яких потрібно застосувати санкції і заборонити в'їзд на територію цих країн.

При чому, як стверджують джерела «Головкому», до отриманих списків і за океаном, і в ЄС поставилися більш ніж серйозно. За інформацією, про можливу легалізацію подібного списку на зустрічі з Віктором Януковичем згадувала держсекретар США Хілларі Клінтон..


Опозиція звинувачує його в тому, що він - натхненник усіх політичних репресій в Україні, які він проводить за допомогою тотального контролю над судовою системою та правоохоронними органами.[85]

Янукизмы

Янукизмы
Практично з самого початку передвиборчої кампанії 2004 року Віктора Януковича з ним траплялися курйозні випадки, які пізніше згадувалися в різних творах народної творчості, анекдотах і так далі. Приклади невдалих виразів отримали назву «Янукизмы». Янукизмы часто мають сатиричний характер, однак бувають і негожі моменти. Продовжують вони траплятися і донині. Найбільш відомі з них:

Під час передвиборної кампанії 2004 року у Віктора Януковича кинули куряче яйце, після чого він впав і був госпіталізований.

В офіційних документах українською мовою Віктор Янукович робить орфографічні помилки (наприклад, при заповненні україномовної анкети кандидата на посаду Президента України власне вчене звання він написав «проффесор»), а у виступах робить безліч фактичних помилок.

30px-Aquote1.png Для того щоб увікнути Україну, достатньо подивитися на неї власними очима, коли почнуть квітнути каштани в Києві. І у містах українських почнуть роздягатися жінки. Побачити цю красу — це чудово, - Віктор Янукович28 січня 2011 року, ланч у Давосі.[86] 30px-Aquote2.png

Помилково вважав, що:

 • гора Афон знаходиться в Палестині;
 • поетесу Анну Ахматову назвав Анною Ахметовою;

ДАЛІ

Справа оперативного спостереження

Генеральний Президент Партії регіонів
Донеччани нарешті «дізналися» Януковича: здрастуйте, дорогий і улюблений наш Леонід Ілліч! Знову суботники, плакати-портрети і реющие на вітрі червоні прапори. Знову пишні ювілеї на тлі напівголодному життя. Знову лунають пустопорожні дзвінкі гасла. Для прикладу — ось цитата з промови одного функціонера ПР на партійній конференції: «Вся наша діяльність була спрямована на те, щоб в Україні був обраний новий президент, розумний, працездатний організатор, небайдужий до народу країни. Слава Богу, такий чоловік є— це наш Віктор Федорович Янукович!». Це сказано в Україні XXI століття... Зал відреагував на такі слова «бурхливими оплесками, що переходять в овацію». Ще з нього ж: «Ми ставимося до критики конструктивно, але очорнення поставимо бар'єр! Добрих справ влади і партії— першу смугу!». Знову-таки в Донецькій області він і його однодумці свого домоглися, добрі справи стабільно прикрашають перші смуги[87]

Йдуть донецькі протести

16 червня 2011 року невідомі розвісили листівки на паркані навпроти будівлі колишньої «Ремпобуттехніки» на Ленінському проспекті (практично історичний центр Юзівки-Донецька). Глава держави зображений у вигляді буржуя з величезним животом, на якому написано «Покращення». Варто намальований президент на грошових мішках з написами «кредит від МВФ», «Митний свавілля» та ін. [88]Львівські протести
У Львові порушено кримінальну справу з приводу малюнків з зображенням президента Віктора Януковича, які були зроблені в центральній частині міста за допомогою трафарету та фарби.[89]

Президентські забаганки


2,6 мільйона гривень державних коштів виділено на будівництво вертолітного майданчика для президента Віктора Януковича в Каневі. Будівництво ведеться в рамках підготовки до Євро-2012[90]

Останні події

Втеча з країни. Життя в Росії

Будучи ще в. о. міністра внутрішніх справ Арсен Аваков оприлюднив маршрут втечі Януковича. За його словами, спочатку Янукович разом з екс-главою Адміністрації президента Андрієм Клюєвим вилетів вертольотами з Києва в Харків, маючи намір взяти участь у з'їзді депутатів ПР у Харкові. "22-го, в суботу, Янукович, переночувавши в держрезиденції в Харкові – відмовився від участі у з'їзді, записав відеозвернення і вертольотами полетів у аеропорт Донецька. Після прибуття в аеропорт Донецька разом з охороною з вертольотів пересів на два приватних літака типу "Фалькон". Намагався вилетіти. Прикордонна служба перешкодила вильоту. Після чого Янукович відбув до державної резиденції в Донецьку, де і пробув кілька годин", - розповів Аваков.

Далі, як пише в. о. міністра внутрішніх справ, пізно ввечері 22 лютого автомобілями без супроводу ДАІ кортеж Януковича відбув у Крим. "23-го (неділя) прибув у Крим. Зупинився в одному з приватних санаторіїв, навмисно ігноруючи державні спецоб'єкти, в тому числі, спеціалізовану президентську держдачу, на яку раніше припускав прибути. Дізнавшись про рішення парламенту з призначенням в.о. президента України Турчинова А. Ст. і про виліт в Крим новопризначених голів МВС та СБУ, Янукович спішно покинув приватний санаторій у напрямку до аеропорту Бельбек, в якому до цього часу вже перебували ми з Наливайченка", - зазначив міліціонер.

23 лютого о 23.50 Янукович, не доїжджаючи до аеропорту Бельбек, зупинився в приватній резиденції в районі Балаклави. Тут він зібрав свою охорону, яку просив про подальшому супроводі. "Частина співробітників УДО висловила бажання залишитися тут". Янукович, попрощавшись з ними, передав офіційний відмова від державної охорони. Не пішли за ним співробітники управління державної охорони забрали все державне зброю для передачі його у кримське відділення УДО", - йдеться в повідомленні Арсена Авакова.

В результаті Янукович у супроводі Клюєва машинами відбув у невідомому напрямку, відключивши всі види зв'язку.

28 лютого 2014 року утікач Янукович прилетів в Ростов-на-Дону та поспілкувався з журналістами. Підготовка до прес-конференції відстороненого від обов'язків президента України Віктора Януковича в Ростові-на-Дону проходила в найсуворішій таємниці. "Я впевнений, що пройде час, і всі будуть знати правду. Зараз іде жахливе театралізоване дійство", - заявив Янукович.

1 березня 2014 року постійний представник РФ в ООН Віталій Чуркін заявив, що Віктор Янукович закликав президента Росії Володимира Путіна задіяти збройні сили РФ для відновлення порядку в Україні. "Як законно обраний президент України звертаюся до президента Путіна з проханням використовувати збройні сили Росії для відновлення законності на території України", - процитував Чуркін звернення Януковича в ході засідання Ради безпеки ООН у понеділок ввечері.

7 березня 2014 року в російських ЗМІ з'явилася інформація про інфаркті побіжного екс-президента Віктора Януковича, який нібито перебуває у важкому стані. За їх даними, Янукович у важкому стані був госпіталізований в одну з московських лікарень. Ще раніше в мережі з'явилися повідомлення про смерть Януковича.


22 лютого 2014 року Верховна Рада прийняла постанову "Про самоусунення президента України від виконання конституційних повноважень і призначення позачергових виборів президента України" на 25 травня 2014 р. На наступний день постановою парламенту обов'язки президента були покладені на голову ВР Олександра Турчинова.[91]

Джерела

 1. Повний текст постанови Ради про відсторонення Януковича від влади
 2. Віктор Янукович — біографічна довідка
 3. Віктор Федорович Янукович / Viktor Yanukovich: Депутати отримали автобіографію Віктора Януковича
 4. Віктор Янукович опинився за походженням татарином
 5. Янукович розповів «Газеті Виборчій», що у нього польські корені — Новини України. Інтерфакс-Україна
 6. Помилка цитування Невірний тег <ref>; для виносок yanukov не вказаний текст
 7. Віктор Янукович вшанував пам'ять матері
 8. Янукович заховав дружину за 4-метровими воротами і приставив до неї автоматників. ФОТОрепортаж
 9. Герб Кучми прикрашений левами, а у Кобзона - Кремль з зірками Давида
 10. Янукович - аристократ у четвертому поколінні
 11. Януковича «коронували» Галицько-Волинським князем
 12. Всі клани Віктора Януковича
 13. Злі язики в Адміністрації президента говорять про те, що в 2014 році земний шлях лідера може обірватися
 14. 14,0 14,1 14,2 14,3 Віктор Янукович. Легенди і скелети біографії
 15. Янукович забув ім'я Берегового. Невдячність чи недбалість? (Фото)
 16. Перший загін космонавтів СРСР / Вікіпедія
 17. Зростання чоловіки. Від чого залежить зростання чоловіки. Як збільшити свій зріст
 18. ПОЛИЦАЙСКИЙ СЛІД ЯНУКОВИЧІВ
 19. Москаль вирішив перевірити диплом Януковича
 20. Янукович - агент КДБ, над яким працювали психологи-аналітики?]
 21. Янукович Віктор Федорович
 22. Януковичу заплатили 16 млн грн за книги, які він не написав
 23. Журналісти знайшли плагіат у книзі Януковича
 24. Книга Януковича – плагіат президентського масштабу / Сергій Лещенко, Катерина Каплюк, УП
 25. Янукович - аристократ у четвертому поколінні
 26. Про Януковича написали книгу огидну
 27. Про культ особи тов. Януковича / Сергій Руденко
 28. Судимості Віктора Януковича
 29. 29,0 29,1 29,2 Хрещений батько Янукович
 30. Фактична біографія Віктора Федоровича Януковича!
 31. Україні мало одного президента-злочинця Кучми. Тепер у неї буде ще й двічі судимий прем'єр-рецидивіст Янукович
 32. "Януковича прозвали "Хамом". Був запальний... З ним радився хазяїн зони", – колишній співкамерник нинішнього Президента
 33. Як скасували судимості за Януковича. Документи публікуються вперше
 34. Хто оплатив замовлення на вбивство Євгена Щербаня?
 35. Віктор Янукович. Легенди і скелети. ч. 4. Полювання на Кушнарьова
 36. Янукович у зв'язку зі смертю Кушнарьова повернеться до Києва ввечері
 37. Кирпа про Януковича і його команді: «Таких бандитів я зроду не бачив». Мішені мимоволі, Кравченко, Кушнарьов, Шуба
 38. 38,0 38,1 Янукович будує собі в Криму приватне Монако
 39. Янукович будує собі в Криму приватне князівство Монако
 40. Зазаборье «Межигір'я»: чужі тут не ходять. ФОТО
 41. Мисливський рай Сухолуччя: олені, косулі, кабани та 30 тисяч га лісів Витеньки Януковича. ЕКСКЛЮЗИВНІ ФОТО. СХЕМИ
 42. Межигір'я"-2 в Києві:елітні маєтки Януковича, його сина та ін.
 43. З життя біло-блакитної еліти: маєток Януковича-Пригодського
 44. "Родинне гніздо" Януковича в Донецьку розширюється. Фото
 45. Брати по розкоші
 46. Кравчук побачив, як Янукович встановлює тоталітаризм
 47. Юлія Тимошенко: Влада прибирає всіх, хто може скласти їй конкуренцію
 48. Тимошенко: За 100 днів Янукович побудував авторитаризм
 49. Коаліція в Раді не довела свого існування
 50. Тимошенко відправлено у відставку
 51. Україна за один день отримала нову коаліцію і новий уряд
 52. Указ Президента України № 357/2010 «Про звільнення В. Тенюха з посади командувача ВМСУ»
 53. Указ Президента України № 445/2010 Про звільнення Н.Романюка з посади голови Волинської обласної державної адміністрації
 54. У формуванні коаліції можуть брати участь окремі депутати
 55. Журналісти ТСН заявляють про цензуру
 56. Журналіст заявляє що гендиректор 1+1 визнав цензуру
 57. Журналісти СТБ заявляють про цензуру
 58. Неволя слова
 59. 18 % опитаних відчули згортання свободи слова при новій владі
 60. Заява Януковича щодо скасування політ.реформи
 61. за Партію регіонів на місцевих виборах на Україні проголосували 36,2 %
 62. Новий літак для Президента. Знову нашим з вами коштом
 63. Янукович придбав собі вертоліт за 12 мільйонів євро
 64. У Тимошенко знають, скільки батьківщина Януковича «наварила» на тендерах
 65. Янукович зробив Балогу міністром
 66. Про призначення В. Каськіва Головою Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України
 67. Проти Тимошенко порушили кримінальну справу
 68. Янукович і вінок
 69. Проти міністра уряду Тимошенко порушено кримінальну справу
 70. Спецслужби України затримали топ-менеджера «Нафтогазу», відповідального за угоди з RosUkrEnergo
 71. Аудит Тимошенко викликав потужний резонанс у світі
 72. Юлію Тимошенко в третій раз викликають на допит в Генпрокурату
 73. Пшонка запевнив, що в допитах Тимошенко і Турчинова немає політики
 74. Генпрокуратура України висунула звинувачення екс-главі МВС Луценку
 75. ГПУ: Проти Ю. Тимошенко порушено нову кримінальну справу
 76. Євросоюз критикує українську владу за переслідування опозиції
 77. Байден застеріг Януковича від переслідувань опозиції
 78. Переслідування опозиції не відповідає цінностям Європи - посол Франції в Україні
 79. Експерт: Переслідування опозиції - це піар Партії регіонів
 80. РЕАКЦІЯ СВІТУ НА АРЕШТ ТИМОШЕНКО: МОЖЛИВІ НАСЛІДКИ ДЛЯ УКРАЇНИ. ВІДЕО
 81. Клінтон написала Януковичу секретний лист про Тимошенко
 82. Віктор Янукович у власноруч створеному капкані
 83. Конгрес може заборонити в'їзд Януковичу і Пшонці у США
 84. Янукович осоромився в туалеті Страсбурга
 85. Терпіння Заходу підійшло до кінця: список нев'їзних чиновників України
 86. Єфремов: Гумор Януковича можуть зрозуміти лише ті, хто живе на Україні
 87. Донеччани нарешті «дізналися» Януковича: здрастуйте, дорогий наш Леонід Ілліч! ЗМІ про «донецьких»
 88. Донеччани зобразили Януковича товстим буржуа
 89. У Львові порушено кримінальну справу щодо настінних портретів Януковича
 90. Янукович понастраивает вертолітні майданчики по всій Україні
 91. Повний текст постанови Ради про відсторонення Януковича від влади


Обновлен 30 сен 2016. Создан 02 июн 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником